|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 12:13:47   
Crnitulipan
Pozdravljene,

Med laparoskopskim pregledom so odkrili endometriozo in jo tudi uspešno odstranili.  Po literaturnih podatkih naj bi bilo 30 - 40% neplodnosti na račun endometrioze??? !!!

Ali je sploh katera na forumu s tako diagnozo, in je po operativni odstranitvi tudi zanosila..? Nekako se tolažim, da je pri meni bil vzrok v tem, saj so vse ostale preiskave bp... In da bo zdaj, ko je vzrok odstranjen lažje.......samo kdaj...
Pozdravček
Čarna


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 12:48:26   
*goldfish*
Tudi jaz imam endometriozo, in niso mi je odstranili, ker je G menil, da bo po porodu izginila ali pa se zmanjšala, pa sem zanosila po 6 mesecih pridne telovadbeuser posted image  

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 13:05:56   
ona78
Pozdravljena Čarna,
meni so tudi odkrili endometriozo, po treh mesecih jemanja Klomifena pa še ni željenega rezultata user posted image
Želim ti čimprej user posted image

_____________________________

Srečno za tisto srečo, ki nekje čaka nate, za drobno in malo večjo, ki zaboli ko trči vate.

Srečno, za tisoč srečic, srečenosnih svetlih kometov,
za bližnje srečanje z nami, v orbitah srečnih planetov!!!

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 13:45:21   
Crnitulipan
Punce hvala za odgovore že vnaprej.

Ona78, ali so ti endometriozo odstranili? Jaz sem bila pred laparoskopijo na klomifenu pa ni bilo nič s tovrstno stimulacijo. Načeloma se klomifen predpiše takrat, ko ni lastnih ovulacij...
Meni so klomifen predpisali zaradi klomifenskega testa. 
In ne glede na prisotnost endometrioze sem imela lastne ovulacije, zato mi ginekologinja ni nadaljevala terapije s klomifenom.
Moram pa napist, da sem imela res strašno upanje s tem klomifenom.. in sem bila zelo razočarana, da ni uspelo. No takrat še nisem vedela, da imam endometriozo.

V strokovnem članku sem zasledila, da je po odstranitvi endometrioze (pri bolnicah, pri katerih je bil edini vzrok neplodnosti endometrioza) zanosilo kar 60% žensk v 24 mesecih po operaciji... ne glede na stopnjo endometrioze. Kar dober odstotek... Ona78, upam, da bo pri tebi klomifen kaj bolj uspešen!!!!In da čimprej ugledaš magic  user posted image .....
Veliko sreče vsem!
Čarna



(odgovor članu ona78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 13:52:43   
ona78
Čarna,
meni so endometriozo odstranili januarja letos, vendar je tako da se ta hudičeva stvar ponavlja. Po odstranitvi je prvih 6 mesecev idealnih za zanositev. Jaz sem takoj po posegu začela jemat Klomifen, kljub temu da imam svoje ovulacije. Ker kljub temu ni željenega rezultata, sem prekinla z jemanjem tablet, čez en mesec pa imam ponovno pregled pri G in se bova dogovorila za IVF.
Upam da tebi s Klomifenom uspe!!!

_____________________________

Srečno za tisto srečo, ki nekje čaka nate, za drobno in malo večjo, ki zaboli ko trči vate.

Srečno, za tisoč srečic, srečenosnih svetlih kometov,
za bližnje srečanje z nami, v orbitah srečnih planetov!!!

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 15:27:07   
PBJ
Evo, še ena, ki imam endometriozo.
Zanosila sem 17. mesec po laparoskopski odstranitvi endometrioze ali 5. mesec po HSG-ju. Žarišča so mi pri op. odstranili, pa tudi zarastline, nekaj pa jih niso, ker bi lahko poškodovali maternične vezi. Desno stran imam zlepljeno skupaj (jajčniki jajcevod..), tako da se je pri meni kar lepo razpaslauser posted image , pa sem vseeno zanosila, tako da malo več truda bo treba(ali pa tudi ne) bo pa sigurno uspelouser posted image .

Res je, da se endometrioza ne da pozdraviti, le upamo lahko, da se ne razvija preveč hitro. To pa je zopet od organizma, do organizma različno.
Najboljša terapija proti endometriozi pa je seveda nosečnostuser posted image

lp

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 17:24:41   
ona78
PBJ,
a si spontano zanosila, ker mene bo dal kar na IVF user posted image
Se mi pa zdi, da nimam tko hude oblike, saj sem imela še pred laparo HSG in je prehodnost ok!!



