|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na laktozo???
27.7.2005 13:41:48   
skuštrana
Mislim, da je naša:duda: alergična na laktozo:zmeden2:...In sicer je stvar taka, da dokler se je samo dojila je bilo vse OK, potem pa mene en dan ni bilo doma (čuvala jo je moja mama) pa smo ji kupili prilagojeno mleko- Humano 2 in naša mala:duda: je po njem imala strašno drisko:zmeden:...Ji ga seveda nisem več dala..Potem sem kupila kašice, ki se mešajo z vodo, ker mleko že vsebujejo spet isto-driska...In pa ko je pojedla mali mali komadek sira isto.Pa še izbruhala ga je, full smrdljivo..Blato pa je full penasto, smrdi po kislem in zelo takoče..
Bile sva pri pediatrinji, vendar ne pri svoji, ker nisva doma ampak pri atiju na Hrvaškem..Pediatrinja je full strokovna, predstojnica oddelka za pediatrijo na Reki in je rekla, da je to vrjetno to...Alergija na mleko in da ko pridem v Slo naj grem po napotnico za testiranje...
Sedaj pa me malo skrbi, kako naprej..
Če ima katera izkušnje s tem, plis help!!!Kaj pa lahko je? A sojino mleko ji lahko dam? Do sedaj sem si mleko izčrpala in ji naredila keksolino, sedaj pa sem počasi hotela začet z adaptiranim..a obstaja-vrjetno že-takšno brez laktoze?
Vsak nasvet bo dobrodošel...:bravo:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Alergija na laktozo???
27.7.2005 18:32:03   
smrček
Poizkusi ji dat sojino mleko ali ostale sojine izdelke in opazuj, če bo imela kakšno reakcijo. Moj:duda: je alergičen na kravje mleko in jajca. Simptomi alergije so prisotni tudi takrat, ko jaz uživam omenjena živila.
Dr. Dogša mi je svetovala samo dieto, na testiranje ga pa ni hotela dat:zmeden:, da bi se sumi 100% potrdili. Napotnico za testiranje na pediatriji sva dobila potem v razvojni ambulanti v Celju in sedaj čakava na izvide oz. rezultate krvnih preiskav.

Kašice ipd. pripravljam s svojim ali s sojinim mlekom, vendar le-tega uporabljam v zelo majhnih količinah.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Alergija na laktozo???
27.7.2005 18:54:53   
skuštrana
Sam če tebi ni dala napotnice, potem je meni tudi ne bo, kaj meniš?
Veš, je pri meni sedaj tudi problem ko jo dojim..Dobi, no ni ravno driska, je pa bolj penasto in tekoče.. Zjutraj mi kaka čisto normalno, potem pa ko se zjutraj podojiva ima pa kar drisko..Groza!!Pa še glivice oz. soor sva fasale v ustih in na ritki..pa ravno zadnjič sem se kolegici hvalila kako je pa naša full zdrava:zmeden:zdej pa mam...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Alergija na laktozo???
27.7.2005 20:01:46   
smrček
Glede na to, da gre pri tvoji za drisko:zmeden:....mogoče te bo pa dala na testiranje. Samo sedajle so na dopustu in jo nadomešča drug zdravnik, ki ni ravno pediater:zmeden2:
Poizkusi ti z mlečno dieto...
Kaj pa korenček? baje zapira.
O, boga Liza, ne vem kaj bi ti še lahko svetovala, ker so mojemu alergija pojavi v obliki izpuščajev:zmeden:

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Alergija na laktozo???
27.7.2005 21:52:44   
skuštrana
Saj na dieti smo itak..samo korenček pa riž, banana in jabolko..In ko je to je vse ok-drekec trd, ko se pa doji pa spet skoraj pa driska..

Mislim, saj nje to nič ne moti, vsaj tako zgleda. Je full živa, normalna, jo nič ne boli..
Glede zdravnice pa vem, jo je Belejeva zadnjič cepla..A veš kdaj pridejo nazaj?
Sej, če mi ne bo dala napotnice bova pa na Hrvaškem šle, tu jo bova pa dobile..
In kako sta kaj vidva drgač? Se že kaj redite?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Alergija na laktozo???
28.7.2005 7:03:31   
Natasa-6
Na dieto boš morala tudi ti - izključiti vse mlečne izdelke, to pomeni tudi čokolado, veliko piškotov in peciv vsebuje mleko v prahu, maslo, večina margarin (mi uporabljamo Gea margarino - modro, krekerji,... Ko boš nabavljala, preberi sestavine! Mi smo na dieti 7 mesecev in smo se že navadili. Uporabljamo pa riževo mleko, tudi na sojo se rada razvije alergija. Občasno dam Teji kakšen sojin jogurt ali puding, se pa v Mercatorju dobijo tudi riževi pudingi.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Alergija na laktozo???
28.7.2005 13:37:48   
xx75
tudi mi imamo alergijo na kravje mleko - dobila je koprivovko po celem telesu in ful bruhala ko je spila pol dcl aptamila.
ker hcerko (staro 7 mesecev)se dojim, tudi sama ne uzivam cisto nic mlecnih izdelkov :(
drugace pa uporabljava kot dodatek mleko pregomin - (od milupe kot aptamil) ta je narejen za alergike na kravje mleko in vsebuje samo rastlinske mascobe. dobis ga v lekarni, ce je alergija dokazana ga potem dobis na recept!

