|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   slike LJ porodnišnice
7.3.2007 13:13:23   
Jelenche
mogoče katera ve če je kakšen link za LJ porodnišnico ki bi imel slikce sob in porodnih sob gor?

ali pa če mi katera lahko malo opiše...

sem full iskala in nič ne najdem

hvalaaa   user posted image

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 13:41:19   
Naja31
Mislim, da ne obstaja.
Kaj te pa zanima?

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 14:10:31   
Jelenche
predvsem alternativna porodna soba,... če sploh obstaja

kakšna je, katere pripomočke imaš na voljo, ...

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 14:14:38   
Naja31
Pojma nimam user posted image
A to sploh obstaja v LJ porodnišnici?

Če si bolj za alternativne zadeve, ti svetujem Postojno. V Lj so preveč konzervativni za take zadeve.

Če se prav spomnim v Lj porodnišnici nimaš ravno izbire v katero porodno sobo te vtaknejo. V tisto ki je tisti trnutek frej. Če so res dobre volje, te mogoče vprašajo, katero bravo sten bi raje, ampak mene tega sigurno niso vprašale. Pa tudi zelo vseeno mi je bilo kakšna je barva sten.  


< Sporočilo je popravil Naja31 -- 7.3.2007 14:15:55 >

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 14:19:24   
rumba
Če se ne motim, so tri alternativne sobe. Jaz sem prejšnjič rodila v t.i. merkatorjevi sobi. Je ful velika, prijetna - barve se ne spomnim, norti je kavč, cd player, pa žoge, pa postelja se lahko dvigne v sedeč položaj. Enkratno - hočem še enkrat!!! Sicer pa ti tudi v druge sobe prinesejo žogo, le postelje so bolj švoh. Meni je največ pomenilo to, da se je dvignil naslon in sem lahko rodila sede.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 14:22:01   
Naja31
Moja postelja se je tudi dvignila v sedeči položaj. A to je že alternativna soba? user posted image
No, pa tudi žogo sem imela.

Jaz si kot alternativno predstavljam rojevanje v vodi, čepe, ne na postelji.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 14:22:39   
rumba
Aja, pa če hočeš alternativno sobo, moraš to željo izraziti že v sprejemni!!! Če je prosta, ni problema. Se pa ne strinjam z Nejo31, da so konzervativni. Sama nimam nobenih vez, pa niso prav nič komplicirali glede alternativnih položajev rojevanja. Verjetno pa je res odvisno, na katero babico naletiš.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 14:26:42   
rumba
Neja31, ja v večini porodnih je ta stara postelja, ki se nič ne dviga. Ta ta nova pa je res boljša. Sem preizkusila obe. Če žeiš roditi čepe, imajo na voljo tudi pručko, a moraš imeti zadosti kondicije.user posted image  Jaz sem izrazila željo po stoje, a ko je prišlo do končne akcije, mi je bolj pasalo sede. Saj veš, ko se začno tresti noge... Na hrbet pa ne grem več in pika!user posted image  Hja, pol bom pa dobila kako zateglo babico....

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 16:19:21   
Jelenche
ja jaaaa rumba, v tooo sobo hočem tud jaz!!!

user posted image

jaz sem tudi razmišljala o stoječem položaju, kokr berem je leže res najhuje. Baje da, si za 30% več odprt če ne ležiš. Pa še porodna pot je ravna. Tako da jaz,... če bo le možnost ne bom ležala

user posted image

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 19:08:50   
ŠpelaP
Sama sicer nisem rodila v Lj., temveč v SG, moram pa potrditi, da je res dosti laže v stoječem položaju. Porodila otroka sem sicer res leže, vendar sem zadnje popadke pred pritiskanjem lahko stala naslonjena na posteljo. Prav čutila sem, kako si pikec sam utira pot na plano, ob tem mu je pa pomagala težnost. Občutek sem pa imela tak kot, da mi spodaj ven leze topovska krogla.  

