|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nekaj o AD3 kapljicah
15.9.2005 11:47:48   
špelin@
Kot zanimivost na delim z vami, da mi je danes pediatrinja povedala, da otrokom sploh ni treba dajati omenjenih kapljic, če se hranijo z mlečno formulo. Če so dojeni, pa so dovolj le max. 3 kapljice. OČitno se stvari obračajo tudi v SLoveniji
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Nekaj o AD3 kapljicah
15.9.2005 18:34:08   
malika
Saj na nekaj takega namigujejo tudi v navodilih; ampak ne direktno

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Nekaj o AD3 kapljicah
15.9.2005 19:51:22   
špelin@
Hehe, zato je pa fajn, če ti kdo direktno pove

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Nekaj o AD3 kapljicah
16.9.2005 12:51:49   
Kety
A to pomeni, da jim v celem dnevu daš samo 3 kapljice?! Mi jih namreč še nismo dobili, imamo v četrtek prvo posvetovalnico! Če je lahko tako, bom tako tudi naredila, ker bi dala vse, da se izognemo krčkom!! Do sedaj jih ni imel in smo čist srečni!!

LP Kety

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Nekaj o AD3 kapljicah
16.9.2005 16:32:55   
špelin@
Kety, očitno je vsa "taktika" jemanja, če smem tako reči, odvisna od posameznega pediatra. Prav zanimivo je brati tako različne izkušnje mamic glede pediatrovih navodil za te kapljice. Naša ima pač tako mnenje. Mogoče ti bo tvoja zdravnica/zdravnik zabičal, da jih je treba dajati. Itak je pa na koncu vse odvisno od tvoje zdrave pameti

Kako to delajo v EU, pa tudi že vemo iz pripovedi mamic, ki tam živijo

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Nekaj o AD3 kapljicah
16.9.2005 22:33:53   
malika
Nam je rekel 5 kapljic na dan, vsak dan! Isto pri prvem otroku. prvi je imel po teh kapljicah krče in sem mu jih za nekaj časa nehala dajat. Poskusila sem spet pri mesecu in pol in kot bi prerezal, so se krči prenehali.

Zdaj sem jih malemu dala šele v 6 tednu(tako piše tudi v navodilih!)in začela sem samo z eno kapljico. Pa sem dala 3 dni eno, pa tri dni dve,...zdaj sem pri treh kapljicah, bom pa šla do 5. IN moj mali Tomi je imel težave s kakanjem. Ful slabo je kakal, včasih celo 1x na tri dni, zdaj ko mu dajem kapljice pa se posračka vsak dan. Sicer ne po vsakem dojenju, ampak 1-2x na dan pa le opravi mojstrsko delo . Tako, da ima le dobre izkušnje s temi vražjimi kapljicami

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Nekaj o AD3 kapljicah
16.9.2005 22:37:15   
Andra
Jaz mojim nisem nikoli dajala teh kapljic, pa nobenemu nič ne fali. Raje sem jih peljala na sonce, namesto, da bi jih filala s kapljicami.

Moje mnenje pač...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Nekaj o AD3 kapljicah
16.9.2005 22:45:16   
*maja
Aja samo 3 kapljice . Meni je pediater rekel pri vseh treh mojih naj jim dajem po 7 kapljic...
Je pa res da niso nikoli imeli krčev, samo tamali sem jih začela dajati šele kakšnih 14 dni nazaj pa bo stara že 3 mesece.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Nekaj o AD3 kapljicah
16.9.2005 23:03:30   
pravljica
meni je blo tudi rečeno vsak teden povečevat dozo - od 1 do 6 (ali 7 )...ampak sem potem nehala...zdaj bom pa spet počasi začela...o malika, da zdaj kaka? moj danes že 3. dan ni...me kar malo skrbi, pa polno dojen je...drugače pa ne kaže znakov da bi blo kaj narobe...samo kje potem ostane vsa hrana, ki jo poje

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Nekaj o AD3 kapljicah
17.9.2005 10:58:55   
malika
Moj je tudi polno dojen, pa sva imela težave do zdaj, ko sem mu začela dajat kapljice.

