|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   peresnica
8.7.2011 7:08:04   
Šarki
Mene pa zanima kakšno peresnico ste kupile vašim prvošolčkom. Tisto trdno, ki se raztegne, ali navadno.

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: peresnica
8.7.2011 7:15:29   
TDTP
jaz sem lani sinu kupila mehko, navadno na zadrgo- prvošolček, letos si je zaželel trdo, bomo videli kako bo- če se mu bo dalo celo leto zlagati stvari vanjo!

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: peresnica
8.7.2011 7:22:26   
Šarki
ja, saj to mene malo skrbi user posted image  pa prej niti pomislila nisem na to, dokler me sodelavka ni opozorila na to zlaganje user posted image . danes jo grem namreč kupiti za našo šolarko, vendar mislim da se bo bolj razveselila te, trde, kot pa navadne.

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
8.7.2011 8:13:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Šarki)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: peresnica
8.7.2011 9:28:44   
Šarki
user posted image  hvala vama za odgovoruser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: peresnica
8.7.2011 9:40:06   
*bubi*
Bodočemu prvošolčku sem kupila torbico in sta bili v kompletu obe peresnici.

V trdo sva dala samo barvice, svinčnika, šilček in radirko.
V mehko pa flumastre in ostale drobnarije za likovni pouk.

Na listku, ki smo ga dobili, je nareč nekako ločeno:
peresnica (priporočajo čim manjšo!), barvice, 2x svinčnik je zapisano pod SLJ,
flomastri pa pod likovno vzgojo. Torej ne bodo na mizi non-stop, tudi domov jih ne bo nosil ob vikendih.

Ja, peresnica je sicer trda, ampak majhna, ko jo odpremo nima še dodatnih zavihkov. 15 prostorčkov + ravnilce+šilček+radirka.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: peresnica
8.7.2011 9:40:58   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

V bistvu mislim, da so trde precej bolj primerne, ker imajo otroci tako vse na enem mestu.


in takoj opazi, če mu/ji kaj manjka. Vsaj navadit jih je treba na hitro čekiranje user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: peresnica
8.7.2011 10:00:35   
Janyna
Pri nas so priporočali, da kupimo trdno, kjer so barvice, flumastri, svinčniki in ostalo lepo zloženi noter za elastikami. Takšno, ki ima samo eno zadrgo in notri se potem razširi s podaljški . Takšno:

http://image.made-in-china.com/2f0j00jMktFcOISqob/Pencil-Case-MOD-08-.jpg

s tem, da ima še na desni strani isto podaljšek.

Ne priporočajo, peresnice, kjer je vse nametano noter (brez elastik), pa tudi takšnih ne:

http://blog.dealrocker.com/wp-content/uploads/2010/06/deluxe-pirates-of-caribbean-mickey-mouse-pencil-kitopen.jpeg

ker majo potem otroci več dela z odpiranjem zadrg kot karkoli drugega

Meni je bila ta peresnica, ki so jo v šoli priporočali, resnično najbolj uporabna.

Pri nas smo kupili tole, zdej sem jo našla, ko sem pogruntala firmo (Scout), Ni pa bila poceni, ampak je konec leta kot nova:

user posted image

< Sporočilo je popravil Janyna -- 8.7.2011 10:07:06 >

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: peresnica
8.7.2011 10:06:33   
Janyna
ups. napaka.

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: peresnica
8.7.2011 10:11:47   
Rubin.
Pri nas sploh ne komplicirajo glede peresnic. Rabi pa samo svinčnik, radirko, šilček in barvice. Flumastre imajo v šoli. Kupiti sem nameravala trdo, vendar prazno, ker ponavadi so napolnjene z slabo kvaliteto. No pa nisva našli nobene primerne. Želela je Winx - kar je misija nemogoče, pogojno bi še šla Hallo kitty, vendar so ogromne, na dve zadrgi in so zato v štartu odpadle. Na koncu si je izbrala puščico Sarah Kay, bomo videli. Zaenkrat vidim + v tem, da gre noter tudi malo večji šilček.

Šarki - je minlo a? Sta že prvošolki user posted image .

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: peresnica
8.7.2011 10:14:31   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Janyna
Ne priporočajo, peresnice, kjer je vse nametano noter (brez elastik),



Janyna kaj če biti pa nametano? 12 barvic + 1 svinčnik, radirka in šilček? Sej ne more biti v puščici nametano, glede na to da je vse vodoravno. No pri nas ne komplicirajo, hb.

