|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Policistični jajčniki
6.1.2014 12:10:29   
bibica19
Živjo, pozdrav vsem nosečkam in bodočim nosečkam :)
pred letom pa pol sem bila pri gin na pregledu, ker menstruacije ni bilo 2meseca... najprej me pregleda samo na stolu, potem pa smo šle še na UZ tam pa mi je kazala jajčnike in povedala da je težje zanosit z njimi, kar ne pomeni da ne morem imeti otrok, samo da se bo treba bolj potruditi zanj.
sedaj si s fantom želiva user posted image in me zanima kakšne izkušnje ste imele ve, kako dolgo ste čakale na user posted image ?

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 6.1.2014 17:29:06 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Policistični jajčniki
8.1.2014 11:05:03   
Kaličopka6
Ojla!

Meni je po letu in pol neuspeha pri zanositvi gin dala napotnico za neplodnostno ambulanto. Je blo pa tako, da skor eno leto nisem imela svoje m, vmes pa so mi jih umetno želeli uredit z orgametrilom in nevem čim vsem in nikoli ni pomagala, samo vnetja jajčnikov sem skos dobivala po teh tabletih. No, na neplodnostni me je zdravnica takoj po UZ dala na LEKO operacijo in tam so mi prešpikali oba jajčnika. Čez en mesec sem dobila svojo prvo m po skor enmu letu. Ampak tud ni bla redna, vsak mesec je dlje potrebovala, da je prišla in tud zanosila nisem. Tako sem 4. mesec po operaciji začela jemat Femaro, ki mi jo je predpisala kot naslednji korak. Zanosila sem po prvem cilkusu s femaro, ko sem imela mesec dni pavze med jemanjem. Iz zdj še malo pa bom rodila. Torej pr nama je uspelo v 22. po operaciji in stimulaciji. Mau več kot dve leti sva se trudila.

Sicr pa je odvisno od primera do primera. Jz sm imela res hud PCOS.

Upam, da bo pr teb šlo lažje skozi. Problem je ta PCO, ker se jajčeca ne sproščajo in ne more prit do oploditve. Držim pesti, da se zgodi! Se že dolgo trudita?

(odgovor članu bibica19)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Policistični jajčniki
8.1.2014 15:35:40   
bibica19
ojooj to pa je bila težka pot do uspeha.. ampak se je splačalo, čestitaam!!

ne vem kako hudo je to pri meni, ker se takrat tud nisem kej preveč pozanimala o vsem tem.
morem do gin, da vidim kaj mi bo zdej povedala kko pa kaj..
sicer jaz imam svojo menstruacijo, se je pa dogajalo da je npr ni bilo po 2 meseca pa potem spet..
zdej se je to kokr tok uredilo, ne še tko kt treba.. zdj sem jo imela nazadnje 21.11.2013 pa je prišla šele 6.1.2014... tko da nikol ne vem kdaj bo..

ne, ne delava dolgo na tem, decembra sva začela..tko da moja pot se šele začenja..upam da bo kaj lažje.
drgače grem pa k bioenergetiku, sem slišala da jih je veliko zanosilo po obisku bioenergetika. pri nas je en bioenergetik,ki pravi, da je usaka bolezen ozdravljiva. pozdravil je veliko bolezni,ki so medicinsko nemogoči. njegova žena je imela raka v glavi, zdravniki so ji rekli da so ji šteti dnevi.. on jo jej pozdravil, danes več nima raka!! veliko ljudi ki so bili na vozičkih, danes stojijo na svojih nogah!
veliko ljudi je pozdravil.. sigurnoo ga obiščem..samo da vidim kaj mi bo gin.rekla potem pa grem k njemu.. upam da bo uspelo, vsaj po njegovih besedah..upam na najbolše. kok si pa stara?

(odgovor članu Kaličopka6)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Policistični jajčniki
10.1.2014 22:04:33   
Kaličopka6
22 let. Pa ti?

Ej držim pesti, da vama uspe čimprej, da ne boš trpela!

(odgovor članu bibica19)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Policistični jajčniki
11.1.2014 11:38:52   
bibica19
20 :)
hvalaa!
v katerem mesecu pa si?

