|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   model za mafine
29.11.2011 21:35:53   
nu_tella
silikonski ali "železni/teflon"?

Ta "železni/teflonski" mi je po 5 letih začel "razpadat" - vrhnja plast se lušči zato sem ga vrgla strani. Sedaj pa ne vem ali naj kupim istega ali silikonskega. A so ti silikonski boljši? Malo sem skeptična do silikona v pečici user posted image

Kakršnega koli mnenja in nasveta bi bila vesela.

< Sporočilo je popravil nu_tella -- 29.11.2011 21:36:51 >


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: model za mafine
29.11.2011 22:20:47   
dayya
jaz zelo velikokrat delam moffine, pa za to ne potrebujem nikakeršnega modelčka ...... kupim papirčke, jih položim po pekaču in nadevam z testom, ter spečem.... že res da kakšen ni prav lepe okrogle oblike, se mi pa zdi da jih največ na enkrat tako spečešuser posted image

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: model za mafine
29.11.2011 23:08:35   
norge
Ja, tisto v modelih gre res počasi, ampak sem enkrat poskusila kar tako brez, pa so se mi čisto razlezli. Mogoče poskusim naslednjič z bolj gosto maso.

< Sporočilo je popravil norge -- 29.11.2011 23:12:06 >

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: model za mafine
29.11.2011 23:20:43   
nu_tella
dayya hvala za nasvet, ampak tako kot norge, se meni tak način peke mafinov ni obnesel. Poleg tega pečem v teh modelčkih tudi mini pizze in pirnine kruhke včasih, za kar mi pa potem ni, da bi bili v papirčkih... ampak ne vem kater materila izbrat. Kateri je bolj "zdravo".

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: model za mafine
29.11.2011 23:39:00   
dayya
norge in nu_tella če bosta še kdaj pekli muffine samo v papirčkih le glejta da jih preveč ne napolnita ker gre rado čez in tisto potem teče, je boljš imet kak muffinček več

kar se pa tiče kater modelček ti pa ne vem svetovat, ker jih ne uporabljam imam standart kot naše babice hihihi

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: model za mafine
30.11.2011 5:47:46   
Felicita
jest sem mela doma tega običnega kovinskega... res da nikol nisem pekla v papirčkih (ampak vedno v pomaščenem pekaču, potresenem z drobtinami) in da je pekač tok star, da ni primeren za pomivalca, ampak se mi je tole pomivanje tok zamerlo, da si želim silikonskega user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: model za mafine
30.11.2011 7:34:21   
Ribica **
Jaz sem za teflonskega, kljub temu, da ni zdrav in bla bla (tako kot vse ostalo). Imam silikonskega od Tescome al kaj je že, se pravi ni nek žnj kao, pa nisem zadovoljna. Meni ful smrdi ta silikon, ko se peče in se mi zdi, da imajo mafini potem po pekaču okus user posted image Pečem pa vedno s papirčki, kje se mi pa ljubi namastit vse tiste vdolbine user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: model za mafine
30.11.2011 8:41:24   
nu_tella
Khm a teflonski je tudi škodljiv? A se je kateri tudi zgodio, da se je začela vrhnja plast luščit?

Jaz sem tudi dobila enega silikonskega v nagradni igri (tistega z luknjo v sredini - ne znam drugače povedat user posted image ) pa ga še nismo sprobali. Je pa res, da tako kot pravi Ribica** malo čudno diši. Našim doma, ki se mal ukvarjajo s plastiko, je malo čudno, da bi to dajali na 200 stopinj...pravijo, da to je čudno da plastika nebi spustila kakega strupa v hrano pri teh stopinjah...

Felicita, tudi meni se je pomivanje zamirlo. Pa še tolko sem pomila, ko se je pa posušil, je zgledu še vedno umazan user posted image  Neglede ali sem pekla v papirčkih ali brez.

dayya hvala za nasvet, samo jaz bi se rada rešila papirčkov user posted image  Moški mi skoraj nočejo jest mafinov, ko so papirčki gor, ker se jim ne da dol vlečt teh papirjev. Lenobe user posted image  

Torej ne vem al nej kupim teflonskega in ga pač čez par let spet zamenjam. Še vedno je cenovno ugodneje (tele silikonske zadeve so res enkrat dražje). Če pa so silikonski res tolko boljši (da npr. nebi bilo potreba uporabljat papirnatih lonćkov, ki jih pri nas sovražijo in nebi bilo treba mazat modela - ali je to rpeveč za pričakovat user posted image  ) potem tudi dam pač to dvojno ceno...

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: model za mafine
30.11.2011 9:56:49   
Matkurja
Jaz mam teflonskega, ampak dam not papirčke, ker se mi ne da mazat in pol pucat tega.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: model za mafine
30.11.2011 11:06:16   
t5t6
Jaz imam teflonskega in ga vedno uporabljam s papirčki, tako prihranim maščobe z mazanjem in pomivanje je bistveno lažje. Sem pa enkrat imela silikonski pekač in nisem vedela kaj bi z njim kar se mi je vse zvijalo, v pečico in iz nje ga moreš dat z neko trdo podlago.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: model za mafine
30.11.2011 11:07:24   
t5t6
Aja, pa saj tudi za pairčke pravijo, da niso zdravi, tako, da vse skupaj je stvar presoje kaj je manj nezdravo in kaj je bolj praktično.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: model za mafine
30.11.2011 11:28:00   
Hope2
silikon in plastika ni isto. Kaj pa dojenčki, ki imajo silikonske dude, cuclje, jih grizejo- poškodujejo, se sterilizirajo na visokih vročinahuser posted image

Jaz imam silikonske modelčke in teflonski pekač. V pekač ne dam nikoli brez papirčkov ali teh silikonskih modelov. Se mi ne da pucat. Pravtako pa mi ni všeč silikonski pekač, ker se zvija in je mehek- razen če daš ta silikosnki pekač na kak navaden pekač, pa potem napolniš posodice in vse skupaj daš v pečico. Ampak silikonski modelčki (so posamezni) so pa super in nekaj najboljšegauser posted image . Še v življenju nisem zavohala kaj smrdečega pri teh modelčkih, pa mam zelooo občutljiv voh. Mi pa smrdijo tiste posodice za led- tu mi pa želodec obrneuser posted image

Aja še to, papirčkov več praktično ne uporabljam, nikakor pa niso primerni za kruh muffine


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 30.11.2011 11:29:57 >

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?