|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ločitev,otroci in čustva
19.10.2011 20:35:11   
Jaša3
Kljub temu da je že tisoč tem na ločitev,vseeno napišem še svojo :)
Zmožem se po 9ih letih skupnega življenja ločujem,od tega dve leti poročena.
Imava dva otroka eden ima 7 let drugi pa komaj 15 mesecev. Osem let smo živeli pri mojih doma a smo imeli svoje stanovanje in vhod,razumeli smo se tako,tako. Mi2 sva se kr dobro razumela,dokler mož ni zamenja službe in bil več doma,ker je bil prej odsoten po celi teden in doma je bil le vikende,potem pa jebil doma vsak dan in še to je presedel za računalnikom. Malokrat si je vzel čas za naju in pogovore od dneva ko je k hiši prinese računalnik,kadar koli sem pogledala v računalnik se je dajal z nekimi računalniškimi programi in to tudi urejal drugim poznanim in nepoznanim,zamep a nikol ni blo časa kaj šele za otroke,vse sem poštimala sama.
Doma kr se tiče doma je bilo vse kot mora bit,to je tudi sam videl. Dokler me ni po rojstvu drugega otroka udaril,bilo je mesec dni po porodu,zadevo so moji prijavili in pobral je stvari in šel..nikoli ni povedal zakaj je šel,a šel je...nakar je vsak dan poklical in govoril da nas pogreša,da si nas želi ob sebi a vstran od mojih,da bi vse naredil da bi nas lahko kam peljav itd...vse pocukrano in lepo..pogovorila sva se,šla do socjalne,on je obiskoval proti nasilju neke seminarje,potem pa smo se končno preselili v podnajem ven iz ljubljane v njegov konec..se pravi sem bila sama 10 mesecev z šolo obveznim otrokom in novorojenčkom,mislila sem da se mi bo zmešalo,vse sem furala sama,tudi več ali manj denarno,dal je na mesec cerka 100,200e..videli smo se pa vsak dan po 2uri čez vikend pa ob nedeljah cel dan.. Potem pa smo se vselili in začeli spet skupno življenje,vsi srečni in veseli smo to peljali mesec dni na kar sva se začela mi2 prerekat,si očitat,ni blo nekekga 100% zaupanja,ukazoval mi je vse kaj ja kaj ne,kako to kako ono,zakaj nisem to in to,ob nedeljah če nism ošli k maši je bil cel dan nataknjen in me je poniževal kaj vse nisem in kaj sem. Šli nsmo nikamor ne na morje ,ne na izlet,nikamor cele poletne počitnice smo bili doma,samo za en dan sem ga komaj prepričala tik pred šolo da smo šli na morje,sicer mu je bilo vse odveč a se je strinjal in imeli smo se še kar lepo. Drugače pa sem v novem stanovanju bila večinoma sama,ker je on fušal to sem se prepričala da je bilo res,tako da nebi kdo mislil da v to nisem sigurna,dostikrat sem ga še na fuš hodila iskat..drugače pa ni bilo kaj dosti od njega,celo otrokovih rojstnih dni se ni praznovalo in kupovalo daril,to sem jaz praznovala pri svojih da je bilo vsaj nekaj. Tik pred začetkom novega šolskega leta pa je udaril starejšega otroka,to je bilo v kopalnici da ko je padel bi se v banji lahko poškodoval ali še kaj drugega :( in potem sem začela tuhtati zakaj mi je tega sranja treba,če mama doma zastonj svoje stanovanje in mir... En dan sem vse popokala in odšla brez da je kaj vedel,ker je bil vmes v zadnih letih tudi do mene nasilen,sem rekla to je pika na i da je zdaj že do otroka..prišla sem domov in me zvečer pokliče,kaj je zdaj to,zakaj se mto storila,pa ko sem mu povedala je rekel ok in je že začel kaj je njegovega in kaj mojega,to je bilo vse in vrgel dol..Trenutno sem sama sicer brez službe in jo nikakor ne dobim tako da imam le otroški dodatek kar je teško z 200e zato mi pomagajo še starši kukr se le da,smo zelo na knap a smo vsaj srečni da je mir,ni nasilja itd...se mi je pa začelo dogajati nekaj...za njim neutolažljivo jokam,ne psim,teško mi je,pogrešam ga takega kot ga poznam kot veselega in dobrega,pogrešam čase ko se nam je posvetil pa čeprav malo,vem da sem zmešana,a kako naj ukrepam proti čustvom..moja čustva do njega so kljub vsemu kar se je dogajalo bila čista,rada sem ga imela in ga imam še vedno,v intimnosti je bil omed nama vse super,priznam zelo mi manjka pa čeprav je bilo teh trenutkov zelo premalo. Zvečer je ponavadi bil vedno doma in zdaj k osem sama,sploh ne vem kaj naj delam,ker ni nikogar user posted image rola se mi,nisem si všeč,obupna sem,potrta,depresivna in