|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   TEŽAVE S SPANJEM
13.8.2006 10:32:45   
škratek
Pozdravljene!

Zanima me kako ste navadile vaše otročke kontinuiranega nočnega spanja. Mi smo nekaj časa že spali skupaj po 5 ur in nato po 3 ure (pikica je bila v celoti dojena). Zdaj pa smo sari že skoraj 6 mesecev in se prebujamo na 2 uri. Uvedli smo že tudi večerni obrok riževe kašice pa nič ne pomaga. Lepo prosim za predloge kako podaljšati čas spanja - sem že kot zombi.
LPuser posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
13.8.2006 10:45:03   
natalia
če bi vedla skrivnost bi hodila spočita okrog...user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu škratek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
13.8.2006 10:49:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
13.8.2006 11:04:53   
ursa_p
A si probala z dudo. Meni je soseda razlagala, da je nekje dobila tak nasvet.
Ko se otrok zbudi, gres do njega, mu ponudis dudo in ga pustis 2 minuti. Po dveh minutah spet prides tja in ga malo pobosas in tako naprej. No, pri nas to ne deluje, ker je lacen, ampak na sreco samo 1x na noc, kljub temu, da je od meseca in pol starosti naprej spal celo noc, tudi do 10 ur, brez dojenja. Ocitno je to res obdobje, ko potebuje vec hrane.

En mali problemcek se mi zdi je tudi z vecernim obrokom goste hrane. Sem mnenja, da se mora otrok cez dan dovolj najesti, ne pa zvecer ... saj ves kako je, ce se mi zvecer nabutamo s hrano ... zjutraj smo lacni kot volkovi. Jaz dajem Galu en obrok pred spanjem rizevo kasico, pa cez dan ze dobiva sadje in zelenjavo, je pa se vedno dojen.

Ena od moznosti je tudi da ji ponudis vodo ... nisi napisala ali se zbuja ker je lacna in zaspi nazaj ali kar tako.

Poskusi jo pa tudi pred spanjem imeti cim dlje pokonci, da bo bolj utrujena.

Aja ... pri Galu je verjetno problem tudi v tem, ce spi na trebuhu ... ko se zbudi zacne past kravce in se od napora cist zbudi. Zdej je ze 2 dan obstal na hrbtu, prvo noc je prespal celo, danes pa se je zbudil ob 4-ih, ampak ne v joku ... sem ga slisala kako klepeta v svoji sobici. Na zalost je bil cist zbujen (da bi bil lacen ni kazal) in sem ga vseeno podojila, da je potem takoj zaspal nazaj.

To so verjetno nasveti, ki si jih ze sprobala, ce pa ne, pa poskusi.

Upam, da sem ti bila kaj v pomoc.

Lp, Ursa

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
13.8.2006 11:40:12   
Nana Liza
Probaj prelistati knjigo Otroško spanje - brez joka v sanje. Pravijo, da deluje. Jaz se bom je spravila sedaj brati. Pri meni se zbuja od 4,5 meseca. Ima pa skoraj 8. mesecev. Hodim naokoli tudi kot zombi. Potem je kakšen dan že malo bolje. Pa še zobki! Goste hrane pa ne je preveč rada, predvsem zelenjave ne.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
13.8.2006 12:37:28   
total
Ko bi le vedela recept za spanje bi bila zelo srečna......user posted image user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Nana Liza)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
13.8.2006 14:22:26   
rainbow
Hoj!

tak sem tudi jaz jamrala pred časom, od user posted image  petega do 14-tega meseca (dolgo zdržala mama in atauser posted image ), potem pa smo naredili konec nočnemu dojenju in je mala v 4-ih nočeh spala vso noč.

Tudi jaz sem mislila, da so zobki, pa da bo bolje spala, ko bo jedla gosto hrano (ki je ni hotela do osmega mesec, btwuser posted image ), pa ne vem kaj še vse, čakala na čudež, ki ga ni bilo, vmes pa jo seveda vedno uspavala z zizo. Sva sicer poskusila že prej jo navadit, da bi zaspala brez dojenja, jok kot da je konec sveta. Okoli 14-tega pa je šlo kot po maslu.

Kot ti je svetovala že ena, knjiga Pantleyeve ti bo zagotovo v pomoč. Pri nas sicer  dokončno ni delovala, nekatere stvari pa so.

Veliko potrpljenja želim!!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
13.8.2006 20:06:20   
ursa_p
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

potem pa smo naredili konec nočnemu dojenju in je mala v 4-ih nočeh spala vso noč.


In ste naredili vi? Lahko bolj podrobno opises?

Lp, Ursa

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
14.8.2006 10:20:47   
škratek
Hvala za nasvete. Že hitim v knjižnico po knjigo. Uopam da bo kaj pomagalo.

LPL

< Sporočilo je popravil škratek -- 14.8.2006 10:23:04 >

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: TEŽAVE S SPANJEM
21.8.2006 23:46:18   
petra81
Rainbow; kako ste ukinili nočno dojenje??
Naša user posted image  je tudi že spala celo noč, zdaj se pa že pribljižno mesec in pol zbuja tudi po 3krat na noč! Pa sem enkrat vztrajala in ji dalo dudo-nič,  vodo po magičnem lončku-nič, sem jo na koncu uspavala s petjem v naročju! Za pet minut, potem sem se pa vdala in jo podojila, od takrat se zbuja ¨samo¨ dvakrat na noč!!

Prosim, zaupaj svojo skrivnost!

Lep pozdravček
Petra

(odgovor članu škratek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?