|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehrana v oš
4.6.2012 22:50:45   
patricija*
Zanima me, če so v oš vsi učenci naročeni na malico ali so tudi takšni, ki si malico prinašajo s seboj. Mi sicer nimamo nobenih alergij, ampak ko gledam šolski jedilnih na njihovi spletni strani, se mi pa ta hrana ne zdi ravno zdrava. Zato bi jaz za svojo najraje, da bi malico nosila s sabo od doma. Me pa zanima, kako je potem za takega otroka. kako ostali učenci in učiteljice gledajo na to? Ali je s tem kaj izključen iz družbe?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prehrana v oš
5.6.2012 6:40:38   
ajataja
Pri nas si malico s seboj lahko nosijo samo tisti,ki imajo kakšno alergijo oziroma dieto,ostali naj bi vsi malicali v šoli .Menda so že imeli primere ko so dovolili da si je otrok prinesel malico s seboj in potem je vsak dan nosil sendviče ,ostali so mogli pa jest kar je pač bilo in potem so se ostalim vedno tako sline cedile po tistih sendvičih ,starši so se pritožili ker so pač otroci doma povedali in bi se kar vsi radi odjavili od malice pa nosili s seboj sendviče user posted image .Zato nam je razredničarka že kar na prvem sestanku v prvem razredu povedala da imajo tako zdaj že nekaj let in da se tudi starši strinjajo s tem in da je tako tudi na okoliških šolah.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehrana v oš
5.6.2012 8:56:09   
Doll
ajataja ti lahko govoriš samo za vašo šolo,kjer jo obiskuje vaš sin,za ostale pa ne,ker ne veš.
Otrok lahko nosi malico s sabo seveda. Izključen iz družbe.Joj,no prosim nehajte s takšnimi....

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehrana v oš
5.6.2012 9:33:47   
ajataja
Ja sej sem rekla da je tako na naši šoli in v našem okolišu user posted image ,kje pa piše da je povsod tako .

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehrana v oš
5.6.2012 9:35:21   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Ja sej sem rekla da je tako na naši šoli in v našem okolišu user posted image ,kje pa piše da je povsod tako .

Izključen iz družbe pa absolutno ne bo zato,gre se predvsem zaradi drugih otrok,ki se jim pol lušta druge malice ,pač tako je bilo rečeno pri nas....

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehrana v oš
5.6.2012 9:49:43   
ninini
Tudi pri nas si svojo malico lahko nosijo le tisti ,ki imajo zdravstvene težave.In tudi prav se mi zdi tako.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehrana v oš
5.6.2012 9:55:34   
vodica

IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Tudi pri nas si svojo malico lahko nosijo le tisti ,ki imajo zdravstvene težave.In tudi prav se mi zdi tako.

Se mi zdi,da je boljše tako,za vse isto,ker je res tako da pol drugi otroci vidjo kaj ima drug otrok in otroci kot otroci pač jim vedno tudi ne diši vse in potem ima sošolec kaj bolj dobrega pa se jim sline cedijo.Pa naj otrok pred šolo doma poje zdrav zajtrk pa bo vse ok tudi če potem v šoli dobi kruh namazan s pašteto ali evrokremom.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
5.6.2012 13:19:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vodica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prehrana v oš
5.6.2012 13:44:26   
emaa
Jaz sem tudi pred cca 25 leti nosila s sabo svojo malico iz istega razloga kot Gromska, večine stvari nisem marala in tudi potem ne jedla. Moja mami ni videla razloga, da bi bila lačna v šoli.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
7.6.2012 8:44:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prehrana v oš
7.6.2012 10:09:17   
uškinamama
http://www.antonukmar.si/jupgrade/images/jedilnik/jedilnik.pdf

naši imajo ta teden tak jedilnik. Kako se vam zdi? Jaz nisem pristaš raznih krofov, rogljičev za malico , ampak dobro, se mi zdi vseeno še kar v redu.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
7.6.2012 10:28:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prehrana v oš
7.6.2012 10:31:52   
uškinamama
Ma ja, saj ni hudega. Sploh ker je ogromno sadja, zelenjavnih juh.

