|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spanje dojenčka
20.8.2010 12:15:20   
parga
Živjo,

Imam en mesec staro punčko, ki čez dan zelo malo spi.
Večinoma mi zaspi med dojenjem in ko jo položim v postlico se takoj zbudi... potem jo nekaj časa nosim po rokah in mi ponovno zaspi... zgodba se ponovi, torej ko jo položim v postlico se zbudi.  Tamala potem rata že precej tečna.. ker se mi zdi, da je zelo zaspana, ampak zaspati pa noče. Mogoče katera ve, koliko naj bi tako dojenčki spali čez dan?
Aja, še nekaj... kdaj naj bi pa dojenčki razvili urnik, torej, čas ko bodo spali, jedli bili budni? Oziroma ali je smiselno, da ji sama naredim urnik?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 12:19:49   
Volga
pa je ne prelagaj v posteljico. Vležta se na tavelko postloo, se podojita, ko zaspi, pojdi ven. Tako sem jaz delala.

(odgovor članu parga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 12:22:18   
Katy78
Moj je bil okoli 1. ali 2. meseca isti - v naročju je bilo ok, če si ga pa hotel odložiti pa jok, tako da sem ga pač zelo veliko prenosila, velikokrat pa sem ga dala v najino posteljo in skupaj z njim zaspala - njemu je bilo važno, da sem jaz ob njemu, jaz pa sem se vsaj naspala. user posted image Saj to obdobje hitro mine. Pri nas je minilo nekje med 3. in 4. mesecem, ko je skoraj po vsakem obroku zaspal, potem pa se je odbobje spanja krajšalo, pri 6. mesecih je spal največkrat samo še 2x na dan.

Jaz mu urnika spanja in hranjenja nisem vsiljevala dokler je bil še majhen. Kot novorojenček se je itak zbujal za jest na 3 ure, potem je začel ponoči vlečti spanec po 4-5 ur in tako naprej. Potem, ko pa je začel spati po 2x na dan, sem mu pa ta dva spanca natempirala tako, da je bilo primerno, se pravi 1x dopoldne in 1x popoldne.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 20.8.2010 12:23:37 >

(odgovor članu parga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 12:22:52   
parga
Ja sej to je res tudi ena od možnosti, samo jst dojim v sede in ponavadi kr v dnevni sobi, kjer ima tudi še eno posteljico, v katero jo potem položim.

Bom poskušala še tako kot si napisala. Samo, kaj je pa s podiranjem kupčka? Naša ga že tko al tko sploh ne podira, se moram kar matrati, da ji uspe.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 12:30:07   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: parga

Ja sej to je res tudi ena od možnosti, samo jst dojim v sede in ponavadi kr v dnevni sobi, kjer ima tudi še eno posteljico, v katero jo potem položim.

Bom poskušala še tako kot si napisala. Samo, kaj je pa s podiranjem kupčka? Naša ga že tko al tko sploh ne podira, se moram kar matrati, da ji uspe.


aja, pa res, sem že kar pozabila. Men se zdi, da ga je moj vmes podrl, ko je šel proti koncu dojenja, pol sem ga pa še malo priklopila, je pa zaspal.

(odgovor članu parga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 12:32:40   
parga
Katy hvala za odgovor :)
Moja se doji na uro in pol, do dve uri, tko da več kot uro in pol med obroki ne spi.

No sej, verjetno bo ko bo večja malo lažje, vsaj upam in da ne bo jedla tako pogosto. V enem mesecu se je zredila za 1100 g :).

(odgovor članu parga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 12:34:30   
AnciM
Parga ne sekiraj se glede kupčkov. Če ti ne poliva ali pa če ga ne napenja ni nobene panike. Ne podirajo vsi dojenčki kupčkov. Jaz sem moja dva kar z joške na kavč odložila, če sta zaspala. Čim manj rukala, da se nista zbudila. Kupček sta pa potem podrla bodisi sama v spanju ali pa potem, ko sta se zbudila in sem ju dvignila.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 12:35:54   
AnciM
Še glede urnika. Prvi si ga je postavil sam okoli 3 mesecev. Drugemu sem ga pa morala jaz. Za hranjenje sva ga postavljala okoli 5 meseca, za spanje pa pri 6 mesecih.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 13:04:08   
natasarobi
parga - moj fantek je isti. Včeraj sem ga imela na rokah, ko je spal cca 1,5 ure preden sem ga odložila, ker drugače se je takoj zbudil in začel jokat. Bil je pa sit, previt, edino ga je malo napenjalo. Bil je pa pokonci skoraj 5-6 ur, če ne več. Sem podobno temo odprla na novorojenček/dojenček.

Drugače tudi mi ne podiramo kupčke ne vem kako na veliko, če mi zaspi med dojenjem ga dam spat na bok. Mi pa kar pogosto poliva. Od kar dojim sede (zadnje dva dni) se mi pa zdi, da večkrat sam podre kupček, pa tudi poliva ne več toliko.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 14:06:18   
parga
Moja mala na srečo ne poliva - mogoče kdaj pa kdaj ampak res poredko. Napenja jo pa kar pogosto, vsaj tak občutek imam in mislim, da je to tudi razlog, da se hitro zbudi.