sploh adijo..a on ne pokliče nič,neda nič denarja narazen smo že mesec dni..samo pokliče se zdele,grozi in vpije,zadnje 2 minuti pogovora pa vpraša kje so otroc in jih zahteva na telefon..sedaj je začel že tuhtati s čim bi mene tožil in mi škodoval ker 9 let vlagal vame in mi vse v "rit utaknil" a kdor koli to sliši reče,navadna reva si bila,nič ti ni dal,vse si sama uredila. Ne vem sploh kva nej delam ker nisem več pametna,mojim možganom se skratka že kisa,vse je ena brozga in sama sem kup nesrečne razvaline,čez dan sicer normalno funkcjoniram in to zelo dobro skrivam,samo v meni pa je vse narobe...prosim dajte mi malo nasvetov,namigov,povejte kaj si mislite,kakšen spodbuden komentar,karkoli samo da vidim da nisem sama ker sem čist na tleh... :)
Če je šekakšna ki se trenutno spopada z ločitvijo bi jo z veseljem spoznala,mogoče nama bo lažje če bova ena drugi malo pojamrale in se vedrili ko bo sila user posted image user posted image hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
19.10.2011 22:40:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jaša3)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ločitev,otroci in čustva
20.10.2011 6:57:11   
ajataja
Potreben je samo čas.Čas ,da se navadiš na novo življenje,sigurno ti je težko,ampak boš videla da bo vsak dan boljši.Nikar pa ne hodi k njemu nazaj ,ker se počutiš osamljeno,mislim da je dosti pokazal svoje rogove in ti pri njem nimaš kaj iskat.Čimprej sproži vse postopke,da dobiš tudi preživnino za otroka pa če boš še službo našla boš vidla da se boš takoj počutila bolje boš zadovoljna ,da si se tako odločila .En mesec je še premalo ,da bi lahko kar tako pozabila na vse kar je bilo in začela popolnoma na novo,še bo trajalo ,ampak moraš vztrajat in boš videla da boš ponosna sama nase kaj vse zmoreš.Tudi tebe čaka lepše življenje,verjemi.user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ločitev,otroci in čustva
20.10.2011 8:02:38   
mojamura
Draga Jaša3, pred 11-imi leti sem dala podobno situacijo skozi tudi sama...vem kako je. ampak ne obupaj, vztrajaj. ne si pustit, da bi ti prišlo do živega to, ko0 reče da bo te tožil. to so samo besede oz. vidi da ne boš prišla z lepa nazaj, zato bo sedaj poskusil z grožnjami in ustrahovanjem. 
polagam ti na srce, da prijaviš vsako nadlegovanje izsiljevanje ali pa celo zalezovanje (moj bivši mož je mene po ločitvi zalezoval ...) to, da praviš da ga maš rada je res tako, kot je moja predhodnica napisdala, občutek osamljenosti samote. zavedaš se da ni partnerja na katerega bi se naslonila mu povedala svoje težave. AMPAK - če dobro premisliš, ga nisi imela tudi prej, ko sta bila še skupaj. vzami si čas zase za otroke, ne pusti se. vem, da je težko - prekleto težko, zahteva ogromno energije, ampak ti povem ppa to, da se vztrajnost izplača.
bodi pša pripravljena tudi na podlo igro iz njegove strani...tudi kar se otrok tiče.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Jaša3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ločitev,otroci in čustva
20.10.2011 9:02:01   
pikpoka
Jaša tudi jaz imam podobno zgodbo in ti povem, da je res da čas celi rane, čeprav se na začetku ne zdi tako. In user posted image  za tvojo odločitev, si dovolj samozavestna, da si zbrala pogum in odšla, ker ko je mera polna je polna. Zdaj pa vztrajaj,  z vsakim dnem boš bolj pogumna, bolj odločna. To je čisto razumljivo, da se sedaj počutiš tako kot se, ampak vsakič ko te spreletavajo črne misli se spomni kako pa je bilo hudo, ko je bil grob do tebe in otrok in spomnila se boš zakaj si odšla in zakaj ne morete biti skupaj. Sploh pa ko praviš, da te kliče in te še zmerja in grozi po telefonu, mislim, da bo res v tebi ubil vso ljubezen do njega.  Mislim, da ko praviš, da si osamljena in ti je hudo za njim ti v bistvu ni res hudo za njim ampak pogrešeš, da bi imela ob sebi nekoga, ki te ima rad...to pa verjetno res ni on. Tudi ni prevzel nobene odgovornosti nase, krivi tebe, da nisi dovolj dobra, seveda da bi sebi olajšal vest a ne...in bodi pripravljena tudi na to, kot so že rekle predhodnice, da te bo poskušal očrniti tudi na sodišču.