_____________________________

Srečno za tisto srečo, ki nekje čaka nate, za drobno in malo večjo, ki zaboli ko trči vate.

Srečno, za tisoč srečic, srečenosnih svetlih kometov,
za bližnje srečanje z nami, v orbitah srečnih planetov!!!

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 19:50:08   
agnes
Tudi sama sem bila operirana zaradi endometrioze. Je šlo za cisto, ki ji nekateri pravijo čokoladna. Dr. But v MB me je operiral in rekel, da je vse OK. To je bilo junija, po 6 mesecih sem dobila prvo škatlo klomifena, vendar ni bilo nič. Potem pa sem imela PAP III in Cin III in konizacijo in sedaj kakšne tri mesece ne smem poskušat zanosit. Zgleda pa, da je ednometrioza zelo pogosta. Nič ne skrbi, nas bodo že vse poštimali tako da bo prav.
lp, A

_____________________________

Biti moramo pripravljeni, da se odpovemo življenju, ki smo ga načrtovali, da bi zaživeli življenje, ki čaka na nas. -j.c.-

(odgovor članu ona78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ENDOMETRIOZA....???
18.4.2006 20:13:49   
PBJ
user posted image Ja, spontano sem zanosilauser posted image , čeprav je dr. Vlaisavljevič rekel, da imam manj kot 5% možnosti na cikel. 
Septembra '04 sem bila na IUI, ki je bil neuspešen. Od tega sem skasirala cisto in dr. je rekel, da bomo počakali, da izgine in šli znova v nov IUI. Izostanek M sem pripisovala cistiuser posted image , zato nisem mogla verjeti testu.

Bila sem na čakalni listi za IVF, med tem časom pa so mi predlagali 3XIUI.
Imam pa en jajcevod zamašen.

Agnes, pri meni se je tudi začelo z endometriomom (čok. cisto)... in mene je tudi dr. But operiral, tako da si imela odličnega operaterja. Jaz sem bila z njegovim pristopom zelo zadovoljna, z opravljenim delom pa prav tako.

V volji in upanju je moč, ... in verjemite v uspeh, ki nekatere obišče prej, nekatere kasneje, ampak je sreča nato nepopisna in popolna.user posted image user posted image

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu agnes)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ENDOMETRIOZA....???
19.4.2006 7:14:18   
agnes
Ja, dr. But je zakon. Tudi konizacijo mi je on delal. In če bo treba še kaj, bom spet njega prosila za op.
lp, A 

_____________________________

Biti moramo pripravljeni, da se odpovemo življenju, ki smo ga načrtovali, da bi zaživeli življenje, ki čaka na nas. -j.c.-

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ENDOMETRIOZA....???
19.4.2006 8:10:59   
Crnitulipan
pozdravljene,

mislim, da nam je PBJ s svojo izkušnjo vsem vlila veliko upov.
To s spontano zanositvijo v njeni (tvoji) situaciji je res super!!! Pravi mali čudež v katerega moramo verjeti tudi ostaleuser posted image .

Tudi meni, tako kot Oni78 predlagajo IVF, če v pol leta po odstranitvi endometrioze  ne zanosim (tudi zato, ker sem med starejšimi), saj se endometrioza rada ponovi (ponavadi ravno po pol leta....).

Pozdravček in veliko sreče vsem VAM!!!!
Čarna





(odgovor članu agnes)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ENDOMETRIOZA....???
19.4.2006 10:21:51   
rita
Pozdravljene,

še ena z endometriozo, ampak na srečo sem zanosila takoj po laparo. Čokoladna cista pri desnem jajčniku in ogromno žarišč za maternico v križnem predelu. Po laparo sem takoj zanosila, nosečnost potekala super, prav tako porod in že cartamo našo pupo. Me je pa zelo strah, da se vsa ta reč ponovi, zato že razmišljamo o drugem otroku.
Vse to želim tudi vam!

lp

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ENDOMETRIOZA....???
19.4.2006 21:39:54   
ona78
user posted image user posted image user posted image rita!!

_____________________________

Srečno za tisto srečo, ki nekje čaka nate, za drobno in malo večjo, ki zaboli ko trči vate.

Srečno, za tisoč srečic, srečenosnih svetlih kometov,
za bližnje srečanje z nami, v orbitah srečnih planetov!!!

(odgovor članu rita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   ENDOMETRIOZA....???
15.5.2006 8:53:45   
nikita88
Živjo punce!

