|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zatečeni gležnji
11.12.2006 11:52:22   
Tinca7
Joj, tole je pa že prov grozno. Saj sem mela celo nosečnost mal bolj okrogle gleženjčke, ampak tole je pa že prov neumno. Danes se zbudim in noge imam kot dva hloda. Otekle nardi in prste. Sej sem pridna in ležim z dvignjenimi nogami, pa šparamo pri soli. A lahko še kej nardim? Zdej res ničesar ne moram obutuser posted image . Sploh ne vem, kako bom šla po hčero v vrtec, ker nič gor ne spravim. Kako rešujete ta problem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 12:01:43   
Eca
Meni je pomagalo enkrat tedensko sadni dan. Vodo potem izgubiš v 2-3dneh po sadnem dnevu. Jedla pa sem lubenico, breskve,....ker sem imela te težave poleti. Zdaj ko je sezona s sadjem bolj slaba pa lahko poiskusiš s poljubnim svežim sadjem. Upam, da ti bo to pomagalo vsaj kak dan ali dva, potem pa boš morala sadni dan ponoviti.

Lp, Eca

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 12:01:52   
crci06
sol 0,0
ogromno vode (3 l/dan)
čimveč počitka
mogoče tudi kakšna kopel za noge ? toplo/hladni obkladki (izmenično?)

(sol 0,0 pomeni nobenih salam, pic, hrenovk, paštet, vegete...  moraš tud to skenslat, ne samo dosoljevanja)

< Sporočilo je popravil moj_moj -- 11.12.2006 12:06:36 >

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 12:40:29   
Samoyedka
Dinje se še dobijo ponekod, pa hruške tudi odvajajo vodo iz telesa, pa v štacuni kupljen koprivov čaj tudi ne more škodit- vsaj meni ni, mi je pa pomagal. Ne šparat pri soli- ČRTAJ JO! Pa nič Donata, ker vsebuje ogromno natrija. Veliko pit vodo, počivat, noge v luft.

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 13:44:06   
Strawberrie Cherrie
No, men je pomagalo samo počivanje...
Samoyedka, kje si ujagala koprivov čaj????

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 16:45:52   
Samoyedka
Kako misliš ujagala? user posted image Koprive delujejo diuretično (ja neki mi je pa še iz šole ostalo hehe), šla v spara, kupila čajčka kopriva mix in pila dvakrat na dan, sicer ful razredčenega z vodo, nesladkanega, pa lulala ko potoček user posted image

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 16:47:14   
Strawberrie Cherrie
To me je zanimalo, kje si ga kupila...user posted image user posted image

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 20:07:38   
Tinca7
Mi je možek že prinesel koprivov čajuser posted image , pa bomo vidl, če bo kej pomagal. Drugače pa hvala za nasvete. Me je kar groza, kako bom zdaj mesec in pol zdržala brez soli. Sem si namreč v ponos dajala, da ne jem več čipsa, kikirikija,....pa da malo manj solim vse jedi. Kaj vse ne naredimo za tele naše piščančke!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zatečeni gležnji
11.12.2006 22:07:09   
Samoyedka
Draga Tinca, ti bom takole rekla- odpoved soli bo še najmanj, kar boš naredila za svojega sončka user posted image Ma jaz sem tudi čisto nora na sol, ko pojem doma pomfri, še pošobam sol iz posode, hrano imam rada s tono soli, kurja pašteta je zakon itd., ampak ko se je šlo sol ali zdravje mojega user posted image , ni bilo dileme. Sicer sem to dejstvo sprejela z dolgim obrazom, še bolj težko mi je prvih par dni brez soli šla žlica v usta, zdaj me pa moj user posted image sprašuje, če šparamo pri soli user posted image . Saj se navadiš, par dni je malo težje, pol pa gre, pa hiter tut mine. Ampak pire pa zdaj paaaašeeee, ko je slan user posted image

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zatečeni gležnji
12.12.2006 7:42:08   
Tinca7
sej jaz sem tut čist nora na sol. Moj me že kar nekaj let opozarja, naj malo manj solim, ampak kaj, ko je tako dobro. Tut paštete, suhe salame, pršut,....njaaaaaaam. Ja itak, da se bom vsemu temu odpovedala, sam da bo mali zdrav in ne bi prehitro na svet pokukal. Ampak neslan pire je pa res prov bljakuser posted image .

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zatečeni gležnji
12.12.2006 16:10:59   
Eca
Punce a ste probale z zeliščno soljo. Sesetavljena naj bi bila samo iz zelišč. Mogoče pa s to soljo posolite pire krompir. Pri nas praviloma uporabljamo samo zeliščno sol, razen če ni kakšen recept, da je potrebno pravo sol vsipat.

Lp, Eca



(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zatečeni gležnji
12.12.2006 21:50:33   
crci06
kaj pa je to za ena sol? In kakšen je okus?
Poznam namreč zeliščno sol, kjr je fora, da v navadno sol (najbolje to iz naših solin, ker je najbolj bogata z minerali) shraniš zelišča in imaš potem pripravljene mešanice za raznorazne jedi... tako, kot zdaj, ko so moderni zeliščni kisi... kis + zelišča.

Iz katerih zelišč pa naredijo sol? Pa sol je ja morje, ki ni moglo nazaj v nebo....

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zatečeni gležnji
12.12.2006 22:39:07   
Eca
To sol prodajajo v trgovinah z zdravo prehrano. Sestavljena pa je samo iz zelišč - ni notri nobene soli. Okus je slan user posted image .

No, sem mislila če kaj pomaga....user posted image za pire krompir ali solato.

Lp, Eca

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zatečeni gležnji
13.12.2006 20:37:02   
tatam
Jaz pa sem bla sedaj 8 dni v bolnici!Ko sem šla not sem mela noge tak zatečene,da še nogavic nisem mogla met,saj se mi je elastika zažrla v noge..
Tam pa sem ležala 24 ur na dan-hodla sem na WC in k mizi jest in sedaj so noge in roke kot pred user posted image !Torej pomaga POČIVANJE!
Me pa zanima kak dolgo bo trajalo sedaj ko sem doma,saj enostavno ne morem ležat non-stop!

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zatečeni gležnji
13.12.2006 20:46:12   
crci06
pa misliš, da nisi imela kakšne neslane diete?

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zatečeni gležnji
14.12.2006 13:33:58   
Tinca7
Naj povem, da so moji gleženjčki že prav lepiuser posted image . Pijem samo koprivin čaj, in veliko poćivam z dvignjenimi nogami in seveda neslano jem. Sem se odločila, da ta teden še ustrajem pri neslani hrani, pol bom pa počasi malo dodala (vsej določenim jedem), pa bomo vidl, če bo vredu. Aja, pa še eno kremo mi je mami iz Justa prinesla, ki je tut iz kopriv, in je fantastična. Res osveži in se mi zdi, da se kar lažjo počutim (sicer me pogled v ogledalo zbudi iz sanjuser posted image  ).

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Pismo mojemu otroku, ki ga ni več
Danes, ko razmišljam o tebi, držim v naročju tvojo sestrico. Čudovita je, popolna je, srečna sem in ... hkrati neizmerno...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?