Bodi močna, misli pozitivno, saj imaš dva čudovita otroka ob sebi, starše ki ti pomagajo, svoje stanovanje...tudi psihično se boš pobrala in sigurno te čaka svetla in lepa prihodnost, morda s človekom, ki te bo končno spoštoval in cenil.  Jaz sem si takrat mislila, ko mi je tudi prišlo res vrh glave, čeprav sem zelo dolgo vztrajala ampak enkrat pride, ko res ne moreš več - v glavnem, sem si mislila, pa rajši sem sama kot da še enkrat grem čez vse to nespoštovanje, laganje, nezaupanje, nasilje...

Zelo pomaga, če se s kom pogovarjaš, lahko tudi tukaj na forumu, preberi si kakšno knjigo kot je Igra življenja, Življenje je tvoje, Skrivnost...in podobne.

Srečno!

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ločitev,otroci in čustva
20.10.2011 9:50:09   
ZmajTolovaj
Prav si se odločila. Jaz bi se mogoče že takrat, ko bi mene udaril, ne vem, težko je govorit na pamet, ampak da bi pa otroke mlatil pa sori. Tebi je hudo za nekimi časi, ki pa so minili in jih očitno ne bi bilo nikoli več. Saj niste imeli nič od njega, še zdaj nimate, če nič ne prispeva. Torej, tip je balast, ki se ga je bilo treba slej ko prej znebiti, da lahko ti zaživiš na novo, otroka ne bosta izpostavljena nasilju in prepirom, skratka - glavo gor in vsak dan bo lažje. In potem boš nekoč celo srečna.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pikpoka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ločitev,otroci in čustva
20.10.2011 12:20:47   
ronja
zamep a nikol ni blo časa kaj šele za otroke,vse sem poštimala sama.

Lej, otrokom se splača, da ne gledajo tega vzorca - to ni fajn občutek.

dal je na mesec cerka 100,200e..

Če je toliko prispeval v skupno gospodinjstvo, ko ste skupaj živeli, boš tudi finančno zdaj na boljšem, saj preživnina za 2 otroka skoraj ne more biti manjša od tega  zneska.

