|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   široko povijanje
14.9.2005 15:25:38   
midva
Danes sva bila z mojim malčkom na UZ kolkov v Šiški. Z kolki je vse OK. Zdravnica je rekla ,da mi ni potrebno več široko povijati, samo pampersko moram zavihati navzgor (odvečni del med nogicami) in prilepiti, zato da pride plenica širša. Ali ima katera podobne izkušnje in kako dolgo ste ve previjale na široko. Moj mali ima sedaj 3 mesece!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   široko povijanje
14.9.2005 15:46:06   
smrka
moja tamala stara 2 mesca nikoli jo nisem povijala na siroko, se mi zdi brez smisla. S kolki je vse super, danes smo bli na pregledu.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   široko povijanje
14.9.2005 16:56:39   
mika
Jz sem široko povijala mesec in pol, ponoči pa samo 14 dni. na rr sem zasledila, da nekatere niso nikoli široko povijale, zato sem tudi jaz svojo nehla pred tremi meseci. V porodnišnici je bil uz kolkov bp in tudi po treh mesecih.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   široko povijanje
14.9.2005 17:08:53   
Jančika_
Nikoli nisem široko povijala.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   široko povijanje
14.9.2005 20:16:50   
Janika
Hm, kaj ni tako da bi morali biti na začetku vsi široko poviti? Čemu sploh široko povijanje? Sama povijam široko in mislim do UZ, ki ga imamo čez dober teden.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   široko povijanje
14.9.2005 20:23:37   
Jančika_
V Celju naredijo UZ že v porodnišnici. Če so kolki OK, ni razloga za široko povijanje. Sem brskala po tujih spletnih straneh - niti na eni (pa ne pretiravam, res niti na eni) ni bilo govora o širokem povijanju.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   široko povijanje
14.9.2005 21:19:31   
p&b
Tudi jaz sem ga široko povijala do UZ-ki smo ga imeli nekaj dni pred dopolnjenimi 3 mes.Sicer je bil UZ-narejen že v porodnišnici -Vse OK.pa vendar sem ga povijala na široko,saj ni tako hudo,ti pride v kri.Je pa smešno potem ko ni več potreboval širokega povijanja,občutek je kot,da ga nimaš za kaj prijeti .

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   široko povijanje
14.9.2005 22:10:43   
Ninica
Mi smo imeli UZ kolkov že v porodnišnici - vse OK. Tam so nam babice rekle, da moramo široko povijati do 3. meseca, se pravi do drugega UZ-ja. Jaz sem mojo povijala nekje 2 meseca, potem pa nič več.

Je pa bilo na drugem UZ-ju tudi vse v redu

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   široko povijanje
14.9.2005 22:56:13   
pravljica
midva sva imela desni kolk IIA v porodnišnici...sva široko povijala (povijalna, zmajček, 1 na tretjine, 1 na četrtine + pamperska)...do ponovnega UZ pri 6. tednih...potem je bilo vse ok (oba IA) in naj bi še "malo" široko povijala...no, jaz sem tu nehala in upam da bo na naslednjem UZ (čez dober mesec) vse ok

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   široko povijanje
15.9.2005 11:01:09   
simona2
Ma kaj pa vem, jaz pa mislim, da široko povijanje ne more škodit. Res je, da je ubogi otročiček tak ko štruca kruha vendar, pravijo, da je zlasti za punčke pomembno široko povijanje v najzgodnejšem obdobju. V LJ ti tako ali tako ne naredijo UZ, zato ti že skoraj ne preostane drugega kot da široko previjaš do 6 tedna oziroma do prvega pregleda.

Odločitev je seveda stvar vsakega posameznika, jaz bom vztrajala vsaj do prvega UZ ali še dlje če bo potreba.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   široko povijanje
15.9.2005 12:39:05   
Anonimen
UZ kolkov ji niso naredili v porodnišnici(ne vem zakaj ne, če ponavadi naredijo) in sem jo povijala široko kakšen mesec in pol. Pa je bilo potem na UZ vse v redu.

