|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko "prave hrane" pri 7 mesecih.
8.4.2006 23:00:34   
Seven*
Koliko pojedo vasi otroci pri 7 mesecih. Napisite kolicine frutkovih kozarckov, da bom vedela priblizne kolicine.. :)

Moja Ema v celem dnevu poje tamali frutkov kozarcek. user posted image user posted image Ona bi samo zizo in nic drugega..


_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
9.4.2006 7:47:26   
TONČI.
Ja pri nas poje na obrok ali čežano iz enega jabolka in korenčka, kdaj pa tudi tavelk cel frutek. Aja star je dobrih 5 mesecev. Mogoče ji ne paše frutek in ga zato tolk mal poje. Poskusi z drugim okusom, al ji pa naredi domačo čežanco s sadjem ali zelenjavo. Mojmu ne teknejo rižolinoti in frutolinoti. LP

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
9.4.2006 7:52:14   
Marogica
Moj je pojedel pri 7 mesecih en sadni in en zelenjavni obrok. V "Frutkih" izračunano: 1 Frutek od vsakega, torej okrog 200 ml/obrok. Oz. ca. 1 banano in 0,5 jabolka(kot primer) na obrok in ca. 2 dcl juhe/zelenjavne kašice.
Sem pa opazila(na RR-ju), da je pri mamicah, ki otročke še vedno dojijo, da njihovi pojedo manj kašic, ker to nadomestijo pač z mlekom. JAz pri teh mesecih nisem več dojila, tako, da nimam izkušenj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
9.4.2006 8:14:35   
April
Naš je šele takrat začel okušat pravo hrano. tako da se v celem dnevu ni nabralo niti za polovičko malega frutkovega kozarčka.
Zdaj pri 11 m pa ponavadi v enem dnevu poje količine samo za dve kozarčka.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
9.4.2006 9:15:35   
tina104
Našemu zdaj ponudim gosto hrano 3 ali 4x na dan, tako spravi skupaj čez dan kakih 2dcl.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
9.4.2006 9:15:48   
nejča
Sadja poje samo za en mali frutek, pa še to ga je treba okrog prinašat z raznimi dodatki. Zelenjave bi pa pojedel za tri male frutke, sploh če jaz skuham. Ostale tri obroke popije po 240 ml mleka (aptamil).

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
9.4.2006 10:47:59   
BokiMB
Moj se je pri 7. mesecih dojil, ponoči celo non-stop, dobil je še 5 flašk prilagojenega mleka na dan, poleg tega pa pojedel med 300 in 400 ml goste hrane na dan.

Pa je vseeno imel samo 7,4kg user posted image


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 9:18:22   
rea
Živjo, jaz sem ravno danes hotela podobno vprašanje postavit. Imam tudi punčko staro 7 mesecev in me v bistvu zanima, koliko naj bi pri tej starosti imela gostih obrokov. Mi se še vedno dojimo, gosta hrana pa: okoli devetih jabolko in banana, pa ne cela, okoli 2-3 pa zelenjavna kašica.

Zanima me, ali je potrebno počasi že več obrokov oziroma kdaj se poveča število gostih obrokov? Kdaj ste pa ve začele z mesom? Naj povem,  da smo mi začeli z uvajanjem hrane v začetku 6. meseca.

Lep pozdrav vsem mamicam in malim nadebudnežem

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 9:57:17   
kati*
en koristen link
http://www.ezdravje.com/si/dojencek/?v=zelenjava

Našemu pripravim 200g "goste" hrane. Poje pa včasih vse in ima pol dovolj za 3-4 ure. Včasih pa manj in se pol ša malo podojiva. Pa obvezno mora pit zraven; včasih mu dajem vmes, ko vidim da se "zaštopa", največkrat pa na koncu obroka.

_____________________________

lp, K

(odgovor članu rea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 10:03:10   
kati*
še to ... imava en pravi obrok na dan (kosilo) in zvečer pred spanjem mu pripravim tud 200ml grisa (večinoma ne poje vsega), ker pol precej dlje in boljše ninamo.
Frutke pa mu dajem zgolj kje na poti, če smo zunaj (ker ga jaz ne dojim npr. sredi tivolija) enostavno potegnem frutek ven in pijemo po žlički. Je sposoben spiti celih 1,25dcl, ker mu je blazno dober (marelica ali pa breskov, drugi niso tolk fini).

_____________________________

lp, K

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 10:07:34   
Seven*
No saj da se razumemo, jaz tud skuham, ce se da.. Da ne bo kdo mislil, da samo konzervirano hrano futram. user posted image user posted image user posted image
Po teh odgovorih vidim, da je moja Ema se vedno prakticno samo dojena.

Poje namrec cca 150 g v celem dnevu. Pit pa tud noce nic. Mogoce kaksno zlicko soka, flasko namrec odklanja.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 12:09:05   
TVN
Mi papamo Hipp, ker Frutkov ni marala, domačo hrano pa mi je tudi ven pljuvala...