Še eno vprašanje... je mogoče kakšna mamica tukaj gor, ki je iz Litije?

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 14:37:43   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: parga

Moja mala na srečo ne poliva - mogoče kdaj pa kdaj ampak res poredko. Napenja jo pa kar pogosto, vsaj tak občutek imam in mislim, da je to tudi razlog, da se hitro zbudi.

Še eno vprašanje... je mogoče kakšna mamica tukaj gor, ki je iz Litije?


He he, jaz sem bila iz Litije do pred ca. 5 leti. user posted image

(odgovor članu parga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 14:50:56   
m_o_i
nas mulc je kak teden nazaj (star tri mesece) zacel s svojim ritmom: od sedmih do osmih zvecer kopanje+hranjenje, spanje do dveh ponoci, potem steklenicka-napol v spanju- in spanje do sestih, sedmih zjutraj. popoldan obvezen lepotni spanec 12-15ih.

najprej sem opazla, da hoce v pizamico ob doloceni uri (ceprav je mogoce prej jedu ob sestih popoldan-je treba ob pol osmih spetuser posted image ), potem sem opazla, da ponoci ne je vec na tri ure in da se redno zbuja okol dveh, no zadnje dneve pa se popoldanski spanec.

naj povem, da vecerni ritual sem zacela vpeljevat pri mesecu in pol nekje (ampak mama si je zamislila uro devet zvecer-naivnica), vse ostalo je bilo prilagojeno njegovi volji user posted image

aja, se kaka mi vsak dan pred popoldanskim dremanjemuser posted image  mu pravim "moj mali svicar"-ma ne vem, sam svicarji delajo tak tocne ure.. 

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 15:26:31   
sonček88
parga   moj mali mi še kar spi...ker mi ful slabo je..mu dajam za jest skoraj vsako uro...ampak prebližno trdno zaspi od 12 do 2 in pol...potem pop še malo pospi in zvečir od 22 do 6 zjutraj..
po moje je odvisno od otroka...
sem pa tudi jaz na začetku najraje se ulegla na veliko posteljo z njim...in še zdaj najraje spi tam:Puser posted image


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spanje dojenčka
20.8.2010 15:38:46   
K_a_t_i
Huh. Naš prvi ni spal ne podnevi, ne ponoči. Zbujal se je non stop, sam ni zaspal niti pod razno... Sem bla čist živčna, ko se mi je zdelo da se samo trudim ves čas, da mi otrok zaspi... Zvečer se je pa od ene 18h do 1h zjutraj drl :((( Ma sej pomoje smo starši krivi, ko nam ni bilo jasno, da bi dete rado spalo in ne da je nočni otrok user posted image .

Drugi je pa kontra - pri enem mesecu je bil buden 1 uro (pa od tega je ene 40' jedel), spal 2 uri, bil buden 1 uro, spal 2 uri,... Razen ponoči je spal od 20h do 7h cca - z vmesnima 1-2ma hranjenjema.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: spanje dojenčka
21.8.2010 20:48:49   
katrin30
Probaj mu postlco segret s fenom. Naš kr obmolkne ko se prižge fen...posteljica je mrzla...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: spanje dojenčka
21.8.2010 22:31:55   
m_o_i
dojencki imajo baje drugacno spanje kot odrasli-trdno zaspi sele po pol ure. torej ce ti dete dremucka na rokah in ga ti odlozis (bilokam), se prebudi oz. predrami user posted image  da ne bo nesporazuma: tudi, ce zaspi na postelji in ga ti vzames v roke prej, preden spi pol ure, se bo zbudil...
in otrok mora baje zaspati tam, kjer se bo tudi prebudil, ker drugace postane zmeden... in ko se to nekajkrat ponovi, si "zapomni" spanje kot nekaj stresnega in zacarani krog je tu...

to so neke teorije, ki jih imam v glavi; je pa res, da pri meni je tudi praksa taka. popoldan spanje na taveeelki postli, v vozicku itak zaspi oz. zadrema vedno, zvecer se pa po kopanju in steklenicki sepetaje pogovarjava, stiskava pa lupckava, ampak ko zacnejo veke postajat tezke, ga dam takoj v posteljico. in ni problemov (ze trkam na les, da se ne hvalim prehitrouser posted image )

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu katrin30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: spanje dojenčka
21.8.2010 22:36:59   
ribica.
Eni dojenčki so pač taki, da ne spijo in nimajo ritma. To kar si napisala je enako kot je bilo pri moji prvorojeni. Mešalo se mi je, ker se je vedno zbudila takoj ko si jo dal v posteljico. KOlk sem jo prenosila in preguncala in ji pela. Ona pa nič. Na rokah je blo fino, vse ostalo pa v jok. Upam, da bo pri vas vsaj tako, da boste prišli na zeleno vejo čez pa mesecev. MI nismo. Se je vleklo leta. Sedaj je pa krasna punca. Celo sama spiuser posted image


(odgovor članu katrin30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?