|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
14.4.2011 20:33:54   
Tejči
Pozdravljene/i,

imamo 10 mesecev staro shih tzujko, ki je imela zelo vneta ušesa. Pri veterinarju dobili kapljice in stanje se je izboljšalo. Pri tem nam je veterinar omenil, da obstaja možnost, da bi hrana vplivala na vnetje, predvsem piščanec. In glej ga zlomka, mi kupujemo ravno Hills piščanca. SV vsakem primeru bomo zamenjali hrano, a nimam pojma na katero naj preklopimo. Naj ostanemo pri Hillsu in kupimo govedino ali jagnjetino, ali naj menjamo tudi firmo..kakšne ideje? Nasveti? Predlogi? Če se je že kdo ubadal s tem, bom vesela vsakega mnenja.

Hvala in lep pozdrav,

Tea
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 7:13:41   
Anonimen
Če ste drugače zadovoljni s hillsom, potem bi jaz ostala pri tej hrani, čeprav se dobi tudi bolj kvalitetna. Vprašanje pa je, če bo vaši psički odgovarjala. 

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 8:29:52   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Če ste drugače zadovoljni s hillsom, potem bi jaz ostala pri tej hrani, čeprav se dobi tudi bolj kvalitetna.


Katera bi pa naj bila bolj kvalitetna?
Ja, na začetku smo menjavali brikete, ker je imela kar dolgo drisko in ti Hillsovi so ji ustrezali. Zato res ne vem katere ji naj ponudim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 9:12:10   
StrawberrY
Kot da bi opisovala našo psičko. Problemi z ušesi, non stop pri veterinarju, nakar mi reče veterinarka, da naj ji začnem sama kuhat. In to ribe. In res po ribah nobene alergije, nobenega praskanja, vnetja ušes. In potem smo šli počasi na brikete Husse-ribe,ampak ne vem, po določenem času a so imeli kakšno staro robo al kaj je naša začela driskat. In sedaj smo na hrani Trainer-riba in imamo že več kot leto dni mir. Smo pa predno smo začeli z ribami, tudi poskusili z govedino, jagnjetinjo, vse od Hillsa.
Tako, da jaz ti svetujem, da poskusite z ribami.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 10:51:08   
Tejči
StrawberrY hvalauser posted image
Aja, še nekaj: to je hrana riba + riž?

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 11:14:57   
Anonimen
Če ji ustreza hills, potem ostanite na hillsu. Brezveze probavat nove hrane. Tale husse tud ni ravno kvalitetna.

Poskusite res ovco in riž ali ribe in riž, pa boste videli kako bo.

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 11:30:31   
pejka
Živjo!

Moj šicu je nažalost že trileta v pasjih nebesih. Star je bil trinajst let ko nas je zapustil. Imel je probleme z vnetjem ušes, pa mi nikoli ni veterinarka rekla da je to zaradi piščanca. Ampak zato, ker ima pač ušesa dol in se ne zluftajo dost. tako da smo mu jih mi kar včasih držali gor za pol ure, al pa kadar se je dalo, da so se mal preluftala.
Jedel je pa naš hrano iz konzerve od perutnine ptuj ( so jih prodajali v njihovi prodajalni, tudi za mačke). Mu je edino ta pasala, in ni imel driske. Okej, pa Cezarja je dobival malo zraven za priboljšek. Pa je bil čisto zdrav kuža.

Tako da mislim da hrana nima kako velike vloge, razen če gre za alergijo, pol je pa drugo.

Uživajte z svojim šicujem, je full luštna pasma! Mi smo se mu včasih full nasmejali, scrkljan je bil pa itak noro!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 13:40:58   
Ribica **
Mi smo naso futrali s Hillsom ovca + riz in piscanec + riz, vneta usesa vsaka dvameseca. Zdaj je ze leto in pol na sensitivity dieti od Royal Canina, ki ji bolj ustreza kot Eukanubina - je pa vse kombinacija riba + krompir oz. tapioca. Riz in piscanca, kuhano doma, prenasa brez tezav, ne brha vec po njem in nima vnetih uses. Se ji pa se vedno uhlji zelo pacajo, ampak je ze vec kot eno leto zdrzala brez kapljic, kar je super! Zdaj bomo pocasi iz veterinarke diete presli na Taste of the Wild po vsej verjetnosti, zopet kombinacija riba + krompir (samo ena vrsta beljakovine mora bit) in brez zitaric, ki tudi znajo delat tezave.