Masiraj mu trebušček, pa kolo vozita s nogicami, pa ti spij kak zelo sladek kompot (hruška, breskev) pa bo šlo. Ampak takrat, ko bo začel kakcat bo najbolje da ste doma, ker količine so gromozanske

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Nekaj o AD3 kapljicah
17.9.2005 11:55:45   
Jessy
Jaz tudi opažam, da odkar jeva te kapljice (samo 1 na dan), da težje in manj kaka. Prej mi je kakala na cca 4 ure, zdaj pa v 24. urah 2x, pa precej vetrov ima. Se pa tudi polno dojiva in pošteno pazim, da ne jem hrane, ki napenja. Morda je to zgolj naklučje.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Nekaj o AD3 kapljicah
18.9.2005 10:33:05   
Anonimen
No, kje je zdaj tista pametnjakovička, ki se je pred nekaj tedni z mano dajala o teh kapljicah?

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Nekaj o AD3 kapljicah
18.9.2005 10:42:33   
tanjaDi
Ajoj....meni pa je pediatrinja rekla 7 kapljic na dan

ne morem verjet

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
18.9.2005 10:55:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Nekaj o AD3 kapljicah
18.9.2005 18:43:38   
BibaJ
Nam je pediatrinja predpisala 7 kapljic na dan in hranimo se s Hipp 1!!!!!
Jaz mu jih ne dajem, ker je po njih tečko. Ne morem rečt, da ima krče, ampak kar naprej nekaj jamra, se napenja in joka. Pa se mi zdi, da tudi kaka težje.

Zdaj imam malo lažjo vest, ker mu jih ne dajem!! Hvala za informacijo!!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Nekaj o AD3 kapljicah
18.9.2005 18:47:42   
Janika
Tudi mi dajemo 7 kapljic na dan in nobenih problemov. Mislim da so otročki zelo različni. Še vedno sem mnenja da na krče zelo vpliva prehrana mamice, če se malček doji seveda. Kako je s prilagojenim mlekom ne vem. Preventivno pijem na hektolitre komarčkovega čaja, beri ne pijem drugega kot komarčkov čaj. Namesto vode ali pa še slabše kakšnega soka, ki vsebuje citronsko kislino, ki povzroča krče, raje s seboj nosim flašo komarčkovega čaja.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Nekaj o AD3 kapljicah
20.9.2005 12:05:19   
mišek
Mi smo imeli pri štirih kapljicah krče in nisem vedela kaj naj naredim, sem skoraj nehala dajati, po posvetu z več zdravniki, še celo v žlahti imamo pediatra dajem AD3 kapljice saj so pomembne za pravilno zakostenevanje mečave in razvoj lobanje. Pa sem potem uvajala 1kapljico en teden, dve kapljici drug teden in tako naprej, sedaj smo na sedmih kapljicah. Kako otrok odreagira na kapljice je odvisno od vsakega otročka. Mi smo poleg krčev tudi bruhali po kapljicah, sedaj pa trkam nimamo težav.

Lp pozdrav

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Nekaj o AD3 kapljicah
21.9.2005 12:48:52   
Anja**
A se ne dobijo namesto AD3 kapljic ene druge, mislim, ce otroka zvija in to omenis pediatru ti napise D3?

...se mi zdi, da je tako blo...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Nekaj o AD3 kapljicah
21.9.2005 13:49:02   
Jessy
Mi smo ji več kot en teden dajali po 1 kapljico, včeraj in danes pa po 2 in je zaenkrat še vse ok. Ta prvič pa jo je po dveh in treh fino zvijalo. Očitno, če se jih uvaja počasi in postopoma, da se jih da prenašat. Naslednji teden uvedem 3, pa mislim, da bo tudi te 3 prenesla.
Jih je pa tudi meni predpisala 7 na dan, ki pa jih lahko razporedim tekom dneva in ni treba vseh naenkrat.
Bom vidla, če nam uspe prilezti do 7.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Nekaj o AD3 kapljicah
21.9.2005 13:58:41   
Anonimen
Oleovit D3 se dobi v vseh avstrijskih lekarnah in so čisto poceni. Po njih otrok ne zvija.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   Nekaj o AD3 kapljicah
21.9.2005 14:04:24   
Jessy
Ravno včeraj mi je RR-jevka monja sporočila, da ji je pediatrinja napisala recept za PLIVIT D3, namesto AD3. Očitno se pri nas tudi dobijo druge zadeve!!!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Nekaj o AD3 kapljicah
21.9.2005 14:39:35   
miševi
Moja pediatrinja je tudi rekla, da pri nas obstajajo D3, in da jih eni pediatri predpisujejo, vendar pa je ona še vedno za AD3. Je pa kolegica probala "naše" D3 in avstrijske in je ostala pri avstrijskih.
Jaz sem pri našem še vedno pri 1 kapljici. Opažam pa, da odkar jih dajem, težje oz. manj pogosto kaka. prej je kakal vsak dan, sedaj pa na 2-3 dni.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?