|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porod v postojnski porodnišnici
19.3.2007 8:53:59   
temboli1
Pozdravček,

me zanima, če je katera pred kratkim rodila tam, in njene izkušnje.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porod v postojnski porodnišnici
19.3.2007 9:06:37   
coolbabe
rodila tam junija lani user posted image
Glede na to da sem rodila ponoči mi je bilo super to da sva bila le midva in babica in čist na koncu še ena sestra in ginekolog. Ni bilo nobene gužve, ampak to je verjetno odvisno kdaj si tam.
No  moram rečt da so bili vsi zelo prijazni, sprehajala sem se lahko okoli kolikor mi je pasalo, soba je pač bolniška, tukaj se ne da kej preveč narest, sicer ti bo pa vseeno kakšne barve so stene user posted image
No v glavnem babica je bila točno taka kot sem jo rabila user posted image . Na momente mal "šerf" ampak drugače zelo strokovna in prijazna, mi je vse razložila vnaprej sproti kaj se bo dogajalo user posted image
Tudi potem sama oskrba po sobah - vsi zelo prijazni, z izjemo enega zdravnika na viziti imam same dobre izkušnje.

Če bi pa rada še kaj vedela pa vprašaj.

(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porod v postojnski porodnišnici
19.3.2007 10:01:34   
Slončica
Rodila em 4.5 mesecev nazaj in lahko rečem da me bojo naslednjič spet videli.Vse najboljše o tej porodnišnici, osebje je strokovno za bejbije lepo poskrbijo edino povšter si nes s sabo mene je vrat bolel ker se mi je zdelo da spim ma zviti špagi.Edino to je minus.Aja pa hrana, če nisi zbirčna je ok drgač pa naroč domačem kej

(odgovor članu coolbabe)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porod v postojnski porodnišnici
19.3.2007 12:24:41   
srki
Rodila tam pred skoraj tremi leti. Verjetno se v tem času ni kaj dosti spremenilo. Osebje mi je bilo OK, razen ene sestre, pa saj izjeme se povsod najdejo. Hrana mi je bila tudi super!

Edino to mi ni všeč, ker si moral na wc in v kopalnico prav izven sobe, po hodniku. V LJ imajo vhode v kopalnice in wc je iz sobe. Tako sem samo poslušala, če moj jokauser posted image .

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porod v postojnski porodnišnici
19.3.2007 13:30:45   
zungi
Jaz sem tam rodila maja 06 svojega prvega otročka user posted image . Za postojnsko porodnišnico sem se odločila iz dveh razlogov: prijazno osebje - nisi številka in pa epiduralna analgezija.
Tudi naslednjič bom šla tja rodit. user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porod v postojnski porodnišnici
19.3.2007 14:16:59   
Maxica
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1183904

