|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 11:04:11   
BONI*
Povejte mi, koliko obrokov v 24h urah imajo vaši 8 mesečniki? Luka zadnje čase je pribljižno takole: ob 6h zjutraj flaša mleka, okoli 12h (šele:zmeden:- prej sploh noče ust odpret) je kakšno sadno kašico, skuto, jogurt ipd., nato okoli 17h kakšno zelenjavno kašico ali pa kaj doma skuhanega z rižem, krompirjem ali testeninami, okoli 19h mu poskušam dati še kakšno mlečmno žitno kašico (ponavadi neuspešno), potem se gre kopat, po kopanju pa spat. V sklopu uspavalnega rituala je pa obvezna flaša mleka, ki pa jo včasih spije takoj, ko ga damo v posteljico, včasih pa šele čez kakšne pol ure premetavanja po postelji. Čez noč hrane ne dobiva, spije pa cca. 2 dcl čaja ali vode.

Meni se zdi, da tale razpored hranjenja ni nič kaj vredu, ampak dugače ne gre. Če Luka ni fejst lačen, ne bo odprl ust in to je včasih šele na 6 ur. Se mi zdi, da pri takem ritmu zgubi en obrok in to je večerja.
Povejte mi, ali preveč in zastojn kompliciram, ali naj se pač sprijaznem z tem ritmom? Očitno njemu nič ne primankuje, ker ne zgublja na teži. Ubistvu je ˝prav lepo rejen˝ in ima že nekaj čez 9 kg (na domači tehtnici).

Lp, Boni
Neposredna povezava do sporočila: 1
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 11:09:47   
urši*
hoj!!!
moj Luka ima pa tak sistem:

okol 4-5ih zjutraj mlekca
potem okol 9ih jogurt, al pa kak gres z banano al kaj takega
okol 1ih kosilo
potem okol 4.-5. malica kako sadje kak fruhtzwerg
pol okol 8, ko gre spat čokolino al pač kak lino po flaši,
pa ponavadi mu dam mleko , ko grem js spat, tam okol 11. , včasih poje , včasih pa ne, sam se pol prej zbudi

lp;)

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 11:29:37   
Spark
Živjo!
Pri nas je okrog 9ih mlečna kašica(~140ml). Potem se dojimo okrog 11ih.
Če je zbujena okrog 1ih in še nimam pripravljenega kosila, ji ponudim malo sadja. Kosilo je potem ob 3 ali 4ih. Za kosilo poje samo par žličk.
Okrog štirih gre spat in takrat jo ponovno malo dojim. Okrog šeste ure ji ponudim skutico ali sadje ali pa kak piškot da ga sama poje.
Ob osmih neredim mlečno kašico(~140ml). Potem kopanje in pred spanjem še malo dojenja.
Ponoči je 1x.
Čez dan spije približno 40ml čaja, redkokdaj več.

Koliko pa vaši spijejo tekočine, in koliko so velki obroki ki jih pojejo?

Lp

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 11:42:10   
asso
Tekočine skozi cel dan nekje pol deci, včasih malo več.
Obroki, ki jih poje so nekje od 60-max. 100 g.

Lp asso

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 11:42:20   
kepa*
Ojla!
Ej, nič se sekirat, malčki že vedo, kaj in koliko jim paše. Imajo nek naravni režim, ki ga lahk mi s siljenjem samo podremo. Toliko sem se jaz naučila v tem čas, od kar imam micenčka. Nikoli ni hotel jest, jaz pa vse živčna. Potem pa sem se sprijaznila in zdaj pa pridno papca. Za njegove razmere. Vedno odneham, ko mi prvič zavrne žličko in mu nič več ne silim in se super razumeva. Trkam...;)
No, jeva pa takole:
*Okoli 5ih stekleničko beba mleka -pribl 170ml
*okoli 9ih kakšna mlečna kašica - nič kaj dost, recimo iz 70 ml vode
*okoli 11ih mal sadja - recimo pol banane ali še manj
*okoli 13.30 kosilo - zelenjava, meso...
*okoli 16ih popoldanska malica - skutica, sadje, jogurt...
*okoli 18.30 večerja - spet kaka mlečna kašica
*preden gre spat, dobi še flaško mleka, a spije zelo zelo malo- recimo sinoči je spil 70ml

Ponavadi mu okoli 11ih tudi jaz dam še mleko, ker se mi sicer ponoči zbudi in hoče jest.