Šli nsmo nikamor ne na morje ,ne na izlet,nikamor cele poletne počitnice smo bili doma... 
celo otrokovih rojstnih dni se ni praznovalo in kupovalo daril
You can do better than that. In veš to, zato si pa šla stran.

Tik pred začetkom novega šolskega leta pa je udaril starejšega otroka,to je bilo v kopalnici da ko je padel bi se v banji lahko poškodoval ali še kaj drugega :( in potem sem začela tuhtati zakaj mi je tega sranja treba,če mama doma zastonj svoje stanovanje in mir...

kadar se ti bo tožilo po dobrih starih cajtih, si ta dogodek prikliči v spomin... Ker tudi to je spadalo zraven...

Službo boš prej ali slej dobila, verjemi v to. Lahko da bo trajalo, res jih ni na pretek, vendar jo slej ko prej tisti, ki se zanjo res trudijo, tudi dobijo. Do takrat pa ti stojijo starši ob strani, streho nad glavo imate, mir pa tudi. In to je najvažnejše.

za njim neutolažljivo jokam,ne psim,teško mi je,pogrešam ga takega kot ga poznam kot veselega in dobrega,pogrešam čase ko se nam je posvetil pa čeprav malo,vem da sem zmešana,a kako naj ukrepam proti čustvom..moja čustva do njega so kljub vsemu kar se je dogajalo bila čista,rada sem ga imela in ga imam še vedno,v intimnosti je bil omed nama vse super,priznam zelo mi manjka pa čeprav je bilo teh trenutkov zelo premalo. Zvečer je ponavadi bil vedno doma in zdaj k osem sama,sploh ne vem kaj naj delam,ker ni nikogar

Seveda ga ne moreš prebolet v 1 mesecu, kljub vsemu, kar ti je naredil. To pač traja. To, da še vedno nekaj čutiš do njega, ne pomeni, da si na napačni poti. Samo da rabiš čas. To, da ga zvečer pogrešaš, je normalno, saj si navajena, da se zvečer stisneš k nekomu, da imaš nekje nek občutek, da te ima nekdo rad. Vendar ta občutek ni pristen, če se on tako do tebe obnaša. Je boljše it stran in najt nekoga, pri katerem bo lahko ta občutek iskren, iz obeh strani. Ni treba prenašat teroriziranja, če hočeš imet občutek bit ljubljena. Noben ni popoln, vsak ima svoje male napake, ampak tole ni bila mala napaka, nekaj, kar pač spregledaš, kot štumfe na sredi sobe.
pogrešaš ga, ker se še nisi čisto navadila biti sama, kar je logično, saj sta bila dolgo skupaj. Pogrešaš lepe trenutke, ker so seveda bili. Vendar poglej trend - šlo je na dol, ne na gor. Mariskaj se splača potrpet, če veš, da se vsi trudite zato, da bi se stvar popravila. Če pa grejo stvari samo na slabše, pa je v določenem trenutku boljše vse skup pustit za sabo in it. Pri tebi je ta trenutek prišel že 2x in je to nek znak, da je nekaj na tem. Ne boš do konca življenja osamljena samo zato, ker si zapustila moža. Našla boš nekoga drugega, ki te bo imel rad. Ne takoj, jasno, da ne prvi mesec, saj rabiš čas, da ga preboliš.

Daj si čas, najdi si hobije, zamoti se s čim ob večerih, da ne boš non stop razmišljala o njem. Nekaj, kar ti je tako všeč, da boš občutila tisto strast, ki jo pogrešaš. Saj nismo strastni samo v odnosih, marsikaj lahko delaš z vsem svojim bitjem, ker te pač stvar potegne. Samo ne se utapljat v žalosti, to ne bo nikomur koristilo, sploh če nisi v službi in imaš ves ljubi čas zato, da razmišljaš... Najdi si nekaj za počet, mogoče boš iz tega naredila celo poklicuser posted image .