(odgovor članu Kaličopka6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Policistični jajčniki
11.1.2014 20:37:11   
Kaličopka6
o kul, tolk sm bla tud jz stara, ko sva se odločla. da bova mela otroka. upam, da vama uspe prej in lažje spočet malo pikico kokr je nama, ti res prvoščim, da bi bla čimprej mlada mami in razumem tvojo željo. še mesec in en teden imam do poroda user posted image , še mau pa bomo pestvali user posted image

(odgovor članu bibica19)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Policistični jajčniki
12.1.2014 10:51:03   
bibica19
hvala ti..
ajuuj, še malo :))
velik sreče pri porodu. poroda te drugače kej strah?

(odgovor članu Kaličopka6)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Policistični jajčniki
12.1.2014 21:15:54   
Manola
Živjo!

Tudi meni so pred letom in pol postavili diagnozo: sindrom policističnih jajčnikov (SPCO). Sindrom zato ker so se kazali določeni simptomi, ki so posledica policističnih jajčnikov, kot na primer neredne menstruacije, težave s kožo, itd. Lahko da imaš samo policistične jajčnike in zaenkrat še nobenih simptomov, ki bi vplivali na težave z zanositvijo. O tej temi lahko veliko prebereš na spletu, kajti danes je na žalost tega zelo veliko.

Skratka, s partnerjem se trudiva že ene 15 mesecev - intenzivno... Ob diagnozi so opravili krvno preiskavo hormonov, tako da sem dobila zdravila, ki naj bi pomagala uravnavati hormone. Menstrualni cikel se mi je res uredil, ampak kljub temu nisem imela svojih ovulacij - kar je zelo tipično za SPCO. Zato sem po 6 mesecih truda dobila Klomifen, s pomočjo katerega naj bi prišlo do ovulacij, vendar žal brez uspeha. Sedaj po tolikem času sem dobila napotnico za kliniko za neplodnost. Pred nekaj dnevi sem bila na histeroskopiji, laparoskopiji in na vrtanju jajčnikov oz. cist. S tem naj bi zelo povečali možnosti za zanositev oziroma v kolikor sem prav razumela, naj bi s tem posegom za dobo od 6m do 1leta dosegli, da bi moji jajčniki delali s polno paro :)

Meni je bila zelo v pomoč spletna stran http://www.reprodukcija.si/ kjer sem bolje spoznala posege in rešitve za čim večji uspeh pri zanositvi.

Ne želim te prestrašiti, kajti vsaka ženska je zgodba zase, ampak povem ti iz lastnih izkušenj, da če bi lahko kaj spremenila potem bi definitivno že od začetka bolj vztrajala pri ginekologinji z raznimi preiskavami itd. Kajti tudi meni je bilo ob diagnozi povedano, da naj nič ne skrbim, da imam cistice ampak to še ne pomeni, da bi zaradi tega imela težave pri zanositvi, da sem še mlada (takrat 26,5) in naj se kar lepo sprostimo in bo uspelo. Sedaj sem zamenjala ginekologa, takoj sem bila poslana na HSG, kjer ti preverijo prehodnost jajcevodov, maternico, možnost pregrad, partner je moral opraviti spermiogram in potem po 2 mesecih poslana na posege katere sem omenila zgoraj. Sedaj okrevam po operaciji potem pa zopet v akcijo. Sem optimistična tako da upam da kmalu zagledava plusek.

Res je da si kar nekaj let mlajša od mene in ženske pri tvojih letih imajo največ možnosti za zanositev. Kljub temu pa vztrajaj pri ginekologu, da te jemlje resno in v primeru težav, da te pošlje na nadaljne preiskave, da se vse skupaj ne vleče po nekaj let...
Želim vama čim več sreče in čim prej plusek. Če te bo pa karkoli še zanimalo pa kar vprašaj, sem v tem času že dodobra naštudirala zadeve :)

LP






(odgovor članu bibica19)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Policistični jajčniki
12.1.2014 21:19:54   
Manola
Kaličopka6 čestitke! Vidim, da je bila tvoja pot zelo podobna moji. Tvoj uspeh mi je dal sedaj še več upanja :)

(odgovor članu Kaličopka6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Policistični jajčniki
12.1.2014 21:53:57   
Kaličopka6
Ojla punci!

Ne, ni me strah poroda. Ta faza je že mimo :D. Zdj sm pripravljena na vse! :P

Manola, prav imaš, pozitiva zelo pomaga in tud, če ne uspe naravno, bo stimulacija zihr mela boljši učinek, tk da nč skrbet, user posted image boš slej al prej! jz sm zanosila maja mesca v času pavze po prvi stimulaciji s femaro, operirana sm bla pa decembra. Držim pesti, da pa vama uspe še prej in brez stimulacije!