Tudi meni je ginekologinja odkrila endometriozouser posted image . Zanima me, če katera od vas ve za kakšen naraven način odpravljanja endometrioze - čajčki&Co?
Že 6 mesecev jem kontracepcijske tablete v blokih po 2 meseca pa se mi zdi, da še ni nikakršnega izboljšanja. Na ponovnem pregledu še nisem bila, ampak trebuh me še vedno boli.
Vem, da je najboljše naravno zdravilo zanositev, samo tega si zaenkrat še ne morem privoščiti.
Kake izkušnje imate z laparoskopijo - predvsem me zanima jakost bolečine po posegu? Ali laparoskopijo naredijo le v primeru, da hočeš zanositi?

hvala za odgovore

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ENDOMETRIOZA....???
17.5.2006 20:02:28   
TVN
Tudi jaz sem imela endometriozo, ki so mi jo laparaskopsko odstranili l. 2003. Zanosila sem konec leta 2005 po naravni poti. Sedaj nas razveseljuje 8-mesečna princeska.

Punce, ne obupat! Nam se je nasmehnila sreča po dolgih letih čakanja, obilici pregledov in testov. No, potem pa je prišla tista famozna črtica na CB in vse trpljenje je bilo pozabljeno! Le pogum!!!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu nikita88)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ENDOMETRIOZA....???
17.5.2006 20:04:17   
TVN
Ups, napaka. Zanosila konec l. 2004, rodila pa septembra 2005! Se opravičujem.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ENDOMETRIOZA....???
26.5.2006 0:21:47   
soncek.djukelica
tudi pri meni so ugotovili endrometiozo!user posted image
nevem ali so vam povedali, napaja se z vsako Muser posted image  in čokoladna vsebina,kot temu pravijo, ki se nabira v cistah, ni nič drugega kot kri! Tista, ki ne odteče! Zato je najboljše zdravilo, da nimaš Muser posted image , kar pomeni, da postaneš user posted image , ker se s tem tudi ciste ne morejo delat!
Če verjamete, jaz sem imela 3 laparoskopije!
Nisem še zanosila, ker preprosto, ko operaciji, nisem dovolj časa vadila user posted image
da bi mi ratalo!je pa res,da ti dajo cca 1 leto da zanosiš, ker se zna zgodit da se ti zadeva ponovi, no vsaj pri meni seje!
men so predlagal na IVF postopek in to mislim tudi iti!user posted image
vem pa da je možnost zanositve po laparopskopiji kar dosti velika, saj te očistijo in ti naredijo prehodne jajcevode!
zato punce, le naprej user posted image user posted image user posted image
jaz grem ziher, tokrat resnično z pravim partnerjem!user posted image

_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ENDOMETRIOZA....???
26.5.2006 13:58:17   
Anonimen
Tudi meni je odkril g endometriozo, pa mam prvo za dat terapijo skozi, potem pa moram zanosisi, kar sva itak z mojim načrtovala. Upam, da vse čimprej ugledamo user posted image

(odgovor članu soncek.djukelica)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ENDOMETRIOZA....???
26.5.2006 18:35:53   
Lana25
Nati kako pa zgleda terapija? Tudi meni so pred dvema mesecema pri laparoskopiji odkrili endometriozo, pa mi je G rekla, da bi bilo potrebno zdravljenje s hormonskimi zdravili 6 mesecev. Jaz pa nebi rada jemala teh tablet, ker se bojim stranskih učinkov, ker sem prebrala, da so lahko kar precej neugodni, npr: mozoljavost, poraščenost, izpadanje las, ... in s prvima dvema imam že zdaj težave, tako da bi mi bilo zelo neprijetno, če bi tega bilo še več. Tako, da bi raje vzela kontracepcijske tablete in jih jemala nepretrgoma. Sam po drugi strani bi pa spet raje potrpela tistih 6 mesecev, če bi mi hormonske tablete bolj pomagale proti endometriozi. Zanima me kakšna je razlika med tema dvema načinoma zaviranja endometrioze? Zakaj ene dobijo KT druge pa hormonske? Pa še nekaj, hormonskih tablet me je tudi malo strah, ker si mislim, da to le ni tako nedolžna stvar, če lahko tako zelo spremeni telo, da potem lahko vliva tudi kaj na poznejšo zanositev oz. me je strah, da bi otrok imel kakšne posledice, ampak najbrž pretiravam. Vem, da bi bilo najboljše zdravilo, če bi zanosila, vendar pa to žal ne gre brez  user posted image . Večinoma se endometriozo ugotovi pri tistih, ki se trudijo zanositi pa ne rata, men so jo pa zaradi nenehnih bolečin, ki so se pojavile v času ovulacije in so trajale do menstruacije. Zdaj po laparoskopiji pa ni nič boljše, še vedno me nonstop neki zbada še najbolj pa je moteč ta nenehni pritisk na jajčnike, mam včasih občutek, da mi po nekaj počilo tam odspodi, pa še na prebavo mi je udarilo, tako da imam včasih trebušček kot bi bila v 4 al 5 mesecu user posted image . A je vam po laparo bilo dost boljše kot prej? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ENDOMETRIOZA....???
26.5.2006 21:44:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Crnitulipan
Ali je sploh katera na forumu s tako diagnozo, in je po operativni odstranitvi tudi zanosila..?

