|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 10:40:19   
bini
Hojla mamice nespečih otrok...
pri nas je stanje spet za znoret... zadnja dva tedna se naša 19m frajla vedno pogosteje zbuja - skoraj vsako uro ali še pogosteje... nimam pojma kaj ji je, ampak res sem mislila, da je že bolje..
je bila bolna, pa se je spet tako lepo naučila zaspat sama v posteljici (ob primerni večerni rutini - umivanje zob, ugašanje luč, medvedka spat ipd.), sedaj pa je spet katastrofalno stanje...

ko jo daš v posteljico kriči in joka in kliče... zadnje dni spet uvaja 'pusti jo jokat', pa je včeraj protestirala skoraj 45 minut, potem omagala, pa čez eno uro spet... pa potem spet in spet in spet user posted image

tudi če jo vzameva k sebi ni nič bolje - brca in se obrača v napol spečem stanju, na vsake toliko pojoka, mene hoče razpraskat, če ji ne uspe zaspat vstane in začne skakat po postelji - budna kot zajec user posted image ...spim tako malo da ne znam povedati, ker ko ona zaspi jaz rabim še 1 uro, da sebe in svoj trebuh pripravim do spanja...

mene je kar groza kaj bo čez 2 meseca ko bomo dobili novega člana- saj ga bo ves čas zbujala tudi če bo imel potenciale da bi kaj spal... kaj naj naredimo?? včasih mislim, da ne bom več zdržala, pa zgleda da kar še imam nekaj energije...

če ima kdo kak nasvet... a naj vztrajava in jo pustiva jokat (po 3eh nočeh ni vidnega izboljšanja), ker pred meseci se je to že obneslo ??? a naj jo crkljam in skačem z njo po postelji?? zgodbice, pesmice, razlage so dobre le do tiste faze ko sem ob njej, pa še tega se hitro naveliča...user posted image
kje sva zamočila?? ali je to njena reakcija na prihajajočega novega dojenčka???

bom nehala, ker drugače se ne bo nobeni dalo brat...
velik spanca in zdravja vam želim user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 10:54:04   
Mikica
Mogoče pa so kakšni zobki?

Naš 19m je imel taka obdobja (recimo prejšnji teden), ko se je kar naprej zbujal, potem pa je zobek (štirica) pogledal na plano, pa je bil spet mir.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 10:58:23   
corfu
Tudi mi imamo tako obdobje, sline tečejo v potokih, čez dan mu samo v vrtcu zamenjajo dva slinčka, driska, malo je, spije ogromno, ponoči se zbuja, joka, kot da je ne vem kaj narobe...(zobje)tudi jaz sem že počasi utrujena. Bo boljše, še vedno je in seveda, vsaka stvar samo en čas trpi.

srečno!!!

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 11:19:15   
katarina j.
Jaz se točno s tem problemom ubadam. Sem tudi jaz že tako neprespana, da sploh ne morem več zaspat!! Ironično ampak res. Mi ravno zdaj probavamo z varianto , ki jo opisuje v knjigi: otroško spanje, brez joka v sanje, Elizabeth Pantley. No po 4 dneh se ne morem še pohvalit s kakšnim uspehom. Se mi pa zdi da niti tvoje niti mojega user posted image ne mučijo zobki, ampak sta se pač navadila da vsakič, ko se malo predramita je mamica tam, da malo pocrkla. Probaj s to knjigo, saj ti čist verjamem, da moraš ta problem rešiti predno dobite še enegauser posted image , drugač ne bo za zdržat. A ja,: NE, mislim, da to ni zaradi prihajajočega dojenčka.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 11:27:24   
Kami
Pozdravljena,
saj ne vem, če bo moja izkušnja kaj pomagala, ampak škoduje pa sigurno ne user posted image . Ko je bil moj ta prvi star cca 1 leto, se mi je skoraj zmešalo, ker se je zbujal na eno uro, ali celo na 20 minut. Samo toliko, da sem vstala in ga šla pobožat. Potem je zaspal nazaj. Valjda, da sem bila kt zombi. Tečna, zoprna, jokava, neprespana. Samo jedla sem, da sem lahko vsaj nekako nadoknadila izgubljeno energijo (zredila sem se kot user posted image ). Ta mali ni hotel spati v najini postelji imel je svojo, ampak v najini spalnici. Pa mi je prijateljica svetovala, naj greva midva spat na kavč v dnevno (takrat smo imeli še manjše stanovanje). In sva probala. In je bilo to očitno razlog: ves čas me je čutil zraven in si zato želel moje pozornosti. Ko sva šla spat v dnevno, se je stanje bistveno izboljšalo. Tudi, ko je začel jokati, sem ga malo pustila (5-10 minut), šele potem šla k njemu oz. večkrat je šel mož k njemu. Po enem tednu se je zbujal le še kakih 3x (kar je bilo ful malo glede na prejšnjo količino), po 3eh mesecih te "terapije" pa smo uspeli prespati celo noč! Bilo je hudo, res, ampak je zaleglo. In potem, ko sva šla midva nazaj v najino zakonsko posteljo, je bilo tudi ok, se ni več zbujal. Potem je pa kmalu dobil svojo sobico in je bilo sploh super. Zdaj imamo novorojenčka, upam, da bo s temle kaj lažje...user posted image

