|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst DA ali NE
30.11.2005 9:40:57   
Anonimen
Jest bi pa samo vprašala, ali dajete večinoma otroke krstit?

Razmišljam, če bi našega sploh dala krstit. Midva namreč nisva verna.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 9:42:27   
JASNA D
Ne.

Midva tudi nisva verna in res ne vem, zakaj bi potem krstila otroka. Čeprav tašča včasih malo "zateži".

Jasna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 9:50:28   
MarijaPo
Meni je itak konstitut krsta nekoliko mimo. Mislim, nekdo se sam ne odloci, da bo krscen, ampak ze zanj to odlocijo starsi. Meni gre katoliska cerkev na zivce, zato bi mi bilo kar malo zoprno, ce bi bila krscena in sem vesela, da me niso krstili (sicer tudi niso verni). Ce si v dvomih pocakaj do otrokovega 18. leta, pa naj se sam takrat odloci, a bo veren/krscen ali ne.

(odgovor članu JASNA D)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 9:57:17   
Ninica
Tudi mi nismo krstili. Otrok naj se sam odloči (ko bo zrasel), če sploh želi biti krščen in v kakšni veri bi želel biti. Krst je po eni strani vsiljevanje vere.


_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 10:00:09   
Anonimen
midva ga bova pa krstila. user posted image

(odgovor članu Ninica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 10:17:59   
Ro-La
Ne.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 10:20:19   
sazi
Se pridružujem mnenju, naj se vsak sam odloča (torej otrok, ko je dovolj zrel za to) - in to sploh, če vidva sploh nista verna. Zakaj bi ga že potem sploh krstila? Za vsak slučasj? (tako kot to dela mnogo staršev) - samo mi ni jasno za slučaj česa, če pa itak ne verujejo user posted image

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 10:43:35   
bambi
Midva pa sva verna in bova krstila otroka, koliko pa ji bo to pomenilo v življenju, pa se bo odločila sama.......

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 10:45:23   
*maja
Midva nisva krstila nobenega od najinih treh user posted image ...

(odgovor članu bambi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 10:45:52   
Barči78
Midva sva oba krščena in sva tudi otroka dala krstiti, odločitev pa je seveda vajina. Mogoče je malo tudi odvisno od same vzgoje, ali so vaju starši vzgajali v veri. Ampak glede na to, da nista krščena, verjetno tudi svojega otroka ne bosta. Sicer ima pa še vedno čas otrok, ko bo starejši, da se sam odloči. Ali pa tudi ne.
Večkrat je bila problem poroka, ko se je nekdo hotel poročiti cerkveno, drug pa ni bil niti krščen, je moral vse to opraviti pred poroko. Sedaj pa še to ni potrebno, moja sestrična se je poročila cerkveno, ampak župnik je samo njo tako poročil, on je pa samo tolk zraven stal, da je rekel da, najbrž, ker ni imel opravljenih sv. zakramentov, župnik pa ni kompliciral.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 11:05:24   
Špacka
 
Ne.


(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 11:18:13   
nita
Midva sva jo dala krstit in jo bova tudi vzgajala v veri (mislim, hodila bo k verouku in k maši), če kasneje v življenju tega ne bo hotela več početi, pač ne bo. Če ne bo več hotela biti krščanka, pa pač ne bo. Takšni "krščani", ki gredo opravit zakramente samo zato, da se lahko cerkveno poročijo, ker jim je všeč obred, itak nimajo ponavadi pojma kaj pomeni biti versko vzgojen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 11:44:56   
Marogica
Nismo dali krstit. Te pa ne razumem, zakaj bi vidva dala krstiti, če nista verna? V čem je finta?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 12:00:46   
pravljica
zame je to tudi vsiljevanje vere...če mu bo to toliko pomenilo, tudi pri 20. letih ne bo problem tega opravit...meni ni všeč, da so me krstili (kao, naprej pa se naj sama odločim - saj bi se za to tudi znala sama odločit user posted image ) in moja največja greška --> "ubogala" sem druge in krstila hčerko user posted image   za koga in zakaj, če sem toliko proti veri, da ji še k verouku ne bi pustila hodit, tudi če bi sama izrazila željo (dobro, da je še ni) user posted image

a kdo ve, če se da krst "preklicat" ali kaj podobnega ali je to doživljenjsko?

