|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Operacija žrelnice
8.6.2011 8:42:30   
lili82
Pozdrav!

Moj sinko čaka na operacijo (zaradi ponavljajočih vnetij srednjega ušesa)  v MS in me zanima, če ima kdo izkušnje in mi lahko razloži kako vse skupaj poteka - (predvsem me zanima, kako dolgo sem lahko jaz ob sinu pred operacijo, na kakšen način ga uspavajo, koliko časa je uspavan, kdaj se zbudi, kje se zbudi...), da se bom lahko čimbolj pogovorila z njim ter ga pripravila na celotno dogajanje (ter na ta način pregnala svoj in njegov strah).

Vsi so mi že razlagali, da je zgolj rutinska operacija in da je ves strah odveč, ampak sama sem seveda popolnoma zaskrbljena. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 9:29:33   
ema tiara
hej, mi smo bili 2 m nazaj v rakičanu.eden dan pred operacijo gresta na zadnje preglede, razložijo vse v zvezi z anestezijo, drugo jutro je operacija, najmanjši so prvi, naš 2 letnik je šel okrog 8ih, ti ga odpeljejo, v roku 1 ure se vrne, potem do 3 ure še ne sme jesti, samo piti, naslednji dan gresta domov, mi smo imeli še op.ušes-cevke, pa je bil par ur po op. kot nov.z njim si v bistvu non-stop razen tisto uro med operacijo.upam da sem ti pomagala, mene je tudi stiskalo:)


_____________________________

...točka moči je v sedanjem trenutku...


(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 9:42:30   
Angel_Tian
Jaz ti lahko povem našo izkušnjo (januarja letos, Maribor).
Smo ga doma lepo pripravili na to, da bo šel na operacijo grla in da bo treba en dan v bolnici prespat. Kaj večjega bavbava pa nismo delali iz tega. Seveda je pri otroku bil prisoten strah, ampak bolj zaradi spanja v bolnici se je meni zdelo user posted image No, na koncu smo lepo izpeljali. Smo bili z njim ati in jaz pa še nekaj mesečna sestrica. Smo kar cel dan bili skupaj v bolnici.
No, da začnem od začetka user posted image Sprejet je bil en dan pred operacijo, vendar smo prosili, če lahko gre domov spat in ga potem zjutraj pripeljemo. Pa ni bilo problema. Edina težava je bila, da je moral biti tešč. Tudi piti ni smel, kar je bilo najhuje. Ampak smo zdržali. Zjutraj smo lepo prišli na oddelek, sine je dobil pižamo in kar hitro po zdravnikovem pregledu je prišla sestra z narkozo. Je hitro delovalo in mali je bil kot totalno pijan ali pa od česa drugega zadet. Se je kar nekaj smehljal in nam nekaj govoril, ampak se mu je jezik tako motlal, da itak ničesar nismo razumeli. In potem so ga tudi že peljali v operacijsko. Čez dobre pol ure je že prišel nazaj in se malo jokal, da ga boli grlo. Pa smo ga hitro pomirili, da naj ne joka, ker bo prej zacelilo. Eno uro potem še ni smel piti, potem je bil pa čisto tastari spet. Nekaj noreti mu seveda še nismo smeli dovoliti, ampak tisto dopoldne so bili kar štirje otroci operirani in so se lepo potem skupaj igrali. Sem pa jaz z malo bila tudi do večera v bolnici, tako da sta potem z atijem samo prespala v bolnici, zjutraj pa sem že prišla po njiju, smo počakali pregled zdravnika in že smo lahko šli domov.
V glavnem, vse je lepo steklo in ni nobenih posledic. Straha pred bolnico pa tudi ni.

Pač malo je treba otroka pripravit na to, da bo operiran, ampak ga nič strašit. Saj je to za njegovo dobro, mu bo samo pomagalo. In da boš ti ves čas zraven - to je otrokom ponavadi pomembno, da vedo, da niso sami, da jih boš čakal, ko pridejo iz operacijske.
Pa veliko "sreče" vam želim.


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 10:51:41   
lili82
Super, hvala, malo ste me pomirile...