Imamo Hipp male kozarčke (125 ml) in velike (190 ml). Dopoldan, okoli 12. ure, uvajamo gosto hrano, poje cca. 100 - 120 ml zelenjave oz. krompir ali riž + zelenjava. Mesa še nisva poskusili. Ji pa to še ne zadostuje za cel gosti obrok, saj ji moram dodati adaptirano mleko. Razmik je različen, včasih je lačna že po eni uri, včasih šele po treh. Popije od 100 - 150 ml mleka po takem obroku.

Popoldan okoli 18. ure jemo sadje ali rižolinote, polento, ipd. Sadja poje okoli 100 ml oz. zelo redko cel mali kozarček.

V povprečju torej pojemo 2 mala kozarčka čez cel dan + cca. 3 obroke mleka (od 100 - 200 ml na obrok). Sedaj mi pije tudi ponoči, 2x po 100 ml mleka....

Seštevek da končni rezultat: približno 200 ml GH in 500 - 700 ml AM.

Imamo 7 mesecev in 8.5 kg.



_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 20:42:33   
bebe&jaz
Pri 7 mesecih je naš sinko (kot že od rojstva) priden jedec in poje skoraj vse, kar mu damo (edino, česar ne je, je adaptirano mleko na osnovi soje - mu gre na bruhanje). Tako se zdaj 2X na dan še dojiva, ima 1 sadni obrok (povprečno 200 ml), kosilo (zelenjava + meso, ajdova kaša. koruzni zdrob, riž, krompir) (povprečno 200 ml) in za večerjo žitno mlečn kašico oz. kosmiče (povprečno 200 ml). Seven, si napisala, da je tvoja očitno samo še dojena, meni pa se zdi ravn nasprotno, da moj sinko ni več nič dojenček in se nič več ne doji...
S čajem pa je tako, da ga daleč najraje pije kar iz kozarca oz. šalce, zvečer pa lahko tudi iz flaške, vendar med vsemi cuclji, ki sem jih kupila za na flaško, pije sam iz enega, ta najbolj navadnega user posted image , ki ga seveda nikjer ne dobim, da bi imeli vsaj 2, če se eden uniči...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 20:58:02   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

No saj da se razumemo, jaz tud skuham, ce se da.. Da ne bo kdo mislil, da samo konzervirano hrano futram. user posted image user posted image user posted image


Jaz pa sem ta drugega do ca 8. meseca samo s Hippovimi zelenjavnimi kašicami hranila. Ni in ni hotel jesti doma pripravljenje hrane, pa čeprav sem mu enako delala, kot ta prvemu, pri kateremu je bilo obratno. Vidiš. zarečenega kruha se največ poje,user posted image user posted image , jaz nasprotnica konzervirane hrane, pa mi je ta mali dal vetra....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
10.4.2006 21:05:45   
CIPRESA
Pri nas je bilo pri 7 mesecih takole:

 - zjutraj od 150-200ml mleka
 - okoli 9:30 sadna kaša (banana + jabolko + piškotek + malo skutke)
 - ob 12h kosilo (zelenjava + krompir)
 - ob15:30  malo rižolina ali keksolina ali samo skutke
 - zvečer od200-230ml mleka

Tak ritem si je mali sam naštimal že pri 6 mesecih in meni je več kot ustrezalo. Nikoli ni zahteval polek goste hrane še dodatek mleka. Mleko je bilo in je še zdaj samo zjutraj in zvečer kot samostojen obrok.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
11.4.2006 21:18:01   
Anonimen
Naša punca je bla tudi en take sorte.

Zdaj jo pa vsak dan peljemo ven na en dooooooolg sprehod....zunaj lačna kot volk.... in čez dan, zizi papauser posted image . Smo že skoraj zmagal!

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko "prave hrane" pri 7 mese...
12.4.2006 9:19:23   
Pia67
Pri moji sedemmesečnici podobno kakor pri Cipresinem fantku:
- zjutraj od 150-200ml mleka (ob 7. uri)
- okoli 9:30 sadna kaša+žita (različno sadje+prosena, ajdova kaša ali pa polenta), za poobedek pa 2 kozarčka skute za otroke, ki pa jo raje nadomestim z domačo v katero zamešam nekaj sadja
- ob 12.30 do 13. kosilo: zelenjava z rižem ali krompirjem, 3x tedensko mesek (poje okoli 2 dcl)
- ob treh malo mleka, kakor kdaj (okoli 1 dcl)
- ob16:30 žitna kašica z mlekom, mležni gres, polenta, ajdova ali prosena kaša
- zvečer okili 19. ure od200-230ml mleka


(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko vam dojenček pade s postelje ...
Hitro se nam lahko zgodi, da v trenutku nepazljivosti nepričakovano naše malo, neubogljeno bitje pade s postelje ali cel...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?