|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dopust po porodniški
15.10.2012 13:23:51   
Tiwi
Novembra se mi izteče porodniška, ki je bila podaljšana za 3 mesece. V službi pravijo, da se mi zato odbije 10 dni dopusta. Ali je to res?
Jaz sem seznanjena s tem, da naj bi ti pripadal celoten letni dopust, le da ga moraš vsaj 10 dni koristiti v tekočem letu, če ga ne, se ti ga 10 dni odbije, ostalo pa prenese v leto 2013. In pa da ti sorazmerni del dopusta pripada v primeru, da si zaposlen manj kot 6 mesecev, jaz pa sem zaposlena že več let, ampak nekateri delodajalci naj bi ta člen v zakonu obrnili sebi v prid in ga razlagajo, da moraš biti prisoten vsaj 6 mesecev v letu. ?
Kaj je res in kaj ne?
Ima katera izkušnje s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dopust po porodniški
15.10.2012 15:02:58   
Tasika
Čeprav si na porodniški, si še vedno v rednem delovnem razmerju, zato ti pripada ves dopust.

10 dni dopusta moraš izkoristiti v tekočem letu, ostalo pa lahko v dogovoru z delodajalcem preneseš v naslednje leto. Odvisno od politike podjetja,pri nekaterih se lahko prenese ves ostanek, nekateri omejujejo na 10 dni, ne poznam pa konkretno podjetja ki ne bi dovolil prenosa.

Zahtevaj pisno obrazložitev, zakaj ne moreš prenesti dopusta, boš videla, da se 'bodo premislili'.
Če bodo še naprej trdili da zaradi porodniške nimaš dopusta pa direkt na inšpekcijo (seveda rabiš pisno obrazložitev - dokaz).

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Tiwi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dopust po porodniški
15.10.2012 15:16:03   
petea
Tiwi,
kot je že tasika zapisala, ti pripada celoten letošnji dopust, od katerih jih 10 lahko koristiš samo letos, ostalo pa do konca junija 2013.


Pa tudi celotni letošnji regres ti pripada.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dopust po porodniški
17.10.2012 14:20:40   
n€na
Pripada ti celoten dopust.
Jaz zaključim s porodniško decembra. Z delodajalcem sem se dogovorila, da v decembru in januarju izkoristim ves letošnji dopust.
Rekli so mi samo to, da v kolikor letos ne izkoristim 10-ih delovnih dni letošnjega dopusta mi bodo  ti dnevi propadli ostalo mi ostane.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dopust po porodniški
23.10.2012 19:15:04   
Barbi5
To tudi mene zanima... sama zaključim porodniško konec aprila 2013 in me zanima kaj je z dopustom iz letošnjega leta? Do aprila sem bila namreč skozi na bolniški, potem pa tako porodniška...
HVALA, lp

(odgovor članu Tiwi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
24.10.2012 9:10:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Barbi5)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dopust po porodniški
24.10.2012 10:01:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5
To tudi mene zanima... sama zaključim porodniško konec aprila 2013 in me zanima kaj je z dopustom iz letošnjega leta? Do aprila sem bila namreč skozi na bolniški, potem pa tako porodniška...
HVALA, lp


V tvojem primeru je pri nas (javni sektor) tako, da se ti odbije 10 dni.. se pravi, če ti letos sploh ne boš nič koristila.



Tako je po zakonu povsod - celoten letošnji dopust, razen 10 dni, se prenese v leto 2013 in ga je potrebno izkoristiti do 30.6.2013, drugače propade.
Pripada pa tudi celotni letošnji regres.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dopust po porodniški
24.10.2012 10:21:19   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5
To tudi mene zanima... sama zaključim porodniško konec aprila 2013 in me zanima kaj je z dopustom iz letošnjega leta? Do aprila sem bila namreč skozi na bolniški, potem pa tako porodniška...
HVALA, lp


V tvojem primeru je pri nas (javni sektor) tako, da se ti odbije 10 dni.. se pravi, če ti letos sploh ne boš nič koristila.



Tako je po zakonu povsod - celoten letošnji dopust, razen 10 dni, se prenese v leto 2013 in ga je potrebno izkoristiti do 30.6.2013, drugače propade.
Pripada pa tudi celotni letošnji regres.


Tudi če si bil celo leto na bolniški?

