|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako se naj zadržim...?
23.4.2007 20:10:44   
študentka Mici
Bom pršla kar sem čvekat, ker vas je na tem forumu največ pa mi bo katera znala pomagat. Problem je v tem, da nekako ne znam zadržat svojih čustev, včasih tudi pripomb in mišljenja. Ko se s fantom npr. kaj pogovarjava in pride do različnih mnenj in se dostikrat ne strinja z mano me to ful prizadene in skoraj takoj priteče kaka solza. Zelo hitro sem slabe volje in planem v jok. Imam ga zelo rada in ga ne želim prizadeti, ampak velikokrat mi uide, ne da bi to hotela. Imam npr. kako idejo kaj bi lahko naredila in bi seveda pri tem pomagala, ker nisem te vrste punca, da bi samo komandirala in gledala kako bi on delal. Pa se ne strinja oz. reče, da nej še mal počakava, pa mi vse pade iz rok. Pa vedno imam občutek, da moja beseda nič ne pomeni, da je važno samo to kar reče njegova mami. Vem, da sedaj ne bom nič več predlagala, ker me je kr nekako strah, da bi spet zavrnil. Pa tudi pri njemu doma sem delala vsa dela, od pospravljanja do likanja.... pa tudi vse tisto kar tašča ne dela preveč rada. Jaz pa npr. ne znam šivati na šivalni stroj, kar ona obvlada. Pa sem zadnjič tako malo v hecu predlagala, da bom pršla k njej, da mi bo nahrbtnik zašila, pa mi je povedala, da se je še vsaka mogla naučit šivat, pa da se bom mogla tud jaz. Ne vem al je mislala v hecu ali resno. Da kao ona ma dost 20 let šivanja. Pa bi lahko imele fajn kompenzacijo, da jaz bi pospravljala pa likala, ona pa od časa do časa kaj zašila tudi zame, ker moja mami resnično nima časa. Sedaj pa fant hoče, da dam njegovi mamici šivat ene majčke, ki jih rabim kot šolsko uniformo. In sva se malo prej usekala, ker sem rekla, da ji ne nesem. Ker je resnično ne želim obremenjevati. Jaz ji bom še vedno likala in pospravljala, s svojimi problemi pa je ne bom obremenjevala, da ne bom potema kaj dolžna. Včasih imam malce previsoko hrbtenico in ne želim kloniti. Ponudim pomoč in včasih prosim za pomoč, pa če dobim negativen odgovor ne prosim več. A je kaj narobe z mano zaradi tega? Kaj čem spraševat, če je že enkrat rekla, v drugem pomenu NE? Zelo jo imam rada in jo zelo spoštujem, vendar ne želim riniti v njo, če njej ni do tega. Tudi ne vem kako naj kontroliram svoje solze? Včasih me prizadene že vsaka besedica. Namreč za svojega fanta bi naredila čisto vse, tudi če bi pri tem sebe uničila, ker ga imam resnično rada. Mogoče včasih malce preveč pričakujem od njega, imam malce previsoka merila. Žrtvovala bi se za njega. Velikokrat ciljam predaleč naprej in seveda načrtujem. Sva oba še študenta in včasih bi rada videla, da bi začela že malce delati na tem kje bova živela, si mogoče malo postiljati za prihodnost. Ker bi rada imela tudi kmalu dojenčka, da ne bi bila potem čisto prestara za to. Pa ko mu kaj omenim se mi zdi, da je nejevoljen in mi velikokrat reče, najprej fax, potem služba, potem stanovanje in šele nato otroci. Vse lepo pa prav. Ampak predno narediš fax si star 25 let, potem, da nekaj našparaš in si urediš stanovanje si takoj pri 30. Potem pa imej 3 otroke?!? Kaj menite ve o tem... lahko katera pošlje tudi ZS. Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako se naj zadržim...?
23.4.2007 20:17:08   
Anonimen
Vse to mi je znano.Mislim,da bi rada vsem ljudem ugodila in pomagala,pri tem pa bolj malo misliš nase.
Preveč se obremenjuješ z drugimi ljudmi,in ker drugi niso takšni kot ti,si velikokrat prizadeta in užaljena.
Dokler ne boš sebe bolj spoštovala in imela rada,se ne bo veliko spremenilo.Vso svojo energijo daješ drugim,sebe pa zanemarjaš.

(odgovor članu študentka Mici)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako se naj zadržim...?
23.4.2007 20:28:06   
caillou
Tako kot je napisala Dalija in nič drugače. Preveč energije trošiš na tem, da  ugajaš drugim, zase ti je pogosto malo mar.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako se naj zadržim...?
23.4.2007 20:32:48   
Sibil_
Izven teme...Caillou, ker ptič stoji samo na eni žici.....

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako se naj zadržim...?
23.4.2007 21:32:52   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: sibil

Izven teme...Caillou, ker ptič stoji samo na eni žici.....


