|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 7:57:03   
m_o_i
mene pa zanimajo vasa mnenja o tem:
otrok je star 4 mesece, starsa ne zivita skupaj. visina prezivnine je dolocena sporazumno in na sodiscu se potem dogovarjas se o stikih oceta z otrokom, kar se zapise v odlocbo...

a je "normalno", da je 4mesecnik en cel vikend pri ocetu-torej proc od mamice?! torej, da so stiki doloceni npr. vsako sredo in vsak drug vikend?!

jaz namrec pravim, da je tak otrok se premali, da bi bil tolko casa proc od mamice(zanemarimo tu mamicina obcutja), cetudi ni dojen.

koliksna bi bila tista "prava" starost, ko bi naj bil otrok z ocetom cel vikend?


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 8:22:50   
jakipaki83
Pri 4 mesecih se meni zdi prekmalu. Sploh če oče za dojenčka ni prej skrbel. Popoldanski obisk že, ampak cel vikend? Hm, jaz mislim, da je pravi čas za kak daljši obisk kasneje  - mogoče pri 1 letu ali pa še kasneje... Pa še to samo, če je oče z otrokom prej preživel veliko popoldnevov in ga otok dobro pozna. Res pa je, da bo 4 mesečnik najbrž precej manj težačil po mamico, 1 letnik zna pa že kar konkretno vedeti kaj hoče.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 8:27:12   
m_o_i
otrok oceta dobro poznauser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 8:31:41   
kristinaj
če ga pozna in če je skrben oče in "normalen" naj gre...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 9:01:51   
Anonimen
Jaz vedno pravim, da moški svojih otrok edino rodit in dojit ne morejo. Torej, če se ne doji in je oče "normalen" (user posted image ), potem ne vidim problema. Naj ga poštima, kakor ve in zna. In štirimesečnik ni več tako nebogljen. user posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 9:02:03   
lananai
Jst mislim, da je OK, če se oče znajde z otrokom. Moj je bil s tamalo bolj okreten in se je bolj znašel kot jst, tako da bi mu jo brez strahu pustila.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 9:30:40   
zvezdica_1
zakaj pa ne?
mislim, a oče ne zna plenic zamenjat (ni taka znanost), oblečt bo tudi znal(drugače bo zelo hitro mamo poklical, akk se to naredi, al pa kako sosedo), flaške pa tudi ni nek problem naredit(so navodila na vsaki škatli, pismen pa menda je)na otroka bo pa tudi pazil....saj je njeogv

mislim, da je to le en izgovor matere, akko otroka ne bi pustila k očetu domov za cel viknd, potem pa bi čez 1 leto na sodišču javkala, kako otrok joče, ko mora k očetu in da to ni dobor zanj, in da naj sodišče take stike ukineuser posted image

PS: a če bi mati ob porodu umrla, a bi otroka očetu sodišče odvzelo in dalo ženski v rejo ali aposvojitev

mislim, ene se res obnašajo, kot da so edine na svetu sposobne poskrbeti za otorka
sem se mogal izkašljati....

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 9:39:05   
kristinaj
navodila na škatli ja.... tle je pa potrebna praksa ;:)))))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 9:41:56   
m_o_i
khm...ni tukaj problem v ocetu, plenickah, mleku; mene bolj zanima, kaj mislite, kak bi otrok sprejel to, da mamice ni dva dni-oz. da jo po dveh dnevih spet vidi.
a mislite, da otroka to ne bi zmedlo?

ja, navodila pa moski berejo itak takrat, ko je ze vse narobeuser posted image  in ko res nimajo vec ideje, kak popravit

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 10.9.2010 9:42:37 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 9:43:04   
ledenka
meni se zdi cel vikend preveč, ampak če gre (zaradi razdalje in to), pa bi se mi zdelo ok, da je pri očetu en cel dan med vikendom.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 10:19:54   
orka
meni je delavka na csd pri hčerini starosti 2,5 let rekla sama, da je premajhna za obiske celi vikend....itak pa mu je potem nisem dala,ker je z njo ravnal v nasprotju z dogovori....itak pa je ni ne poklical ne pisal ne itd že od njenega 3. leta starosti,sedaj jih ima 7.HB da je tako itak pa ga ne rabi ji je moj mož več oči kot pa.....