(odgovor članu katarina j.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 11:40:22   
katarina j.
Kami, res fino, da si to napisala, bo mogoče tudi nam prav prišlo. Sem že opazila, da če gre mož k njemu in ga popestva, zaspi nazaj bistveno hitreje- je to možno, kako mali čuti, da spim jaz tam 1 m od njega.user posted image  Bom šla še jaz ta vikend spat v dnevno, pa bo mož hodil tja k njemuuser posted image user posted image

(odgovor članu Kami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 11:46:19   
mala




Mogoče bi jo pa očka probal uspavatiuser posted image in ponoči hoditi k njej-če ima le možnost. Ti povem da pri nas se je to obneslouser posted image imam tako požrtvovalnega očka, ki je reskiral nekaj noči, da sem se jest končno kaj naspala. Prakticirat smo pa začeli, ko sem bila v šestem mesecu-probejte mogoče vama bo ratalo, če ne boste mel res pravo norišnicouser posted image ponoči, ko bo še dojenček prišel...

lp



(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 11:54:24   
Anonimen
Ja, pri nas je bilo tudi konec nočnih mor, ko sva se izselila iz sobe. Pa pri Jančiki in Joeju tudi, se spomnim, da sta pisala.

(odgovor članu mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 12:16:52   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Ja, pri nas je bilo tudi konec nočnih mor, ko sva se izselila iz sobe. Pa pri Jančiki in Joeju tudi, se spomnim, da sta pisala.


Pri nas je tudi od takrat mir!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 12:30:31   
JASNA D
Tudi pri nas se je stanje z odhodom iz njegove sobe bistveno izboljšalo. Ne vem zakaj tega ne sprobam tudi pri pupi, ki se vztrajno prebuje pri svojih 15. mesecih. Po tri do štirikrat na nočuser posted image . Sem res trapasta. Ampak na kavču sem pacela skup zlamana...... Je pa nimam kam drugam dat, kot v najino spalnico, ki je od dnevne sobe ločena le z drsnimi vrati.

Jasna

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 12:39:57   
bini
hvala vsem za odgovore..
v bistvu sem pozabila povedat, da jo ponavadi hodi tolažit očka, ki je krasen in ne vem kaj bi brez njega... en teden je bil samo on dežuren, pa ni nič boljš user posted image ...
tudi spi v svoji sobi že od 3eh mesecev - ima posteljico v popolnoma ločeni sobici in ko jo čez dan vprašam kje Ana spi, mi gre pokazat to svojo posteljico user posted image ....pa obljubi mi tud vsak večer da bo pridno spala v svoji posteljici - bi človek rekel 'kakšno ubogljivo dete' ...
zobki user posted image  - mogoče pa res, ker še vedno ima pri 19m samo 12 zob - čakamo še 3jke in 5ke - koliko časa so pri vas 3ke hodile ven??? saj se slini, samo ne vem če je to to....

dans je blo npr. tkole - do 1h se je stulila sigurno 6krat (od 30 minut, včasih pa samo 5 minut), jo je očka hodu tolažit....  potem sem imela tega zadost in jo vzamem v najino posteljo - tam do 3h ne vem če sem kaj več kot malo dremala, potem sem jo imela zadost z njenim brcanjem, obračanjem, stokanjem in sem jo nesla nazaj v njeno sobo - protestirala 2 min in zaspala do 5.30 - potem spet jok, jo vzamem spet nazaj k nama in je spala totalno pri miru do 7.30 user posted image ....

ne vem no, ... mogoče je pa pri nas brezupen primer...
sem si že začela razlagat, da mogoče pa je njena posteljica narobe obrnjena - v naslednjem mesecu bo selitev v večjo sobo in morda bo tam bolj pozitivna energija user posted image ...
če pa ima katera še kak nasvet, ga bom noro hvaležna - čeprav veliko pomaga že to, da vem da ni samo pri nas tako user posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 13:23:21   
dory
Welcome to the club...sem ze zgorej napisala, da se moj 21mesecnih zbuja na tri ure ponoci in popije dve veliki flasi caja...brezupen primeruser posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nespanje - jest skoraj ne morem več :((
20.1.2006 14:06:36   
Urška//
Ojla

Ja pri nas čist isto, od božiča dalje se zbuja na uro in zajoka, pa zaspi pa spet čez nekaj časa, (je dobila 5.1. prve zobke, ampak to še kar traja)  tudi zaspat je zdaj problem, do zdaj je zaspala sama, zdaj pa če jo dam v posteljo ona postane polna energije in skače po vseh štirih in sedi pa gleda proti vratom, kdaj bo kdo prišo v sobouser posted image , jaz sem že čisto fertig, je pa tudi pri nas res,da če pride ati dat dudo, prej zaspi nazajuser posted image , no mogoče pa bi se jaz tudi mogla preselit k atiju v dnevno sobouser posted image

res jaz ne vem več kaj bi, včasih sem že jezna kouser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?