|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jajčniki!
25.10.2005 12:36:03   
Sara
Živjo!

Sem čisto frišna na vašem forumu...Imam policistične jajčnike brez zunanjih znakov, razen menstruacij, ki sem jih imela na približno 35 dni. Težav z aknami ali prekomerno poraščenostjo pa, na srečo, nimam. Ker KT pridno papam že tretje leto sem se odločila, da je počasi čas da z njimi prekinem pa da vidimo česa so ti moji jajčniki sposobni. Zanimajo me vaše izkušnje? Koliko vas je zanosilo kljub tej grozeči diagnozi? Malo sem prestrašena, saj si user posted image  zelo želim. Vsaj enega...
Lp, Sara

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, živi jih!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 12:45:37   
A_A
Sara,
oprosti, da skačem v tvojo temo - mene zanima kakšni pa naj bi bili znaki za PCO?

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu Sara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 12:50:27   
Sara
Po podatkih mojega G. se lahko ne pa nujno pojavijo zunanji znaki PCO kar se imenuje PCO sindrom: Prekomerna (moški tip) poraščenost, debelost, aknavost, v nekaterih primerih precejšnje povečanje klitorisa...Vse bolj v moško stran, torej.user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, živi jih!

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 12:56:29   
A_A
Pa če prav razumem tvoj prvi post, potem naj bi bil glavni problem PCO, da so ovulacije redke, če sploh?

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu Sara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 12:57:49   
ElaM
Sara, jest tud nimam izkušenj s tem. Zanima me samo, če se policistični jajčniki vidijo na UZ? Pa čudno mi je, če imaš policistične jajčnike, če imaš M na 35 dni. Nekako mi ne gre skupaj.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Sara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 13:03:25   
enaena
Irmy

Tudi ženska s povsem rednimi menstruacijami ima lahhko PCO. Je pa to seveda bolj  redek primer.

lp, enaena

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 13:06:20   
ElaM
Hvala enaena.
Še link iz foruma dr. Pušenjaka.
http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=71511&t=71511


_____________________________

:)

(odgovor članu enaena)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 13:31:24   
mcerar
Zivjo,
tudi sama imam najbrz PCO. Tega mi ni nihce nikoli rekel, sem pa videla na kartoteki napisano delni PCO. Menstruacije sem imela pred jemanjem KT celih 6 let na približno 31 dni. Vmes sem 5 let z manjsimi presledki jemala KT, zdaj sem ze 2. ciklus brez. Prva M je prisla po 31 dneh, druga pa po 33. Delava na dojencku. Nocem se obremenjevat, ker verjamem, da ni nic tragicnega, ce mi nihce ni nic omenil. Trenutno pa menim, da imam se mal razštelan ciklus od prenehanja KT, pa vseeno bolj pošlihtan kot takrat ko sem jih enkrat že nehala jemat. takrat ni bilo menstre po 40-80 dni. Živim zdravo, sem vitka, nimam nobenega najmanjsega znaka za PCO sindrom. Menstruacije res da niso na 28 dni, ampak saj to ni pravilo. Upam pa, da nama kmalu uspe.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 13:33:57   
Sara
Te jajčniki so res hecni. G. mi je rekel, da naj po prekinitvi jemanja KT merim temperaturo in če mi bo začela sredi meseca naraščati do približno 37,3 C in ne bo padla do menstruacije, potem je to ovulacija in torej takrat največ šans za zanositev. Upam, da je katera med vami s podobnimi jajčniki kot so moji pa je že srečna user posted image oz. mamica...

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, živi jih!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jajčniki!
25.10.2005 14:47:41   
ana25
Draga Sara,

Jaz imam PCo in sem imam precej neredne, ampak tudi s PCO imaš lahko redne, kar pomeni da ni tako huda oblika. Skoraj vse ki imajo PCO zanosijo, boš videla tudi ti boš, je pa res da počasneje, saj PCO pomeni, da imaš bolj redke ovulacije, lahko samo vsako drugo ali tretjo periodo in je težko zadeti kdaj je in že normalni pari imajo samo 25% možnosti da zanostijo vsak cikel. Če si želiš otroka kar nehaj s kt, in začni delati nauser posted image  po slabem letu če še ne boš user posted image  pa le h G, da ti pregledajo še prevodnost jajcevodov in vsega drugega. Imam prijateljico ki ima PCO in pregrado v maternici pa je zanosila v prvo.

Tako da kar pogumno,

Lepo se imejte in da bomo vse čim prej user posted image

(odgovor članu Sara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jajčniki!
26.10.2005 17:14:03   
saša80
SARA!

veš pco ni  tako strašna diagnoza kot je slišati.. s pco se lepo normalno zanosit.. pač ene zanosijo prej druge pač kasneje.. to je čisto odvisno od vsake posameznice...
tudi sama imam pco... nisem poraščena, skratka nimam nobenih zunanjih znakov pco... poznam pa punco, ki ima tudi pco pa je od zunaj zelo moškega videza in je prvič zanosila normalno, potem je imela dva spontana splava, sedaj je pa spet noseča... .. ni obiskovala pa nobene ambulante za neplodnost in je lepo naravno zanisila...

tako, da se tudi z pco, da zanosit, ampak, tako kot sem ti na začetku napisala...

zato ne obupaj... vsem bo enkrat uspelo...

lp saša

(odgovor članu Sara)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jajčniki!
26.10.2005 19:00:16   
Anonimen
Jaz imam policistične jajčnike in to kar s precej velikimi cistami. Menstruacijo sem imela 45 - 60 dni. Poleg tega še imam en jajcevod popolnoma zaraščen.

Trudila sva se skoraj leto dni, da zanosiva. Ko sva že dobila datum za umetno oploditev, pa nama je Bog poslal čudež, ki se bo kmalu rodil.

Še kakšna 2 tedna.user posted image user posted image

Tudi tebi bo uspelo, sam ne se s tem preveč obremenjevat.


(odgovor članu Sara)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?