|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uspavanje
26.1.2007 8:36:58   
NEVA-1
Samo nekaj me zanima...
Vse pišete, da morate otroka uspavat in me zanima, pri kateri starosti še vedno to počnete, ker moja dva zaspita sama in tud nism zastopla kolegice, da mora s 3-letnico hodit v postolo, da zaspi...

p.s.: pa nobenga ne obsojam, samo zanima me, ker pri nas tega ne poznamo, stara sta pa 3,5 in 1,5 leta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uspavanje
26.1.2007 8:44:21   
CUKRČEK
Jaz grem z našo 2,5letnico spat. Skupaj zaspiva v najini postelji in jo potem samo prestavim v njeno in lepo spi celo noč.
Ma, ne vem zakaj ne neham s tem. Mi je luštno. Se malo pocartava in lepo zaspive. Nama je všeč tako.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uspavanje
26.1.2007 9:08:24   
Bejba
Tudi pri nas tega ne poznamo. Od kar smo prišli iz porodnišnice tako en kot drugi zaspita sama v svojih posteljicah. In res sem vesela, da sem vstrajala in  da je sedaj tako.
Čeprav bi se včasih rada k njima stisnila zvečer, pa me ta večji podi s postelje, ker pač tega ni navajen. Če pa se s tamalim skupaj vležem, pa samo debelo gleda in misli, da se bova igrala user posted image , tako da takrat sigurno ne zaspi.
Ampak je kar prav tako, je vsaj zvečer malo miru user posted image .

LP; B


_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uspavanje
26.1.2007 9:30:22   
super nova
NEVA -1 prav je tako, da zaspita sama vsak v svoji posteljici. Jaz sem s tavečjim hodila spat in velikokrat se mi je zgodilo, da sem zaspala kot polh, potem pa sem se zbudila okrog polnoči cela nervoznauser posted image , ker mi je ostalo še kaj za pospravit in pripravit za drugi dan. user posted image  Sedaj pa punčko že od vsega začetka navajam, da zaspi sama v svoji posteljici in ni nobenih težav, nekaj časa leži in se pogovarja sama s sabo in z igračami, potem pa zaspi.user posted image user posted image user posted image  Mislim, da tako kot si otroka navadiš, tako potem je. Sicer pa tako kot komu paše, tako je najboljše.user posted image

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uspavanje
26.1.2007 9:32:41   
total
Tudi jaz se vležem zraven svojega sinčka in slatko zaspi,jah vem mogoč je to napaka ampak zdaj ji itak prepozno.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu super nova)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uspavanje
26.1.2007 9:56:18   
Marogica
TUdi mi nismo nič uspavali ali hodili spat z otrokoma. Pred spanjem smo se pocartali, prebrali pravljico, vklopili CD in to je to.
Tiste, ki "uspavajo", pa naj uspavajo. V bistvu so otroka navadile, da ne zna zaspati sam. Otroku pa seveda paše.
Tako, da user posted image  za vas

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uspavanje
26.1.2007 10:06:15   
natalia
če smo jih navadile, jih lahko odvadimo, ne?user posted image vse še ni izgubljeno...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uspavanje
26.1.2007 11:43:49   
Anonimen
user posted image  za tiste, ki ste jih naučile, da se sami uspavajo...mi smo se šele odvadili zizike (zvečer je vleku in  vleku, dokler ni omagal). Zdaj pri 15 mescih pa je v "šoli prevzgoje" pri svojem atiju. Zaspi po približno 5-10 min ( prej 1 ura), v svoji pojstlci v svoji sobici...zbudi 1x na noč, danes 2x....