Za grožnje se ne zmeni - vsi okoli vejo resnico, če bi že prišlo do kake tožbe, bodo vsi pričali zate in povedali, koliko je on v resnici vlagal vate. Tudi če bi res - takrat sta živela skup in je bil to po zakonu dolžan (če zakonec ostane brez prihodkov ne po svoji krivdi, ga je drugi dolžan preživljat, nekaj takega). Tako da bodi glede tega mirna. Tudi kar se otrok tiče, jih verjetno niti noče, pa tudi če bi jih hotel, jih noben pameten sodnik ne bo dal očetu, ki se zanje ni zmenil, ne plačuje zanje, jih ne hodi obiskovat in je enega še grobo udaril, če ima na razpolago mamo, ki je ves čas skrbela zanje, pa čeprav je brez službe.

Možgani so pač že vsega siti, ves čas premlevajo eno in isto in zdaj se jim že kisa od vsega tega. povedali so že svoje -da je prav, da si šla, seveda pa čutiš praznino, ki je ostala, ker bi rada bila ljubljena in bi rada nekoga ljubila. Zdaj rabiš čas, da ugotoviš, da ta  nekdo ni on in medtem rabiš nekaj, da se zaposliš. Kaj znaš, kaj te zanima, v čem uživaš?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Jaša3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ločitev,otroci in čustva
20.10.2011 13:15:47   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Prav si se odločila. Jaz bi se mogoče že takrat, ko bi mene udaril, ne vem, težko je govorit na pamet, ampak da bi pa otroke mlatil pa sori. Tebi je hudo za nekimi časi, ki pa so minili in jih očitno ne bi bilo nikoli več. Saj niste imeli nič od njega, še zdaj nimate, če nič ne prispeva. Torej, tip je balast, ki se ga je bilo treba slej ko prej znebiti, da lahko ti zaživiš na novo, otroka ne bosta izpostavljena nasilju in prepirom, skratka - glavo gor in vsak dan bo lažje. In potem boš nekoč celo srečna.




Kratko in jedernato...podpis!!! Upam, za voljo otrok, da se ne boš več vrnila k njemu in res ne razumem, po čem v zvezi z njim sploh lahko hrepeniš. Po udarcih, po žaljivkah? Oprosti, ampak sedaj je čas, da se odkupiš otrokoma, da sta morala živeti s takim "gulažom".

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ločitev,otroci in čustva
20.10.2011 21:31:23   
dayya
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Potreben je samo čas.Čas ,da se navadiš na novo življenje,sigurno ti je težko,ampak boš videla da bo vsak dan boljši.Nikar pa ne hodi k njemu nazaj ,ker se počutiš osamljeno,mislim da je dosti pokazal svoje rogove in ti pri njem nimaš kaj iskat.Čimprej sproži vse postopke,da dobiš tudi preživnino za otroka pa če boš še službo našla boš vidla da se boš takoj počutila bolje boš zadovoljna ,da si se tako odločila .En mesec je še premalo ,da bi lahko kar tako pozabila na vse kar je bilo in začela popolnoma na novo,še bo trajalo ,ampak moraš vztrajat in boš videla da boš ponosna sama nase kaj vse zmoreš.Tudi tebe čaka lepše življenje,verjemi.user posted image user posted image


se podpišem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ločitev,otroci in čustva
22.10.2011 14:11:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jaša3

Če je šekakšna ki se trenutno spopada z ločitvijo bi jo z veseljem spoznala,mogoče nama bo lažje če bova ena drugi malo pojamrale in se vedrili ko bo sila user posted image user posted image hvala



Ločitev ni jamranje, ampak trdno delo.

Od jamranja dobiš samo kile in hemeroide.

Če se želiš izvleči iz ločitve in vzrokov, ki so do tega pripeljali, začni delati in razmišljati. Jamranje je za stare naveličane ženske.

