|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
1.10.2005 19:21:29   
petra + zoja
ali so vaši nedonošenčki tudi tako neješči?user posted image user posted image user posted image
Z Zojo imamo nenehne borbe in sitnosti okoli hrane, poje tako malo, da ne vem, kaj naj naredim, aviončki in tekanje po stanovanju za njo tako ne pride v poštev, ali imate še kakšno idejo kako jo pripravit, da bo vsaj nekaj pojedla, Zoja že kot dojenček, ni kaj rada jedla, sedaj smo stari 20 mesecev in naprimer danes čez cel dan je pojedla četr hrenovke, pet žlic testenin, in to je to ura pa že čez sedm zvečer, da pa se ne pogovarjamo, da pripravljam pa ji cel dan obroke, kateri potem končajo na tleh ali v smeteh!!user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil petra + zoja -- 1.10.2005 19:25:46 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
1.10.2005 20:41:03   
Marogica
Mi smo delali tako, da smo obroke skupaj jedli, če pa je bila malica, pa sem sedela pri mizi in mu pomagala, da je jedel. V glavnem, tako dolgo je sedel eden pri mizi z njim ,da je pojedel. Že pri ta drugem delamo tako, pa je star 9 mes, da sem mu obroke "natempirala" tako, da sedi z nami pri mizi v svojem stolčku. Včasih je še svojo hrano ali pa z nami-odvisno kaj jemo.
Pa še to-mi smo od ca. enega leta jedli vsi enako, torej nisem za mojega princa kuhala nič posebnega. Ko je videl, da vsi sedimo in jemo, pa še enako-ni bilo problemov.
Seveda pa iz tvojega vprašanja ni razvidno, kakšne prehranjevalne navade imate vi doma.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
1.10.2005 20:42:59   
* Mateja *
Ma moj Nejc je pa kar priden. Pri 11 mesecih mi je samo gosto hrano, mu kuham več al majn vse posebej, je pa kar lepo in tud količinsko poje kar veliko, in se mu tudi vidi, da je priden za jest. Mleka pa noče več piti, pa tud včasih sva imela borbe pri mleku.  Kakšen krat se je pa treba mal pomatrat!!

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
1.10.2005 21:31:47   
petra + zoja
ja, tudi mi vsi sedimo za mizo, ampak kaj ko ne more biti 5 minut pri miru in že hoče ven iz stolčka in že mami dol ven, in je vsega konec, ne vem kako naj jo tudi v sločku obdržim.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
1.10.2005 22:17:21   
Marogica
Naš ta večji je star 4,5 leta in se odkrito ne spomnim, da smo imeli probleme s sedenjem v stolčku (prej sedaj-ko nima obstanka pri mizi), ker sem ga imela čez dan, predvsem ko se je najedel še nekaj časa v stolčku, mu dala igrače, sama pa kaj delala. Mogoče je bil navajen, da pač v stolčku sedi. Naš stolček ima spredaj tudi takšno mizico, da smo lahko igrače odložili(pa saj mislim, da jih imajo vsi??). S tamanjšim delam isto, tudi on se ne "pritožuje", kadar sedi v stolčku. Je pa res, da ju nisem puščala dolgo, bolj zaradi menjave "lokacije", pa da mu ni bilo dolgčas.
Kasneje, ko je že veselo hodil naokoli, pa tudi ni bilo problema.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
1.10.2005 22:47:53   
KODA
Ne.S tem pa pri nas ni problema.Oba sta ješča.Ampak glede discipline pri mizi sem pa dostikrat huda.Vedno se kaj dražita,brcata.Ta starejši že poje sam.Pri tamalemu pa vedno eden sedi zraven,drugače je hrana povsod drugod,razen na krožniku ne.user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
2.10.2005 5:51:11   
anajmad
Naša Pia kot dojenček se je zelo rada dojila.Priklopila se je na dojko in spraznila v 5 minutah.Problem je nastal,ko smo začeli z uvajanjem druge hrane.Nikakoruser posted image .Pri 18 mesecih sem jo dala v vrtec.Tam je bila primorana kej pojesti,čeprav se mi je smilila(najraje bi jo jst med službo šla nahraniti),se je navadila počasi.Pri dobrih dveh letih je jedla čisto vse od začetka,brez problema.Je bilo v vrtcu,tudi večkrat, ker iz ihte ni hotela jesti,dostikrat pobruhana,ampak vztrajala sem in lahko rečem,da je to najboljša terapija.
en lpuser posted image D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
3.10.2005 13:56:31   
k1
naša poje - vsaj za moje pojme - preveč! stari smo par dni manj kot 8m.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
4.10.2005 16:26:35   
Janeja
Si me pa kar mal u slabo voljo spravla.
Naša Lea je namreč tudi tak "nejedec", da se zelo namatramo pri vsakem obroku. Do zdaj sem še kar upala, da se ji bo enkrat pa le "odprlo" in bo začela jesti, zdaj pa ti praviš, da je tvoja Zoja že ves čas tako problematična. Joj, sem kar mal izgubila upanje, da bo pri nas kdaj bolje.

