|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
1.7.2013 16:35:09   
drugičudež
Pozdravljene, mamice!
Lepo prosim za kakšen odgovor. če ima katera podobno izkušnjo. Sem 9 dni po porodu (naraven, hiter) in me je včeraj začela tresti mrzlica, temperaturo sem imela 37.2, v predelu spodnjega trebuha in križa sem imela ostre bolečine, pojavila se je zopet obilnejša krvavitev. Klicala sem v porodnišnico, kjer so rekli, da je vse v mejah normale, nizka vročina pa zaradi dojk. Danes se vse nadaljuje, le vročina se je povišala na 37,6.
Ali mislite, da bi se morala iti pokazati v porodnišnico? Le-ta je eno uro stran in veste, kako je z daljšo odsotnostjo pri dojenčku doma. Nisem paničar, seveda pa ne bi rada, da se kaj zaplete.

Je katera doživela kaj podobnega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
1.7.2013 16:37:07   
respect
Vsaka ženska ko odide iz P dobi list,kjer jasno piše,da v primeru obilnejših krvavitev,močnejših bolečin itn naj nemudoma pride nazaj v P

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
1.7.2013 18:27:27   
Mamaja
K sreči nisem imela podobne izkušnje, a kot piše respect, je splošno navodilo, da se ob obilnejših krvavitvah ali hudih bolečinah vrneš v porodnišnico. Če si v dvomih in ne bi rada pustila dojenčka, morda lahko povprašaš patronažno sestro, ki vaju obiskuje. Ona te tudi lahko pregleda in ti svetuje, pa še na dom pride. Čim prej pojdi nazaj ali pokliči patronažno, ne odlašaj. Pa srečno!

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
1.7.2013 18:46:29   
respect
patronažne sestre niso zdravnice. Potreben je UZ itn. Dojenčka pa lahko s sabo vzame!

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
1.7.2013 20:34:44   
tintin
vsekakor nazaj. lahko ti je v maternici ostal košček posteljice in zato obilneje krvaviš in imaš vročino.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
2.7.2013 8:34:09   
Mamaja
Respect strinjam se, da patronažne sestre niso zdravnice in da niti slučajno ne morejo opravit enakega pregleda. Lahko pa mamico, ki je še vsa uboga od poroda in hormonov, patronažna pomiri in/ali prepriča, da gre nazaj v porodnišnico. Po porodu ti tudi nekdo, ki ti mirno svetuje in te pomiri, lahko veliko pomaga... Se pa tudi meni zdi bolj smiselno it direkt v porodnišnico. Kot pravi tintin, itak lahko dojenčka s sabo vzameš oz. je celo pametneje, da ga, zaradi dojenja.
Drugičudež upam, da si že poiskala pomoč.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
2.7.2013 10:06:05   
astrid1
Upam, da si šla nazaj v porodnišnico. Se lahko kar zaplete, zato ni za čakati. Mojo sosedo so pred leti komaj rešili, ker bi kmalu izkrvavela.

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
2.7.2013 13:01:34   
drugičudež
Hvala za odgovore.
Nisem šla nazaj v porodnišnico. Sem pa še enkrat klicala dežurnega ginekologa/porodničarja. Mi je rekla, da dokler ne gre vročina preko 38, ni skrbi. Naj čim več pijem in počivam, če se bo vročina vlekla, pa naj se pridem pokazat. No, danes ponoči sem se močno prepotila, dvkarat sem se preoblekla. Danes več ni vročine. Čišča/krvavitev se je ustavila, krčev ni več, počutim se dobro. Upam, da bo tako ostalo.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina in krči 9 dni po porodu (pri mamici)
2.7.2013 18:58:29   
astrid1
Super, samo da si boljše!

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?