(odgovor članu Jaša3)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ločitev,otroci in čustva
24.10.2011 12:38:47   
Mala_princeska
mogoče se bo slišalo čudno, ampak delaj na sebi, bodi samozavestna, nasmejana,...
poišči si strokovno pomoč (obstaja tudi brezplačna verjemi na csd-ju ali pa svetovalke v varnih hišah, tudi na netu se ogromno telefonskih najde,...) - naj te ne bo sram - dopovej si: sem ženska, ki zmorem brez moža, ....

verjemi vase v svoje sposobnosti in dobila boš službo, vem kaj govorim tudi sama sem jo zgubila in le z optimizmom in s svojo sposobnostjo našla celo v drugo stroki

imej vizijo

razpucaj s prejšnjim življenjem,
pojdi po kako knjigo za osebno pomoč: o odnosih,...
najbrž ne moreš živeti sama, brez moškega, predvidevam da ni bilo dovolj to da je samo mož obiskoval seminarje o nenasilni komunikaciji, delati bi morala še skupaj na zaupanju,...vse se da če sta dva zato in samo čas pokaže, da moški naredi nekaj na svojem egu in tudi ženska na svojem egu in nivoju komuniciranja do sebe, do otrok,.....
verjemi, če se trdno prepričaš o drugačnem načinu delovanja, boš vse naredil za to, da se določene stvari ne bodo več dogajale.

vem ranjena si

zmoreš in tudi tebi in tvojim otrokom bo posijalo sonce

poišči pomoč pri prijateljih, znancih,....tudi za varstvo da boš kako urco sama in da boš lahko kaj urejala,....

skratka želim ti vse dobro

najbolje je, da možu postaviš ultimat kdaj te lahko pokliče in postaviš mejo kako in kaj - bodi močna, postavi se zase,.....
ne pusti se, naj te ne spravi do živega

ne rini nazaj z glavo skozi zid....ker stvari že predolgo trajajo da bi se rešile....

< Sporočilo je popravil Mala_princeska -- 24.10.2011 12:41:55 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ločitev,otroci in čustva
24.10.2011 15:41:53   
jagodec
Pozdravljeni,

tudi sama imam manjši problem. S fantom sva bila skupaj 2 leti, zadnja 2 meseca sva imela težave, ogromno je bilo grdih stvari iz njegove strani...na koncu me je pustil, mi povedal ogromno grdih stvari, me ignoriral jaz pa sem se trudila zanj, hotla bit ob njem on pa nič. v tem času sem bila tudi v bolnici on pa se ni niti posekiral kako sem ali me prišel obiskat, niti en sms nič. ko sem šla naslednji vikend ven sem ga tam srečala, samo pozdravil me je in šel dalje. v navalu žalosti sem ga povsod iskala in ob tem naletela na bivšega. ta me je videl kako se jočem, ni me hotel pustit same. in ravno ko sem se jokala se mi zdi da je izkoristil mojo žalost in me kar na silo poljubil. poljub ni bil kratek ker sem bila opita in vsa zajokana in ga niti nisem želela, ker sem samo želela videt fanta. sedaj sva z njim spet skupaj in me zanima ali mu naj povem za poljub ali ne. v bistvu nisva bila skupaj, jaz poljuba od bivšega definitvno nisem želela, ta sedanji fant je bil 2 meseca izjemno nesramen do mene in še povrhu vsega me je ignoriral, tako da se je poljub kar zgodil. to zelo zelo obžalujem, najraje bi mu vse povedala in se opravičila...ampak kolegice sprašujejo zakaj?? res je, nisva bila skupaj, ni mi vračal klicev, smsov, vseeno mu je bilo da sem v bolnici...ampak sedaj me vseeno peče vest in ne vem kaj je bolje. ali pozabim ali mu povem?

