|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polivanje?
29.10.2011 12:28:41   
*lenc@*
POZDRAVLJENI,

NAŠA ENOMESEČNA PUNČKA napreduje s težo bolj slabo. najprej je bla prava zaspanka. imam pa drugo ?.
med dojenjem se razburja, premika iz boka na hrbet, težko ali pa tudi ne sprejme dojke. če jo, je neki časa ok potem pa jok, poje premali in spet spi.

dojiva se leže, gaza je pa kar mokra, že med dojenjem ji gre mleko iz ust, je to tudi polivanje? je imela kera kaj podobnega? nekaj je tudi mojega, ki mi ven teče, pa vendar vidim da gre tudi njej ven iz ust ko neha vlečt

hvala ...


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: polivanje?
29.10.2011 17:08:33   
Hope2
Začni dojit sede. Je očitno da ji ne paše in še ne gre vama

To ni polivanje- polivanje pomeni da pride mlekec iz trebuška ven- gre za neko vrsto bruhanja- v bistvu imajo slabo zaklopko in zato mlekec iz trebuha ven prileze.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.10.2011 17:10:18 >

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: polivanje?
29.10.2011 19:34:45   
Taddy78
Če se slabo redi, bi na tvojem mestu probala svoje mleko ponudit po flaši, pa da vidiš koliko tvoj otrok sploh popije (ja sedaj pa me naj napadejo vse dojilje).
Naš je polival, ampak nikoli med hranjenjem, ampak pri podiranju kupčka, včasih še kaki 2 uri po hranjenju. To da ji uhaja med dojenjem ni polivanje, kvečjemu bi lahko bil problem pri požiranju.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: polivanje?
30.10.2011 1:16:48   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Če se slabo redi, bi na tvojem mestu probala svoje mleko ponudit po flaši, pa da vidiš koliko tvoj otrok sploh popije (ja sedaj pa me naj napadejo vse dojilje).
Naš je polival, ampak nikoli med hranjenjem, ampak pri podiranju kupčka, včasih še kaki 2 uri po hranjenju. To da ji uhaja med dojenjem ni polivanje, kvečjemu bi lahko bil problem pri požiranju.


Če boš enomesečni punčki ponudila flaško, je velika verjetnost, da je ne bo sprejela, ker flaške ne pozna in se tako ne zna hranit. Če se že 1 mesec dojita, je bolje malo vztrajat pri dojenju. Večina otrok po flaški ne zna pit (če so navajeni dojenja), z učenjem hranjenja po flaški pa lahko pride do sesalne zmede, sploh če dojenje še ni 100% steklo. 

To, kar si opisala, ni polivanje. Verjetno imaš veliko mleka in dojenčica ne zmore tako hitro požirat, pa tudi če vmes spusti dojko takrat še včasih kar teče iz dojke, zato je gaza mokra. Na začetku podoja, ko se sproži sesalni refleks, mleko zelo hitro teče, tudi če mala ne sesa, zato morda ne zmore dovolj hitro požirat. Mislim, da to ni nič nenavadnega. Če teža vsaj malo napreduje in otrok izgleda zdravo in zadovoljno, bi na tvojem mestu poskusila samo spremeniti položaj pri dojenju. Pri punčki sem prvi mesec dojila leže, potem pa sem se navadila sede in mi je bilo 100_x_ lažje. Ker ima otroček lahko bolj dvignjeno glavo, lažje požira. Tudi ti težko piješ, če ležiš, ne?

Moj drugi otroček je zelo počasi napredoval. V 6 mesecih se je zredil za cca 2300g. Potem pa je do enega leta skoraj vse nadoknadil. Je pa res veliko polival - in to je izgledalo kot bruhanje, mleko mu je šlo ven v loku, tudi dve uri po hranjenju. Jep a rekel pediater, da dokler teža vsaj malo napreduje, ne bova šla na preiskave, ker so tovrstne  preiskave zelo neprijetne in ponavadi se do enega leta vse uredi. In imel je prav:-)

Meni so bili prvi tedni dojenja pri taprvi zelo mučni - bradavice so me bolele tako, da sem se jokala, ko sem dojila:-( Je pa bilo vedno bolje, po 2, 3 mesecih pa sem začela v tem res uživati.