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: slike LJ porodnišnice
7.3.2007 20:56:22   
rumba
Jelenche, o samih porodnih položajih, pa nasplošno o pripravi na porod, izveš veliko na tečaju Eve Kuhar. Čeprav sem že dvakrat hodila k njej, grem tokrat ponovno! Komaj čakam. Predvidevam, da grem maja. Priporočjivo je iti vsaj 4x. Meni je pri obeh porodih fuuuuul pomagalo. Eva je zame ZAKON!

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: slike LJ porodnišnice
15.3.2007 17:42:12   
Jelenche
rumba

kaj izveš na temu tečaju?
Mi lahko kaj več poveš ... user posted image

hvala


_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: slike LJ porodnišnice
16.3.2007 10:11:02   
rumba
Jelenche, Eva ima (je imela, sedaj je še nisem klicala) tečaj vsako sredo. Če se ne motim, je dobro, da greš vsaj 4x, da vse slišiš. Sicer pa gre bolj za psihično pripravo na porod, dobro se naučiš dihajnja, ter lažjih vaj za razgibavanje celotnega telesa. Vsakokrat pokaže tudi porodne položaje, potlej še masažo v nosečnosti (takrat je faj, če je tvoj user posted image  zraven, sicer pa smo se nosečke med seboj masirale). Največji povdarek je v tem, da si se zmožne sprostiti v vsakem položaju! Če so med samim porodom sproščena (sproščenost obraznih mišic!), so sproščene tudi mišice porodbega kanala, porod poteka hitreje in bolečine so občutno manjše. 2x preverjeno. Pri obeh porodih sem prev videla in slišala Evo, jo poslušala in je šlo neprimerno lažje. Sicer pa je vse to lepo opisano v knjigi Izziv poroda (tudi od Eve Hrovat Kuhar). Mislim da je v knjigarnah že zdavnaj pošla, dobiš pa jo po knjižnicah.
Pozdravček!

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: slike LJ porodnišnice
16.3.2007 17:46:30   
Anonimen
Kaj nimajo v Ljubljani vse sobe, razen ene, te nove postelje, ki se dvignejo v sedeči položaj? No, v sobi 9 je zagotovo, to je čisto običajna soba, barva sten je vijola, če si bi katera to zaželela user posted image . Mene niso spraševali, kakšno sobo si želim, itak je bila tisti dan taka gužva, da sem še čakala na prosto sobo user posted image .

(odgovor članu rumba)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: slike LJ porodnišnice
16.3.2007 20:19:28   
TONČI.
Bila sem v sobi št. 10. Mercatorjeva soba. Mercator jo je sponzoriral. Notri je radio, sedežna, postelja pa ne vem kakšna, ker sem samo ležala. Drugega mi niso dal sploh na voljo. Na vseh aparatih pa piše. Tu se rodi sreča. Mercator. Ampak res se je rodila srečauser posted image

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: slike LJ porodnišnice
19.3.2007 20:19:22   
Anonimen
Tudi jaz sem bila v Mercatorjevi sobi user posted image  in kar držijo tisti napisi user posted image

Pa tudi niso vprašali, če imam kake želje, ker je bila gužva. Aja, tista sedežna pa je bila bolj za user posted image  tam, da je lahko v miru revijo prebral user posted image

(odgovor članu TONČI.)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: slike LJ porodnišnice
1.4.2007 8:23:06   
moder
Tudi midva sva bila v Mercatorjevi sobi. Ker sva prišla tja ob petih, je moj skoraj zaspal na tisti sedežni.  Ko pa se je porod začel hitro odvijat, mu itak ni bilo več do spanja. Edino, kar me je motilo, je bilo to, da je ta sedežna precej daleč od postelje in da sva se težko pogovarjala, pa še jaz sem grozno kratkovidna in so me očala že med prvimi popadki motila in sem jih dala dol, potem pa sem ga komaj videla. No, saj je potem prišel čisto zraven in pomagal.

Nič naju niso vprašali, kakšne barve sobo si želiva in mislim, da ni bilo gužve. Pa saj je vseeno, kakšne barve so stene. Sreča pa se rodi v vsaki. Nama se je že drugič. In upam, da se bo še tretjič. Samo ne še kmalu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




rotavirus
Ina78u

naj se cepimo ali ne ?

da (53%)

ne (47%)


Število vseh glasov: 36

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!