|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   višina in teža enoletnika
26.11.2012 10:45:00   
mi2jp
imam sina. ki je v kratkem dopolnil eno leto. Imel je pregled pri pediatru. Skrbi me glede teže in višine. velik je 72cm in tehta 9700g. Pediater je rekel da je bolj na "spodnji meji tabele oz. krivulje", da bomo še videli če slučajo ne hujša, pri drugem pregledu. ali je res toliko kritično da bi me moralo skrbeti? kakšne so vaše mere vaših enoletnikov?
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: višina in teža enoletnika
26.11.2012 11:04:43   
markicaa
Moj sinček je imel pri 1 letu 72,8cm in 8350g. Tudi meni je pediater rekel, da je na spodnji meji, ampak, da še ni tako kritično. Da pa mu bo mogoče treba dodajati rastni hormon. Ampak on zdaj lepo raste pač po eni svoji krivulji, res je da je malo manjši od vrstnikov, ampak razlika je čedalje manj opazna.

(odgovor članu mi2jp)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: višina in teža enoletnika
26.11.2012 11:15:15   
beti 1
Sam podatek o teži in višini pri 1 letu ne pove kaj dosti. Pomembnejši je podatek o spreminjanju (naraščanju) tako teže kot velikosti skozi čas, v vajinem primeru skozi prvo leto življenja.
Tukaj imaš angleško varianto diagrama rasti: http://pediatrics.about.com/cs/growthcharts2/l/blboysbirth.htm 
V primeru, da se otrok zdravo razvija naj bi oboje naraščalo nekje po isti krivulji, oziroma na pribl. enakomerni oddaljenosti od zarisanih krivulj. Pozornost naj bi bila potrebna, če se pojavijo večja odstopanja. Vendar moram dodati, da so lahko angleške krivulje drugačne od naših.

(odgovor članu markicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 17:40:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mi2jp)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 17:46:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: višina in teža enoletnika
26.11.2012 18:31:00   
cilla
Če ni nenadoma nehal rast in pridobivat na teži, potem je larifari vsako modrovanje o njegovih merah. Eni so bolj suhi, drugi bolj okrogli, eni večji, drugi manjši. Točno tko kot je napisala CHRISTIN - različni smo si, pa smo lahko še vedno vsi zdravi in OK.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: višina in teža enoletnika
27.11.2012 10:15:32   
tečla
Sem šla prav iskat. 10350 g, 74 cm.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: višina in teža enoletnika
21.2.2013 13:35:26   
Occiblu
Čist odveč strah, meni so v bolnici v pediatriji povedali, da je odvisno tudi od genetike.
Drugače pa otroci poglihajo velikost in težo do 7 leta. Moj ima tudi težave, s tem pa čisto odveč. Ne ga filati s temi rastnimi hormoni, to je čisti strup... preberite si, zakaj jih uporabljajo BB in ko so škodljivi. Raje je malo nižji kot pa zastrupljen.

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: višina in teža enoletnika
21.2.2013 14:56:27   
darhaha84
80,5 cm in 10,9 kg je bil pa vedno na gornji meji.

(odgovor članu mi2jp)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: višina in teža enoletnika
11.3.2013 20:17:46   
tulpek
MOj prvi je imel pri 1. letu cca. 80 cm in 9kg pa ni bilo nobenih komentarjev, da ima pramalo.

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?