< Sporočilo je popravil lilip -- 30.10.2011 1:18:12 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: polivanje?
30.10.2011 13:50:19   
marjetica8
Naš je ful hudo polival. Sva se dojila sede, pa je isto tko zavračal dojko, se obračal stran, jokal itd...nama potem tudi ni nikoli v redu steklo dojenje, ker se meni mleko ni hotlo nardit na noben način, kljub trudu. Takrat sem ga peljala k pediatru in so potrdili blag refluks. Sledili so ukrepi: dvignit vzglavje, črpat mleko in ga gostit s žličko riževih kosmičev, pol ure po hranjenju bit v pokončnem položaju. Se je stvar dosti izboljšala in do 4. mesca izginila. Sem se pa sprijaznila da se mleko očitno ne misli nardit in sem se do 7. mesca trudla ohranjat tisto majhno količino, ki je bla in se je čisto lepo navadu na kombinacijo flaške in dojke.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: polivanje?
2.11.2011 12:35:58   
majcika09
Moja izkušnja: moja deklica je stara dober mesec in sprva sva se v bolnišnici dojile, potem je dobila zlatenico in mojega mleka ni smela in je dobivala dodatek po flaški, potem sem si črpala mleko in ji dala po flaški, doma sva bile spet malo na dojki, pa ker je bila potem še kar lačna sem se odločila da bova pile po flaški moje mleko, nato mi je patronažna (zaradi njene kilaže) svetovala dodajanje aptamila in je začela tudi malo polivat, pa sem ji kupila posebno mleko aptamil-za dojenčke ki polivajo in zdaj se hraniva malo na dojki, malo na flaški in zna oboje, tako da ni res, da otroci, ki se dojijo, da ne bi znali pit iz flaške, ne vem kje ste to slišale. srečno in še en nasvet: če dojenje ne gre in je stresno, gremo na flaško-ni čisto nič narobe, pa še otrok se do sitega naje in spi malo dlje kot običajno.user posted image

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: polivanje?
2.11.2011 12:37:48   
majcika09
pa še to: v svoje mleko ali aptamil, moji pikici dodajam vetrovne kaplice (koroške lekarne) in sab simplex po potrebi in je super-krči so se že umirili in tudi ne poliva več. jupi!user posted image

(odgovor članu majcika09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: polivanje?
2.11.2011 13:28:58   
nusi
pozdravljena. Kot prvo brez panike, je skoraj ni junakinje, razen parih srečnic, ki jim je dojenje steklo, kot so nam ga predstavili v šoli. Moj je bil tudi na začetki velik zaspanec, potem sploh ni znal zgrabit joške in sem imela nastavke, tudi ko je bil že večji in nastavkov nisva imela več ni znal vleči, če sva se dojila leže, kr neki se je zvijal, mlek je itak šprical naokrog, tudi zato ker ga je zalivalo, kr je melko tko teklo. Polivanje je tisto, kar ponavadi priteče ven po že končane dojenju - dostkrat skupaj s kupčkom, lahko tudi višek mleka.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: polivanje?
3.11.2011 11:33:51   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: lilip

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Če se slabo redi, bi na tvojem mestu probala svoje mleko ponudit po flaši, pa da vidiš koliko tvoj otrok sploh popije (ja sedaj pa me naj napadejo vse dojilje).
Naš je polival, ampak nikoli med hranjenjem, ampak pri podiranju kupčka, včasih še kaki 2 uri po hranjenju. To da ji uhaja med dojenjem ni polivanje, kvečjemu bi lahko bil problem pri požiranju.


Če boš enomesečni punčki ponudila flaško, je velika verjetnost, da je ne bo sprejela, ker flaške ne pozna in se tako ne zna hranit. Če se že 1 mesec dojita, je bolje malo vztrajat pri dojenju. Večina otrok po flaški ne zna pit (če so navajeni dojenja), z učenjem hranjenja po flaški pa lahko pride do sesalne zmede, sploh če dojenje še ni 100% steklo. 

