|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave s spanjem
28.8.2011 21:42:08   
Suzikaa
Pozdravljene!

Imam 21 mesecev staro hčerko. Že nekaj mesecev se trudimo, da bi zvečer sama zaspala. Pri nas je vsak večer enako. Kopanje potem pa v posteljo. Zdaj smo začeli tudi s pravljico za lahko noč. Prižgem ji lučko z uspavanko, ji povem,da je čas za spanje in da jo pridem pokrijem, ko bo zaspala. Če jo vprašam, ali bo tako vredu vedno reče ja,se mi smeji, ko pa vidi da se spravljam iz sobe pa se začne dretje. Ne jok ampak dretje. Odkar smo začeli s takim načinom je nissem nikoli vzela iz postelje. Tako da ve, da če se bo jokala je ne bo nihče vzel ven. Pustim tudi luč na hodniku če bi jo bilo slučajno strah teme ampak ji tak al tak igra tista uspavanka in sveti. Včasih to njeno dretje traja kakih 5 minut, včasih pa tudi 10 ali več. Potem ponavadi zaspi od utrujenosti od tega dretja. Ne vem več kaj naj naredim. Flaške nima več. Dokler je imela flaško ni bilo problema je zaspala s flaško brez joka. Dude tudi nima, jo je sama vrgla vstran že dolgo nazaj.
Ali je imela katera kako podobno izkušnjo Kaj delam narobe? Sem začela prehitro s tem, da bi jo navadila na to, da bi sama zaspala, saj še nima 2 leti? Ne bi je rada navajala na kako držanje za roko pa da bi hodla z njo spat al kaj naj naredim. Zraven sebe ima vedno kako igračko. Vseeno ji je kaj, ni na nobeno posebno navezana. Morate razumeti, da je to kar mučno vsako večer poslušat pa tudi pri popoldanskem spanju.
Kakršnega koli predloga ali podobne izkušnje bom vesela.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težave s spanjem
28.8.2011 21:58:00   
Sa.Ka
Pridejo trenutki, ko je treba preprosto z otrokom it spat. Pa potem dnevi,ko zaspijo v momentu, potem spet dnevi, ko te preprosto otrok sprehaja sem in tja ko bi rad to in drugo igračo, drugič spet vodo, pa pobožat, pa pocartat....

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave s spanjem
29.8.2011 7:47:57   
tassika
Pri nas je pri isti starosti enako stanje. ZAčelo se je po dopustu, čeprav je tam še vedno lepo zaspala sama v svoji sobi. Sama je hodila spat od 7m naprej, takrat pač s flaško od 13m naprej pa sva jo dala v posteljo, je dobila lupčka in sva šla ona je pa zaspala. Ko smo pa prišli z dopusta pa dretje do konca, dva dni sem se trudila, jo pustila, se kregala, ji dopovedovala, nič pomagalo. In po dveh dneh muke sem rekla poskusimo še tole, mogoče pa bo. Sem jo dala spat, spet jok, počakal minutko, ji rekla, če ji dam rokico. Je rekla ja in zdaj pač zgleda tako, da gremo spat, reče mamica rokico dala, ji jo dam in v 5min spi brez joka in celo noč. Meni to več pomeni, kot pa da poslušam tisto dretje po 15min skupaj. Ja naša je vztrajnauser posted image . Poskusi najti rešitev, ker če se to dogaja že nekaj časa, ne bo kar tako izginilo, jaz sem šla po srednji poti, jo ne pustim da joka, jo ne jemljem vn, dobi rokico in spi.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težave s spanjem
29.8.2011 7:59:41   
lananai
Naša ne more zaspat sama, odkar smo ji vzeli dudo. Zdej ji beremo pravljice, dokler ne zaspi. Če je zaspana, je to v 5-10 minutah. Sicer niti ne posluša, ampak je fajn. Ona bi zvečer še vse razložila, kaj se ji je dogajalo čez dan... Sej si zmatran zvečer, ampak se z mojim malo menjava pa tudi... še prehitro bodo zrasli. user posted image

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težave s spanjem
29.8.2011 10:57:06   
Katy78
Moj je star 2 leti in 9 mesecev in ga tistih 15 minut držim za roko dokler ne zaspi. Trenutno niti ne razmišljam, da bi to spreminjala. To je pa res najmanj, kar lahko naredim za svojega otroka. Držim ga tistih 15 minut, on lepo v miru in brez travm zaspi in potem vsi spimo celo noč. Meni je to tako mimo, kaj in kdaj bi otrok moral... Otroci so različni in imajo različne potrebe, da mu pomagaš v miru zaspati, zame ni razvada. Saj vsak starš sam najbolje ve, kdaj ga otrok res potrebuje ob sebi, kdaj pa gre samo za razvado in izsiljevanje.


(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave s spanjem
29.8.2011 11:07:46   
Suzikaa
tassika, vidim,da sva nekje na istem. Imaš skoraj dve leti staro punčko in še malo pa greš rodit. Jaz tudi, sicer malo kasneje, decembra user posted image
ja, saj jaz, če dam naši tamali roko bi tudi zaspala brez joka, ampak nekak sem se hotela temu izognit,ker se to lahko zavleče kaj vem do katerega leta...ampak, očitno bom mogla ubrati to pot, ker je to mučenje otroka že skoraj, ko se v postelji tako dere user posted image Morje pa itak vse pokvari po eni strani. Čisto zmeša te naše malčke. Midve sva bile letos skoraj celi mesec na morju,ker imamo prikolico v kampu in je spala zraven mene,ker nisem imela prostora za prenosno posteljo in zdaj je res hudo po večerih. Že prej je bilo,zdaj pa je še posebej. Bom se pač "žrtvovala" in zvečer ostala zraven nje dokler ne bo zaspala, da se ne bo več mantrala s tem dretjem. Ko pa bomo dobili novo članico pa nimam pojma kako bomo se po večerih zorganizirali. Bomo že nekak... user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave s spanjem
29.8.2011 11:14:54   
Petka09
Naša je stara 2 leti in 4 mesece. Od rojstva dalje je zaspala sama, v svoji posteljici, v svoji sobi - sem jo samo odložila, dala lubčka, ugasnila luč in šla ven.
No, potem okrog 2. rojstnega dne pa se je počasi začelo... Najprej je hotela, da jo božam po hrbtu in sem jo.. Parkrat pobožala in šla ven. In je zaspala.
Zdaj poleti je ostala brez pleničke in ko jo dam v posteljico, mi še reče: lulat..... pila bi.... božaj me po hrbtu... knjigico....
In v bistvu mi ni to težko. Lulat gremo hitro, popije par požirkov, malo jo pobožam in nahitro pogledamo eno krajšo knjigico. Par minut in gotovo. Včasih hoče še punčko met zraven sebe... In to je to. Potem po "tem obredu" grem ven, ugasnem luč, rečem lahko noč.... In se potem uspava in zaspi.
Ampak brez tega "rituala" bi pa tudi verjetno bilo dretje. Zato raje pač tistih par minut "uslišim njene želje" in je potem mir. user posted image

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave s spanjem
29.8.2011 13:50:24   
tassika
Suzika, jaz sem vse skupaj povezala tudi s prihodom novwega člana, vsak dan je starejša in mami ima vsak dan večji trebuh. Kako bomo to reševali kasneje, ja nič, bo očka tistih 15 min popazil na malčka, če pa ne bo šlo drugače, bo takrat čas hranjenja, bo pa tamala malo počakala in šla tistih 15min kasneje spat, ali pa bo oči dal rokico. Vse to bom sproti prilagajala.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?