|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje in zaščita Mirena
26.10.2010 21:35:14   
DanijelaNeli
Mene zanima,če je še katera imela probleme z dojenjem po vstavitvi Mirene?
Ter kako ste odpravile težavo...Mogoče ostranitev le te?

Namreč jaz sem jo dobila prejšnji teden,tri mesece po porodu.

Drugače polno dojim.Nakar se mi zadnje dni pojavlja upad mleka,in kar je za mene najbolj žalostno,da se moja dojenčica upira dojenju.Sicer ne vsakemu dnevnemu obroku.Ponoči se normalno dojimo.

Ne dajem nobenega dodatka,ker ga ne potrebujem.Mleka imam za enkrat še dovolj.Ga je pa manj.

In vse bolj sem mnenja,da so to krivi hormoni Mirene.
Posvetovala sem se tudi s strokovnjakinjo za dojenje pri LLL Slovenije.

< Sporočilo je popravil DanijelaNeli -- 26.10.2010 21:41:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
26.10.2010 21:39:38   
Petraa
zaupaj svetovalkamuser posted image

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
26.10.2010 21:44:16   
izgubljena_ovcka
Mirena ima isti hormon kot Cerazzette in jaz sem imela iste probleme. Kljub temu, da naj bi bilo "varno" za dojenje v mojem primeru ni bilo tako. Otrok je striktno odklanjal dojenje vsakič ko sem krvavela (kar se je pa itak dogajalo kar naprej) in mleka je bilo vedno manj. Ker je popolnoma zavračal AM in stekleničko sem prekinila z jemanjem in glej ga zlomka, štiri dni (približno toliko časa traja, da se hormon izloči iz telesa) po prenehanju sem lahko podojila sina brez otepanja, joka in po obroku je bil vesel in sit!

Saj pravim, uradnih študij ni bilo narejenih ampak jaz si vsekakor upam trditi, da ima tudi taka oblika zaščite vpliv na količino mleka!!!

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
26.10.2010 21:45:00   
Gina
Ne vem. Pri meni osebno ni bilo razlike.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
26.10.2010 22:06:12   
DanijelaNeli
I.ovčka ... se popolnoma strinjam s teboj.

Že to,da je bilo do sedaj v času dojenja vse super,in sedaj kar na enkrat takšen preobrat user posted image Nevem,no.

Z LLL svetovalko sva se res lepo pogovorili o vsem,dojenju,času laktacije,...skatka vse na to temo ter mi je rekla,da je imela že tri takšne primere.

Zdaj ne bom rekla,da me je ona prepričevala naj si dam Mireno ven in,da mi škodi.
Ker same LLL svetovalke niso pristojne in odgovorne za zdravila.

Me prav zanima kaj mi bodo rekli v ambulanti pri G.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
26.10.2010 22:27:49   
izgubljena_ovcka
Ja, jaz zase osebno sploh ne dvomim, da je bilo to krivo... Samo za ponazoritev: z jemanjem sem začela 3 mesece po porodu. Do takrat sem z lahkoto načrpala (za zalogo in "nujne  primere") do 180ml iz ENE dojke. Dva tedna po začetku jemanja (sem najprej mislila, da je kaj drugega in sklenila povečati količino mleka z dodatnim črpanjem) nisem načrpala niti 20 iz obeh. user posted image  Tri tedne po prenehanju jemanja pa zopet z lahkoto dva deci!? Tukaj zame ni dvoma, na žalost...

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
26.10.2010 23:08:35   
DanijelaNeli
Ojoj,to pa je neki...20ml in pol spet 2 dcl.

Jst nočem ta čas,ko naj bi čakala za vzet si vn Mireno in pol še štiri dni,da gre 100% tale hormon ven iz mene...da bi slučajno izgubila mleko...

Saj mi papa iz prsi brez problema,a pridejo obroki ko se že začne kragat...še dobro da se nekako naje.
Ampak potem se hrani po malo bolj pogosto.V prsih mi ostane mleko,katero si bom morala črpat.

MA VSE NAREDIM ZA DOJENJE IN MOJO PUPICO!