Srečno obema!

(odgovor članu Manola)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Policistični jajčniki
13.1.2014 11:32:13   
Manola
Kaličopka6, glede na podobnost operacije bi te rada vprašala ali si po posegu kaj krvavela? Jaz sem bila operirana v sredo, potem v soboto sem pa začela krvaveti, podobno menstruaciji, čeprav sem zaradi posega dobila kontracepcijske tabletke in bi mogla dobiti menstruacijo ta teden enkrat... Pa še to, ali se spomniš kdaj po posegu so dovoljeni odnosi oziroma kdaj lahko zanosiš. Saj imam čez dobre 2 tedna kontrolo in bom najbrž vse izvedela, vendar sem firbčna :)


(odgovor članu Kaličopka6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Policistični jajčniki
13.1.2014 15:36:41   
Kaličopka6
Jz nism rabla jemat kontracepcijskih kot pripravo na operacije, ker sem imela sluznico že tako preveč tanko. Krvavela pa sem en teden, in sicer od operacije pa pol še ene 6 dni ampak zato, ker so mi odstranili pregrado in sem imela rano v maternici. To ni bila menstrualna krvavitev. Glede krvavenja po samo laparoskopskem navrtnanju pa nič nevem, ker jz sm že tako krvavela zarad histeroskopske odstranitve pregrade.

Z zanositvijo nevem kdaj lahko nadaljuješ, jz sm imela dva posega pa so rekli, da naj počakam na eno menstruacijo, ki se je pri meni pojavla 31. dan od posega in potem sva v naslednjem ciklu spet začela delat na user posted image . Nevem kako priporočajo, če prej ješ tabletke...

(odgovor članu Manola)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Policistični jajčniki
13.1.2014 16:20:08   
Manola
Aha, no saj meni so tudi neko manjšo pregrado odstranili... Bomo vidli kaj bodo na kontroli povedali. Hvala za informacijo. Lp :-)

(odgovor članu Kaličopka6)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Policistični jajčniki
20.1.2014 9:29:36   
dober_dan
Včeraj je bila zanimiva oddaja na POP TV na to temo.
Par s katerim prijatekljujeva z ženo je mel podoben Problem, pa sta imela otroke po naravni poti. Je pa res da sta že obupala po letu dni in pol sta šla na dopust brez priočakovanj, tam pa je blo.... Morda stres to stanje še poslabša.
LP

(odgovor članu Manola)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Policistični jajčniki
23.1.2014 9:02:19   
Monstera
Evo jaz tudi s policističnimi.
Po neuspešnem klomifenu sem imela laparoskopijo, kjer so ciste dostranili. Vse skupaj sva rabila 2 leti, da sem zanosila s prvim, a drugo sem zanosila že v parih meseceih po porodu - narazen sta zdaj 16 mesecev. Tako da se sploooooh ne sekiraj, ker bo vse ok :D Pusti se voditi zdravnikom in ne nehaj poizkušati. Sigurno vama bo vspelo.
V življenju ne boš nikoli ničesar zamudila, dobila boš vse kar ti je namenjeno.

(odgovor članu dober_dan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Policistični jajčniki
27.1.2014 10:44:17   
bibica19
ojlaa :)
hvala vsem za odgovore.
sem bila pri bioenergetiku in povedala da imam policistične jajčnike in je rekel da to sploh ni tak problem. da je imel že ogorno primerou ko so se po več let trudili pa ni uspelo, pa je on zrihtau da je uspelo!
mi je razlagal, da je bila pri njemu ženska, ki je imela use narobe s ščitnico, jajčniki..uglaunem use,use narobe! po terapije je ona uspešno zanosila. tako da, use se da! :)
mi je pa rekel tudi, da use me ki imamo policistične jajčnike naj jemo majn škroba in mlečnih izdelkov.
ko dočakam user posted image javim :)

(odgovor članu Monstera)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Policistični jajčniki
29.1.2014 20:02:16   
Jenny_B
Mene pa zanima, če se policistične jajčnike lahko prepozna že na rutinskem pregledu (na katerega hodiš na 3 leta)? Ali pa morajo narediti prav posebno preiskavo, da se to vidi..?
Hvala za odg.

