|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dodajanje?
22.11.2005 12:49:22   
malika
Zaradi dveh stresov v kratkem času sem začela izgubljat mleko user posted image  in po večerih moram dodajat.

Zdaj me pa zanima koliko naj bi 4 mesečni dojenček pojedel. Naredim mu stekleničko po navodilih in od pripravljenih 160ml, poje nekje 100. Potem zaspi kot ubit za pol ure in sledi jok.Potem sledi še malo dojenja in končno zaspi, ampak ne spi več tako pridno kot je spal prej,ko sem ga še samo dojila. Zbuja se skoraj na 2 uri, vedno hoče jest in spat zraven mene. Sem ga poleg vsega še razvadila?

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dodajanje?
22.11.2005 13:03:58   
rainbow
Malika, kaj pa če mu mleko ne paše?? samo ideja, pa poskušaj si povrnit moči in tvojega mlekecauser posted image

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dodajanje?
22.11.2005 13:10:40   
malika
Se vidi, da nimam izkušenj, da na to nisem pomislila. Zdaj mu dajem Hipp1, imam pa doma še Humano1, bom poskusila še s tem.

Pa še nekaj; mali mi hoče ful pogosto jest in brez pretiravanja lahko rečem, da čez dan je skoraj na pol ure.Mleka zato nimam nič kaj več(pa je povpraševanje konkretno), je to znak, da mi bo presahnilo?

Čisto sem zmedena in razočarana, ker sem bila pri prvem in tudi zdaj pri malem do tistih usodnih trenutkov prava mlekarna, zdaj pa ne vem več kaj sledi user posted image

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dodajanje?
22.11.2005 14:05:46   
ninocka
Da ni mogoce premal hranljivo zanga? Mislim, da bi tok stari mogli ze 2 papcat?
Sej verjetno ne bo nc vecje kolicine pojedu, sam ga bo pa bolj nasitlo in bo mogoce dalj spal?


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dodajanje?
22.11.2005 14:49:37   
Antigona
Čisto sem zmedena in razočarana, ker sem bila pri prvem in tudi zdaj pri malem do tistih usodnih trenutkov prava mlekarna, zdaj pa ne vem več kaj sledi


Malika glede količine mleka. Poskusi piti veliko, to je vsaj 3 l na dan. Vode, čaja, čaja za dojenje, karkoli...
Tudi jaz sem bila na začetku taka mlekarna da sem chiccotove blazinice "nafilala" z mlekom v eni uri, tolk sem puščala...
Po določenem času pa se je zadeva precej umirila in sem opazila, da kadar premalo pijem, je tudi mleka precej manj...

Držim pesti, da ti bo uspelo povečati količino mleka. Da hoče več jesti pa je verjetno zato, ker ima poskok v rasti...

Lp

< Sporočilo je popravil Antigona -- 22.11.2005 14:51:10 >


_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dodajanje?
22.11.2005 15:39:10   
mk1971
Da bom še jaz malo pameten ... user posted image

Otrok naj bi pojedel 150-180 ml na kilogram telesne teže na dan. Torej to pomnožiš z njegovimi kilogrami in dobiš dnevno količino.

Srečno

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dodajanje?
22.11.2005 16:59:11   
Anonimen
Jaz sem se ravno zaradi tega odločila, da Gašperju začnem dodajat (tudi HIP1), pa sem ugotovila, da je zvečer po dojenju spil še 110-150ml adaptiranega mleka.
Bi rekla, da ga tvoje mleko ne nasiti  dovolj. So pač naši julijci pravi jedci user posted image
Jaz te podpiram pri tem, da dodajaš.
Če pa ne želiš, pa sej veš...veliko veliko pit, počivat pa dobro jest.
Gašper zvečer poje 200ml Hipa, ponoči se 1x ali 2x dojiva, zjutraj spet 200ml Hipa, dopoldne 100ml mojega načrpanega + jabolček, potem malo dojenja + 100ml Hipa, zvečer pa spet Hip.
Tud Gašper spi precej nemirno. Mogoče so pa zobki? Ali se pa enostavno morajo naši palčki navadit na adpatirano mleko (tud kakec je drugačen)...ne vem...

Pa saj veš-otrok je odraz mame. Srečna mama, srečen otrok. Če te dojenje na pol ure utruja...potem se ne muči.

(odgovor članu mk1971)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dodajanje?
23.11.2005 12:06:35   
malika
Včeraj sem dokončno ugotovila, da nam dodajanje zgleda ne uide.

Zdaj me pa zanima, kako zgleda to ponoči? Si pripravite vse v naprej? Lahko mleko segrejem v mikrovalovki?

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dodajanje?
23.11.2005 13:33:51   
ninocka
Jst sem si samo v flasko pripravla vodo in jo dala v mikrovalovko, ko se je zbudil sem sla pa sam przgat mikrovalovko za 10 sekund, zmesala mlek, preverla da ni prevroce in mu dala za pit. Vse skupi je trajal manj kot minutko (pa se pridt sem mogla iz spalnice do kuhne in nazajuser posted image ).

Za ta mleka ni prevec dobr da stojijo pripravljena, za aptamil vem da lahko stoji najvec 1 uro, Hipp pa sploh ne.
Sej se bos zverzirala, mogoce ti pa ponoc niti ne boi treba ga hrant, ker bo spal do jutra.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dodajanje?
24.11.2005 12:16:07   
malika
Saj vem, da sem že tečna po malem, ampak vseeno me zanima kako dolgo zdržijo brez stekleničke. Jaz našega čez dan še dojim koliko toliko, zvečer okoli 22 dobi stekleničko in je čez 4 ure že pokonci, če se dojiva pa hoče čez uro že jest-očitno je premalo a ne?

