|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 8:37:18   
Anonimen
Se mi zdi, da ti poznaš tole metodo dodobra. Daj mi, prosim, sestavi ene tri kosila pa ene tri večerje na prvi stopnji. Resda sem knjigo prebrala, pa te vseeno prosim, da mi s konkretnimi primeri pomagaš. Plis user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 10:07:27   
Anonimen
No, zdaj se mi pa zdi, da sem se malo zmotila ali pa tudi ne user posted image  Zdaj vem zagotov, da se je po MOntiju prehranjevala JANČIKA, torej te prosim, da mi malo razsvetliš zadeve glede jedilnikov. Če pa mehurčica, ti kaj veš o tem, pa tudi dobrodošlo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 13:29:48   
Sibil_
Al bina sej je čist simpl.user posted image

Kosilo npr:
zrezek in solata
riž z zelenjavo in solata
polnozrnate testenine z zelenjavno omako in solata

večerja:
sir, salama, zelenjava
hrenovka,malo senfa,kisle kumarice
trdo kuhano jajce in solata

Ne smeš krompirja, pa ne mešat OH in B in OH in M.Zajtrki pa ponavadi kruh in jogurt, kruh in marmelada brez sladkorja itd...
Ne smeš bele moke, sladkorja in čimmanj soli.user posted image

LP,
Sibil

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 13:41:13   
Anonimen
Kako pa je z malicami? A ni pet obrokov? Kaj pa lahko za malico razen sadja?

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 13:45:17   
Ropotuljica
IZVIRNO SPOROČILO: sibil

Zajtrki pa ponavadi kruh in jogurt



A ni to OH + B?  user posted image

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 13:54:11   
nenni




Če pogledaš na sestavo jogurta (Ego) ima celo za malenkost več hidratov kot beljakovin.





(odgovor članu Ropotuljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 13:57:57   
mehurčica
Al bina, jaz nič ne vem o tej dieti. Tako kot si že sama ugotovila, je Jančika hujšala na ta način.




(odgovor članu nenni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 14:11:51   
Sibil_
Jogurt je neko vmesno živilo, zato je ta kombinacija recimo "dovoljena".Jogurt pa naj bo seveda bel in čimmanj masten.Tudi nemastna skuta s svežim sadjem brez sladkorja gre zraven.

Splišni za malice so lahko lahki jogurti, skuta s sadjem, košček sira.Nekatere si naredijo neko skutno strjenko ki je v bistvu sladica iz skute in jogurta in je dovoljena, pa zelo dobra.user posted image

Na splošno pa je večina finte v tem, da je OH strogo zjutraj (kruh zjutraj, testenine najkasneje do kaki 14h-15h), medtem, ko je popoldan in večer beljakovinski.

Pa tiste ki nimate glih ne vem koliko za zgubit ni treba 1.stopnje, po moje lahko tudi drugo.Tam pa lahko zjutraj kak kruh z mlečnim namazom itd, je malo bolj liberalno.

Če se vam na začetku diete slučajno teža malo dvigne ne paničarit, to je do neke mere normalno.Potem gre spet dol.user posted image

LP,
SIbil

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 14:16:01   
Sibil_
Dosti je informacij tukaj:

http://med.over.net/phorum/list.php?f=93

Pa tukaj (vključno z glikemičnimi indeksi):

http://mackice.gajba.net/

LP,
Sibil

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 14:19:53   
Anonimen
A za malico dopoldne se potem ne sme npr. koščka kruha? Pa saj če so beljakovine popoldne, potem je tako nekako bolj logično, kot da poješ košček sira?
A bomo spet komplicirale a ne bomo!?user posted image

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 15:16:08   
Anonimen
Splišni in Albina, kaj je zdaj to, da se vidve pogovarjata o dieti? Kako je z vajinimi kg, so šli kaj gor ali lepo stojijo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 17:40:54   
Anonimen
Blacky, jaz sem 1. februarja ponovno začela, po dveh mesecih pavze. Niti ni šlo gor vmes, kakšno kilo mogoče. Dol pa tudi ni šlo v treh tednih prav ne vem koliko, mogoče kakšna kila ali dve, ne vem. Pa me je malo minilo.
V glavnem, se da obrdžat kile, če se kontroliraš. Al bina jih tudi drži.
Govoriva pa Montignacovi dieti kot o načinu prehranjevanja, ravno zato, ker želiva težo obdržati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 18:27:31   
Jančika_
Jaz sem ponavadi jedla za večerjo takele zadeve (jih še zdaj, če sem pri volji): surovo zelenjavo in sir (recimo kao nek narezek); trdo kuhano jajce in zelenjavo; tuno+kislo smetano in solato; samo sadje (tudi to se sme); zelenjavno juho; omleto in solato; navadno skuto.