Bom še jaz zasmetila. Ker ni ozemljen.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako se naj zadržim...?
23.4.2007 21:37:32   
caillou
Mici, oprosti ker ti smetimouser posted image . Hvala obema.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako se naj zadržim...?
23.4.2007 21:41:27   
Anonimen
Jaz ji bom še vedno likala in pospravljala


Pa zakaj ji sploh likaš in pospravljaš? A ona sama ne more, je kaj bolana ali kaj?

(odgovor članu študentka Mici)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako se naj zadržim...?
24.4.2007 0:40:48   
Marogica
V bistvu ne vem, kaj bi rada. Po eni stani praviš, da se ne daš lahko ukloniti, po drugi strani, pa bi ji likala in pospravljala.user posted image  Mislim, da se sekiraš za banalne stvari, ki v življenju sploh niso tako pomembne, kot mogoče zate izgledajo.

Daj uživaj, punca....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako se naj zadržim...?
24.4.2007 4:51:24   
ronja
Hm, načrtovat prihodnosti ne moreš z nekom, ki je ne načrtuje s tabo... Oz. ni najbolj priporočljivo, se mi zdi... Verjetno malo prehitevaš, pa malo si preveč skrbi delaš, ne moreš met vsega splanirano za 10 let naprej...

Ne vem sicer, koliko si stara, ampak midva sva naredila točno tako, kot pravi tvoj fant, pa še nisva 30 (mava celo še 2 leti foreuser posted image ) in že pričakujeva user posted image ... Tak da ni vse tako črno...

Jok je baje ena od oblik čustvenega izsiljevanja (tega si nisem jaz zmislila, ne mene jagatuser posted image ), zato je dobro, da se človek zna zadržat ob malenkostih in da se zna zjokat - ko mu je pač RES zelo hudo, ne pa za malenkosti, sicer je tisti, ki ga ima rad, zelo zmedenuser posted image , saj dobi enak odziv, če je nekaj ornk hudo ali pa če je čista traparija. Potem ne ve, ali vsakič tako hudo prizadane človeka, v tem primeru se bo spraševal, če ima sploh smisel bit skup, ali pa je ta njegov ljubi človek čisto preveč občutljiv in ga potem neha jemat resno - tudi ko je onemu res zelo hudo. Skratka nobena od variant ni lih fajn...user posted image

Praviš, da ga imaš zelo rada in bi se žrtvovala zanj in še kaj... Pa probaj to spremenit - zase in zanj... Obema bo lažje... Pač se nekje ne strinjata - big deal! Noben par se ne strinja v vsem! S solzami ga ne boš pripravila do tega, da bi se strinjala, kvečjemu ti ne bo veš upal povedat, kadar se ne bo strinjal s tabo... Skratka rabiš malo več pogumauser posted image

Po mojem mnenju malo preveč visiš na njem, on si želi še svoje študentsko življenje, tebi pa je glavno, da bi si začela postiljati svoje gnezdece... To ni nič narobe, samo gnezdit si morata želet oba... On pa na to še ni pripravljen, ni pripravljen tudi še o tem sanjat - kar pa ne pomeni, da se ne misli nekoč preselit s teboj, samo zdaj še ne bi o tem razmišljal, planiral, kaj šele delal kaj na tem...

Mogoče te bo tole potolažilo: če bi meni moj ljubi na začetku faksa omenjal kako skupno selitev, bi jo ucvrla, da bi se kar kadilo za mano... Bila sem bolj divja, nisem se hotela resno vezat, čeprav sem vedno bila resno vezana, smola pačuser posted image , želela sem si še kaj doživet, nisem hotela bit na nikogar privezana... Zdaj pa sem super srečna, da sva skup, na svojem, čisto nič ne pogrešam žurov in študentskega življenja... Ampak takrat bi pa jih, sem se morala zdivjat, čeprav nisem nikoli nič mela z nikomer na teh žurih, itak sva šla večinoma skup - res sem ga jaz zvlekla, ker on ni najbolj žurerski človekuser posted image Hočem rečt, da rabimo v različnih obdobjih različne stvari, to je normalno in on pač zdaj rabi nekaj drugega...

Ker ga ne moreš prisilit v to, je najboljše, da se ti prilagodiš, najdi si SVOJE ŽIVLJENJE, ki ne bo tako nujno vezano nanj: svoje prijatelje, s katerimi greš sama ven, ko gre on s svojimi, svoje hobije, da ti ni dolgčas, ko ga ni,... Saj ni treba, da vse tvoje ideje vključujejo njega - naredi kaj sama, brez njega, brez njegove pomoči, odobravanja ali neodobravanja. Boš videla, kako dobro se ti bo zdelo!

Te pa razumem, da nočeš rečt tašči za šivanje, če ji ni do tega, jaz ji tudi ne bi. Če živite pri njih, ni nič narobe, če malo pomagaš, ni ti pa treba vsega naredit, pač svoj delež.