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ločitev,otroci in čustva
24.10.2011 15:47:48   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: jagodec
...se opravičila...ampak kolegice sprašujejo zakaj?? res je, nisva bila skupaj, ni mi vračal klicev, smsov, vseeno mu je bilo da sem v bolnici...ampak sedaj me vseeno peče vest in ne vem kaj je bolje. ali pozabim ali mu povem?

Najdi si takšnega, ki ti bo klice vračal.

V nasprotnem primeru se pa še slišimo, tule, nekaj let kasneje ko boš spraševala kaj narediti, ko boš še v večjih težavah. Samo takrat boš že toliko v dr__u da noben korak ne bo najboljša rešitev. Za izbrati najboljšo rešitev moraš narediti korak danes.

(odgovor članu jagodec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ločitev,otroci in čustva
24.10.2011 16:08:40   
mateyka
jagodec, koliko si pa ti stara? jaz bi sicer oba odpikala (podobno kot tehnofil), samo se mi zdi da si še ful mlada in da ti ne gine ene par grenkih izkušenj preden boš spoznala nekoga vredenega obdržat (vsaj po pisanju sodeč).

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ločitev,otroci in čustva
24.10.2011 18:42:48   
ronja
to zelo zelo obžalujem, najraje bi mu vse povedala in se opravičila...ampak kolegice sprašujejo zakaj?? res je, nisva bila skupaj, ni mi vračal klicev, smsov, vseeno mu je bilo da sem v bolnici...ampak sedaj me vseeno peče vest in ne vem kaj je bolje. ali pozabim ali mu povem?

Tudi jaz se sprašujem isto kot tvoje kolegice. Zakaj že bi se mu ti opravičevala??? Nista bila skup - tudi če bi takrat podrla armado, kaj to njemu mar - glede na to, da mu ni bilo mar niti, ko si bila v bolnici...

Se pa strinjam, da ne vem, koliko ima smisla bit z nekom, za katerim moraš toliko klečeplazit... Ampak ljudje smo različni in mogoče ravno to izkušnjo rabiš. mogoče sta zdaj tudi razčistila in je on ugotovil, da si tudi on tako zelo želi bit s tabo (srčno upam, nisem pa glih ziher).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jagodec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ločitev,otroci in čustva
25.10.2011 10:20:29   
pikpoka
Jagodec jaz mu ne bi povedala, res ne vem zakaj te sploh peče vest, no očitno je, da si ti preveč poštena v tej zvezi. A misliš, da ti je on vse povedal kaj se je dogajalo z njim ta čas, ko sta bila narazen in zakaj je bil tako zelo nesramen do tebe?  In tudi ne spoštuje te in še največjo uslugo si boš naredila, če sedaj ti odpikaš tega fanta.

Ampak res kako je to, mene je pred nekaj leti tudi hotel pustiti fant in sem bila čisto na tleh, sicer nisem rinila za njim ker nisem tak tip, rajši sem potiho trpela in upala, da si bo premislil. In si je in jaz sem bila čisto vesela, ker sem mislila, da je končno spregledal da sva midva za skupaj user posted image user posted image  In sedaj čez nekaj let je prišlo tako, da se meni ne da več ukvarjati z njim, resnično mi dol visi, preveč energije sem že potrošila in se ubadala z njim, polno grdih in čudnih stvari se je medtem dogajalo, on pa je ostal tak ko je bil pred toliko in toliko leti - in se velikokrat spomnim na tisti čas, ko sva bila skoraj zares narazen in si mislim, da škoda, da nisem bila takrat bolj pametna... ampak tako je življenje, vse se zgodi z razlogom, iz takih izkušenj se lahko marsikaj naučimo in predvsem poskrbimo ZASE!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ločitev,otroci in čustva
27.10.2011 15:01:14   
jagodec
Jaz sem se mu zaupala in je odreagiral zelo mirno. najprej malo solz, potem pa se je pomiril sedaj pa se obnaša kot da se ni nič zgodilo. rekel je samo da nisem jaz kriva, kar me pa ne potolaži :( še vedno imam glede tega slabo vest saj sva oba na tem področju zelo čustvena. meni osebno poljub ogromno pomeni, zato me toliko bolj boli da sem to storila fantu ki ga ljubim. sam mi je rekel da nisem nič kriva, da tega nisem storila prostovoljno da itak nisva bila skupaj ampak mu konc koncev ni vseeno da se je to zgodilo, ampak kaj naj zdaj saj nisem sama kriva. sama sprašujem je moje dejanje smatrano kot varanje? kako naj odmislim ta dogodek...ker v bistvu se sploh ni nič zgodilo in zakaj je odreagiral tako mirno?

