|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   na pomoc-ne slisi
13.2.2012 17:50:33   
tackoracko
punce nasa 2,5 letnica me spravlja ob zivce.dela se da me ne slisi,tudi moza,poje si pesmice,mrmra,igra se in kot da naju ni in kot da ji nic ne govoriva.ce pa ze slisi pa ji nekaj reces rece kaj si rekla?kot da se zafrkava.sem ze pomislila da se ji je sluh poslabsal,da kaj ni ok.....pa pravijo da je to le faza v razvoju.vase izkusnje prosim!hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 17:55:39   
čaki
naša ima polnih 7 let, pa isto nič ne sliši.že od skoz. para mi živce.... se dela, ko da nas ni- si poje, mrmra..... ni rešitve. ampak jaz se težko skuliram...

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 17:59:08   
tackoracko
čaki jst tud-cist sem penasta:(

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 18:09:09   
valči
Vem,kako je,našo srednjo sem pri 5. letih peljala k pediatrinji,ker ni slišala,nobenega,ne naju,ne babice,dedija.In je P. rekla,da bo dobila napotnico za ORLuser posted image Greva tja,reče zdravnik,da je vse vredu,le da se dela,da ne sliši,je bolj komotuser posted image user posted image Joj,mi je bilo nerodnouser posted image Mi pa vsi mislili,da mala res ne sliši.So se nama smejali,ko sva domov prišliuser posted image

Eh,samo,da ni kaj res narobe.Sicer je sedaj pri 7. letih enaka,ko hoče,sliši,ko ne,ne.Samo midva strogo postopima in oreng vzdigneva glas.Pol pa sliši,tako,da se včasih joka od užaljenosti.

Takle imamo...

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 18:23:02   
LuLu
Lahko se samo zabava, moja oba sta to delala. Ampak , meni je tudi skoraj srce stalo, ko pa me sin res ni slišal, ko sem šepetala. Pa testiram nekaj časa, potem pa dr. da ga naroči na ORL... ampak, srečna, da je dr. prvo posumla na vse nahode, in vneta ušesa, zamašen nos,... in potem je kak teden pihal skozi nos tako močno, da bi ga razneslo in špricanje fiziološke in operila v nos, večkrat na dan... pa so se ušesa odmašila. Sem pa v tistem času bila tako nesrečna, ker sem samo upala, da ni kaj hujšega.
Mi dostikrat odmeva stavek v glavi, ki  mi ga je mama enkrat rekla: "Bog ne daj, da se otroku zgodi to, kar mama misli." user posted image

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 18:29:35   
MioBambino

IZVIRNO SPOROČILO: tackoracko

punce nasa 2,5 letnica me spravlja ob zivce.dela se da me ne slisi,tudi moza,poje si pesmice,mrmra,igra se in kot da naju ni in kot da ji nic ne govoriva.ce pa ze slisi pa ji nekaj reces rece kaj si rekla?kot da se zafrkava.sem ze pomislila da se ji je sluh poslabsal,da kaj ni ok.....pa pravijo da je to le faza v razvoju.vase izkusnje prosim!hvala



Kaj, ko bi naslednjič, ko tega ne bo pričakovala, obrnili vloge?
Ko bo klicala "mami", se naredi, da je ne slišiš, pa si mrmraj pesmice.

Ko ji bo dovolj, sklenita dogovor, da tega ne bo počela več.user posted image

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 20:20:22   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Lahko se samo zabava, moja oba sta to delala. Ampak , meni je tudi skoraj srce stalo, ko pa me sin res ni slišal, ko sem šepetala. Pa testiram nekaj časa, potem pa dr. da ga naroči na ORL... ampak, srečna, da je dr. prvo posumla na vse nahode, in vneta ušesa, zamašen nos,... in potem je kak teden pihal skozi nos tako močno, da bi ga razneslo in špricanje fiziološke in operila v nos, večkrat na dan... pa so se ušesa odmašila. Sem pa v tistem času bila tako nesrečna, ker sem samo upala, da ni kaj hujšega.
Mi dostikrat odmeva stavek v glavi, ki  mi ga je mama enkrat rekla: "Bog ne daj, da se otroku zgodi to, kar mama misli." user posted image