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 12:03:22   
špelin@
Z možem nisva kristjana in svojih otrok nisva krstila user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 12:12:09   
Anonimen
No, da še malo pojasnim, oba z možem sva krščena, vendar nisva bila vzgajana v veri, pa tudi poročena nisva cerkveno.

Res ne vidim smisla, da bi otroka krstila, saj nama to nič ne pomeni. Sicer stari starši pravijo, da bi blo fajn, ampak konec koncev midva odločava.

Vprašanje pa sem dala na forum zato, ker sem imela občutek, da jih res velika večina da krstit. No, me veseli da ni tako in ste samo potrdile moje prepričanje.

Hvala!

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 12:13:08   
KODA
Midva sva krstila oba.Naprej se bosta pa sama odločala.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 12:33:46   
CUKRČEK
Midva sva verna, zato sva tudi hčer dala krstit.
Ne vidim pa fore, da bi neverni dal krstit otroka.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 12:51:25   
tanjaDi
Midva nisva krstila našega sončka in ga tudi ne bova, čeprav okoli nas vsi težijo da naj ga....odločitev je itak našauser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 12:55:22   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica


a kdo ve, če se da krst "preklicat" ali kaj podobnega ali je to doživljenjsko?


Ali se bi potem ful bolje počutila, če b se "razkrstit" dala??

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 13:47:26   
Aleksandrin
Mi jo ne bomo, jaz sem "verna" moj pa sploh ni, tako, da je njegova obveljala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 13:53:31   
BibaJ
Naš tudi ne bo krščen, razen kasneje, če bo to sam želel (upam, da ne).

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 13:54:11   
sazi
Pravljica,
se popolnoma strinjam s tabo, samo da se je pri nas končalo že mnogo prej in tudi midve s sestro nisva krščeni. Pravijo, da potem nima veze, da se lahko odločiš. Ne, Cerkev te vodi kot svojo ovčico, ker si bil pri nekaj mesecih krščen, čeprav ne po svoji volji.
Kar se pa "razkrščevanja" tiče, se mi pa zdi, da se sicer da, ampak imaš nemalo težav (kdo v Cervni bi ti pa šel govorit in pomagat pri vseh postopkih, če želiš od tam odstopiti?!?). Se spominjam, da je bil cel HALO, ko je iz Cerkve izstopuila Svetlana Makarovič. Takrat je bilo precej javnih polemik na to temo.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 14:08:49   
urbancek
Nisva verska fanatika, vendar bova otrokom dala možnost vseh zakramentov. Kako pa se bodo odločali naprej v življenju, pa se ne bova vtikala. Prav se mi zdi, če pripadaš neki verski skupnosti, da to preneseš na otroke, vendar ne s tem da bi jih silil, ampak s pogovorom in vzgledom. Sicer se mi pa zdi, da jim sam krst popolnoma nič ne škoduje. Je pa to odločitev vsakega posameznika. V žlahti imamo družino, kjer otok ni krščem, pa jih za to ne obsojam, tako so se pač odločili in njihovo odločitev spoštujem.

Lp

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Krst DA ali NE
30.11.2005 14:25:46   
ma-ja
Jaz sem oba dala krstit. Nejc tudi hodi k verouku in mu je zelo všeč. Edino mašo večkrat špricava, ker komaj vzdrži eno uro pri miru.
Ne zdi se mi napačno, če otroke vzgajaš v takem duhu. V naši družini ni noben ne vem kako veren, vendar neke vrednote pa ostajajo. Pri tem pa ne razmišljam o tem kaj cerkev vse počne. Ne jemljem je kot politične institucije, ker me politika tudi ne zanima. Se pa v čisto vsaki skupnosti najdejo kakšne črne ovčke, ki žal potem preveč izstopajo. Mediji pa znajo vsako stvar tako napihniti, da je to groza.

Bom pa pustila svojima otrokoma, da se potem sama odločita kaj želita, ampak ko bosta dovolj stara.
Sam krst pa mi pomeni eno lepo stvar (kot. npr. cerkvena poroka), vendar če tebi nič ne pomeni, potem raje ne krsti otroka.

_____________________________

(1.3.2006)ITM 23,9, Teža 65,3 kg.
(8.3.2006)ITM 23,2; teža 63,5 kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?