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: peresnica
8.7.2011 10:21:44   
Šarki
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Pri nas sploh ne komplicirajo glede peresnic. Rabi pa samo svinčnik, radirko, šilček in barvice. Flumastre imajo v šoli. Kupiti sem nameravala trdo, vendar prazno, ker ponavadi so napolnjene z slabo kvaliteto. No pa nisva našli nobene primerne. Želela je Winx - kar je misija nemogoče, pogojno bi še šla Hallo kitty, vendar so ogromne, na dve zadrgi in so zato v štartu odpadle. Na koncu si je izbrala puščico Sarah Kay, bomo videli. Zaenkrat vidim + v tem, da gre noter tudi malo večji šilček.

Šarki - je minlo a? Sta že prvošolki user posted image .

ja, madona je poletelo tole mimo mene. pa če nebi imela sodelavka tudi prvošolko, bi jaz verjetno še kar nekaj sanjala user posted image  ona ima že vse nabavljeno, jaz pa se komaj pripravljam na štart user posted image  vi ste tudi prvošolčki kajne user posted image  saj te berem, ampak bolj malo pišem. sploh v službi user posted image


_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: peresnica
8.7.2011 11:14:28   
**Tinkara78**
Iz izkušenj lahko povem (mala končala prvi razred):
- pri nas so škarje, ravnilo dali v posebne škatle v šoli. Torej to ni bilo v peresnici.
- šilček je moral biti obvezno s posodico - je nosila v torbi, v šoli ima vsak svoj predal in je bil tam.
- v začetku sem ji dala v peresnico flomastre in barvice (morata biti dva odtenka zelene in modre), tri svinčnike določene trdote, radirko.
- pozneje sem pa ugotovila, da flomastre v bistvu ne rabi kaj dosti in sem ji dala v mehko peresnico, ostalo pustila v trdi, ker je res skoraj vsak dan manjkalo nekaj in sem takoj videla kaj treba prinesti.



(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: peresnica
8.7.2011 11:35:13   
Naja31
Jaz sem kupila trdo.
Zato ker je sinu bila bolj všeč.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: peresnica
8.7.2011 12:41:13   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Janyna
Ne priporočajo, peresnice, kjer je vse nametano noter (brez elastik),



Janyna kaj če biti pa nametano? 12 barvic + 1 svinčnik, radirka in šilček? Sej ne more biti v puščici nametano, glede na to da je vse vodoravno. No pri nas ne komplicirajo, hb.


Pri nas imajo v peresnici 12 barvic, 12 flumastrov, 2 svinčnika, škarje, šilček, radirko in rdeč kuli. In nikjer ni noben rekel, da kdo komplicira, to so priporočila, noben ni rekel da je to mus nabavit. Pač izkušnje imajo verjetno učiteljice kako je pri otrocih z različnimi presenicami in če hoče kdo navadno presenico (oz. ni zmožen kupiti kaj drugega) ni nič narobe. Je pa veliko bolj enostavno peresnico odpreti, vzeti iz elastike in to je to, kot pa iskat po peresnici med 27 različnimi pisali + škarjami, kje imaš mini radirko in šilček.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: peresnica
8.7.2011 15:38:35   
Janya
Trda peresnica je veliko boljša tudi iz praktičnega vidika, barvice in svinčniki ne bojo skoz polomljeni - špice mislim. Moje so kočale drugi razred in so še imele trdno peresnico, podobno kot na Janyni sliki in se je super obnesla

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: peresnica
11.7.2011 15:22:30   
rumba
Jaz sem pred dvema letoma prvošolčku kupila mehko, ker je lažja, zavzame manj prostora. No, sredi leta smo jo menjali s trdo (na priporočilo in prošnjo razredničarke), ki je tudi po sinovem mnjenju veliko bolj praktična, vse takoj najde in ima na enem mestu. Sedaj je bodoča prvošolka dobila trdo.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: peresnica
15.7.2011 14:12:46   
Valeri
Zanimivo, od šole do šole drugače.
Pri nas so na uvodnem sestanku prav poudarili, da raje kupimo mehko peresnico,
ker se otroci preveč zamotijo, zgubijo časa ko vračajo nazaj barvice za tisto elastiko.
Da npr. barvajo z rumeno, le-to vrnejo nazaj, vzamejo drugo, vrnejo, spet vzamejo rumeno in tako naprej...

Mi bomo verjetno za svinčnik, radirko,... kupili mehko... barvice pa takšne, ki bodo v tisti plastični škatli, pa bo pregledno, enostavno (upam) za ven/notri.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/sanza

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: peresnica
17.7.2011 15:45:25   
luka jan
Mi smo kupili mehko peresnico, seveda prazno.
Zakaj mehko, ker jo je sine izbral. Je pa Ben 10-ova.user posted image

(odgovor članu Valeri)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?