V glavnem, bolj sem se držala beljakovin, ker me niso tak napihnile zvečer. Lahko pa ješ tudi testenine (polnozrnate) z zelenjavno omako ali juho iz stročnic...

Ker sem kuhala za kosilo, se mi za večerjo nikakor ni dalo in sem bolj hladne zadeve jedla. Pa saj po nekaj dneh skapiraš, kaj ti paše jest in kaj gre in kaj ne gre skupaj, pol gre pa samo od sebe naprej. Včasih se jedi potem ponavljajo, ampak saj to se tudi, če nismo na dieti, ne. Ene stvari imamo pač raje kot druge.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 18:31:44   
Jančika_
Aja, na mojo najljubšo večerjo sem pa pozabila. Čez pečene bučke in/ali melancane daš malo sira, da se stopi in potreseš z nasekljanimi posušenimi paradižniki. Plus solata.

Pa še to: moji jedilniki so za mesojedce bolj okleščeni, ker pač ne jem mesa. Z mesom imaš pri Montiju bistveno večjo izbiro.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 18:53:46   
cmokec
Jančika, ali si po tej metodi tudi kaj shujšala, ali gre tu predvsem za zdrav način prehranjevanja? Jasno je, da je odvisno od zaužitih količin, ampak me zanima nasplošno, ker je v knjigi omenjeno, da to ni dieta in nikjer ne piše, za koliko bi lahko človek izgubil na teži.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 18:57:37   
Anonimen
Hvala, Jančika. Kaj pa se sploh smatra pod omleto? Zmešano jajce in notri ... kaj? A karkoli zelenjavnega ali mesnega?

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 19:08:41   
Jančika_
Cmokec, ja, sem shujšala. Prvič (še preden sem prvič zanosila) dobre tri kile - točno toliko, kot je bilo po mojem mnenju preveč in ni šlo dol z nobenim športom itd. Potem sem z ne preveč strogim režimom težo vzdrževala brez problemov in brez lakote do zanositve, ko sem nisem več držala (predvsem zaradi slabosti in požrešnosti).


Po porodu je šlo z Montijem dol 8 kil, ampak v treh rundah, ker sem bila vmes še 2x noseča in tisti čas se spet tega nisem šla. Je šlo pa kar počasi, počasneje kot prvič (moram pa povedati, da na splošno zelooo težko spravim kako kilo dol; brez Montija praktično ne gre, tudi če izpuščam večerje in sladkarije in se grem diete takve in onakve).

No, moja najboljša prijateljica je z Montijem shujšala 10 kil, njen mož pa 15 in to v dobrem mesecu. Nista mogla verjeti.

Splišni, omleta: kot praviš, karkoli zelenjavnega ali mesnega. Moja najljubša: prepažiš čebulo, čez vržeš mešanico tune iz konzerve in jajc, obrneš. Ali pa s papriko, ki jo prepražiš skupaj s čebulo. Aja, ali pa kar sataraš narediš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 19:50:54   
kepa*
Jančika, še jaz imam neki vprašanj. Že dlje časa poslušam o tem Montignacu in tudi mene mika.
No, zdaj sem na 90-dnevni dieti in jo mislim izpeljat do konca, potem bi pa montignaca usekala.
Me zanima, a je primeren tudi za take, ki moramo izgubiti fuuuuuuulllll kg? Se da?

Aja, pa so v knjigi kaki recepti? Nezahtevni? Ker jaz nisem ravno vešča kuharica.