To, kar si opisala, ni polivanje. Verjetno imaš veliko mleka in dojenčica ne zmore tako hitro požirat, pa tudi če vmes spusti dojko takrat še včasih kar teče iz dojke, zato je gaza mokra. Na začetku podoja, ko se sproži sesalni refleks, mleko zelo hitro teče, tudi če mala ne sesa, zato morda ne zmore dovolj hitro požirat. Mislim, da to ni nič nenavadnega. Če teža vsaj malo napreduje in otrok izgleda zdravo in zadovoljno, bi na tvojem mestu poskusila samo spremeniti položaj pri dojenju. Pri punčki sem prvi mesec dojila leže, potem pa sem se navadila sede in mi je bilo 100_x_ lažje. Ker ima otroček lahko bolj dvignjeno glavo, lažje požira. Tudi ti težko piješ, če ležiš, ne?

Moj drugi otroček je zelo počasi napredoval. V 6 mesecih se je zredil za cca 2300g. Potem pa je do enega leta skoraj vse nadoknadil. Je pa res veliko polival - in to je izgledalo kot bruhanje, mleko mu je šlo ven v loku, tudi dve uri po hranjenju. Jep a rekel pediater, da dokler teža vsaj malo napreduje, ne bova šla na preiskave, ker so tovrstne  preiskave zelo neprijetne in ponavadi se do enega leta vse uredi. In imel je prav:-)

Meni so bili prvi tedni dojenja pri taprvi zelo mučni - bradavice so me bolele tako, da sem se jokala, ko sem dojila:-( Je pa bilo vedno bolje, po 2, 3 mesecih pa sem začela v tem res uživati.


Meni je bilo glavno, da je otrok sit in zadovoljen, da je spal čez dan in ponoči, ter lepo napredoval s težo. Glede sprejemanja flaše. 4 dni je v bolnici pil samo s flaše, ker nisem imela mleka. Ko je prišel naval, sva se dojila z nastavki. In ker se očitno na prsih ni dovolj najedel in se prvi mesec ni dovolj zredil, smo jedli še samo na flašo. Meni je bilo glavno da se je najedel in lepo napredoval, ter bil zdrav!

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: polivanje?
11.11.2011 12:45:54   
phelps
Moja je bila tudi konkretna polivanka, vzglavnik so ji vzdignili že v porodnišnici in svetovali dojenje leže ob vzdignjenem vzglavniku (kar je bilo nama nemogoče- nikakor se nisva mogli udobno namestit v tem položaju). Če sva se dojili leže, se je odstavila, bruhala, polivala, zato sem dojenje leže opustila in sva se dojili samo še sede (tudi ponoči).

Kar se tiče (ne)napredovanja na teži... Koliko pa se je zredila? Ko berem forume, opažam, da je za nekatere mamice npr. 700 g/mesec premalo (?!). Odsvetujem stekleničko, raje si sposodi tehtnico in jo po podoju stehtaj (kar oblečeno), se lepo vidi koliko je popila...

Kar se pa samega dojenja tiče, nama tudi zelo dolgo ni steklo (velika zaspanka, polivanje, velika porodna teža in premalo mojega mleka, ipd.), ampak sva vztrajali. Podnevi sva se parkirali na kavč pred tv z blazino za dojenje (priporočam, super udobno) in imeli maratonska dojenja. Dojiva se še danes pri 12,5 mesecih.

Srečno.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: polivanje?
11.11.2011 17:58:10   
rozilu
So ti že druge odgovorile, samo ponavljam moje izkušnje:

Meni je bilo veliko lažje dojiti sede. Mala sicer ni imela problemov niti v leže, ampak jaz se nisem znala udobno namestiti. Vsekakor pa je lažje nadzorovati kako je otrok nameščen in ga popraviti, če sediš. Pa priporočam blazino za dojenje, al pa kaj podobnega - magari home-made user posted image

Flaške ji zaradi tega še ne bi dajala, ampak se ne strinjam, da naj dojenčki ne bi znali pit po flaški... moja se je skoraj izključno dojila; ker pa me je patronažna napsihirala, sem ji prvi mesec ene 3x dodala AM - in je brez problema znala piti. Potem je še kdaj dobila flaško (ponavadi mojega mleka), če sem kam šla za dlje časa. Je pa res, da z dojenjem ni bilo problema, edino prvih 10 dni bolj počasi napredovala, potem se je pa redila po 1kg na mesec!

Če ne si pa poskusi izčrpati mleko, pa boš videla.


(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?