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 10:24:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

khm...ni tukaj problem v ocetu, plenickah, mleku; mene bolj zanima, kaj mislite, kak bi otrok sprejel to, da mamice ni dva dni-oz. da jo po dveh dnevih spet vidi.
a mislite, da otroka to ne bi zmedlo?

ja, navodila pa moski berejo itak takrat, ko je ze vse narobeuser posted image  in ko res nimajo vec ideje, kak popravit


eni praktično od rojstva puščajo otroke pri babicah, pa misliš, da jih to zmede? user posted image


moški in navodila? eh, to pa je zgodba zase...user posted image  (sem šla v 9. mesecu nosečnosti popravljat računalniško mizo, ker je bila narobe sestavljena) user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 12:11:06   
Greenie
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

Jaz vedno pravim, da moški svojih otrok edino rodit in dojit ne morejo. Torej, če se ne doji in je oče "normalen" ( ), potem ne vidim problema. Naj ga poštima, kakor ve in zna. In štirimesečnik ni več tako nebogljen.


Se popolnoma strinjam.

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

khm...ni tukaj problem v ocetu, plenickah, mleku; mene bolj zanima, kaj mislite, kak bi otrok sprejel to, da mamice ni dva dni-oz. da jo po dveh dnevih spet vidi.
a mislite, da otroka to ne bi zmedlo?



Ne. tako razmišljajo samo mame, ki so preveč obsedene s svojo vlogo in mislijo, da so popolnoma nenadomestljive. (Posledično se potem nekatere pritožujejo, da očka ne naredi dovolj za otročka ipd.) Pri večjem otroku  bi lahko bil problem kvečjem, pri tako malem pa ziher ne.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 12:30:39   
pety78
a je "normalno", da je 4mesecnik en cel vikend pri ocetu-torej proc od mamice?! torej, da so stiki doloceni npr. vsako sredo in vsak drug vikend?!


Težko reči, kaj je normalno. Ampak pri takem malem otroku predvidevam, da je mamica na porodniški in vsak drugi vikend za cel vikend, ga jaz ne bi pustila pri očetu. Raje vsak vikend za en cel dan.

Ampak, ej, to bi jaz naredila, to je moje razmišljanje, sploh ko gledam na pretekle izkušnje. Take male otroke (vsaj moje), sem kar nekaj časa navajala, da so sami zaspali, predvsem drugega piščanca user posted image . In ne predstavljam si, da se matram, pa da ko končno dobi nek svoj ritem, se navadi na neko rutino, potem pa se naslednji vikend spet vse podre. Po moje bi bilo to tudi slabo za otroka, ki se niti ne zaveda še vredu sveta okoli sebe, kaj se dogaja, ... ne pa da vsakih 14 dni za 2 dni spremeni okolje in večino ljudi.


_____________________________



(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 12:58:05   
m_o_i
no, takole nekako razmisljam tudi jaz-kot Pety.

gre za tisti osvojeni ritem, ki se prav lahko(in vecinoma se) podre med dvodnevnim "pocitnikovanjem"
in ravno zato-in samo zato-sem skepticna glede vikend paketov za tako male otroke.

punce, hvala za vsa mnenjauser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:06:09   
zvezdica_1
a opcije, da bi oče nadaljeval tako rutino, pa ni???
mah, meni to delujejo samo izgovori matere, ki je prepričana, da samo ona izključno zna poskrbeti za otroka, da ja kje oče ne bi imel otroka čez vikend, ker on pa že ne bo znal napraviti tako, kot je treba. a potem, ko bo otrok star 3 leta, pa mu bo oče dovolil, da skače po postelji in poje 5 kepic sladoleda dnevno in se to ne bo skladalo z vašim načinom vzgoje, kaj boste nareile? zahtevale prepoved stikov???
dajte amlo pogledat z druge strani. oče ima pravico do stikov, pravco, da otroka občuti ob sebi že od malega, v svojem domu. ko bo otrok čez 3 leta kričal, ko bo odhajal k očetu, ker ne bo poznal okolja, ker mu bo vse nvo, bo pa vprašanje na frumu, če ni to rpeveč hud za otroka, da gre k očet, ker ni navajen okolja