(odgovor članu natalia)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uspavanje
26.1.2007 12:03:19   
NEVA-1
Men pač situacija pri kolegici ni šla v glavo, ker tamala ne zaspi, če ne leži z njo v postli pri treh letih, ker smo imeli mi take probleme pri mojem mlajšem bratu (je 10 let mlajši), da ni zaspal, če ni koga držal za prst.
Vsaj pri spanju mamo pa red, če že kje včasih mal škripa...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uspavanje
26.1.2007 12:27:05   
lenika
Pri nas tudi nič ne uspavamo. Včasih prav lepo zaspi sam, včasih mu pa 1-2x popravim dudo in spi. Niakoli ga pa ne jemljem ven, ko ga enkrat dam v posteljico.

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uspavanje
26.1.2007 14:13:52   
srki
Ko že nisem vedela več, kako bi zaspal, sem enostavno začela z njim hodit spat. Rezultat tega je bil, da sem vedo zaspala prej kot on in se zbudila vsa tečnauser posted image , ko sem pomislila, da moram še kaj naredit, če že drugega ne, sebe zrihtat za spat (tuš in podobne zadeve).

Pol sem prišla  do tega, da tudi sebi že prej zrihtam, pa me je bolil patak, če sem zaspala. Samo kaj, ko pa potem z mojim nisva bila skoraj nič sama.

Kot po čudežu se je zgodilo, da je začel sam spat. Odnesla sem ga v posteljico, mu dala igrače-plišaste, katere je pač hotel in to je bilo to. Zadnje čase se spet nekaj zmrduje, pa ga nekako prepričam. Prej mu preberem Nodija (zraven zeham kot nora). Če pa sva oba z mojim crknjena in če mali noče spat, gremo pa kar vsi trije že ob 21.00 v posteljo, pa je.

Lahko si srečna, da je tako, da že od vedno sama zaspita.

(odgovor članu super nova)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uspavanje
26.1.2007 17:27:55   
Nattka
Naš punca tudi že od samega začetka sama zaspi v svoji posteljici, brez kakršnegakoli upiranja. Duda, ninica, plenička in lahko noč.
In spimo celo noč že od 1,5 meseca dalje.user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Uspavanje
26.1.2007 19:14:30   
ElaM

Enako, to prakticiramo od tretjega meseca dalje.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Nattka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Uspavanje
26.1.2007 19:41:25   
TiaSara
Ja, fajn vam je tistim, ki vam sami zaspijo user posted image - samo ne biti preveč pametne okoli tega, kako jih druge pač nismo tega navadile. Jaz sem počela vse, se tudi po trepalnicah metala, da bi zaspal sam, pa mi do sedaj to še ni uspelo  - star je 9 mesecev in smo na dobri poti, da bo še dolgo potreboval nekoga, da bo zaspal. Bi bila bolj vesela, če bi zaspal sam, ampak tako pač je - otroci so različni.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Uspavanje
27.1.2007 22:55:52   
Anonimen
ja je kr fajn če sami zaspijo.
moja tamala sicer zaspi na flaši v pojstlici, flašo itak zvečer popije, če pa zaspi ob njej pa tut prov.
tavelko pa fliknem v pojstlo, ji povem pravljico, kako zapojem in grem vn iz sobe, pol še mal debatira, še ene parkrat pride na hodnik pred vrata dnevne pa jos podim nazaj in pol počas zaspi.
so ap bla obdobja ja ko je blo treba z njo v pojstlo in je blo tulenja ko hudič..ampak to so bla obdobja ko so minila. sej zdaj še kdaj hoče da zraven nje ležim da bi ona zaspala ampak se ne dam!

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Uspavanje
28.1.2007 11:17:40   
tina104
Itak, da je fajn, če bi kar sam zaspal, no, naš še zdaj ne - pri 17 mesecih.
Sem ga sama tako navadila, ampak res nisem imela srca ga pustit jokat. Pri 3 mes in manj sploh ni hotel sam v postelji ležat, se je samo drl, vedno je zaspal na zizi in še zdaj je povečini tako. Zaspi ful hitro ponavadi in še komot je. Razmišljam seveda, da ga bom od tega odvadila, ker se še zbuja ponoči. Če bi bilo tako uspavanje samo zvečer, me sploh ne bi motilo.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?