Ampak probaj si ne delat slike o tem, kaj vse bi lahko bilo, če bi bilo...Se mi zdi, da se ti to ponavlja: predstavljaš si, kako bi bilo lepo, ko bi skupaj živela (kar je ok, samo morata to oba sanjat...), predstavljaš si, kako bi bilo fino, če bi z njegovo mami kompenzirala likanje in šivanje... (kar je tudi ok, če bi bila ona za)... Ampak kot vidiš, ljudje dostikrat ne odreagirajo po tvojih sanjah... In potem si razočarana. kar je škoda, saj bi lahko nič ne pričakovala (mislim v sanjah), pa bi mogoče našla kaj drugega, kar se pa res ponuja... (recimo kak fajn žur s tvojim dragim;)

(odgovor članu študentka Mici)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako se naj zadržim...?
24.4.2007 8:26:42   
pin
Ne morem verjeti. Za pospravljanje in ostalo ti jaz plačam. user posted image  Ne morem verjeti, da v tvojem fantu se nisi našla maminega sinka, v tebi pa sužnje za tvojega fanta in njegovo mamo. Veš si še mlada, premlada za takšne stvari. Taščam je potrebno pomagati takrat, ko one tega dejansko iz zdravstvenih razlogov ne zmorejo več. Tuje lenobe pač ni treba podpirati. Prosim te, da začneš razmišljati o lifu, študnetskih zabavah, potovanjih s kolegicami in ostalem....Za jok in ostao pa je potrebno tudi nekaj življenjskih šol in izkušenj, ki pa jih zagotovo ne boš pridobila pri pospravljanju taščine hiše.
Pazi le, da ti življenje ne bo pobegnilo, ker si mogla pomagati drugim.

(odgovor članu študentka Mici)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako se naj zadržim...?
24.4.2007 8:35:53   
Anonimen
Tri leta sem živela pri tašči. Tri leta likala, prala, sesala, pospravljala za njo, za nama, za njegovim bratom in njegovo punco. V treh letih nisem videla tašče z sesalcem oz. z likalnikom v roki.
Misliš da je bila hvaležna?......user posted image ja pa ja deuser posted image
To je blo čist samoumevno.
In zdej ko mene več ni to počne njena mami(živi pod njimi) ali pa bratova punca.

Tako kot so ti punce napisale, ne trudi se da boš drugim všeč. Ker to vodi samo do izkoriščanja. Spoštoval oz. rajši te zaradi tega ne bo imel nihče.
Je pa nesramna tvoja tašča za moje pojme, da ti niti enga ruzaka ne more zašit.
Saj je lepo da pomagaš če si recimo čez vikend tam, sam poudarek na pomagaš ne delaš namesto nje oz. njih.

Kar se pa skupnega življenja tiče, jaz sem tudi glih pred diplomo, moj študira ob delu, jaz delam že od začetka študija. Za stanovanje sva začela varčevat pet let nazaj. Pred dvema letoma sva ga kupila. Z privarčevanim in z kreditom ki ga je vzel moj ki je že zaposlen. Tako da nikoli ni prezgodaj za varčevanje. Najlažje je varčevat ko si še doma in nimaš nikakršnih stroškov.
Najboljše da že sedaj probata kakšn € prišparat če gre. In tako lahko v miru študirata, varčujeta, in ko diplomirata in dobita službe vzameta še en kredit in imata dost hitro stanovanje lahko. Oz. kaj najameta in imata za druge stvari privarčevan denar. Meni so se sicer smejali ker sem tako zgodaj sanjala o stanovanju in varčevala, sedaj pa jaz uživam na svojem balkonu, večina folka ki se mi je smejala pa je pri starših in premišljuje za kolk miljon let bi se mogl zapufat da si kupjo garsonjerco ker nimajo niti 100€ privarčevanega. Tako da kar pogumno v prihodnost. Jaz imam 26 let, na user posted image  čakava že eno leto, niti približno še nisva obupala, pa si tudi želim tri.user posted image  In jih bom tudi imela!

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako se naj zadržim...?
24.4.2007 18:49:09   
kaya2007
Najlažje je varčevat ko si še doma in nimaš nikakršnih stroškov.
Najboljše da že sedaj probata kakšn € prišparat če gre. In tako lahko v miru študirata, varčujeta, in ko diplomirata in dobita službe vzameta še en kredit in imata dost hitro stanovanje lahko.


Predvsem se strinjam s tem...nikamor se ne mudi!
In ne pusti se izkoriščati! Imam prijateljico, ki tudi vedno hoče vsem ugajati, potem je pa razočarana, češ kako grdo delajo z njo (pa še res je!). Lepo je, da si tašči v pomoč, ampak ne pretiravaj...sploh če ima tak mačehovski odnos do tebe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako se naj zadržim...?
24.4.2007 18:52:55   
kaya2007
Jaz ji bom še vedno likala in pospravljala, s svojimi problemi pa je ne bom obremenjevala, da ne bom potema kaj dolžna.


Še enkrat preberi tale stavek in se malo zamisli...punca, definitivno si predobra do vseh in to te bo še močno teplo v življenju!

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?