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porod v postojnski porodnišnici
31.8.2007 10:52:16   
mu
Tudi jaz sem marca rodila v Postojni in je bilo ....Ob pol noči mi je malo odtekla voda, problem je bil pa v tem ,da jo je malo odšlo med uriniranje in nisem vedela kaj sedaj.Poklicala sem v Postojno in povedala kaj se mi je zgodilo.Sestra ki se je oglasila je rekla naj se grem pokazat v najbližjo porodnišnico.Je rekla da naj grem kar v Ljubljano.Jaz stanujem ravno na pol poti med porodnišnicama in ker sem se odločila že prej za EA sem odšla v Postojno.Potem pa takoj na vratih.Hladen tuš.Sestra,ki me je sprejela je rekla a ste kar knam prišla niste šla v Ljubljano.Seveda po tako opevani prijaznosti,Kisem jo brala na forumu je še zdaleč nisem bila deležna.Na to sem odšla do ene babice,ki ni rekla ne dobro jutro ,ni namenila ne lepega pogleda ne prijazne besede,ki jo ko greš prvič rodit res potrebuješ skretka,da ne govorim.Če bi vedela njeno ime bi ga z veseljem napisala, da se je ognete na sto kilometrov,pa ga žal ne vem.Na to me pregleda,bila sem čisto zaprta in samo zmajala z glavo.Moj fant je bil že čisto bled,ker ni vedel kaj sedaj to pomani.A ta koka ni rekla popolnoma nič, ko jo je spraševal kaj je sploh narobe.Na to so me dali na ginekološki oddelek,da mi je dokončno odtekla voda in da so se mi začeli popadki na 5 min.V sobi je bila z mano še ena mamica ki je imela isti problem.Na to sva obe poklicali sestro in dejali da imava popadke na 5 min.Najprej je pospremila to mamico ki je bila že v sobi, meni pa dejala naj kar čez 15 min sama pridem gor.No da ne bo spet kdo pameten in rekel, da ko ženski odteče voda, da mora bit primiru.Jaz sem morala z potovalko ki sem jo prinesla  s seboj sama brez spremstva it do porodne iz pritličja z dvigalom.Samo tolk,ko pravijo,da moraš biti pri miru ko ti odteče voda.Na to me je pregledala in rekla da sem 3 cm odprta in da bom odšla kar v porodno da kar bo pa bo.Hvala bogu je bila kmalu smena in je prišla ena zlata gospa polna dobre volje,z nasmeškom na obrazu, z prijazno besedo itd.Tej gospe je bilo ime babica Jana.Nikoli je ne bom pozabila res se mi je vtisnila v spomin in sem ji hvaleža za vse kar je storila.Verjetno boste rekle,kako sem pričakovala dobro voljo od prejšnje smene saj so bili vsi zelo utrujeni.Naj povem da ni bilo v tistem času, ko sem jaz tja prišla pa do mojega poroda nobenega poroda tako da... Pa tudi ostali zdravniki,ki so delali tisto smeno so bili kar dobro razpoloženi.No kmalu po smeni sem z pomočjo babice Jane in ostalega osebja rodila lepega,zdravega fanta
Aneja.Moram rečt,da ko sem na to bivala v sobi, je bilo še kar, samo osebje je bilo zopet malo nejevolno,kajti pravijo da jih je zelo malo in da ne morajo vsega postoriti in da so na koncu že tako utrujeni da je kaj.Moje mnenje  za kaj se dogaja taka slaba volja je to da imajo premajhno kapaciteto prostorov glede na število rojstev.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porod v postojnski porodnišnici
4.9.2007 21:33:34   
tadejat
Jaz sem rodila lanskega oktobra 2006 pa nimam nobenih pripomp, če pa bi bil MB malo bližje pa bi šla takoj gor, tako kot prvič, ko sem morala po sili razmer tako daleč.
MB je zakon.

(odgovor članu mu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porod v postojnski porodnišnici
5.9.2007 13:54:44   
tadejat
Še eno pozitivno, ni gužve, ker je majhna in največji plus, maš kje parkerat.

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porod v postojnski porodnišnici
24.10.2007 10:47:25   
Katja 271
http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20071023_3108409_60059981.php


No, toliko o zloglasni porodnišnici v Postojni. Kolikor vem že druga smrt letos....

Pa nisem hotla nobene strašit, samo v razmislek tistim, ki ste med PO in LJ...

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porod v postojnski porodnišnici
24.10.2007 11:31:37   
Anonimen
Katja 271 mislim, da nimaš prav glede tega kar si napisala!

Najprej seveda sožalje svojcemuser posted image .

Vsi vemo, da se to lahko zgodi povsod. Sploh pa je porodnica umrla v KC v Ljubljani.  Najprej počakajmo, da vidimo kaj je bilo narobe, predno sodimo.

Porodnica, ki je nekaj časa nazaj umrla, je umrla zaradi čisto drugih stvari, ki niso povezano z nosečnostjo in porodom in nihče ni predvidel, da sploh lahko umre. Ker je umrla zaradi anevrizme!!! In bi umrla v katerikoli porodnišnici in bi lahko za vsako porodnišnico rekli SPET TA PORODNIŠNICA!

Jaz vsekakor bom ostala pri svojih načelih in rodila v Postojni.

Vsekakor pa ni prav, da sedaj "pljuvate" po Postojni...dejstvo je, da v vsaki porodnišnici umre enako število porodnic, samo da nekateri svojci to dajo v medije, drugi pač ne.

Se pa tudi strinjam, da je za otroka in mamico, v primeru da se kaj zgodi, boljše biti v Ljubljanski porodnišnici in seveda KC.

Seveda pa sočustvujem z vsemi, ki se jim je to kdaj zgodilo.Pozdravček.
Vesna

(odgovor članu Katja 271)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porod v postojnski porodnišnici
24.10.2007 12:53:06   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: Vesnyca

Katja 271 mislim, da nimaš prav glede tega kar si napisala!