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dopust po porodniški
24.10.2012 11:00:55   
gsatalema


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5
To tudi mene zanima... sama zaključim porodniško konec aprila 2013 in me zanima kaj je z dopustom iz letošnjega leta? Do aprila sem bila namreč skozi na bolniški, potem pa tako porodniška...
HVALA, lp



V tvojem primeru je pri nas (javni sektor) tako, da se ti odbije 10 dni.. se pravi, če ti letos sploh ne boš nič koristila.




Tako je po zakonu povsod - celoten letošnji dopust, razen 10 dni, se prenese v leto 2013 in ga je potrebno izkoristiti do 30.6.2013, drugače propade.
Pripada pa tudi celotni letošnji regres.



Tudi če si bil celo leto na bolniški?



Da user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dopust po porodniški
26.10.2012 21:05:23   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Pripada pa tudi celotni letošnji regres.


Tudi če si bil celo leto na bolniški?


Pravica do regresa pridobiš, ko si upravičena do letnega dopusta -> če ti pripada letošnji dopust (sklep ti je delodajalec moral dati do marca letos), potem ti pripada tudi regres.

Področje ureja ZDR, 131. člen



bolniška na to ne vpliva

< Sporočilo je popravil petea -- 26.10.2012 21:06:10 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dopust po porodniški
26.10.2012 21:51:32   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Tiwi

Novembra se mi izteče porodniška, ki je bila podaljšana za 3 mesece. V službi pravijo, da se mi zato odbije 10 dni dopusta. Ali je to res?
Jaz sem seznanjena s tem, da naj bi ti pripadal celoten letni dopust, le da ga moraš vsaj 10 dni koristiti v tekočem letu, če ga ne, se ti ga 10 dni odbije, ostalo pa prenese v leto 2013. In pa da ti sorazmerni del dopusta pripada v primeru, da si zaposlen manj kot 6 mesecev, jaz pa sem zaposlena že več let, ampak nekateri delodajalci naj bi ta člen v zakonu obrnili sebi v prid in ga razlagajo, da moraš biti prisoten vsaj 6 mesecev v letu. ?
Kaj je res in kaj ne?
Ima katera izkušnje s tem?

1. LD je po ZDR določen v tednih in ne dnevih, da ne bo pomote.
2. Zakon določa, da v tekočem letu porabiš 2 tedna dopusta in ne 10 dni in če jih ne porabiš se ti po zakonu lahko brišejo. To pomeni, da moraš v tekočem letu porabiti 8, 10 ali 12 dni odvisno koliko delovni teden imaš. Torej nikakor 10 dni, da ne bo pomote, če ima katera 4 ali 6 delovni teden.
3. Novi LD oz. Ld za tekoče leto ti začne po zakonu teči s 1.1. In je za obdobje 12 mesecev, torej do 31.12. Februarja, tako ne moreš izkoristiti ves dopust za tekoče leto, ampak samo sorazmerni del (januar-fabruar). Pravico do celega dopusta imaš šele 31.6.2012
4. Koliko dni dopusta kdor ima mu piše na odločbi. Če si lansko leto dobila npr. 24 dni dopusta, si zračunaß zelo enostavno, da imaš 2 dni dopusta na mesec. To pomeni, da februarja lahko predvidoma (če se ni nič spremenilo) izkoristiš 4 dni novega LD. Seveda se bo tvoj dopust od prejšnjega leta povečal za ena (nov družinski član)
5. Regres je vezan na LD, če ko ti pripada cel dopust, lahko dobiš cel regres.
6. Če npr. Nekdo da odpoved marca 2013 ne more pričakovati, da bo dobil cel dopust za 2013 in ne cel regres, ampak samo sorazmerni del. ptem, ko se o zaposlil pri drugem delodajalcu, bo pa dobil razliko oz. spet sorazmerni del.

7. Z nekaterimi delodajalci se da tudi zmeniti, da stari dopust izkoristiš tudi v novem letu, tudi tista 2 tedna, oz. tudi po 31. juniju. Prav tako nekateri delodajalci na novem delovnem mestu ne prosijo stanje dopusta in regresa, ki si ga v tem letu že dobil. Ampak to so izjeme in v prid delavca in nikakor po zakonu. Vse je odvisno kakšen je delodajalec ali kakšen delavec si bil.

(odgovor članu Tiwi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?