Ja, moja žena, po dveh operacijah. S pomočjo IVF.

(odgovor članu Crnitulipan)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ENDOMETRIOZA....???
26.5.2006 21:50:07   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Lana25
vliva tudi kaj na poznejšo zanositev oz. me je strah, da bi otrok imel kakšne posledice,

Hormonske tablete prenehaš jemati vsaj nekaj mesev pred zanositvijo (nameravano). Tako da posledic ni.

(odgovor članu Lana25)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ENDOMETRIOZA....???
28.5.2006 20:57:41   
delfinčica
Jaz bi tudi nekaj vprašala... meni je gin. rekla, da sumi, da imam tudi jaz endometriozo. Rekla je, da me bo dala na laparoskopijo. Tiste, ki ste to dale skozi, ali ste morale na kakšne druge preiskave (postopke) pred tem?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ENDOMETRIOZA....???
29.5.2006 9:11:26   
anja7
Zdravo punce!

Tudi sama sem bila pred dvema mesecema na gin.pregledu in po ultrazvoku, kjer je bila vidna cista 7.5 cm - sum na endometriozo. Začetek maja sem bila naročena na gin.kliniki, vendar zdravnika ni bilo, tako da so me prestavili. Jutri pa imam končno tam pregled in potem me po vsej verjetnosti čaka operacija - laporaskopija.Mal me je strah in živčki delajo 100/h. Upam da bo vse ok in da bova z mojim dragim čimprej zagledala user posted image user posted image !

LP vsem skupaj in prossssimmm držte pesti!

(odgovor članu delfinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ENDOMETRIOZA....???
3.6.2006 19:32:45   
buča
a pa ta endometrioza kaj boli?Pri drugi nosečnosti v zgodnji fazi,mi je g omenila,da imam ogromno endiometrija,sedaj sem 3 leta po porodi in me že 2 leti zbada desno pod popkom...sem bla že 3 pri g,sem ji jamrala,pa nisem bla uslišana za uz.3 pri splošni in me je dala na uz črevesja,kjer niso nič odkrili.Mene pa še vedno boli,mislim,to ni taka bolečina,da ne zdržim,vendar me nekaj pač moti,posebno pred M me boli...zanositi pa ne morem že 16 mesec ali raje več,čeprav sem v prvo zanosila v prvo,drugič pa v tretjem šusu..tudi M so postale neredne,od 23 do 33 dni,nikoli nisem imela tako zmešane,kot zdaj..včasih 5 dni krvavim,potem pa se še 7 dni pucam(rjav izcedek...)ampak neeee,jaz sem kot rožca---user posted image

(odgovor članu anja7)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ENDOMETRIOZA....???
4.6.2006 15:28:26   
anja7
Buča!

Mene je že prej kr neki časa vse bolelo - bolj špikalo, pa tud tok časa nisem bila uslišana, dokler nisem zamenjala g.-sem šla čist privat (samoplačniško)! Ni mi žal in bom pri tej g. tud ostala. Če te boli, jim kr tež, da te bodo enkrat pregledal tko kot te morjo! Rjavi izcedki so značilni za ciste (nekatere pri menstruaciji popokajo in baje da je zaradi tega ta izcedek). Upam, da ti ne bodo nič kaj takega odkrili in da spet čimprej zagledaš user posted image user posted image !

LP

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Po spontanem splavu ni treba odlagati zano...
Najnovejše raziskave razkrivajo, da po spontanem splavu ni potrebno tri mesece odlagati s ponovno zanositvijo. Ravno zan...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?