|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 7:23:27   
baklica
Večkrat sama sebe sprašujem, če ne poje naš mali sonček preveč sladkega. Kmalu bo dopolnil dve leti in že ve kaj hoče. Pa poje precej sladkega: čokolino, čaj (največkrat z medom), pa jogurti in včasih kakšno "mlečno rezino". Pa vmes še kakšna malenkost (piškotek, čokolada). Saj je to čisto običajna otroška hrana, ampak vseeno ne vem, če je to ravno OK! user posted image Saj je tudi ostalo (razen kakšne surove zelenjave), tako kot mi ostali.

Kakšne so vaše izkušnje in mnenja! user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 7:26:09   
CUKRČEK
fuuuuul je sladkosneda in jaz ji nič ne omejujem. Dokler se normalno razvija in je z njo vse ok, je brezveze nekaj omejevati......če ne bo dobila pri meni, bo pa drugje nafehtarila in tam pojedla še več.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu baklica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 7:33:02   
pika**
KO bi naš pojedel kakšen kos peciva?user posted image
Verjetno sem jaz kriva .
Ko je bil še malček, sem mu omejevala sladkarije, ker ga je tašča basala z bimboni in čokolado. Pol sem se zdrla in je dala mir. Mali jih sploh ni hotel jesti. Oma pa, da vse babice v trgovini kupujejo sladkarije, a ona pa kao ne sme al kaj ???

Še dons mu naskrivaj tlači v žepe, pa ji zdej mali nazaj reče ne.

Če že kaj poje , je kaj čokoladnegauser posted image , se pa ni za bat, da bi vzel v roke 2 piškota.



_____________________________

am, bam, pet podgan

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 7:39:44   
muki1
Niti ne kaj preveč. Pri 18 mesecih poje tu in tam pol Kinder jajčke, ki jih kupuje babica, pa kakšen piškotek, samo skoraj nikoli ne poje celega. Je bolj freek za slano pecivo, ki ga jedo v vrtcu user posted image  user posted image  user posted image . To bi pa jedla, o ja.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu pika**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 7:47:34   
Anonimen
Uf, meni se zdi, da so babice najsrečnejše, če lahko vnukom uturijo kakšno sladkarijo. Hvala bogu, jaz jima tega ne omejujem, mali jih pa itak lahko poje, kolikor hoče, ker če jih doma ne bi smel, bi se mu drugje strgalo in bi pojedel vse in še več, kot pravi Cukrček.  Je pa res, da jih ne poje prav veliko, sploh ne, sem pa tja kakšen bonbon, pa sem pa tja košček čokolade...verjetno res zato, ker ima vedno na razpolago in ni "sladko - prepovedano".

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 7:57:27   
rainbow
Jaz sem tudi imela idejo, da bomo brez sladkarij, hahaha; pol pa sta babica in dedi začela s čokolado in zdaj je to nekaj svetega, sem blazno jezna;

sicer pa je sladkosnedna po mamiuser posted image , bi lahko živela od sladoleda in bonbončkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 8:16:18   
polona2
Ja, itak. Babice in dedki. Z dedkom imata dnevni ritual in pri njem vsak dan dobi kakšen  Bounty ali Milkyway, se Hana že na vratih dere; "Lado, lado..."
Jaz ji dam kakšen košček mini roladice, ali pa kakšno Kinder tablico, včasih krof ali kaj podobnega. Kar se slanega peciva tiče, večkrat kupim tisti Soletti mix, pa tiste medvedke iz krompirja ter grisine, smokijev že nekaj časa ne kupujem več.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 8:32:15   
mehurčica
Kinder čokoladice ima zelo rad, ampak če jih nimamo, se sploh ne spomni-pa tud če jih en mesec ne dobi. Od Kinder še ima tisti kornetek na slamico, vanilijev, ful rad. Drugače pa čokolade niti ne. Ima raje najbolj navadne kekse, sploh orehove rogljičke-te imata dedi in babica vedno doma na zalogi.

Napolitank in tort se boji.user posted image Sploh ne upa probat.user posted image Ne vem po kom ima to. Po meni že ne.
No, rajši ima kakšne grisine, happy mix, muslije kar tako(brez mleka), ribice, smokije pa dobi zelo redko kdaj, čeprav jih ima rad-ampak tud če jih 2 meseca ne bo videl bo ok.user posted image

Rad ima tudi domače pecivo, ampak more zgledat čisto navadno, brez kakšnih dodatkov- v tem primeru že začne pačit obraz.user posted image

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 9:13:11   
Anonimen
Pri nas je isto kot pri al bini. Zobe je treba čistit, pa je. Naj je otrok sladkarije, če mu pašejo. Sicer do ene meje, to je, da zraven normalno je tudi ostalo hrano.
Baklica, tvoj otrok pa niti pod razno ne poje preveč sladkega. Po mojem skromnem, laičnem mnenju, seveda.user posted image

(odgovor članu baklica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 13:24:06   
Pupica
Sploh ni sladkosneda. Ne mara sladkarij. Bi pa jedla same dobrote z krasauser posted image user posted image user posted image user posted image Je po očijuuser posted image

(odgovor članu baklica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 16:09:13   
Maxica
Naš tudi ne mara oz.noče nič sladkega. Kar spljuva ven. Ma se ne sekiram. Še prekmalu bo ugotovil, da je čokolada čist ok, pa bomboni tudi. Tako da zaenkrat naj kr bo tako, kot je.
Jah, babice, pa prababice pa itak-to je treba otroka silit z vsem mogočim, bolj ko je hrana za odrasle, bolj fino se jim zdi, če otrok to oblizne...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 16:40:01   
Jančika_
Naš je do pred kratkim ven spljuval vse sladko, še najbolj mu tekne kak čisto navaden keks. Bi pa skoz jedel kisle kumarice, to pa. Se je vrgel po mamiuser posted image .