(odgovor članu midva)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   široko povijanje
15.9.2005 20:09:31   
Lana_s
Jaz sem jo široko povijala tri mesece. Takrat sma imeli kontrolo, ponoven UZ in je bilo vse vredu tak da zdaj ne rabima več

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   široko povijanje
21.9.2005 23:09:07   
Sofi
UZ smo imeli že v porodnišnici, je bilo vse o.k. in široko povijanje ni bilo potrebno, pa sem ga kljub temu prvi mesec široko povijala, da mu je bilo toplo in da mi ni skozi prsti padel .

LP

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   široko povijanje
22.9.2005 5:39:48   
PBJ
Mi imamo tako situacijo, kot pravljica. V porodnišnici ao mu naredili Uz in je bil en kolk OK, drugi pa IIA. Na UZ po šestih tednih pa sta bila že oba OK. Ker pa prvi Uz ni bil čisto vredu, moramo na pregled še ob dopolnjenih 3. mesecih in do takrat še široko povijati.

Ma saj se navadiš, samo pranja je malo več.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   široko povijanje
22.9.2005 8:59:00   
Anonimen
Jaz jo pa takorekoč še vedno povijam široko, ker imam bombažne plenice (štorklja) .
lp
Tash

(odgovor članu midva)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   široko povijanje
22.9.2005 10:09:29   
malika
jaz mojega ne povijam na široko, čeprav je v MB to še vedno praksa-ne vem zakaj! Kolka sta bila oba 1a

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   široko povijanje
22.9.2005 10:36:49   
KODA
Tastarejšega 9 mesecev, ker z levim kolkom ni bilo vredu.Tamlajšega pa do 3 meseca.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: široko povijanje
24.9.2005 10:11:48   
anitaz
Mi smo imeli UZ pri 2. mesecih in od takrat je niti enkrat nisem več široko povila. Imamo pa še v oktobru ponovni pregled,ker sem jaz kot otrok omela ene probleme user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: široko povijanje
24.9.2005 12:16:05   
Anonimen
Moj mali je imel kolke ob rojstvu tudi 1A, zato ga nisem hotela mučiti v tem vročem poletju še z goro plenic med nogami! Kdaj pa kdaj sem mu dala ponoči eno pleničko+povijalno, to je vse. Pred dvema dneva sva imela ponovni UZ (pri 3 mesecih) in spet je bilo vse okej, torej sem se dobro odločila glede (ne)povijanja.

(odgovor članu anitaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: široko povijanje
24.9.2005 20:40:14   
Petrolinka
Naš cmokec je imel kolke IA v bolnici ampak kljub temu moram široko povijat do tretjega meseca. Mislim, da je to v SG splošna praksa če kolki so OK ali pa če niso OK.
Na prvi posvetovalnici je doktorca samo rekla lepo do treh mesecev široko povijati....
Uporabljamo pa tudi štorkljine plenice tako, da je tudi avtomatsko široko povit.

_____________________________

Ko misliš, da že vse obvladaš, spet neka nova fora...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: široko povijanje
24.9.2005 20:46:11   
pinkiponki
nismo široko povijali


_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu Petrolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: široko povijanje
24.9.2005 20:46:39   
pinkiponki
nismo široko povijali


_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu Petrolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: široko povijanje
24.9.2005 21:31:06   
Janika
Sedaj smo tudi mi imeli UZ in dobili navodilo naj povijamo samo ponoči ko dolgo spimo, drugače pa OK.

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: široko povijanje
24.9.2005 21:38:06   
Naja31
Jaz sem ga široko povijala samo prvi mesec, potem mi je že patronažna rekla naj naredim isto kot ti (spodvijem pampersko in zalimam), pa se mi j to zdelo čudno. No, čez en teden v prvi posvetovalnici mi pediatrinja pove isto. Tudi hodimo v ZD siska. Potem ga nisem vec siroko povijala. Pri 3eh emsecih je imel Uz kolkov, kolki so bili 1a in zreli.

Je pa velika sramota za ljubljansko porodnisnico ,da ne premore vec kot en UZ!!!! 

(odgovor članu Janika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: široko povijanje
24.9.2005 21:41:59   
KIRA
do UZ pregleda v MB sem sigurno  tako so mi naročli, čeravno je imela že skoz  1A - preventiva. ampak jaz sem jo še en mesec dlje - taki tamali majo pač mičkene ritke, pa je blo tako laže. pa škodit tud ne more.

(odgovor članu midva)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?