Hills, Royal Canin, Eucanuba, Trainer ipd. niso najbolj kvalitetne hrane. Med kvalitetnejse se stejejo Orijen, Acana (+ Acana Grain free), Taste of the wild, Applaws in se par drugih.

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 13:42:24   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: pejka

Tako da mislim da hrana nima kako velike vloge, razen če gre za alergijo, pol je pa drugo.



Hrana ima ogromno veze user posted image  Lahko ima pes tudi npr. alergijo na pasje izdelke, ki vsebujejo piscanca, na doma kuhanega piscanca pa ne, ker lahko v teh pasjih produktih uporabljajo npr. mesno moko ali meso slabse kvalitete. Lahko je pa pes alergicen na prsice v briketih, potem pa vecina pasje hrane nasploh odpade. Moznosti je nesteto, so pa alergije pri zivalih se tezje dokazljive kot pri ljudeh.

< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 15.4.2011 13:43:04 >

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 22:10:23   
StrawberrY
Tejči, jaz bi ti priporočala tako kot smo mi naredili na začetku. Kupi ribe, notri daj zelenjavo, (lahko jutri pogledam, ker meni je veterinarka napisala prav razmerje koliko naj bo rib, in koliko zelenjave) in ji sama kuhaj. Potem pa kupi brikete ribe+riž ali ribe+krompir.
Je pa naša veterinarka "carica", čeprav propagirajo v kliniki določeno hrano nam je rekla, da včasih ni bilo nobene alergije, pa so kužki več ali manj jedli domačo hrano. Danes pa tako oglašujejo te brikete, da je že groza. In če ne hraniš psa z najboljšimi briketi je že vse narobe. In se kar strinjam z njo.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
15.4.2011 22:13:04   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica **

Mi smo naso futrali s Hillsom ovca + riz in piscanec + riz, vneta usesa vsaka dvameseca. Zdaj je ze leto in pol na sensitivity dieti od Royal Canina, ki ji bolj ustreza kot Eukanubina - je pa vse kombinacija riba + krompir oz. tapioca. Riz in piscanca, kuhano doma, prenasa brez tezav, ne brha vec po njem in nima vnetih uses. Se ji pa se vedno uhlji zelo pacajo, ampak je ze vec kot eno leto zdrzala brez kapljic, kar je super! Zdaj bomo pocasi iz veterinarke diete presli na Taste of the Wild po vsej verjetnosti, zopet kombinacija riba + krompir (samo ena vrsta beljakovine mora bit) in brez zitaric, ki tudi znajo delat tezave.

Hills, Royal Canin, Eucanuba, Trainer ipd. niso najbolj kvalitetne hrane. Med kvalitetnejse se stejejo Orijen, Acana (+ Acana Grain free), Taste of the wild, Applaws in se par drugih.


No mi smo tudi to probali vmes, pa je dobila alergijo. Tako, dauser posted image .

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Shih tzu - vneti uhlji - hrana?
18.4.2011 21:52:51   
Ribica **
Ja saj je od psa odvisno. Mi smo tudi sprobali eno kao super kul naravno hrano v alerju v BTCju, da ful psom, ki so na dietah, ustreza, nam pa ni. Je 3x dnevno res ful kakala in mehko, pa praskat se je zacela. Pac probas.

Kuhanje pa - 70% beljakovin (meso, skuta), 20% OH in ostalo vitamini (zelenjava, sadje). S tem, da je fajn, da se ne skuha meso povsem, lahko je tudi malo surovega zraven, ce pes to ok prebavi. Jaz sem nekako tako merila hrano, kadar sem ji kuhala. Pa namesto riza/krompirja, ce bo kdo kuhal, se lahko skuha tudi npr. kus-kus, se kupi instant in je narejen v 5minutah z zlico olivnega olja in vrelo vodo. Moja je cist nora na ta kus kus, edino pol kuhinje z njim nasvinja, ko je. user posted image

Samo enostavno ni vedno casa kuhat, sploh pa ne pride pri nas kuhana hrana v postev za zajtrk, ker pes zajtrkuje med 5. in 6. uro zjutraj in takrat mora bit TAKOJ. user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?