(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 16:43:17   
ZARA
Zara jih po večini sploh ne mara, mogoče 1x na 2 meseca, pa še v to dvomim...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
11.10.2005 21:54:16   
elizabeta p
Čokolada, bomboni, piškoti. Razne slane stvari: palčke, smokije... Sladoleda pa ne mara.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
13.10.2005 12:44:31   
Anol
Ja naš malček za moje pojme skonzumira kar preveč, čeprav se trudim, da mu jih sama ne ponujam kaj preveč, sam že točno ve kje so piškoti in gre k omari in sitnari dokler ga ne dobi, vredu je edino, ker ima rad tudi prepečenec s katerim je popolma zadovoljen, tudi namesto piškota. Še raje kot sladkarije pa ima meso, kaj čem čisti ati.
Ja babice in dediji so grozni, moj malček že tako ni ravno suh, je kot brezno brez dna, skozi je am, am. Bog ne daj da vidi koga, da je, ker mora tudi on.

(odgovor članu baklica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
17.10.2005 13:31:40   
Katjuša & Daša
Pri nas dobi vsega po malem. Ampak samo, če sama prosi. To pa se zgodi le, če vidi lado ali grisine.

(odgovor članu baklica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
17.10.2005 13:43:47   
CatJa
Naš pa še ne zna povedat, potem pač ne dobi user posted image

No, sej tu pa tam kakšno kinder čokoladico al pa kakšen keks že, sem pa zadnjič vidla, da jih naša varuška podkupuje z bonbončki, ko se zjutraj obotavljajo na vratih. Sem jo danes malo zaslišala, pa pravi, da ne dobijo več kot enga ali dva na dan. Pa raje zamižim na eno oko, pa je.


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Katjuša & Daša)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
1.11.2005 8:57:47   
Anonimen
Moj Jan bi živel od cukra, če bi lahko... user posted image user posted image user posted image  Tako, kot jaz... user posted image user posted image user posted image  Pa sva oba zdrava.

Ja, oba pojeva veliko sladkarij - vse, kar vidiva. Če pa ne vidiva, greva pa kupit. Kajti ni hujšega, kot če ti "pade cukr", v bližini pa ničesar sladkega.

Pri nas so sladkarije vsak dan na sporedu, takšne ali drugačne.

(odgovor članu baklica)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
1.11.2005 9:20:56   
tita2006
Ne dajte mu preveč enostavnih sladkorjev: drugače bo vaš zobozdravnik z vašim ravnanjem zelo zadovoljen!

(odgovor članu baklica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
1.11.2005 13:00:22   
KODA
Naš tavelik bi pojedel čokolade na tone,bonbonov in žvečilk pa ne.Pri 5 letih,ga še nismo navadili na žvečilne.Pa tudi ne sitnari ne zanje.Čokolade pa vidit ne sme,ker jo takoj zmanjka.Najbolj me pa to moti,ko mi pred kosilom začne sitnarit za čokolado.Jaz ga seveda ne upoštevam in takoj se skregava zaradi tega.Pred kosilom ne dovolim sladkarij,ker se preveč tega prenaje,potem pa ne poje kosila.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
9.12.2005 22:18:01   
Cikica
Moj mali angelček je vsak dan bolj sladkosnet.Tudi on točno ve kaj hoče,čokolada,čokolino,milchsnite je najboljše.Mislim da je preveč nor na sladkarije vendar imam srečo da obožuje tudi sadje,zelenjavo malo manj.Drugo pa tudi še kar je.Star je oz.bo 27.1 (2leti.)pa še vseh zobekov nima niti zunaj.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baklica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
12.12.2005 9:44:09   
Anonimen
Mah user posted image  Ana je bila tako fino navajena, da je ves čas zobala kakšno sadje (brusnice, suhe slive, mandarine), potem pa jo je ata ne vem zakaj navadil na smartije, pa lumpi čokolado, pa žvečilne gumije user posted image  Je ratala prav obsedena s tem. Včeraj smo bilo na enem rosjtnem dnevu in Ana je dobesedno padla v skledo z bonboni in lizikami.

Meni tudi ni jasno, zakaj imajo ljudje tako veselje, da jim dajejo samo bonbone in čokolado, sami pa jih kao ne jejo, ker redijo, škodujejo zobem ipd. Zelo se približujem ideji, da bom enkrat zaropotala in prepovedala futranje z zgoraj navedenimi otroškimi mamili user posted image  in raje uvedla spet suho sadje.

(odgovor članu Cikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
20.12.2005 18:44:42   
Annny
Dobra zamisel, Meta.
Pri nas raznih čokolad, smokijev in podobnih packarij ni na jedilniku...no, midva z očkotom se na skrivaj seveda včasih pregrešiva, Naja pa tega še dolgo ne bo videla.
Drugače ima pa sladko zelo rada..v tem času zelo rada papca črno grozdje, mandarine, banane itd. Obožuje rozine, suhe krhlje jabolk in hrušk. Naredim ji tudi navaden biskvit z zmletimi lešniki, palačinke s skuto in orehi ali ribezovo marmelado, babi ji skuha domače štruklje..

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako sladkosnedi so vaši malčki?
19.1.2006 17:39:33   
Anonimen
Pomoje je brez veze omejevati otroku okus. Vsakega naj dobi po malem. Saj veš, tudi nam odraslim včasih kaj zapaše.Mi ji nudimo vse, vendar ne je sladkega, ampak mislim, da nas še čaka...user posted image

(odgovor članu baklica)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?