PS: res me zanima, kako pri 4-mesečnem otroku opazite, da je zmeden, še posebej, ker vikenda pri očetu še nikoli ni preživel
in iz prakse vam povem, da zmedeni prihajajo nazaj tudi 15-letniki.... po mennju avtorice je pol najboljše, da stike omejite na vašo navzočnosti....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:14:47   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i
khm...ni tukaj problem v ocetu, plenickah, mleku; mene bolj zanima, kaj mislite, kak bi otrok sprejel to, da mamice ni dva dni-oz. da jo po dveh dnevih spet vidi.
a mislite, da otroka to ne bi zmedlo?


Ne, ne bi ga zmedlo. Samo večje obzorje bo imel. Ne bo se stalno mamice za krilo držal, ker bo poznal tudi družbo drugih ljudi. Bolj ga boš ti pogrešala. user posted image

Ne razumem, zakaj mislite, da bi bil problem? No, odvisno od moškega, res. Ampak takemu, kot je moj, bi ga 100% zaupala. Našo je on previjal, kopal,... Sem se takrat hecala, da fajn, da vsaj jst dojim in da mi tega ne more odvzet. Saj je on oče. In ga ima ravno tako rad kot mama. Z večjimi je po mojem bolj problem. Ampak če se že zdej navadi, bo lažje vzljubil očeta in bosta ohranila pristen stik. Najbrž si oba želita tega.

Jst mislim, da tiste ki temu nasprotujete, imate doma fante oz. moške, ki niso kaj dosti storili okrog otrok in se posledično bojite, da ne znajo. Jst mislim, da če se oče sam ponudi, da si tega želi in da bi se potrudil. Moje mnenje.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:20:01   
pety78
PS: res me zanima, kako pri 4-mesečnem otroku opazite, da je zmeden, še posebej, ker vikenda pri očetu še nikoli ni preživel
in iz prakse vam povem, da zmedeni prihajajo nazaj tudi 15-letniki.... po mennju avtorice je pol najboljše, da stike omejite na vašo navzočnosti....


user posted image user posted image user posted image
Ajoj.

Kaj pa ti primerjaš? Kako boš pa 4 mesečnemu otroku že kaj dopovedala, da bo razumel, med tem, ko 15 letnik ali pa že celo 3 letnik lahko izrazi tudi svojo voljo.
In kako se opazi, da je otrok zmeden? Ja, res težko bo povedal, da je zmeden, ko bo pa jokal, pa se ponoči zbujal, ne bo jedel, se bo bal drugih obrazov in bo plašen, se bo bal
x y stvari (pejt na kak drug forum mal preverit), bodo pa za vse krive FAZE odraščanja....user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil pety78 -- 10.9.2010 13:21:12 >


_____________________________



(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:21:28   
pety78
Aja, pa zobki...user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:26:27   
K_a_t_i
Poznam par, kjer oče lepše skrbi za hčerko kot mama. In ne vidim razloga, zakaj bi bil 4m otrok premajhen, da preživi vikend pri očetu. Lahko obrneš situacijo - a bi mama želela (v kolikor bi bilo skrbništvo dodeljeno očetu), da otroka vidi tako malo?
Ni popolno za otroka, samo če ga imata oba rada, se je treba nekako zment.

