|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   diši po acetonu
5.2.2007 13:35:11   
Pilar
Dan....
No, zanima me, kaj pomeni, če dve leti star otrok diši po acetonu? Pa nima povečanega sladkorja v krvi, niti izsušen ni. Kaj bi lahko bil razlog? Jure sicer preboleva neko virozo, ampak najbolj mi je zanimivo to, da se ta vonj resnično pojavi samo takrat kadar je bolan.
Hvala za vsako informmacijo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 13:56:08   
*alja*
Jas bi vprasala zdravnika user posted image !

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 14:13:01   
Pilar
Saj on mi je rekel, da bo menda treba kar na peditrično....zato me zanima, kaj je to.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 14:16:58   
Mina1
Meni so rekli, da je treba nujno k zdravniku oz. urgenco, ker naj bi bil otrok takrat že močno močno dehidriran. Da mu "diši" iz ustk po acetonu, naj bi bila že alarmna faza.

Upam, da se dobro izteče.


_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 14:28:37   
Anonimen
Vonj po acetonu = lahko tudi znak za sladkorno bolezen.

K zdravniku!!

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 14:49:59   
Pilar
Pa saj sem napisala, da v krvi ne pokaže sladkorja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 14:54:30   
Anonimen
Sem malo brskala po netu, pa je bilo vse, kar sem našla, povezano z diabetesom oziroma s presnovo maščob. Kaj pa pravi zdravnik, zakaj naj bi šla na pediatrijo?

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 15:09:53   
Pilar
Rekel mi je natako tako: " Če bo še kdaj dišal po acetonu, boste šli pa na pediatrijo, pa se bodo tam ubadali z njim."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 15:53:22   
Anonimen
Mater je prijazen. Kaj pa če bi kar sama zahtevala preiskave? Ker ne vem kako to misli, če bo še kdaj? To me tako spomni na tisto, ko sem jaz kot kakšna 15-letnica krvavela v ustih. Zjutraj, ko sem vstala, se mi je ulila kri v usta. Nisem imela pojma, s kje. In sem šla k zdravniku, v zdravstvenem domu so pač pregledali, kar so znali in ker niso nič našli, so rekli, da če bo slabše, naj papridem nazaj. Halo? A to, da krvavim je pa kar v redu al kako? No ja, pri meni potem res ni bilonič. Pojma nimam, kaj je tisto bilo. Ampak pri tako majhnem otroku pa ne vem, no. A z zdravili pa ne more biti povezano? U, jaz bi kar malo zaslišala tega butkastega pediatra.

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: diši po acetonu
5.2.2007 16:11:01   
Maxica
Ma res no. Ti kar zahtevaj orng preglede. Saj sam pravi, da to ni normalno. Ne bi pa vedela, od česa bi to bilo, res ne. Zato so pa zdravniki tam, da to pogruntajo.
Pa sporoči, kaj sta opravila. Držim pesti, da je vse v redu.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: diši po acetonu
6.2.2007 8:57:32   
Pilar
Evo, včeraj sva šla spet k zdravniku ( pa ni delal pediater, je bila splošna zdravnjca) in po enemu tednu vročine od 38 - do 39 in kašlju, niso dognali nič novega. Pogledali so koliko kisika ima v krvi in če ne bo bolje, naj pridemo nazaj. Aja, izsušen tudi ni, ušesa so v redu.....pa acetonu pa tudi ni več "dišal"....

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: diši po acetonu
6.2.2007 21:20:41   
alfa
Evo en tak po domače dogovor. Moj mož ponavadi diši po acetonu, ko je na dieti in to takrat, ko pride v fazo, ko ima v urinu ketone (aceton),  kar  pomeni, da hujša (ampak to je tako precej po kmečko povedano).
Mogoče tvoje dete diši po acetonu od hujšanja, ker je bil bolan.
V lekarni si lahko kupiš Keto-diabur test, urinski test  (lističi) za glukozo in ketone, sicer namenjen diabetikom, lahko pa z njim malemu preveriš urin, če ti bo še kdaj tako dišal po acetonu.
Moje dete mi je v porodnišnici tako zelo dišalo po acetonu, ker sem imela GD, sem vprašala sestro, ki ga je povohala in dejala, da diši kot vsi novorojenčki.
LP!





(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: diši po acetonu
7.2.2007 12:20:32   
Pilar
Moj mož ponavadi diši po acetonu, ko je na dieti in to takrat, ko pride v fazo, ko ima v urinu ketone (aceton), kar pomeni, da hujša (ampak to je tako precej po kmečko povedano).


Tole se pa pri nas zelo zelo ujema. Kadar je bolan  nima apetita, poje zelo malo in takrat tudi zadiši po acetonu.Ne morem verjet, resnično se poklapa.

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: diši po acetonu
12.2.2007 13:19:12   
mayflower
Vonj po acetonu - poznam samo en vzrok in to je sladkorna bolezen.Je pa res, da ni zadosti samo zmerit sladkorja v krvi, marveč je treba naredit urinski test. Moj mož je diabetik in ma take posebne lističe, ki se jih pomoči v urin, če se sumi na aceton. V takem primeru bi jst šla do lekarne in kupla take listke. Tako se je najenostavneje prepričat. V primeru prisotnosti acetona v urinu pa takoj k zdravniku, ker je to življensko ogrožujoče stanje.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?