ja, je kar komplicirano dokler se ne navadis in sprijaznis. vse kuham z vodo (polenta, gres, riz..) in potem to vmesam v sadje ali zelenjavo in poskusam izboljsat okus z margarino...
pa ful sem pazljiva pri vsaki novi hrani - cakam reakcijo in na novo uvajam samo 1 stvar, da tocno vem od cesa bi prislo do reakcije...

no, saj gre nekako, samo odmisli in se ne obremenjuj prevec. sicer pa te alergije otroci baje prerastejo pri dveh treh letih...

drzim pesti

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Alergija na laktozo???
28.7.2005 13:53:57   
Sibil_
lenkaS to kar praviš ti ni alergija ampak intoleranca.
Sama jo tudi imam, ni tako zelo grozno.
Alergija se namreč kaže v izpuščajih, intoleranca pa v driski in slabem počutju.:(
Pri intoleranci je zadeva taka, da nekateri ljudje v črevesju nimajo dovolj encimov laktaze, zaradi tega ne prebavijo laktoze, kar pomeni, da dobijo drisko in slabo jim je, ker v bistvu laktozo izdihajo.
Izogibaj se mleku, lahko mu pa daš jogurt, skuto, določene sire in seveda vse izdelke na podlagi soje.
V Italiji se dobi celo mleko, ki ima laktozo že razgrajeno, tisto bi lahko pil.
Prilagojena mleka pa vsa vsebujejo laktozo, tako da ni šans.:grrr:
Pa pazi se recimo hrenovk, paštet in podobnih stvari, ker imajo skrito laktozo.
Žal se ponavadi to stanje ne izboljša, obstajajo pa tablete, s katerimi vneseš encime laktaze v telo.Ne dobijo se v Sloveniji ampak samo na tujem.:hudicek:
Za kaj več info sem dosegljiva privat.
LP pa upam da nisem preveč naložila....;)
Sibil

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Alergija na laktozo???
28.7.2005 21:52:31   
skuštrana
Sibil, kako pa veš kaj je alergija, kaj pa intoleranca? A je možno, da ta intoleranca mine, ko bo malo starejše, ker baje majhni otroci in pa starejši ljudje težje prebavljajo mlečne stvari...
A sojino mleko misliš, da ji lahko dam..Stara je šele 7 mesecev...:zmeden:
Kako pa se im,enuje tisto mleko v italiji, smo pogosto tam...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Alergija na laktozo???
29.7.2005 17:21:33   
Sibil_
Mleko je zymil od Parmalat, intoleranca ne mine z leti.Ostane.:((
Razlika je pa v tem, da se intoleranca kaže z drisko in slabostjo, alergija pa navadno z koprivnico in srbenjem.:(
LP,
Sibil

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Alergija na laktozo???
31.7.2005 21:38:35   
skuštrana
Samo še nekaj, kaj če ima otrok intoleranco pomeni da tud keksov v katerih je mleko (plazmon, plazma in takšni otroški) ne sme, ker se mi zdi da po njih tud drisko dobi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Alergija na laktozo???
1.8.2005 13:24:00   
Sibil_
Ne sme ničesar kar ima mleko, še hujše je pa mleko v prahu.:hudicek:
Tako da ne sme hrenovk, prepečenca, paštete, pazi pa tudi pri zdravilih, ker v večini zdravil je laktoza kot pomožna sestavina.Keksov pa takega sploh ne, tudi smetane ne (razen rastlinsko).:(
Zaradi tega jaz npr. nisem smela pit železa.;)
LP,
Sibil

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Alergija na laktozo???
1.8.2005 22:41:19   
skuštrana
Res ti hvala za tvoje odgovore:bravo::bravo::bravo:, če bom pa še kaj rabila se ti pa javim na privat!!!
:)-

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?