hvala vsem

(odgovor članu pikpoka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ločitev,otroci in čustva
27.10.2011 15:16:03   
ronja
sama sprašujem je moje dejanje smatrano kot varanje? kako naj odmislim ta dogodek...ker v bistvu se sploh ni nič zgodilo in zakaj je odreagiral tako mirno?

Ne, ni varanje. Sploh ne vem, zakaj imaš slabo vest, če je vse res tako  kot si napisala... Razen če v podzavesti nekje veš, da vse ni čisto tako...
Odreagiral je mirno, ker verjetno ni totalni kretenuser posted image . Kaj pa naj bi? Razbijal čaše - ker je njegovo punco poljubil bivši medtem, ko nista bila skup?

Edina razlaga, zakaj te to tako zelo grize, je, da je tebi ta poljub pomenil nekaj...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jagodec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ločitev,otroci in čustva
27.10.2011 15:20:08   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: jagodec

meni osebno poljub ogromno pomeni



ronja, sej je povedala kje jo čevelj žuli. Menim, da bi morala biti predvsem iskrena sama do sebe.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu jagodec)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ločitev,otroci in čustva
27.10.2011 15:22:51   
ronja
ronja, sej je povedala kje jo čevelj žuli. Menim, da bi morala biti predvsem iskrena sama do sebe.

Ja, saj, samo ves čas pravi, da ona tega ni hotela, da ji ni pasalo, da je ustavila in sploh in oh... V tem primeru je to to, da jo je nekdo poljubil, ne da sta se poljubila. Če pa ni bilo čisto tako kot se/nas prepričuje, potem je pa drugje problem - ne v tem, kar jo skrbi na prvo žogo (da bi fant popenil, saj očitno ni - on je pač verjel, da je točno tako, kot je rekla)...
Se strinjam - iskrenost je včasih hudičevo težka.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ločitev,otroci in čustva
27.10.2011 15:43:32   
jagodec
poljub mi ni nič pomenil, ker sem se jokala zaradi tega sedanjega fanta in je bivši izkoristil mojo žalost. vse je bilo tako kot sem opisala, muči pa me predvsem zaradi tega kar je tomtaylor citiral/a...da meni že sam poljub ogromno pomeni in da sem kljub vsej šibkosti pustila da se je to zgodilo. zaradi tega sem jezna nase in me zelo boli da se me je poljubil nekdo drug. res je s fantom nisva bila skupaj, on me je pustil in to na zelo grd način, ampak to kar se je zgodilo vseeno nisem hotela in še stran sem ga odrinla...ampak takrat je že bilo prepozno. vem da marsikdo ne razume, ampak zame je nekaj takega kot je poljub zelo osebna stvar. to se kar sem opisala v prejšnji zgodbi je bilo že pred več kot mesecem dni in sem čist pozabla na to. začelo me je mučit nekaj dni nazaj in srce mi je reklo naj v trenutku to povem fantu. če bi se dejansko res kaj zgodilo( da bi ga prostovoljno poljubila) potem bi verjetno o tem razmišljala...ampak sem čist odmislila, pozabla, sedaj pa je spet tukaj. je pa res da se počutim mnogo boljše po tem ko sem mu povedala :) in sem mu hvaležna za njegovo reakcijo. muči pa me, da nisem ponosna nase, da se je kaj takega sploh lahko zgodilo :(

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?