|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako dojiti
3.1.2006 12:41:28   
kukec
pozdravljene
ker sem ze cisto na koncu z zivci(kar ni vredu)vas sprasujem glede dojenja
bila sem en teden na intenzivni in sem pikico dobila le zadnje tri dni cez dan da sem jo dojila. zdaj ko smo doma ji zvecer se dodajamo oz. vsak dan je drugace. zanima pa me : vcasih dojim na eni dojki prib. 10 min. in je vse ok zaspi. potem se zbudi cez 2-3 ure jo dojim na drugi 10-15 min. pa ni dosti jo dam na drugo spet dojin 5-10. min. in tamala ne zaspi oz. hoce se ali pa se zbudi cez eno uro. vprasanje je ali jo pristavim na dojko kjer sem nazadnje dojila ali na drugo? vsak dan je drugace. ali jo za vsak podoj nastavim na obe?

lp zmedena
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako dojiti
3.1.2006 12:47:26   
Anonimen
Jaz sem vedno začela dojit na tisti strani, kjer sem nehala, ker je bilo v dojki še mleko in to tisti zadnje, ta mastno, takalorično, da je spil tudi hranljivega in ne samo prednjega vodenega. Ko ti izprazni eno, ga daj pa na drugo.

(odgovor članu kukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako dojiti
3.1.2006 12:48:10   
Anonimen
Kako veš, da je "prazna"? Po podoju enostano stisni bradavico in če iz nje mleko še špricne, potem ni prazna in naj potegne do konca.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako dojiti
3.1.2006 12:52:16   
kukec
a mora špricnit ali se samo malo pocedi. ce stisnem dva do trikrat in pride ena kapljica je najbrz bolj prazna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako dojiti
3.1.2006 12:54:15   
Anonimen
Špricnit, če se samo pocedi je bolj malo not. Pojdi takoj na pol litra vode ali čaja user posted image

(odgovor članu kukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako dojiti
3.1.2006 12:55:42   
Anonimen
Mater, sem pamtna user posted image  Še to: probaš tako, da z roko objameš dojko in od "korena" dojke po mlečnih vodih s prsti "prieplješ" mleko do bradavice in potem vidiša li špricne ali se samo pocedi. Ne samo bradavice stiskat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako dojiti
3.1.2006 13:02:25   
Katrin
Če se ti zdi, da je dojenje na eni dojki premalo, jo kar pristavi na obe. Bolj bo pila, več mleka boš imela. Torej, ko se začneta dojiti, naj ti "izprazni" eno dojko, nato jo pristavi še na drugo. Pri naslednjem dojenju pa začneš pri drugi dojki (izmenično, kot je napisala že al bina).

Srečno user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako dojiti
3.1.2006 13:11:47   
kofetek2010
pomembno je tudi kako vleče teh 10 minut, če vleče in konkretno pogoltne ali samo tako na pol, bolj podobno cartanju

pa kupček naj podre preden jo daš na drugo stran, tako izstisne zrak in si naredi prostor za še več hrane

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako dojiti
3.1.2006 16:17:56   
petraz
Nama je zadostoval en podoj na eni dojki. Je pa čisto odvisno od otroka in mleka, koliko ga imaš. Jaz ga imam še sedaj, po sedmih mesecih preveč, tako da si ga moram kdaj pomagati s pumpico. Prva dva meseca je pač potrebno potrpeti, tako podnevi kot ponoči, potem pa se zadeve lepo uredijo. user posted image

(odgovor članu kukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako dojiti
3.1.2006 21:10:55   
lelaval
Kot so ti že predhodnice napisale - navadno jo pristavi naslednji obrok k tisti dojki, ker si nazadnje končala, ali pa, če čutiš, katera je bolj polna, ji pač tisto ponudi. Saj ni mus, da se zbudi, ker je lačna, lahko ima krče, lahko kaj sanja ali pa bi se cartala. Jaz sem jo vsakokrat vzela k sebi in počakala, da je zaspala, ko je zizala. Vmes pa sem tudi jaz zadremala. user posted image  Ti priporočam takšne počitke.
Dosti pij, da boš imela dosti mleka - ni važno kaj - važna je količina. Jaz pijem večinoma vodo, pa imam mleka za 4. user posted image  Pa predvsem se NE SEKIRAJ, ker lahko izgubiš mleko.
Pa veliko uspeha. Splača se.

(odgovor članu kukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako dojiti
4.1.2006 17:07:59   
Anonimen
Ker je pri meni vedno kot pri tebi, delam tako, da si primem joške in katera je bolj trda - polna mu jo dam. Včasih je to 3x z ene, včasih z ene in z druge. Ker mi tudi joške niso čez dan enako polne. Ker mi znajo biti včasih zvečer tudi prazne dobi še dodatek.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?