Naš mali je tak, da ga načeloma ni strah zdravnikov, vse preglede poponoma stoično prenaša... Nikoli ni problem sirupa vzet al pa kaj podobnega, ga je pa blazno strah, ko ga kdo drug vzame in kam odnese in tega je mene najbolj strah... Ker jaz pa sem velika cmerika in ko vidim njegove velike očke in gromozanske solze, ki same pravijo, "mami, ne pusti jim, da me bo bolelo..." pol sem pa jočem do onemoglosti  user posted image In ponavadi je itak samo meni hudo, malemu pa ne user posted image   Z njim bom ves čas ostala, oborožili smo se že z dvd predvajalnikom, seznam igrač je napisan, ati ima tudi dopust... Upam, da bo zjutraj čimprej na vrsti, ker drugače nam bo od lakote tulil in ne od bolečin :)

Angel_Tian, vam so ga v sobi že pod anestezijo dali, da ste bili poleg njega?
Pa vam Ema Tiara? To bi bilo meni všeč, da ga ne bi budnega od mene odpeljali, ker potem vem, da bo samo zaradi tega jokal in ne zaradi bolečin user posted image

Kompliciram ne? user posted image Tipična mama user posted image

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 11:29:48   
ema tiara
pred anestezijo dobijo en sirup in po tistem postaneju ful zaspani, tako da jih odnesejo ko sploh niso prisebni, ne boj se, v ms res lepo in prijazno delajo, pa igralnico imajo, pa tv v vsaki sobi, sta pa 2 mamici v sobah, res je lepo:)


_____________________________

...točka moči je v sedanjem trenutku...


(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 11:32:37   
lili82
Hvala, zdaj pa si me res fino pomirila user posted image Najlepša hvala user posted image

Kaj bi mamice brez drugih mamic user posted image

(odgovor članu ema tiara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 11:33:56   
ema tiara
user posted image  


_____________________________

...točka moči je v sedanjem trenutku...


(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 12:03:28   
t5t6
Naš je imel takrat, ko so mu operirali žrelnico in  vstavili cevke v ušesa, 4 leta, povedala sem mu, da bo šel na tako operacijo kje mu bo škrat čira čara naredil, da ga ušeska ne bodo več bolela.  Z bolnico ima zelo pozitivno izkušnjo, ves čas sem bila ob njem, vsi so bili zelo prijazni, pred operacijo so mu v sobi dali en sirupek, da ga je malo uspaval, z njim sem šla do operacijske, kamor je prispel že tako zaspan, da ga sploh nič več ni zanimalo. Potem pa sem ga počakala pred operacijsko tako, da sem ga takoj prevzela in šla z njim do sobe. Prvo uro po operaciji je bil zaradi narkoze malo zmeden potem pa je bilo kot, da se ni nič zgodilo.  V opracijski so mu celo napihnili lateks rokavico in iz nje naredili balon in mu ga dali čim se je zbudil. Čez dve leti, ko smo morali ponovno na vstavitev cevk se je odhoda v bolnico prav veselil. 

(odgovor članu ema tiara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 12:21:08   
Angel_Tian
Ja, tisti "uspavalni sirup" je dobil kar v sobi, ko so ga odpeljali v operacijsko, tako ni več vedel, kaj se dogaja.
Po operaciji imajo navado dati svečko, da ne bi otrok kako vročino dobil in da ne bi preveč bolelo. Našemu mi svečk nikoli nismo dajali, zato smo potem tudi prosili sestro, če mu lahko da sirup.

Vse bo ok, ti pa se le ne boj in še manj tvoj strah kaži otroku. Če boš ti pogumna, bosta brez težav dala to čez. Jok pa namreč lahko malo podaljša celjenje (otrokov, ne tvoj user posted image ). V glavnem - kar pogumno mami pa bo dete tudi ok.


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 13:12:49   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