Najprej seveda sožalje svojcemuser posted image .

Vsi vemo, da se to lahko zgodi povsod. Sploh pa je porodnica umrla v KC v Ljubljani.  Najprej počakajmo, da vidimo kaj je bilo narobe, predno sodimo.

Porodnica, ki je nekaj časa nazaj umrla, je umrla zaradi čisto drugih stvari, ki niso povezano z nosečnostjo in porodom in nihče ni predvidel, da sploh lahko umre. Ker je umrla zaradi anevrizme!!! In bi umrla v katerikoli porodnišnici in bi lahko za vsako porodnišnico rekli SPET TA PORODNIŠNICA!

Jaz vsekakor bom ostala pri svojih načelih in rodila v Postojni.

Vsekakor pa ni prav, da sedaj "pljuvate" po Postojni...dejstvo je, da v vsaki porodnišnici umre enako število porodnic, samo da nekateri svojci to dajo v medije, drugi pač ne.

Se pa tudi strinjam, da je za otroka in mamico, v primeru da se kaj zgodi, boljše biti v Ljubljanski porodnišnici in seveda KC.

Seveda pa sočustvujem z vsemi, ki se jim je to kdaj zgodilo.Pozdravček.
Vesna



Se strinjam.
Jst sem bla tudi s PO porodnisnico vec kot prevec zadovoljna, pa zdej grem cez 4 dni spet tja rodit...


Sploh pa niti niso znana se vsa dejstva, da bi lahko kakorkoli komentirali, da je kriva Postonjska porodnisnica.
Pripevek pa samo dela na senzaciji in visa gledanost, za druzino jim pa dol visi...
Pa se enkomentar: jst, da bi mi umrl otrok, bi bla v takem soku, da zase ne bi vedla, ne pa da bi se isti dan klical na TV in objvaljala prispevke ter dajala komentarje... 
Sozalje druzini, mozu in pa malemu fantku za izgubo mamice...user posted image



_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porod v postojnski porodnišnici
24.10.2007 13:05:07   
Anonimen
ninocka tudi jaz se strinjam s vsem kar si tudi ti navedla. Posebaj s tem, da kako grejo lahko isti dan ko jim je umrla ljubljena oseba klicat medije in se jim izpostavljat. Za mene nepojmljivo.

Vsekakor pa bom mislila na tebe in tvoj porod ki prihaja.

Vse bo v najlepšem reduuser posted image

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porod v postojnski porodnišnici
24.10.2007 13:20:20   
Katja 271
Opa, prišlo je do nesporazuma.
Sploh nisem želea "pljuvati" po Postojnski porodnišnici. Nikakor ne!

Želela sem samo povedati, da konec koncev je vseeno kje bomo rojevale. Če nam je namenjeno, da bo šlo kaj narobe, bo tudi šlo, v katerikoli porodnišnici že bomo. Ampak tudi to je samo moje skromno mnenje.

Se opravičujem za pomanjkljivo napisan prejšni post... Se povsem strinjam z obema predhodnicama.

Seveda pa sočustvujem z družino in fantkom, ki je ostal brez mamice.

< Sporočilo je popravil Katja 271 -- 24.10.2007 13:22:18 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porod v postojnski porodnišnici
24.10.2007 14:43:41   
jagoda5
Bom pa še jaz povedala svojo izkušnjo. V postonjski porodnišnici sem rodila lani. Sama nosečnost je potekala brez problemov. Tudi porod je bil v redu. Približno pol ure po porodu zjutraj, ki je potekal v redu, pa so se začele hude bolečine. To sem seveda povedala sestri in porodničarju, vendar je dejal, da je to normalno. Dali so mi nekaj proti bolečinam, vendar te niso popustile. Še vedno sem tožila o bolečinah, sestre so mi skušale pomagati, vendar ni nič pomagalo. Od zjutraj, pa do večera, me noben zdravnik ni prišel pogledat. Zvečer me je sestra pogledala in ugotovila velik hematom (podkožno krvavitev). Drugo jutro na viziti je zdravnik dejal, da morajo to operirati, vendar ne tisti dan, ker sem že jedla zajtrk (za narkozo moraš biti tešč). Torej sem bila operirana šele 2 dni po porodu, ko sem izgubila že mnogo krvi, da ne govorim, da sem se zelo slabo počutila in bila omotična. Po operaciji je prišlo do hudega zapleta, nemudoma so me ponovno operirali in me po zaslugi drugega zdravnika (ne iz porodnišnice) komaj rešili. Ko sem ležala na oddelku, so bile informacije o mojem stanju zelo skope. Nihče ni hotel nič reči, zdravniki so se izmenjavali, nihče ni točno vedel, kaj je bilo. Po dveh tednih so me odpustili (z zelo slabim krvnim izvidom, brez kakršnih koli zdravil). Odpustnica, ki sem jo dobila po pošti je bila napisana tako, da ni prenesla resne strokovne presoje. Ker sem čez teden dni ponovno začela krvaveti ter se moje stanje (vročina, omotičnost) ni izboljšalo, sem odšla v ljubljansko porodnišnico, kjer so me po štirih dneh odpustili v bistveno boljšem stanju.
 