Hvala ti.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 19:57:47   
cmokec
Jančika, hvala za odgovor. Bere se zelo vzpodbudno. Knjigo imam že nekaj časa fotokopirano in se jo bom res lotila prebrati.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
3.3.2006 20:57:31   
Jančika_
Kepa, po moje je tudi tu tako, da če imaš več za dol vzet, bo šlo lažje in hitreje. Meni je fajn zato, ker res nikoli nisi lačen (razen seveda kakih luštov po prepovedanem, ampak ti ni lakotauser posted image ). Preberi si knjigo, pa boš videla, če je to kaj zate. Nekaj malega je not receptov, če se prav spomnimuser posted image . Nisem ziher. No, kakorkoli, v bistvu lahko itak ješ skoraj vse, česar si vajena, samo da ne mešaš - recimo zraven golaža, ki ga narediš brez moke, pač ne ješ polente, ampak samo solato. Podobno kot pri 90D. Ali pa možu narediš šnicl in krompir, ti pa poješ samo šnicl. Simpl.

Cmokec, ko sem sama prvič prebrala knjigo, se mi je zdelo malo trapasto vse skupaj - a ko sem videla mojo najboljšo prijateljico po enem mesecu, sem si hitro premislilauser posted image . Takrat smo šli potem na morje skupaj in je v bistvu cela druščina jedla po Montiju (tisti, ki niso bili na dieti, so pač še nekaj zraven pojedli).

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mehurčica, pomoč - Monti
5.3.2006 9:00:31   
Anonimen
Jančika, hvala za tole, zdaj se že tri dni prehranjujem po Montiju in se mi zdi, da mi kar nekako gre. In iz dneva v dan bom bolj pogumna in si bom privoščila več uin različno hrano. zdaj grem pa na zajtrk.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jančika, Sibil, pomoč - Monti
5.3.2006 17:01:07   
Anonimen
Imam nekaj vprašanj, če bi mi, prosim, kdo lahko odgovoril.
Najprej: koruza. Menda ima visoki glikemični indeks, torej polenta odpade?
Potem pomarančni sok. Pomaranče imajo tudi visok ta indeks (vsaj v tistem delu knjige, kjer sem zdaj), a torej pomarančni sok zjutraj odpade?
Potem pa še hidrati: ali je ločevanje z maščobami tako strogo, da takrat, ko npr. ješ testenine, zraven ne smeš zelene solate z oljem?
Aja, pa še  kava. Menda je prepovedana tudi kava. Kaj pa je s pšenično kavo? A se to lahko?
Hvala.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 5.3.2006 17:02:26 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jančika, Sibil, pomoč - Monti
5.3.2006 18:09:24   
Anonimen
Pomarančni sok se sme zjutraj, boš videla naprej v knjigi, kjer je nekaj jedilnikov sestavljenih. kavo jaz zdaj pijem brezkofeinsko, pa kar gre, mi je čsito v redu. tisto s testeninami in solato še nisem razmišljala, ampak pri meni bi šlo bolj težko, mislim pa, da ni tako strogo ločevanje.

jaz sem danes:
Z dva kosa polnozrnatega kruha (saj veš katerega, Spliš), pa en kefir v lončki, 1,1 maščpbe
K paradižnikova juha (pasiran paradajz, zredčen z vodo in začimbe), solato: paradajz, paprika, čebula, tuna in malo sira
M jabolko, zeleni čaj
V ostanek od kosila

če se ktera spozna mi, prosim, lahko napiše, če je to v redu? Ali je premalo b?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jančika, Sibil, pomoč - Monti
5.3.2006 18:29:00   
Anonimen
Ja, zeleni čaj je tudi priporočljiv, a ne? Ga bom morala za v službo nabavit.
Jaz še ne jem Montyjauser posted image , vsaj ne strogo. Predvsem imam  več kot 5 obrokov na dan, čeprav so to po pet lešnikov (ali pa 10 do 15), pa košček sira sem in tja pa take stvari. Bi si morala obroke prav pisat, da se kontroliram.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jančika, Sibil, pomoč - Monti
5.3.2006 18:30:46   
Anonimen
Aja, zadnjič si spraševala za lešnike pa mandlje. To se lahko je, ja, celo priporočljivo je, ker so ful nekaj, ne vem kaj že. Po moje jih imaš komot za malico sem pa tja kakšno pest.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?