Daj, če se ti da prilepi vašega, da ne bom sitnarla zaradi enega krofa user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prehrana v oš
7.6.2012 10:45:06   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

http://www.antonukmar.si/jupgrade/images/jedilnik/jedilnik.pdf

naši imajo ta teden tak jedilnik. Kako se vam zdi? Jaz nisem pristaš raznih krofov, rogljičev za malico , ampak dobro, se mi zdi vseeno še kar v redu.



Naš bi od tega jedel samo torek in četrtek, zajtrk - ker ne je nobenih namazov, hrenovk, paštet, salam (pa to ni neka naša kaprica, on tega enostavno ne je - da mu namažeš pašteto, bo prej bruhal, kot jo pojedel, že sam vonj salam ga sili na bruhanje user posted image - ja, vem slej kot prej se bomo morali tudi s tem spopast....user posted image ). Ali imajo opcijo, da dobijo recimo sam kruh, brez namazov, ali namažejo že v kuhinji?
Mogoče je tule prinas precej kriva tudi vzgojiteljica, ker našemu enostavno špara za zajtrke razne marmeladice in med, ki ostanejo od prejšnih dni.
Trkam pa, da mu ni problema jest kakšnih minešter, kašnatih klobas, zelja - to pa on mlati, kot velik....

Moram malo preverit jedilnik na naši bodoči šoli, da vidim, kako in kaj, ampak dvomim, da se bo razlikoval od tega. Upam samo, da bo lahko dobil samo kruh ali žemljo, če določenih zadev ne je. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prehrana v oš
7.6.2012 10:51:53   
uškinamama
Kar imam jaz izkušnje z našo gospo, ki dela v razdelilni kuhinji, gre otrokom ful na roko (želodček) user posted image .

Kruh je vedno nenamazan in  ga lahko pojejo v natur obliki, brez namazov. Sadje je vedno na razpolago. Pijača tudi. Tako, da jih ne pustijo lačne. Pa tudi kakšen priboljšek se najde.
Za kosilo pa se zmišljuje kaj bodo in kaj ne (malo juhe, brez mesa, dvojni krompir....)

Je pa naša UŠ začela marsikaj jesti ravno v šoli.

,

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prehrana v oš
7.6.2012 11:34:22   
Nika v službi
Meni se pa zdi, da kot pri vseh stvareh je potrebno ena prava mera. Zaradi rogljička 1x tedensko, ne bo panike in verjamem, da je prehrana po večini OŠ zelo kvalitetno pripravljena. No, vsaj za našo lahko to mirno trdim. Prvošolci imajo itak svoj jedilnik, ki se začenja z zajtrkom, kjer je veliko mlečnih stvari (gres, mlečni riž, ipd.), vedno je zraven tudi sadje, pijača, kruh je nenamazan, kadar so namazi, tako da ni nihče ni lačen (pač poje samo kruh in čaj ali kakav). Res mi je mimo to kompliciranje - če ne je namaza, naj pač poje kruh. Do kosila, ki je čez dobre 3h, bo že preživel, a ne? Naša tudi ni ljubitelj namazov, pa poje kruh, spije pijačko, poje sadje in to je to.

Pri kosilu je spet praviloma vedno sadje oz. če ni pri kosilu, je potem pri popoldanski malici. Vedno je juha, opcija brezmesnega kosila (za vsak imamo 2 različna jedilniko - mesno in brezmesno kosilo), raznoliko meso, ribe, solate, deserti, sadje.

Popoldanska malica je praviloma vedno "zdrava" - kefir, polnozrnata štručka, jogurti, ipd.

Po drugi strani pa, če ne kdo želi, da se njegov otrok prehranjuje izključno z doma izbrano hrano, je to seveda njegova odločitev. Osebno je ne podpiram, v kolikor ne gre za neke zdravstvene zadržke oz. v primeru, da so jedilniki res porazni. Ampak tudi pri tem se da pomagat - komunikacija s šolo, ravnateljem, odgovornim za prehrano....

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?