Še to - ta konkreten otrok o katerem govorim, je vedno jokal, ko je moral nazaj h mami....

sicer pa se strinjam z zvezdico_1


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 10.9.2010 13:31:25 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:37:44   
m_o_i
spet se strinjam s Pety-nas mulc je pri se ne 3h mesecih celo noc jokal in se obracal po kinderpetu, ko sva se z atijem uzgala(pa tega ni slisal!)

in da ne bo nesporazumov: sprasujem v svojem imenu, ja. stiki z ocetom so vsakodnevni, ziviva vsak na svojem koncu(naceloma), z nobene strani ni nobene zamere al nagajanja. v kratkem greva na sodisce, da bo tudi papirno urejeno glede sporazumno dolocene prezivnine. in v odlocbi so "doloceni" tudi stiki. nekaj morava napisat in meni se je pac zazdelo, da je za nekaj mesecnega dojencka vikend paket pri ocetu mal mocna...

ne, da sem nenadomestljiva in ne, nocem, da se me celo zivljenje za krilo drzi! nekak mi pac ne gre skupaj, da je tak mali ze nekaj dni od mamice stran (ja, jaaaaaaa, lahk, da kdaj v bolnici pristanem ipd. pa bo prezivel).

kar se naju tice, lahko midva napiseva stike vsakodnevno. ker napisano bo ITAK veljalo samo v primeru, da se enemu od naju sfuzla in zacne peezdarije pocet drugemu-takrat pa veste, da se lahko zanasamo samo na tisto zapisano user posted image  
in ni nobene garancije, da se to ne bo zgodilo ze jutri...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:47:32   
scorpiogirl
Stike lahko določita tudi "po dogovoru", pa potem pač poskusita, kako se cel vikend obnese. Če se ok razumeta, je to lahko čisto ok varianta. je pa tako, da tole "po dogovoru" običajno v praksi potem pomeni "tako, kot se mami odloči".

Sicer se tudi meni zdi za 4-mesečnega dojenčka preveč cel vikend v drugem okolju (ne samo stran od mamice, ampak tudi v drugem okolju, ker dojenčke dejansko menjava okolja lahko precej zmede). Je pa res, da je tukaj zelo tanka meja med enim zdravim pomislekom glede celega vikenda pa med tem, da potem nikoli ni vse dovolj ok, da bi otrok lahko ostal pri očetu cel vikend ... tako težavo imamo pa mi z bivšo od mojega ... otrok še pri sedmih letih po njenem ni "sposoben" oziroma ga "čist zmeša", če je dalj kot en do maksimalno dva dni pri očetu user posted image Tega pa res ne želiš svojemu otroku, verjemi ...


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 13:54:54   
m_o_i
kot receno, se s temi stvarmi ukvarjam cisto informativno-ker pac nekaj mora bit na papirju. zdaj se pac pogovarjava, kak napisat oz. dolocit stike, CE se kdaj naredi kratek stik med nama. oba se strinjava, da v primeru kratkega stika med nama se bova OBA sklicevala na sodni papir in zato razmisljava za naprej, in pa seveda na "danes" (ker kot receno, se lahko midva danes na smrt skregava-tudi to moznost upostevava) in zeliva napisat tako, da bo za vse prav, se najbolj pa za mulca user posted image

poznam mali milijon locencev in prekleto dobro vem, kaj pomeni zmeden otrok...je pa res, da so vsi ti otroci ze vecji; ne poznam nikogar, ki bi se dogovarjal in/ali izvajal stike z dojenckom-zato pa firbcam tu goruser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 14:03:39   
pety78
Kaj pa za sedaj pravi očka? Je že pripravljen imeti cel vikend otroka?

No, če je pa tako, kot praviš, bi pa jaz napisala tako, kot si rekla, pa se z bivšim partnerjem pač dogovorita, da počakata še nekaj mesecev, preden ga boš pustila za vikend tam. Saj boste sproti videli, če je otroku ok in pač podaljšujete bivanje.

Pa pazi, da se v teh mesecih ne skregata in raje kako požri. user posted image user posted image user posted image Joke!user posted image


_____________________________



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: stiki oceta z dojenckom
10.9.2010 14:08:01   
m_o_i
no, zdaj pa rafaluser posted image  jap, vikend paket je predlagal atiuser posted image

in potem jaz kot jaz-sfilozofirana do konca in naprej-zacnem na glas razmisljat o morebitnih travmah in zmedenosti mulca zarad teh vikendov; mojemu nic jasno(ker je SUPER ATI in ni dileme, cetudi mu ga moram pustit za cel mesec!) in sem rekla, da bom pa mal povprasala, kaj ljudje mislijo o tem...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?