|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   govor 3,5 letnice
29.10.2012 17:11:16   
leo**tia
Nasa skoraj 4letnica(marca bo 4) govori vse razen r..ampak ona noce govorit cisto.naprimer ona bi odo.ko ji povem da mi nimamo ode,potem pove vodo..ne vem zakaj tako govori..al pa jaz bi meji toka..spet povem da ne vem kaje to,te pove jaz bi imela soka..se par takih je.nove reci ki se jih nauci pove cisto..naj jo popravljam za vsako!?namesto utrgala,pravi kungi.manjkajo ji 4zobki naprej pa sem mislila da zato.ampak vse zna povedat pa noce.user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: govor 3,5 letnice
29.10.2012 17:21:46   
tečla
Moj skoraj 5 letnik je imel eno tako fazo ko se je pačil. Že od 2 let naprej je čisto govoril tudi R, potem okoli 4 leta pa je začel z tem pačenjem. Podobno kot tvoja punčka. Ugotovila sem da je to prinesel iz vrtca, ker je tako govoril njegov prijateljček ker se je njegovim zdelo smešno in zabavno. Jaz sem vztrajala da je povedal normalno...Po kakih dveh mesecih ga je minilo. No tu in tam ima še kak izpad.
Jaz bi vztrajala da pove normalno,sploh ker praviš da zna.

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: govor 3,5 letnice
29.10.2012 17:32:03   
leo**tia
Saj to me jezi.ker zna.ne dam ji ode dokic ne pove voda.ima brata 8let starega.mala je doma,ni vrtcu.zdaj jo 2dni popravljam pa je danes povedala vodo mi daj.

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: govor 3,5 letnice
29.10.2012 17:33:18   
ronja
Moji sta začeli malo po dojenčkasto govorit, ko je začel tamali izgovarjat neke zlogeuser posted image . Mogoče hoče bit še mala... Vztrajaj, da ti lepo pove, pa bo vse ok. Glavno da zna in da ti potem tudi lepo reče. Lahko ji pa tudi direkt rečeš, da ti gre tako govorjenje na jetra;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: govor 3,5 letnice
29.10.2012 18:26:56   
leo**tia
Pa prehitro govori.kot bi se ji kam mudilouser posted image

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: govor 3,5 letnice
30.10.2012 13:39:00   
Bojana 29
Kot bi opisovala mojega sina. Aprila bo star 4 leta. S tem, da če ga ne razumem kaj je rekel, se še dvakrat zadere tisto kar je pač rekel potem pa v jok (sploh se ne trudi, da bi povedal razumljivo). Včasih celo ponovi za mano pravilno izgovorjavo - v večini primerov pa se mu ne da. Ogromno bereva, se pogovarjava, tudi sestrica se trudi, da bi ga naučila lepo govoriti - pa brez uspeha. Že imam napotnico za logopeda. Pri mojem sinu ni to obdobje, po mojem ima res težave z govorom. Ne vem, čeprav zna pravilno ponoviti besedo (vsak stavek, ki ga pove zmeraj lepo in razločno ponovim za njim). Govori zelo hitro, več besed združi v eno, pa še pači se zraven (zelo se vživi v to kar pove - ko npr. govori o medvedu govori z nizkim glasom in se zraven še ziba kot medved).
Nisem ti pomagla, bom pa spremljala temo. Mogoče izvem kaj, kar bo rešilo to našo težavo.

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: govor 3,5 letnice
31.10.2012 23:31:20   
leo**tia
Moja lepo govori.ampak je veliko besed ki jih cartasto pove.ko ji povem da jo ne razumem potem pove.ce pa je kaka dolga beseda ji povem cist pocasi da ponovi...stanje se je malo popravilo ker jo veliko popravljam...bomo videli kako bo.ona bi rada vse naenkrat pa hitro povedala.ko se ji ne da potem bratca klice eo.ko pa se ji da pa je leouser posted image

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: govor 3,5 letnice
22.11.2012 17:40:13   
komarka
Če veš da zna lepo povedat pa se pači za foro ti predlagam da se gresta razne glasovne igrice, ker je očitno dojela da je jezik ziv in lahko stvari rečemo različno pa se vseeno razumemo...

lahko jo še vprašaš kdo reče "ODA" namesto voda, po boš mogoče izvedela da je en dan v parku slišala mlajšega otroka al pa kaj drugega

moj je imel blazno rad (skoraj vse v zvezi z jezikom, ampak najbolj pa): "na steni sedi muha" "ni stini sidi mihi" saj poznaš? al pa je govoril po glasovih: m-a-m-i p-r-i-d-i

Je pa tu enkarat v tej starosti tudi obdobje ko lahko začnejo jecljat ali sicer nerazločno govorit ko hočejo veliko povedat na enkrat pa ne morejo, kaj pozabijo..v tem rpimeru je pomebno da se jih res potrpežljivo posluša in ne prekinja...

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?