|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Levičar/desničar
10.4.2006 9:10:32   
petja
Mene pa zanima, kdaj se pokaže, ali bo otrok levičar ali desničar?

_____________________________

Lp, petja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Levičar/desničar
10.4.2006 9:15:14   
April
jaz pri svojem 11 m starem sinu  že dalj časa opažam, da bolj uporablja desno rokico.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Levičar/desničar
10.4.2006 11:06:43   
lutka
Jaz imam dvojčka stara 23 m in sem nekje pred šestimi meseci začela opažat, da Matic bolj uporablja levo roko. Najbolj se je to opazilo, ko sta začela sama jest. Matic je vedno prijel žlico z levo Žiga pa z desno roko. Nekajkrat sem dala Maticu žlico v desno roko ampak se je tako matral, da je spravil kaj v usta, da sem mu  jo potem sam prestavila v levo roko.

Tudi žogo meče z levo roko, tako da bo verjetno levičar. Se je vzel po atiju. Tudi naš ati je levičar user posted image

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Levičar/desničar
10.4.2006 11:36:39   
Barči78
Nekje sem brala, da se to opazi že po 10 minutnem pregledu na UZ, se pravi, ko je otrok še v trebuhu. Drugače pa jaz tudi pri svoji opažam, da več stvari počne z levo roko, baje pa da to še ni nujno, da bo levičarka, ali pač.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Levičar/desničar
10.4.2006 13:39:38   
Marogica
Pravijo, da se razvije nekje do 2-3 leta definitivno. Vendar se da ugotoviti tudi pri otrocih, ki sesajo prstke. Tisto rokico, ki uporablja za sesanje, tista je ta "prava". Naš starejši je definitivno levičar

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Levičar/desničar
10.4.2006 13:58:18   
Kami
Moj starejši je star 3 leta 8 mesecev pa še zdaj vse dela z obema rokama (drži pribor, riše). Včasih mu gre bolje z levo, včasih z desno...  Težko rečem v katero smer se bo zadeva obrnila, mogoče bo tudi obojeročen, težim mu pa s tem ne, vsaj tako so mi svetovali. user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Levičar/desničar
10.4.2006 14:15:27   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Barči78

Nekje sem brala, da se to opazi že po 10 minutnem pregledu na UZ, se pravi, ko je otrok še v trebuhu.



Aja-prvič slišim in mi niti ni jasno kako lahko to ugotovijo?

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Levičar/desničar
10.4.2006 15:19:09   
tincci
Naša je od vsega začetka uporabljala levo, pa sem ji skos podtikala v desno roko igračke, tako da zdaj obvlada obe, sesa tudi ne več samo levi palček, ampak izmenično user posted image

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Levičar/desničar
11.4.2006 12:36:31   
spacey
Naš 1 letnik, bo po vsej verjetnosti levičar, ker vedno vse počne z levo.

Sem pa 1x gledala na Discoveryju en prispevek o razvoju otroka v trebuhu in so povedali, da če sesa levo rokico bo levičar, če pa desno, pa desničar. Zdej pa ti vedi, če je res... user posted image


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Levičar/desničar
11.4.2006 22:02:45   
Anja**
UZ pokaže katera možganska polovica je bolj razvita (večja). Desničarji imajo bolj razvito desno, levičarji pa levo.

Pri mojem skoraj 6 mesečniku tudi opažam, da si daje vse v levo roko., čeprav mu dam vse v desno (igračke, piškot, žlico ipd.)

Če povem po pravici je bolj spreten z levo (verjetno je to podedoval po atiju, ki je levičar).

Nima smisla vztrajat pri desni, ker se otrok lahko resno zmede in ima velike težave pri šolskem delu (no, tam se najbolj vidi), probleme mu lahko delajo celo čisto preproste stvari.

Pustimo času čas in otrokom izbiro. user posted image

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Levičar/desničar
11.4.2006 22:09:30   
KODA
Naš tastarejši je levičar.Po prvem letu je začel to nakazovati,ko je vse začel prestavljati v levo roko.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anja**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?