Lulu, mi smo zdaj na tem ... prejšnji teden se mi je začelo dozdevat, da me tamala ne sliši in sem najprej posumila na to, da se pač dela, ker ji tako bolj ustreza ... samo potem sem pa izvedla test, pri katerim sem točno ugotovila ali me sliši ali ne: pritihotapila sem se ji za hrbet, recimo 2m stran od nje in jo s tihim glasom vprašala, če bo bombonček ... no pa me ni slišala ... sem klicala P in prvo kar me je vprašal, je če je kaj prehlajena in ko sem pritrdila, je rekel naj fino spiramo nos s fiziološko in da ima verjetno zamašene eustahijeve cevke in da za to slabše sliši ... da naj se pa pridemo pokazat, če se pojavijo bolečine v ušesku oz. če se sluh ne povrne. Torej sedaj že dober teden intenzivno čistimo nosek, prehlada ni več, samo sluh pa še vedno ni tak kot bi moral biti ... koliko časa je pri vas trajalo, da je prišlo do izboljšanja?

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 20:31:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Otika


koliko časa je pri vas trajalo, da je prišlo do izboljšanja?

Kak teden... tudi, če bi dva, tri... samo, da je zdaj ok. Hudiča, take stvari prestrašijo. Jaz sem se mu tudi za hrbet postavla, pa take stavke govorila kao "izvoli čokolado" ali "kupila sem ti novi avto" na katere bi ziher skočil od veselja... on pa nič.
Ampak zdaj se je vsaj naučil, da res pihne ven, ker je vedno samo malo pihnil.
Sem pa ga ravnokar testirala in je vse slišal, potem pa je on mene, pa jaz nisemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 20:32:44   
Anonimen
No upam da res ... še par dni ji dam, potem pa spet kličem P.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 21:58:14   
Spark
Mene tudi tamala sekira s tem njenim sluhom. Ampak slabše sliši kadar je prehlajena in ima nos zamašen. Če ji ponudim čokolado potiho, jo vedno zazna. Zanima me kako naj ji dobro nos očistim? Jaz ji špricnem malo v levo malo v desno nosnico. To ona takoj pljune, pa ne vem če je to OK. Koliko fiziološke porabite in kolikokrat dnevno jim čistite noske dnevno?

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 22:02:57   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Koliko fiziološke porabite in kolikokrat dnevno jim čistite noske dnevno?

Večkrat čez dan (3-4x). Parkrat špricnem v obe nosnici, pa pred tem jima nos ščistim. Ko sta nešmrkava včasih pozabim kak dan. Ko pa sta nahodna pa še Operil za otroke, 1-2x na dan. To je začetek, da ne pride do kakšnih vnetij oči ali ušes. Ker vse se začne pri tej zamašitvi nosnih prehodov.