Ko tole prvič pišem na forumu, ponovno podoživljam dogodke. Tako kot sem jih tudi, ko sem slišala za žalostno novico o smrti porodnice v tej porodnišnici maja letos in ponovno zdaj. Zato sem se tudi odločila, da pišem.
 
Moja osebna izkušnja postonjske porodnišnice je, da so sestre izjemno prijazne in se trudijo po svojih najboljših močeh. Če je s porodnico in otrokom vse v redu, je ta porodnišnica super. Problem pa je, če gre kaj narobe in je potrebno hitro zdravniško ukrepanje. Tu se pa zatakne. Tudi po porodu, kot tudi po operaciji nisem imela občutka, da bi kdo spremljal moje zdravstveno stanje, tako kot je bilo to npr. urejeno v ljubljanski porodnišnici, kjer je bil oddelčni zdravnik vedno na voljo in mi je dal vse informacije o mojem stanju. Moja izkušnja je tudi, da če te po porodu močno boli, ne bodi tiho (naj te ne prepričajo, da je to normalno!!!), ampak vztrajaj, da te pregleda zdravnik. Včasih moraš biti »siten«, da te vzamejo resno.

(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porod v postojnski porodnišnici
24.10.2007 20:45:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

IZVIRNO SPOROČILO: Vesnyca

Katja 271 mislim, da nimaš prav glede tega kar si napisala!

Najprej seveda sožalje svojcemuser posted image .

Vsi vemo, da se to lahko zgodi povsod. Sploh pa je porodnica umrla v KC v Ljubljani.  Najprej počakajmo, da vidimo kaj je bilo narobe, predno sodimo.

Porodnica, ki je nekaj časa nazaj umrla, je umrla zaradi čisto drugih stvari, ki niso povezano z nosečnostjo in porodom in nihče ni predvidel, da sploh lahko umre. Ker je umrla zaradi anevrizme!!! In bi umrla v katerikoli porodnišnici in bi lahko za vsako porodnišnico rekli SPET TA PORODNIŠNICA!

Jaz vsekakor bom ostala pri svojih načelih in rodila v Postojni.

Vsekakor pa ni prav, da sedaj "pljuvate" po Postojni...dejstvo je, da v vsaki porodnišnici umre enako število porodnic, samo da nekateri svojci to dajo v medije, drugi pač ne.

Se pa tudi strinjam, da je za otroka in mamico, v primeru da se kaj zgodi, boljše biti v Ljubljanski porodnišnici in seveda KC.

Seveda pa sočustvujem z vsemi, ki se jim je to kdaj zgodilo.Pozdravček.
Vesna



Se strinjam.
Jst sem bla tudi s PO porodnisnico vec kot prevec zadovoljna, pa zdej grem cez 4 dni spet tja rodit...


Sploh pa niti niso znana se vsa dejstva, da bi lahko kakorkoli komentirali, da je kriva Postonjska porodnisnica.
Pripevek pa samo dela na senzaciji in visa gledanost, za druzino jim pa dol visi...
Pa se enkomentar: jst, da bi mi umrl otrok, bi bla v takem soku, da zase ne bi vedla, ne pa da bi se isti dan klical na TV in objvaljala prispevke ter dajala komentarje... 
Sozalje druzini, mozu in pa malemu fantku za izgubo mamice...user posted image




Se strinjam z obema!

Tako kot nekatere ne bi šle v PO, jest ne bi šla v Lj. rodit. Rajši rodim doma za vrati.
V PO sem rodila 2x in je bilo super.Nobenih pritožb.Čez čas bom šla še 3.



(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?