|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pogosto dojenje 8 mesečnik
29.4.2006 10:27:11   
tina104
Ne vem, če spada tema ravno na ta forum, no pa da razložim:
Aljaž je star 8 mesecev in se še vedno ogromno doji. Zadnja dva tedna sicer poje kar nekaj goste hrane, nekje 2x na dan tudi za cel obrok, vendar se še vedno ogromno doji. Po celotnem gostem obroku ponavadi zdrži brez zize 2 uri, zelooo redko več. Tako so naši obroki približno taki:

7.00 - riževa kašica ali zdrobova kašica ali ovseni kosmiči s sadjem ok.140ml
9.00 - dojenje
12.00 - kosilo - zelenjava+meso, krompir,riž... ok.150 ml, če noče jest, se dojiva
14.00 - dojenje
17.00 - včasih skuta, jogurt ok.50ml, ponavadi dojenje
18.30 - včasih zelenjava, včasih kaka riževa ali podobna kašica, redko sadje, ker ga noče jest.
20.00 dojenje
Ponoči enkrat dojenje, pri katerem ful je, drugače pa dojenje še kakih3x samo tako malo, da ga uspava.
To je res približno, ker ponavadi je še kako dojenje vmes ali pa je časovno drugače. Če jeva zjutraj žitno kašico, je nimava za večerjo.

V glavnem samo z gosto hrano ni zadovoljen, hoče se dojit in to je problem, ker me je strah, kako bo, ko bo šel v vrtec. Ali se bo odvadil dojenja ali kako?

Vaše izkušnje? Kako zmanjšati dojenje? Naj povem, da smo res že ful napredovali, ker se je dojil tudi po 15x na dan - preden je začel z gosto hrano. Pa potem smo prišli na 10x, zdaj smo nekje na 8x, včasih samo 6, ampak to je res zelo izjemoma.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pogosto dojenje 8 mesečnik
29.4.2006 11:31:34   
Seven*
Moj otrok (Jakob) se je do svojega 9 meseca dojil na 2 uri. Tudi ponoci. Pa se je kmalu po 9 mesecu sam od sebe odstavil Tako da se ne rabis bat.. Se noben otrok ni vecno ostal na zizi.. user posted image To kar si napisala se zdalec ni pogosto dojenje. Nic bat. Ko bo sel v vrtec bos dojila zjutraj in zvecer. Ce bos zelela seveda. Izkusnje kazejo, da kadar ni mame v blizini otroci na zizo kar pozabijo.. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pogosto dojenje 8 mesečnik
29.4.2006 12:43:16   
Anonimen
ojej men bi se zmešal če bi se tolk dojila pr 8. mescih??!! no če je teb ok pol pa super.moja se je sama odstavla pri 5. mescih in pol smo šli na flašo in je jedla tm tm na 3 ure al mlek al pa gost obrok. ne vem, če ni predebel pol kr uživejta sam men ne bi blo ok k je otrok čist preveč naliman name, sej ga sploh ne morš pustit za par ur pri nekom recimo??!! a flašo sprejema? če bi kak podoj s flaško probala zamenjat da do vrtca skinita saj tista umesna dojenja, ker iz šihta p aglih nauš mogla letat a ne?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pogosto dojenje 8 mesečnik
29.4.2006 13:32:18   
Anonimen
Poskusi s tem, da nekdo drug pazi in hrani otroka in da tebe ni zraven, vsaj pri obroku ali dveh.

Pri nas je zgodba podobna, ampak če mene ni, ni problema, punca zdrži tudi cel dan brez dojenja. Sploh zdaj, ko ni več zima, gresta z očkom ven, pa k babici....Ko mene ni, me verjetno ne vonja in ne išče.
In tudi meni paše, da imam kakšen dan zase.

(odgovor članu tina104)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pogosto dojenje 8 mesečnik
29.4.2006 16:47:14   
Seven*
Aja. Se dva razloga sta lahko za pogosto dojenje. Poskok v rasti otroka ali pa izrascanje zob (srbenje dlesni).

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?