|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Učenje spanja v posteljici
7.5.2012 16:44:02   
Kranjčankaa
Pozdravljeni,
zanima me, na kakšen način ste učili otrok spanja v svoji posteljici.

SInek je star 6 mesecev, čez dan se umiri in spi izključno le v vozičku, če ga vozimo in v avtu, če ga vozimo,
zvečer pa lepo zaspi v svoji posteljici in spi.

Čez dan pa nikakor ne gre, ko ga položim, umirjam, kot da bi ga kdo rezal.
Pa je zaspan, nujno rabi spanec......

Hvala, ,
Kranjčanka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Učenje spanja v posteljici
7.5.2012 20:25:08   
pikomiko
Zvečer ga dam v posteljico seveda je prej določena rutina (kopanje, hranjenje, crkljanje,...) zaželim lahko noč in zapustim sobico. Dam ga spat vedno ob isti uri. Sam se umiri in zaspi.

Čez dan ga enako dam v posteljico, dam dudico, nočko in grem ven. Dudico ima za umiritev le čez dan pa še to ne vedno. Malo gode in telovadi potem pa omaga. Če telovadi več kot 15 min ga grem pobožat, da se umiri in ko začne učke zapirat grem ven. Pazi edino to, da je otrok res zaspan oz. daje znake utrujenosti in pazi tudi to, da ni preutrujen, ker potem težje zaspijo. Pa ne dviguj ga prehitro iz posteljice, če ne zaspi.


Toliko od mene.

(odgovor članu Kranjčankaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Učenje spanja v posteljici
7.5.2012 22:19:34   
Najin_pikec
Pri nas je ravno obratno. Čez dan lahko zaspi tudi sam v posteljici, zvečer pa se večinoma uspava z dojenjem. Ne zaspi pa takoj, ko ga položim v posteljico, dostikrat še kar lep čas telovadi, predno omaga in ga moram vmes hodit mirit. Spi pa potem glih dobre pol ure, potem ga probam pa nazaj uspavat (včasih rata, včasih ne).

Probaj z obredom pred spanjem tudi čez dan, vendar naj bo drugačen kot zvečer. Obred naj ne bo preveč dolg, fajn je, če ga lahko po potrebi skrajšaš. Pozorna bodi na znake utrujenosti in čim prej odreagiraj, da ne bi user posted image  premagal utrujenosti.

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Učenje spanja v posteljici
12.5.2012 14:16:37   
beti 1
Kaj pa, če mu narediš temo, kot da je zvečer? Pa že malo prej, ne tik preden ga daš v posteljico? Pri 6 mesecih ima že ustaljen ritem in naj ne-bi več zamenjal dneva za noč, tudi če to nardiš. Mogoče je preko dneva preveč radoveden, oziroma noče česa zamudit in noče spat, čeprav je zspan, vožnja ga pa tako uspava in umiri, da kljub vsemu zaspi. Moj prvi je bil tak.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Učenje spanja v posteljici
13.5.2012 13:10:53   
Jada82
Ta veliko sem začela dajati v posteljico pri cca. 1,5 meseca zvečer .... pa prej jest, oblečt v pižamico, dol dat roleto, hop v žakelj in potem v posteljico, zaželet lahko noč, prižgat vrtiljak (igra klasično glasbo 20 minut) in je bilo to to .... Seveda je bilo na začetku dretje, vendar sem vztrajala. Kmalu se je navadila in od takrat zaspi sama .... zdaj pač brez vrtiljaka, je že dobre 2 leti stara ...
Tamalo sem začela v posteljico dajati že prej. Če nima krčev zvečer, zaspi isto ob vrtiljaku, brez problema ....

Svetujem, da čim prej začneš in ko se odločiš, pri tem vztrajaj, ker če ne boš vztrajala, bo user posted image vedel, da te lahko premakne .... Odvisno kaj želiš ...

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Učenje spanja v posteljici
14.5.2012 10:39:57   
vila24

IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

Ta veliko sem začela dajati v posteljico pri cca. 1,5 meseca zvečer .... pa prej jest, oblečt v pižamico, dol dat roleto, hop v žakelj in potem v posteljico, zaželet lahko noč, prižgat vrtiljak (igra klasično glasbo 20 minut) in je bilo to to .... Seveda je bilo na začetku dretje, vendar sem vztrajala. Kmalu se je navadila in od takrat zaspi sama .... zdaj pač brez vrtiljaka, je že dobre 2 leti stara ...
Tamalo sem začela v posteljico dajati že prej. Če nima krčev zvečer, zaspi isto ob vrtiljaku, brez problema ....

Svetujem, da čim prej začneš in ko se odločiš, pri tem vztrajaj, ker če ne boš vztrajala, bo user posted image vedel, da te lahko premakne .... Odvisno kaj želiš ...


Mene pa zanima kje bi dobila tak vrtiljak da igra toliko časa in da je glasba prijetna ne neko piskanje ? user posted image .