< Sporočilo je popravil LuLu -- 13.2.2012 22:04:01 >

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 22:24:45   
Anonimen
Ko ni prevelikega navala smrklja, ji vsak večer v vsako nosnico stisnem 6ml brizgo fiziološke (tako da čez drugo nosnico ven priteče). Če je pa malo bolj prehlajena pa večkrat na dan. Stara je pa 3 leta.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 22:27:00   
nallis
Mamice moje drage,moja otrokinja št.1,danes diplomirana 21.letnica ni slišala nič,popolnoma nič,ker je tako padla v risanke,kasneje pa v knjige,da zanjo zunanji svet sploh ni obstajal,jaz,takrat nevednica pa sem mislila,da je z njenim sluhom kaj resno narobe,ja bili sva tudi pri orl in poželi dosti smeha.No,punca še zdaj ne sliši,ko pade v knjige.Imam pa še otroka št.2,6 let,ki pa absolutno niiiiiiič ne sliši-podedovano ima od sestre.Je pa res,da kakšen otroček res slabše sliši in četudi ga boste zastonj peljale k zdravniku nič hudega,boste vsaj vedele,da ni kaj hudega.Jaz pa imam zdaj drug problem in bom vesela vsakega vašega nasveta-naš pobek že skoraj leto dni zavrača obisk pri zobozdravniku.Vse smo že poskusili pa niti ust ne odpre.Naj povem,da nima nobene slabe izkušnje ne z zdravniki,ne z zobozdravniki,zobe pa ima...ojoj.No,vsaj bolijo ga ne-zaenkrat.Prijazen pozdrav vsem.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 22:29:46   
LuLu
Upam, da ne kupujete fiziološke v lekarni, ker jo komot lahko same doma naredite user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: na pomoc-ne slisi
13.2.2012 22:42:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Upam, da ne kupujete fiziološke v lekarni, ker jo komot lahko same doma naredite user posted image

Itak user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 9:55:23   
HHH
Tudi moj ima selektivni sluh - sliši kar mu paše user posted image .
Včasih pa ga kakšna risanka ali igra tako not potegne, da dejansko ne sliši in ne vidi čisto nič.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 11:25:00   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: tackoracko

punce nasa 2,5 letnica me spravlja ob zivce.dela se da me ne slisi,tudi moza,poje si pesmice,mrmra,igra se in kot da naju ni in kot da ji nic ne govoriva.ce pa ze slisi pa ji nekaj reces rece kaj si rekla?kot da se zafrkava.sem ze pomislila da se ji je sluh poslabsal,da kaj ni ok.....pa pravijo da je to le faza v razvoju.vase izkusnje prosim!hvala



Vprašaj za nasvet tudi tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/simona-iglic_28

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 16:23:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Tudi moj ima selektivni sluh - sliši kar mu paše user posted image .
Včasih pa ga kakšna risanka ali igra tako not potegne, da dejansko ne sliši in ne vidi čisto nič.

Jih bo treba s fiziološko polivati ne samo malo špricati v nos user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 16:28:25   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Upam, da ne kupujete fiziološke v lekarni, ker jo komot lahko same doma naredite user posted image
Svetujte mi kako razmerje uporabie za fiziološko.
Hvala.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 19:01:07   
Anonimen
Pol litra vode zavreš in vanjo zmešaš eno čajno žličko soli. Ohladiš in to je vsa umetnost user posted image

(odgovor članu Kliki)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 19:05:26   
LuLu
Jaz zavrem še manj, toliko, da dno posode pokrije, potem pa ščepec soli, pa napolnim eno malo šprico (20 ml) ostalo pa vstran izlijem. Pa drugič spet svežo naredim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 19:22:12   
Anonimen
Jaz jo pa kar pol litra skuham in dam v steklen kozarec s pokrovom in jo uporabljam dokler je. Se mi je ne da vsak dan kuhat, ker potem bi sigurno pozabila pa bi jo šla zvečer na vrat na nos kuhat, potem bi jo pa š hladil nevekoliko časa .... ne ne ne ... se preveč dobro poznam user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 19:28:40   
LuLu
Jaz več naredim, ko sta bolana, zdaj ko sta zdrava, pa ne.
Otika, če si iz Slo, pa da ti je kdaj sila in je nimaš, lahko kar iz pipe, pa posoliš. ORL mi je rekel, da je v Slo dovolj dobra voda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 19:30:36   
Anonimen
Ah pri nas je toliko vodnega kamna, da jo raje zavrem ... sicer mi ne vre potem tistih "magičnih" 5 minut, ampak ok ... vsaj občutek je boljši user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: na pomoc-ne slisi
14.2.2012 19:36:29   
LuLu
Kakih 5 minut? Eh, pozabi...
Sem imela dve operaciji na nosu in že nekaj let moram uporabljat fiziološko. In vem, da sigurno ni treba komplicirat s tem. Bistvo je itak sol, da malo stanjša sluznico in s tem naredi prehod.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?