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 12:02:46   
Spark
Hoj Kepa*!
A ti ga zbudiš okrog 11ih da mu daš še mleko, al se sam zbudi? Pa potem a celo noč spi al se kaj vmes zbuja?
Moja zaspi od 21 do 22 ure, kakor kdaj. Potem pa se zbudi okrog 1 ali 3.takrat malo je, in zaspi naprej do 6 ure. Takrat jo dojim in potem spi do 8 ali 9ih.

Lp

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 12:09:17   
NIN@
V nedeljo bomo tudi mi stari 8 mesecev. Pa tudi pri nas skoz z to prehrano škripa, sam jaz se pa zdej manj obremenujem. Prej sem pa bila čist živčna ko sem okol mamice spraševala koliko maleki pojejo oz. spijejo mleka. Naš Bor ni nikoli spil na obrok več mleka kot 150ml! Nas ritem prehranjevalni je pa takšen:
ob 00.00 mleko + žlica medolina ali keksolina 150ml
- 06.00 mleko 100-150 ml
- 09.30 puding, jogurt, mali frutek ali kakšen lino
pa nikoli več kot 100-120ml
- 13.30 kosilo, pire krompir+ zelenjava in občasno
meso
- 16.30 sadje, puding, skutka , mali frutek (cca100ml)
- 19.30 keksolino, čokolino, gris


Skoz sem imela v mislih da moj otrok premalo poje, pa glede na kilažo kaže vse ok!
Zdaj smo dolgi 76 cm in tehtamo 9.000 kg


lp
nin@





(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 12:15:05   
Anonimen
pri nas imamo pa tak ritem:
- 8.30 flaša mleka okrog 200 ml
-11.30 miksano sadje(banana, breskva)ali pa kakšna skutka
-14.30-15.00 kosilo
-18.30 keksolino ali gris
-21.00 gre spat in dobi še flašo (včasih poje vso, včasih pa pol)

nekaj časa sem ji dajala še popoldansko malico, pa sem ugotovila, da je brez potrebe.

(odgovor članu BONI*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 12:22:30   
kepa*
Ojla, Spark!
To prakticiram šele nekaj dni in je uspeh. Namreč, mali mi je hotel konstantno jest okoli dveh ponoči in ni zalegel čaj. Smatram pa, da mu hranjenje ponoči ni več potrebno in je to zgolj navada.Res pa je, da gre spat že okoli sedmih in mu je predolgo do jutra.Zato mu sedsj ponudim mleko, ko grem jaz spat in je potem mir do 5ih. Je pa zanimivo, da se ponavadi ravno takrat začne nekaj premetavat in iskat dudo. Verjetno, ker me sliši. Pač potem izkoristim njegov rahel spanec in mu dam mleko.Zaenkrat se obnese, ker mi je bilo že mučno to nočno vstajanje.Ravno sem najbolj zaspala, pa bi mali jedel.

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   koliko obrokov pri 8 mes.?
26.8.2005 12:32:04   
Marogica
Moj je star 8 mes, pa je tako:
zajtrk ca. 7.00 mlečna kašica
ca.9.00 1-2 dcl gostega sadnega soka
spanje
ca. 11-11.30 zelenjavni obrok+meso
ca. 12-12.30 otroški keksi-včasih
spanje
ca. 15-15.30 sadna kaša ali skuta
ca. 17.00 keks ali gosti sok-včasih
ca. 19.30 mlečni obrok (spi do jutra)
obroki so približno 250 ml
Vmes-celi dan pa spije med 600ml in 1 l tekočine (čaja), odvisno od vročine.



(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?