|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 8:07:51   
TANCIKARIN
Ali ima slučajno kdo izkušnje z splošno anestezijo pri malčkih ( eno leto in pol ) .

L.P.

Sonček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 9:30:43   
mala maja
naš je bil operiran za dimeljsko kilo in jajčka so mu spustil. Operiran je bil pod splošno anastezijo. Moral je biti zdrav in en teden prej sva morala v ZD naredit krvne preiskave. aja bil je pa star 1 leto in 7 mesecev. Prenesel je pa operacijo uredu. Kaj več ti pa žal ne morem povedati. edino to (žal nič kaj tolažilno) da je full grdo ko so otrok zbuja iz anastezije. Doživela sem 3x pa nočem več. Sej vem da se ne zavedajo pa da jih nič ne boli samo to tako zelo čudno zgleda. Pa tolk revčki jokajo ko se zbujajo. Sam naš je bil potlej čez 10 min že čist OK.

Upam da vam ni trba na operacijo, če pa že morate pa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za čimhitrejše okrevanje in nič zapletov.

(odgovor članu TANCIKARIN)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 11:26:09   
andrejaz
Naš je imel splošno anestezijo pri 11 mesecih zaradi operacije.

Kaj pa te konkretno zanima glede narkoze?

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu TANCIKARIN)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 11:53:15   
TANCIKARIN
Zanima me kako malčki prenesejo to anestezijo, ali je možno da so kakšne posledice? Kako to naredijo ali dajo iglo za uspavanje ali kako drugače?

Hvala,

Sonček

(odgovor članu andrejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 12:29:01   
andrejaz
Malčki naj bi narkozo bolje prenesli kot odrasli. Ko se zbudi zgleda malo odstoten, kot bi bil zadet ali pijan, pa veliko spi takrat. Čez nekaj ur pa je že tak, kot da se ni nič zgodilo - vsaj naš je bil po operaciji nogice

Posledice so zmeraj mogoče pri operaciji, zato boš dobila v podpis papir, da se strinjaš,...

Ko ga uspavajo ne boš zraven, ker ne smeš v operacijsko. Naš je dobil masko, tako kot odrasli.



_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu TANCIKARIN)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 12:29:33   
darjatimci
Za splošno anestezijo imajo sedaj več metod,ki jih uporabljajo.Vse je odvisno od otročka,če je vznemirjen in joka ga poskušajo že prej umiriti,imajo obliže za pomiritev,potem jim dajo masko za dihanje in šele nato metuljčka( vstavijo iglo).Otroci pa različno prenašajo vse skupaj,ampak anestezisti imajo prakso,tako da ni panike.Mene je tudi pri našem triletniku skrbelo kako bo,pa je kar lepo prenesel in tudi bruhal ni,veliko je spal prvi dan.

(odgovor članu TANCIKARIN)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 12:31:47   
smokvica
ali katera ve kako pa je z anestazijo pri dojenčkih,moj sinek mora novembra na opreacija pa bo star šele 3mesece

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 13:54:42   
romta
Smokvica, naš je bil operiran pri 6 tednih. Moral je biti tešč, kar je pri dojenčku zlo težko, ampak je kar nekako prenesel.
Ko so ga pripeljali (okrog poldneva) iz operacijske so naju z možem opozorili da se ga ne sme nič zbujat. tako da sva ga lepo pustila, se je pa prebujal kar dolgo časa. Sem ga vmes malo dojila ko je bil malo buden, pa je spet zaspal in spal kar dolgo. Zbudil se je potem šele ponoči okrog dveh in takrat je bil pa res lačen. Ko sem ga podojila je zaspal nazaj, zjutraj je bilo pa potem čisto normalno. Vse OK.
Ni pa to nič vplivalo na njegove spalne navade, na prehranjevanje ali karkoli. Mislim, da manši kot je otrok lažje prenese vse skupaj.

Zato kar brez skrbi in dobro opravite!

LP romta


_____________________________

Kjer je volja je pot!

(odgovor članu smokvica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Splošna anestezija pri malčkih
17.10.2006 20:51:05   
andrejaz
še nekaj

za mojega fantka je bilo od vsega najtežje ker je moral biti tešč. Ponoči pred operacijo sem ga morala zbuditi okoli 2 da se je podojil, nato pa nič pitja in hrane. Prav grozno je bilo zjutraj ker se ni smel dojiti in tudi nič jesti - meni pa so še prinesli zajtrk ravno takrat.

Po operaciji ga bo najbrž malo bolelo grlo, ker mu naštimajo cevkoza dihanje. Pa grozno ga bo najbrž motila infuzija, ki jo bo imel v roki. Našemu so kar roko privezali zaradi tega ob posteljo, da si ne bi izpulil.

Možno je da mu bo po operaciji slabo oz. bo bruhal. To je sicer bolj redko ampak je tudi mogoče, zato ne sme po operaciji takoj jesti in piti, ampak počasi najprej samo kak požirek vode, nato pa šele kakšna juhica.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu romta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?