Dajem mu Hipp1, je katero drugo mleko  boljše?

Punce hvala vam, res ne vem kako bi se znašla brez vas user posted image

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dodajanje?
24.11.2005 21:15:13   
Pia67
Morda ti bo kaj v pomoč. Vročo vodo imam kar v termos steklenici, ki jo zmešam s hladno prekuhano vodo. Najbrž boš uporabljala mikrovalovko...
Nina je stara skoraj 3 mesece. Zadnji obrok je flaška, ob 23. ji dam 150-170 ml Bebe1, zaleže ji do 5. ure zjutraj, včasih pa še dlje, če je imela prejšnji dan večji tek. Po moje ni finta katero vrsto mleko boš uporabljala, temveč to, da tvoj dečko rabi že bolj kalorično hrano. Zato nekateri (bom napisala bogokletne besede user posted image že dodajajo večerno žitno kašico. Najbrž je s tvojim mlekom vse OK, samo jedec je večji, posledično se sekiraš in potem občutek, da to ni to. Sklepam iz sebe.
Včasih počitek, hrana in tekočina ne zadoščata, vse je v glavi. Žal. Nočem bit preveč pametna.

Upam, da bosta oba zadovoljna.

Pia

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dodajanje?
24.11.2005 21:56:52   
monja
Pia67, se totalno strinjam s tabo, da je vse v glavi.
 
malika, tudi jaz sem podobno kot ti nedavno imela nekaj stresov, pa sem naenkrat izgubila dotedanjo količino mleka. Mali se ni najedel, ponoči sva se hranila na dve uri. Star je bil 3,5 mes in mi je to pogosto zbujanje povedalo, da nekaj ne štima. Štiri dni sem se ful trudila, da bi povečala količino mleka, pa se mi je mali smilil, ker se mi je zdel lačen, pa tudi sama nisem bila spočita.
 
Zdaj dojim le še zjutraj in zvečer. Čez dan pije Comformil 1. Najprej mi je bilo težko pri srcu, saj sem si tako želela dojiti, po drugi strani pa sem vesela, da mi je uspelo vsaj dobre 3 mesece.
 
Glede količine. Ponoči mi je pojedel tudi že 200 ml, popldne od 135-165ml, a je večkrat bljuval. Pa mi je zdravnica rekla, daje to odločno preveč, da njemu, glede na starost zadostuje 140ml. Res je da ne bljuva toliko, a kaj ko se mi zdi, da bi še jedel. Kako pa dojenemu otroku odmeriš količino, ki jo lahko popije?
 
Kot pravi tinka74-srečna mama-srečen otrok, mu zdaj flaško dajem brez slabe vesti. Je pa zato zame in za malega čas preostalega dojenja zelo dragocen. Je pač tako.
 
Poskusi ohraniti mleko in povečati količino, če pa ne bo šlo, pa se ne sekiraj, saj si do sedaj dojila s srcem in tako otroku nudila nekaj za vse življenje-varen objem in dotik tvoje kože.
 
Srečno! monja

_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dodajanje?
24.11.2005 22:41:11   
Anonimen
Malika, mogoče se pa že čez dan ne naje dovolj, da je potem ponoči res lačen. Po moje, če se prav spomnim, naj bi popil nekje okrog 140 mll na obrok. Jejo pa nekje na 4 ali 5 ur, recimo. Podnevi. Ponoči je meni Tibor že kar konkretno spal pri teh mesecih. Nisem pa zvečer prav nikoli dajala kašic, adaptirano mleko je čisto dovolj. Če je bilo mojemu velikanu, potem je najbrž vsakemu. Torej jaz bi mu čez dan poskusila dajati več. Sem pa jaz mešala Aptamil in Comformil, ker ga je sam Aptamil zapiral (smo ga imeli na začetku).
Drugače pa za pripravo mleka v prahu prodajajo dozirne posodice s tremi prekati, tako d alahko naštimaš za trikrat za vnaprej, da ti ni treba vsakič sproti pripravljati mleka z mericami. Dobijo se pa v lekarni, pa po moje v DM tudi. Vodo sem pa jaz imela prekuhano v eni stekleni posodi, tisti, ki se jo lahko da na štedilnik, in sem jo potem samo še mikrovalovki v steklenički pogrela.

(odgovor članu monja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dodajanje?
25.11.2005 10:12:07   
Sofi
Še ena žalostnauser posted image !

Tudi moj malček je od tretjega meseca lačen, lačen, lačen - najbrž gre res za poskok v rasti. Do tretjega meseca je bilo mojega mleka dovolj, čez dan sva se že hranila samo na 4-5 ur, ponoči je spal po 8-10 ur. Potem pa kar naenkrat hoče zizo na tri ure, zdaj že na dve uri - nonstop. Pa mu nisem dodajala, ker sem želela samo dojiti, saj veste bolj bo vlekel, več mleka bo...bla, bla...pa komaj je začel piti, pa že več ni prav teklo. Sva pristala na 5 min ene in pet min druge joške ali manj, pa še to je samo stokanje in cukanje zraven.
In sem začela zvečer dodajati Comformil 1 165ml in poje vse, nato pa spi spet 8-10 ur, ampak čez dan pa še kar na dve do tri ure išče. Sklepam, da mu bom morala flaško ponuditi tudi čez dan - vsaj enkrat.
Sem se zdaj sprijaznila s tem dodajanjem, ko vidim malega tako zadovoljnega. Upam pa še vedno, da se mleko vrne, da bi ga moje mleko nasitilo tja do šestega meseca, nato pa že kašice zraven.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?