< Sporočilo je popravil Jenny_B -- 29.1.2014 20:03:23 >

(odgovor članu bibica19)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Policistični jajčniki
30.1.2014 12:34:44   
lastovica
lahko ugotovijo če te z UZ-jem pregleda..samo reči moraš, če te že sam/a od sebe ne.

(odgovor članu Jenny_B)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Policistični jajčniki
30.1.2014 12:35:34   
lastovica
Lahko te pregleda z UZ-jem... samo včasih sami od sebe tud ne naredijo tega, moraš prav rečt...saj pri meni je bilo tako...

(odgovor članu Jenny_B)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Policistični jajčniki
30.1.2014 19:24:01   
Jenny_B
Aha, hvala lastovica.. Men se zdi, da mi je naredu tut UZ pregled.. Nisem ravno tisoc procentna.. user posted image

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Policistični jajčniki
31.1.2014 11:10:55   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: bibica19

ojlaa :)
hvala vsem za odgovore.
sem bila pri bioenergetiku in povedala da imam policistične jajčnike in je rekel da to sploh ni tak problem. da je imel že ogorno primerou ko so se po več let trudili pa ni uspelo, pa je on zrihtau da je uspelo!
mi je razlagal, da je bila pri njemu ženska, ki je imela use narobe s ščitnico, jajčniki..uglaunem use,use narobe! po terapije je ona uspešno zanosila. tako da, use se da! :)
mi je pa rekel tudi, da use me ki imamo policistične jajčnike naj jemo majn škroba in mlečnih izdelkov.
ko dočakam user posted image javim :)


Zanimivo meni še ni pomagal zapravila sva ogromno denarja ........na konc pa sva pristala v ambulanto za neplodnost po 2 letih truda čaji,vitamini,bioenergetik itd.

(odgovor članu bibica19)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Policistični jajčniki
31.1.2014 11:46:11   
abc123
Prvič pol leta, drugič 2 leti s pomočjo klomifena.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Policistični jajčniki
8.2.2014 17:41:19   
levcka
Pozdravljene,
imam eno vprašanje. Mi lahko katera svetuje kam naj se prijavim na Endokrinološko ambulanto. Včeraj mi je ginekolog dal napotnico jn na njo napisal redno in sy PCOS. Zelo prijazna sestra v ginekološki ambulanti mi je povedala,da v Ljubljani ne bom na vrsti prej kot v enem letu. Za drugje pa ne ve kje bi to še delali. Meni ni nič več jasno. Res je, da sem stara 32 let in še nimam otrok. Ampak prej se ginekolog nikoli ni poglobil v to, da imam neredne menstruacije. Zdaj pa kar naenkrat panika in hop napotnica. Bi mi katera znala povedati kam in kje so dobri zdravniki?
Hvala in lep večer.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Policistični jajčniki
8.2.2014 18:02:18   
end1
Jaz sem zaradi nerednih menstruacij in sindroma PCO šla najprej na pregled na endokrinološko v LJ na KC samoplačniško ( prav zaradi čakalnih vrst - pred 13 let je bilo cca. 6 mesecev) in prišla na vrsto zelo hitro. Pogovorila sem se z zdravnico, ki je bila bolj malo prijazna (meni je bila neprijazna) in mi zabrusila, kaj pa mislite, da boste dobila napotnico za pregled krvi, ker so presikave baje ful drage. Dobila sem jo in bila naročena v roku dveh mesecev. Predlagali so mi jemanje Diane 35. Tabletke sem jemala leto dni, pol sem jih pustila in spet nisem imela rednih menstruacij.

Odšla sem k bioenergetičarki (žal že pokojna) in jo kar nekajkrat obiskovala. Povedala mi je da je vse to na psihični bazi, ker se mi je nekoč nekaj zgodilo (dejansko se mi je). Menstruacije so se počasi uredile (ciklus sicer na 35 dni).

Ko sva se odločila da bova imela otroka sem zelo hitro zanosila. Prav tako v drugo. Želim vam, da tudi vam uspe.

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Policistični jajčniki
8.2.2014 21:35:04   
Massa26
Nisem vsega brala, pa vseeno odgovarjam.. tudi jaz sem imela pcos. Po dveh letih čakanja, klomifena, raznoraznih alter variant sem imela leko in zanosila naslednji mesec :-) In po porodu sem imela M redno in komot še 1x zanosila. In po drugem porodu imam ciklus kot urca :-) Srečno!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?