< Sporočilo je popravil DanijelaNeli -- 26.10.2010 23:09:57 >

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
27.10.2010 8:34:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu DanijelaNeli)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
27.10.2010 10:25:08   
DanijelaNeli
Izgubljena_ovcka... a si takoj nehala pol jemat te tebletke?In ko si prešla na AM,oziroma če si še kako dojila,in si-si črpala mleko?

Joj,moj ginekolog dela samo v torkih in nevam kaj naj?Ker ne bi rada izgubila mleko.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
27.10.2010 11:20:50   
izgubljena_ovcka
Mleka sicer ne boš kar izgubila, to je kar trdovratna zadeva user posted image . Je pa res, da se količina postopoma manjša in manjša. Ne vem, jaz sem jih jemala dva meseca in so mi takoj dop******. Začetni vzrok je bil pravzaprav moje počutje. Bila sem tečna, vedno nekaj nataknjena, utrujena, mučili so me glavoboli (nikoli prej v življenju me ni bolela glava), skratka počutje na psu. Pa seveda krvavenje dva meseca skupaj, mogoče tri, štiri dni v teh dveh mesecih nisem krvavela (ampak to sem vedela, da je normalno).

AM sem mu hotela dat, pa ga ni hotel zato sem zabrisala tablete v smeti in vzela črpalko v roke. Dojila tri tedne na uro do uro in pol, če slučajno ni hotel po uri in pol, sem črpala. V treh tednih nekako sem prišla nazaj na "prvotno" količino mleka... Z veliko muko!

Jaz pravim, da se s hormoni ni za hecat. Nihče več me ne prepriča v hormonsko kontracepcijo. Verjetno ne veliko žensk nima takega vpliva ampak jaz nisem ena izmed njih na žalost. Zdaj prakticiramo v šiški dol user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
27.10.2010 14:41:24   
DanijelaNeli
Tako se slabo počutim,da nevem kaj bi sama s seboj...
A vem,da se ne smem živcirat in bit v stresu,zaradi ta male.

Danes smo se ob 7h dojile prez problema,potem ob 10.30 in ob 12.30.vse brez problema.

Nakar zdaj pa je bil vik ter krik...mogoče je tudi pripomoglo to ker se ji je spalo.
Nekaj časa se je lep ohranila potem pa jok... Naredila sem ji flaško z mlekom ki ga imam na zalogi...za hude cajte...Milumil.Spila je 60ml ter zaspala.

Ti si vsaj lahko vrgla tablete v koš,..jaz pa morem čakat torek... In kaj naj do takrat?
Pojma nimam,...res ne.

Samo na jok mi gre,ker jo ne morem gledat kako se joče in krega na prsih.user posted image

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
28.10.2010 0:14:55   
izgubljena_ovcka
No, če gre samo za kreganje na dojki potem ni nujno vzrok Mirena. Poskusi najprej izločit vse ostalo...

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
28.10.2010 20:05:23   
natasarobi
Sama nimam Mirene - še razmišljam, vendar v pomislek. Mogoče je kaj drugega user posted image  Moj je danes star točno 3mesece, do prejle sem ga dojila brez problema, nato pa štrajk do amena. Na eni joški se je podojil, ker ni kazal več zanimanja sva se šla previt in igrat. Ko je začel jokat in sem dobila občutek, da je lačen sem dala joško ven on pa tak vik in krik, da ni bilo kaj. Sem pospravila in po določenem času jokanja spet ponudila jošk on pa v dretje. Sem mu dala flašo - je stisnil 180ml in sedaj spi kot polh.

Ali gre mogoče za 4. preskok v rasti predviden za 11-12 teden? Naš je že dva dni 'čuden'.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
29.10.2010 8:25:30   
DanijelaNeli
Včeraj je blo malo bolje...smo se kregali le enkrat.

Nevem kaj naj imam za razlog...ali je res Mirena ali pa res tale preskok rasti.user posted image

Natasarobi...m imamo 3m1t in zna bit tudi to.
A svojga mleka imaš še?
Si mu dala AM al svoje iztisnjeno?

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenje in zaščita Mirena
29.10.2010 8:43:59   
emaa
Jaz sem si dala mireno vstavit pri njenih dveh mesecih in ni bilo spremembe pri količini mleka. 

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?