|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kastriranje
15.3.2007 12:11:48   
Anonimen
Ojla!

Mucek, ki ga imam sedaj v stanovanju, je bil pred selitvijo navajen biti zunaj! Sedaj po cele dneve mijavka, kupila sem mu flexi, ga peljem na sprehode, vendar ne pomaga. Drugi mi priporočajo kastriranje, vendar me res zanima, koliko bi me vse skupaj prišlo in do kakšnih napak lahko pride? Res ne bi rada, da se mu kaj zgodi.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kastriranje
15.3.2007 12:25:05   
Anonimen
Moja dva sta oba kastrirana. Pelješ ga k veterinarju in on naprej poskrbi za vse. Z muckom ni zaradi kastriranja nič narobe. Sam jajčk nima večuser posted image . Sploh če ga imaš v stanovanju je to najboljše zanj, tudi markiral ti ne bo več. No jaz v vsakem primeru zagovarjam kastracijo in sterilizacijo. Je pa sterilizacija dosti bolj zakomplicirana kot kastracija.

Mucek bo tisti dan ko bo kastriran še v narkozi oz. se počasi zbuja. Lahko bruha(prejšnji večer mu ne dajat hrane) in je omotičen. Ampak to je vse normalno. Ko to mine je muc isti kot prej.

Jaz sem dala za kastracijo dveh muckov 17 tisoč bivših tolarjev. Ker sta bila dva sem imela popust. Za enega stane mislim da okoli 10-12 tisoč. So pa tudi "akcije" oz. določene klinike ponujajo popuste parkrat letno. Meni se to ne zdi nek strošek. Mi je bilo jasno že takoj ko sem muca vzela k sebi da to potegne s sabo določen strošek.

Kar opogumi se, boš videla da ni nič hudega.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kastriranje
15.3.2007 12:28:46   
Anonimen
Jaz sem dala za našo muco-sterilizacija pred dvema letoma 16.000.
Se pa zdaj lepo doma drži,ne gre dalje kot do vrta,kjer lovi miške.Ko grem s kužo na sprehod,gre lepo za nama.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kastriranje
15.3.2007 12:37:09   
Anonimen
Hvala za odgovore, ga bo treba čimprej peljat k veterinarju.. Samo a je to res da mora maček imeti vsaj kilo pa pol? No, moj jih ima 3, upam da ni kaj preveč al premalo user posted image Je pa res ja, da mačke in psi zahtevajo ogromni stvari, ampak se splača user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kastriranje
15.3.2007 12:43:57   
Anonimen
Ja pri ene štirih mesecih mislim da gre že lahko. Oz. ko se mu jajčka spustijouser posted image .
Moja dva sta bla 4.5 meseca stara. Mela sta pa tud zadost kil. Kolk je pa star tvoj muc da ma tri kile? Moja dva mata 8 mesecev pa mata že 5.5 kil(vsak!!), se bojim da je to mal preveč. Verjetno sta po "mamici"user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kastriranje
15.3.2007 12:45:27   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kastriranje
15.3.2007 12:54:55   
Anonimen
Leto pa pol je star, pa že tak zgleda debeluhar... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kastriranje
15.3.2007 12:58:48   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: Gorazdova

Leto pa pol je star, pa že tak zgleda debeluhar... user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

O moj bog. A si ziher da ma sam tri kileuser posted image

Odrasli mački nej bi mel okol 6 kil-al sm pa jst kej narobe prebralauser posted image

Ma moja dva nista glih debela no, mata pa bušitauser posted image , sam itak še rasteta, k nimata še velke mačje glave, še zmer zgledata mladiča

Joj zdej sem se pa mal zamislnauser posted image , sam jst jih čist normalnu hranim z Hillsom pa dirkata tud cele dneve po stanvanju, tku da ne vem od česa bi bla predebelauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kastriranje
15.3.2007 13:07:10   
Shania
Gorazdova nič bat, bo vse okej! user posted image  Izberi primerno kliniko (od kod si), takšno, kjer imajo anesteziologa, ki je ob mucku in kjer skozi operacijo spremljajo vse življenske znake mucka.



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kastriranje
15.3.2007 13:11:19   
Anonimen
Nevem točno, ali naj bi imel 3 kile al več.. Fant pravi, da jih ma 3.. A teta je rekla, da jih mora imeti več. Ga stehtam kasneje. Sem pa zasledila na forumu to :

za mačka je normalna teža vse od 3 do 12 kg, odvisno od velikosti.

Tako da je vse super user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kastriranje
15.3.2007 13:12:06   
BLAŽIKA
Naš muc ima 8kg pa so ga brez problema kastrirali. Je pa že dve uri po operaciji dirkal kot zmešan.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kastriranje
15.3.2007 13:13:40   
Anonimen
Pol pa bo res treba čimprej ga peljat.. Imam še muco, ki še je mala, vendar bi njo tudi sterilizirala, samo me to moti kak naredijo rano... C.c.c. No, za mačaka je 100%, za mačko pa še premišljujem. Hvala vam

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kastriranje
20.3.2007 19:35:18   
KatjaD
Naj samo povem, da je kastracija mačka (samca) poseg, ki se ne dela v splošni anesteziji,kjer bi maček potreboval aparate,... za monitoring. Mačka se pomiri z malo močnejšo dozo pomirjevala, poseg traja točno 2 minuti, ponavadi se tudi šiva ne, če pa se je to en šiv na vsaki strani modnika.

V glavnem poseg je kratek in ne tako zelo stresen kot je steilizacija mačke, kjer je potrebno odpreti trebušno votlino.

Je pa možno, da zaradi tega pomirjevala maček bruha oziroma je rahlo omotičen kakšni 2-3 ure. Ponavadi tudi kakšen dan bolj slabo jejo. Potem so pa spet stari hiperaktivni mačori, le markirajo ne več po stanovanjih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kastriranje
22.3.2007 10:50:12   
Anonimen
KatjaD, hvala za odgovor.. Ste me malo pomirili user posted image

(odgovor članu KatjaD)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kastriranje
23.3.2007 16:09:50   
Anonimen
Dan!

Evo naročila sem Pančo-ta, mojega mačaka na kastriranje.. 5.04.ima, upam da se bo vse dobro izteklo.. Dolgo sem rabila, da sem zbrala pogum.. user posted image Samo da smo naročeni, in da bo...

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kastriranje
23.3.2007 17:07:57   
polona2
Moj Lars je tudi kastriran. Ko je bil star osem mesecev mi je začel markirati po stanovanju in sem ga po hitrem postopku naročila na kastracijo.  Od takrat dalje se niti enkrat ni več polulal izven  mačjega wc-ja. Nič bat, to je res en tak preprost poseg, tudi on je bil že par ur po posegu čisto fit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?