|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je OŠ lahko brez tople vode?
1.4.2011 14:29:16   
BarbaraO
Prosim za kakšen nasvet, če res drži, da je dovolj, če je na šoli le mrzla voda. Gre namreč za to, da moja ta starejša hodi na podružnično šolo na vasi, kjer imajo v razredu in na WC-jih le (ledeno) mrzlo vodo. Šola je starejšega datuma, vendar tudi, ko so jo obnavljali, niso uredili tople vode. Sama sem na občini predlagala vsaj bojler, pa sem z druge roke izvedela, da po nekem pravilniku zadostuje pitna voda (nikjer pa omembe o topli vodi). Torej, smo res odvisni le od dobre volje 'oblasti'? Prosim za mnenja ali nasvete, kaj še lahko naredim.

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
1.4.2011 16:52:13   
Dashenka
Neoporečna pitna voda bo kar dovolj, pa četudi je ledeno mrzla (se vsaj legionela ne zaredi v napeljavi).
Nisem še slišala za primer, da bi komu škodovala mrzla voda umivanje rok po obisku WC ali pred kosilom.

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
1.4.2011 16:56:03   
posh
Pojma nimam. Vem pa, ko sem jaz hodila v šolo, je bila tudi samo mrzla na voljo. In nismo bili na vasi, je bil kar Maribor.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
2.4.2011 13:16:19   
Precious
res je da treba po pravilih imeti toplo vodo. Ampak daj malo poguglaj. ledena mrzla voda NE sme bit.vem,ker v našem vrtcu tudi ni tople vode in je bila tudi ledeno mrzla pa so morali uredit,ker po pravilih takšna ne sme bit

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
2.4.2011 14:18:42   
Katrin
Tudi sama sem zaposlena na podružnični šoli in v razredu nimamo tople vode. Je pa topla voda na stranišču user posted image

lp, k

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
3.4.2011 18:24:24   
rainbow
Na OŠ moje hčere, v centru MB, imajo na WC-ju mrzlo vodo.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
3.4.2011 21:00:19   
Ribica **
In v OŠ in v gimnaziji v LJ smo imeli le mrzlo vodo, na faksu imamo pa obe user posted image

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
5.4.2011 13:02:11   
BarbaraO
Hvala vsem za mnenja. Saj ne gre za to, da bi si otroci ne mogli umiti rok z mrzlo vodo, ampak morajo tako tudi piti, če so žejni - seveda je nihče ne pije, ker je premrzla. Čaj jim skuhajo pa samo ob ponedeljkih, sredah in petkih, ko imajo telovadbo. Ne vem, no, to mi je v teh časih vseeno malo nazadnjaško. Ok, ko smo mi hodili v šolo... Ampak, da se v 30 letih nič ne spremeni?! Bom vseeno še vztrajala. Morda pa kaj dosežem.

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
5.4.2011 13:50:53   
Precious
ledena voda ne sme bit. Pokliči ali poguglaj malo pa boš dobila info.pri nas so otroci tudi imeli mezlo vodo,smo se starši lepo zbunili in se je uredilo. če pa ne bi uredili bi pa prijavili

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
5.4.2011 19:06:02   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

Hvala vsem za mnenja. Saj ne gre za to, da bi si otroci ne mogli umiti rok z mrzlo vodo, ampak morajo tako tudi piti, če so žejni - seveda je nihče ne pije, ker je premrzla. Čaj jim skuhajo pa samo ob ponedeljkih, sredah in petkih, ko imajo telovadbo. Ne vem, no, to mi je v teh časih vseeno malo nazadnjaško. Ok, ko smo mi hodili v šolo... Ampak, da se v 30 letih nič ne spremeni?! Bom vseeno še vztrajala. Morda pa kaj dosežem.


Čaki mal - pa saj morajo pit hladno (mrzlo) vodo, kje pa si še slišala, da se pije topla voda iz vodovodne napeljave user posted image .
Sem mislila, da jih moti pri umivanju rok.


(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
5.4.2011 19:11:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

Hvala vsem za mnenja. Saj ne gre za to, da bi si otroci ne mogli umiti rok z mrzlo vodo, ampak morajo tako tudi piti, če so žejni - seveda je nihče ne pije, ker je premrzla. Čaj jim skuhajo pa samo ob ponedeljkih, sredah in petkih, ko imajo telovadbo. Ne vem, no, to mi je v teh časih vseeno malo nazadnjaško. Ok, ko smo mi hodili v šolo... Ampak, da se v 30 letih nič ne spremeni?! Bom vseeno še vztrajala. Morda pa kaj dosežem.


Čaki mal - pa saj morajo pit hladno (mrzlo) vodo, kje pa si še slišala, da se pije topla voda iz vodovodne napeljave user posted image .
Sem mislila, da jih moti pri umivanju rok.




Tole pa tudi meni ni jasno user posted image .

Preden se natoči kozarec vode, se običajno nekaj vode iz pipe celo "spusti", toliko, da je voda v kozarcu res sveža in mrzla.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
16.4.2011 19:59:25   
Gina
Jaz bi razumela, da te moti, ker nimajo za umivat tople vode, ampak da te moti, ker nimajo za pit, je pa malo ...ne bom rekla kaj. Veš, otrok ne bo umrl, če se ne bo celo dopoldne nacejal. Itak dobi za pit pri malici in pri kosilu, nikjer po šolah ni malice brez pijače niti kosila, tako da nehaj panicirat oz. razvajenost špilat ali učit svojega otroka, da je konec sveta, če ni vse popolno.

btw pri nas imamo pozimi toplo vodo, čim nehajo kurit je pa ni, teče samo mrzla. Pa še nisem umrla, pa pijem jo tudi, pa otroci ravno tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
2.5.2011 19:13:33   
urshak
Pri nas imamo toplo samo v jedilnici in pri telovadnici, drugje je pa mrzla, pa smo sredi mesta.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je OŠ lahko brez tople vode?
15.5.2011 17:33:08   
BarbaraO
No, ampak, nekje je pa vendarle topla voda, ne? Nisem tako 'razvajena', da bi razvajala tudi svoje otroke. Ampak, če na vsej šoli ni tople vode (celo zimo), pa mislim, da bi vsaj v razredu ali na WC-ju lako bil kakšen bojler. Predstavljajte si, 5 minut spirati paleto ali kakšen lonček ali kaj drugega pod ledeno mrzlo vodo. Je prijetno, kaj? Še nam, odraslim, se skoraj zanohta, kaj šele otrokom na nižji stopnji (ali višji, nima veze). Tudi ledeno mrzle vode ne dovolim piti otrokom, niti je ne pijem sama (ker jo enostavno ne morem). Mogoče ste nekatere (Dashenka, Milijonarka, Gina) tako vročične... Tudi sama sem bila presenečena, ko mi je sestra rekla, da v Celju na OŠ nimajo tople vode na straniščih. Kar pa še ne pomeni, da moramo potem mi na vasi avtomatsko sprejeti takšne (slabše) pogoje (če v MESTU nimajo, kaj se sploh mi oglašamo?!).

Hvala za mnenja. Več jih ne rabim!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?