Jaz ti lahko povem našo izkušnjo (januarja letos, Maribor).
Smo ga doma lepo pripravili na to, da bo šel na operacijo grla in da bo treba en dan v bolnici prespat. Kaj večjega bavbava pa nismo delali iz tega. Seveda je pri otroku bil prisoten strah, ampak bolj zaradi spanja v bolnici se je meni zdelo user posted image No, na koncu smo lepo izpeljali. Smo bili z njim ati in jaz pa še nekaj mesečna sestrica. Smo kar cel dan bili skupaj v bolnici.
No, da začnem od začetka user posted image Sprejet je bil en dan pred operacijo, vendar smo prosili, če lahko gre domov spat in ga potem zjutraj pripeljemo. Pa ni bilo problema. Edina težava je bila, da je moral biti tešč. Tudi piti ni smel, kar je bilo najhuje. Ampak smo zdržali. Zjutraj smo lepo prišli na oddelek, sine je dobil pižamo in kar hitro po zdravnikovem pregledu je prišla sestra z narkozo. Je hitro delovalo in mali je bil kot totalno pijan ali pa od česa drugega zadet. Se je kar nekaj smehljal in nam nekaj govoril, ampak se mu je jezik tako motlal, da itak ničesar nismo razumeli. In potem so ga tudi že peljali v operacijsko. Čez dobre pol ure je že prišel nazaj in se malo jokal, da ga boli grlo. Pa smo ga hitro pomirili, da naj ne joka, ker bo prej zacelilo. Eno uro potem še ni smel piti, potem je bil pa čisto tastari spet. Nekaj noreti mu seveda še nismo smeli dovoliti, ampak tisto dopoldne so bili kar štirje otroci operirani in so se lepo potem skupaj igrali. Sem pa jaz z malo bila tudi do večera v bolnici, tako da sta potem z atijem samo prespala v bolnici, zjutraj pa sem že prišla po njiju, smo počakali pregled zdravnika in že smo lahko šli domov.
V glavnem, vse je lepo steklo in ni nobenih posledic. Straha pred bolnico pa tudi ni.

Pač malo je treba otroka pripravit na to, da bo operiran, ampak ga nič strašit. Saj je to za njegovo dobro, mu bo samo pomagalo. In da boš ti ves čas zraven - to je otrokom ponavadi pomembno, da vedo, da niso sami, da jih boš čakal, ko pridejo iz operacijske.
Pa veliko "sreče" vam želim.



Kot bi opisala našo izkušnjo. Mogoče bi dodala še to, da je na ORL-ju proti pediatriji, soba pravi luksuz, z veliko igralnico in Tv-jem.
Sin je sicer dobil svečko, da je postal malo omotičen, samo kake je pa vzganjal...sem se res do solz nasmejala, saj je bil dobesedno zadet in govoril kar nekaj user posted image .
Ko so ga odpeljali v op sem šla v trgovino in ravno ko sem sedla nazaj na posteljo so sina že pripeljali s tem da je še 2 uri spal in nič jokal. Smo pa morali na op žrelnice zaradi slabšega sluha.

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 14:14:27   
lili82
Super ste, hvala za tolažbo user posted image Bom mamlo lažje spala do julija  user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Operacija žrelnice
8.6.2011 21:51:37   
Bojana 29
Tudi mi smo bili na operaciji žrelnice v MS. Sem bila zelo zadovoljna. En dan pred operacijo sva prišle v bolnico. Najprej sva opravile pregled (v ambulanti v prtličju), potem so naju peljali v sobo (postelja otroka in tvoja postelja sta čisto skupaj, v sobi pa sta dve mamici z otrokom). Isti dan (popoldan) sva imeli razgovor z anesteziologom. Naslednje jutro (na dan operacije) morajo biti otroci tešči in ne smejo nič piti. Približno eno uro pred operacijo dajo otroku sirup za pomiritev (postanejo mirni in malo se jim vrti). POtem jih odpeljejo na operacijo (najprej so na vrsti mlajši). Sama operacija traja približno eno uro. Sestra me je tudi povabila, da sem lahko šla z njo v operacijsko po hčerko. Potem pa odvisno od otroka. MOja deklica je operacijo in anestezijo prenesla zelo dobro - po štirih urah je bila čisto OK (po mnenju sester malo preveč aktivna). Deklico, ki pa je bila z nama v sobi pa je operacija zelo zdelala - že samo prebujanje iz anestezije je bilo grozno (dražati so jo morale mamica in še dve sestri), neprestano je bruhala, tako da je dobila infuzijo in tudi dalje je morala ostati v bolnici. Štiri ure po operaciji je lahko moja deklica že pila vodo, zvečer je jedla normalno večerjo (hrana je bila seveda pasirana). Naslednje jutro sva imeli pregled pri zdravniku, ki jo je operiral in ob 9.00 sva že lahko šli domov.
Svetujem pa ti, da s seboj vzameš kakšne igrače (za risanje, kocke, sestavljanke, ...), da zamotiš otroka (sploh tisti prvi dan). Pa kakšno rezervno pižamo vzami s sabo.


(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?