Lea poje 5x na dan po cca. 120 ml mleka in to je to. Pa za teh 120 ml se včasih matrava tudi po celo uro. user posted image

Zredi se povprečno za 20gr na dan in to je še OK. Sam hranjenje mi pa res pobere ful energije. Drugače je ful pridna punčka, velikooo spi, skoraj nikoli ne joka, se smeje,... sam če bi še z veseljem jedla.

Malo pa še vedno upam, da enkrat bo. Držim pesti.

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
5.10.2005 17:28:27   
petra + zoja
ja. upanje vedno ostane, da bo kdaj boljše, da bo veliko pojedla, ampak pri nas enostavno ni tako, user posted image user posted image .
Za vsako žlico se borim, in ko ta moj mali štrikec nič noče jest, sem tudi jaz žalostna in porabim veliko energije pri hranjenju.

Janeja, si bom vzela enkrat čas in ti napišem ,kako smo mi kaj napredovali pri kilaži, bom prepisal iz knjigice ok!!

Drugače pa je Zoja zelo živa punčka, eno minuto je pri miru, potem pa se ji mora že nujno kaj dogajat.
ok se javi pa pa



(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
5.10.2005 17:49:24   
san
moja starejsa je bila sicer prenošena, pa sva imeli vseeno te težave in tudi z vstopom v vrtec se ni dosti spremenilo. se spomnim ko je bila stara dve leti in pol in sem prišla ponjo v vrtec, pa se je vzgojiteljica skoraj zjokala, da cel dan ni nič pojedla. ravno tako je že od vedno zelo živahna in nikoli ni zdržala minutke pri miru, kje da bi na stolu sedela. pa smo vse fore poiskusili, pa ni šlo. vse kar je jedla je bilo par žlic čokolina ali gresa na dan, pa včasih pet žlic juhe in mogoče kakčen dan pol banane. to je bilo pa tudi vse in tudi piti ni hotela veliko. potem ko je dopolnila tri leta in še malo, pa sva šli za cel mesec na morje in takrat sem jo nekako naterala in je začela jesti. in tudi kasneje v vrtcu po tistem so vzgojiteljice govorila da je vedno vse pojedla in celo po dvakrat hodila hrano iskat. samo čokolade pa ni marala, sedaj pa tudi malo čokolade včasih poje. sedaj ima šest let in je skoraj vso hrano, zelo rada ima zelenjavo in celo meso je začela rada jesti.
jaz sem se toliko presekirala, no pa je vseeno zrasla in jesti začela, tako da ne se preveč sekirat, bo že prišel njen čas in bo začela jesti.
lp suser posted image

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
5.10.2005 20:23:35   
petra + zoja
hvala za spodbudne besede ni kja, upam, da bo tudi pri nas nekoč tako
user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
6.10.2005 12:31:30   
Janeja
Ja San, hvala!
Samo upam, da se mi prej ne bo zmešalo, če bo to res trajalo še več let. user posted image


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ALI SO TUDI VAŠI NEDONOŠENČKI TAKO NEJEŠČI
7.10.2005 20:02:12   
dory
moj mali je sele pri letu in pol zacel mal jest...brez borb, slabe volje in tiscanja...do zdej  je blo pa res ful hudouser posted image

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?