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Učenje spanja v posteljici
15.5.2012 16:47:07   
Kranjčankaa
hojla
mi imamo tega
http://www.youtube.com/watch?v=cRUdFNKz-dY
http://www.amazon.com/Fisher-Price-Rainforest-Peek-A-Boo-Leaves-Musical/dp/B000JIHP88

in je SUPER!!!!!

brez nepotrebnih šumov itd...
čeprav našega ne zanima kaj preveč....

(odgovor članu vila24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Učenje spanja v posteljici
15.5.2012 16:47:36   
Kranjčankaa
hojla
mi imamo tega
http://www.youtube.com/watch?v=cRUdFNKz-dY
http://www.amazon.com/Fisher-Price-Rainforest-Peek-A-Boo-Leaves-Musical/dp/B000JIHP88

in je SUPER!!!!!

brez nepotrebnih šumov itd...
čeprav našega ne zanima kaj preveč....

(odgovor članu vila24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Učenje spanja v posteljici
12.7.2012 10:05:25   
darhaha84
Pri nas smo imeli ravno tak problem. Čez ni hotel zaspat v posteljici ampak samo v vozičku, avtu... Zvečer pa sem ga samo odložila pobožala in šla ven in je zaspal. Tko, da sva morala vsak dan ven, da je spal (ni bilo važno kakšno je vreme). Potem je pa bilo letos maja tist dež in sem bila vsak dan mokra k cucek, da je mali gospod zaspal, tako da sem pop... in rekla, da je tega dovolj in da naj se nauči kar notri spat (saj v vrtcu bo tud moral notri spat - konec junija je šel v vrtec). Pa sem ga probala dat spat in je bila histerija in dretje. Pol sva nekajkrat v spalnici skupaj zaspala in ko sem ga hotela dati v posteljico se je takoj zbudil in spet uspavanje.user posted image  Pol sem pa mal knjige prebrala in sem dobila eno fajn idejo (za katero moaš imet živce in trdo kožo, ker se ti srce trga ko ga poslušaš, samo pri nas je palio in od takrat dalje zaspi sam zjutraj in zvečer). Gre pa tako, jaz sem ga odložila v posteljo in ga pobožala, dala dudo, naredila temo in odšla iz sobe. Seveda je sledilo dretje in sem ga pustila 5 min in šla do njega in ga položila dol dala dudo (v tišini) in odšla in jovo na novo na 5 min, tako je prvi dan po 1,5uri zaspal, drugi dan isto le da sem hodila do njega na 10 min., in to je trajalo vse do 8 dne, katerega je zaspal takoj in od takrat naprej zaspi sam - jupiuser posted image . Rabiš pa res kar nekaj živcev in trde kože, ker ko ga poslušaš kako joka, bi ga najraje vzela k sebi in se zraven zjokala.
Mi imamo pa drug problem zdaj, pri 15,5 mes. se še vedno zbudi ob cca. 4:30 do 5:30 zjutraj in hoče mleko (ni dobro če mu dam vodo ali čaj), ne vem kako naj ga navadim, da bo spal celo noč oz.do 6:00 zjutraj, ker takrat vstanemo za v vrtec in službo. Tako, da včasih ko nazaj zaspimo sploh ne slišimo budilke, ker glih oči zapremo in smo še bolj zalimani zjutraj. Moram, pa reči da naš fantek ne poje tako malo čez dan, da bi bil ponoči res tako lačen. Pa različne stvari sem mu poskusila, dat za večerjo če bi kaj dlje spal, vendar nič ne pali user posted image Ali ima kdo kako idejo, da ga odvadim nočnega obroka mleka?user posted image

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Učenje spanja v posteljici
12.7.2012 10:31:57   
škrpijonka
Pri nas smo probali to, pa ni imela tata živcev.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Učenje spanja v posteljici
13.7.2012 7:44:55   
rakica82
Pri nas je spanje zvečr zalaufalo takoj, ko je bla stara ene 3 teden, podojit pa v posteljo, najprej je tati zraven nje sedel in jo umiril, čez par dni je znala sama. ta teden smo ukinili še večeeno dojenje in je isto ,prvi dan malo krize, drugače se pa še mal pogovarja, kolovrati po postelji ampak zaspi v parih minutah.

Čez dan je blo pa kriza do 9 meseca, v vozičku in avtu lepo spala, doma ne. zaspat na rokah pa previdno v posteljo, če se je zbudila, sem jo božala odkler ni zaspala...in je trajalo tudi pol ure. Potem sem pa rekla dost in sva tudi čez dan začele lepo, ko sem vidal da je zmatrana, sem jo previla, dala ljubčka in v posteljo. Dva dni je jokala, sem šla nazaj jo pobožala, vse skupi res malo, potem se je še malo pogovarjala in po nekje 5 do 10 minutah spala. zdej gre še hitreje, jo dam v postljo, včasih tud vstane, pa se sama nazaj uleže in zaspiuser posted image user posted image

je pa res, če otrok ni zmatran al pa je preveč fertik, bo težko zaspal, jaz jo gledam ko si začne mencat očke, vem da je treba it takoj.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko vam dojenček pade s postelje ...
Hitro se nam lahko zgodi, da v trenutku nepazljivosti nepričakovano naše malo, neubogljeno bitje pade s postelje ali cel...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?