|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darovane spolne celice
29.5.2007 13:24:34   
Andža
Spoštovane.
Sem nova uporabnica na tem portalu. Z možem imava težave z zanositvijo. Pri možu so v MB ugotovili, da nima nič spermijev v izlivu, zatorej sva se odločila za donatorski program. Dvakrat sva že bila na IVF-ju, pa ni uspelo. Jaz bi naj bila čisto zdrava in BP, vendar upeha ni in ni. Zanima me, če je katera tukaj, kateri je uspelo z doniranimi celicami? Ne vem, kaj naj še nardim, da bi uspelo, tudi G se čudi, da nama ne rata.

Andža
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 13:55:23   
Andža
Sedaj pa res ne vem, ali je ta tema tukaj tabu, da nihče ne odgovori. Vem, da je verjetnost zelo majhna, da pri 200-tih parih v Sloveniji, ki so v donatorskem postopku tukaj ni nobenega, ali pa?
Ali pa ne spejemate novih uporabnic?
Sem se dolgo odločala, ali ne naj pridružim vam, ali pa na Živa forumu, tam vsako novo članico spejmejo z odprtimi rokami, pa vidim, da sem se zmotila, žal.

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 14:01:25   
Shuka
Andža, ne tako hitro obupat, punce se verjetno ne javijo, ker trenutno ni nobene take, ki bi ti lahko iz prve roke povedale kaj več o tvoji situaciji.user posted image

Zelo si dobrodošla med nami in upam, da se ti katera kaj kmalu javi.

Želim ti, da bi čimprej našla donorja in bila srečka user posted image

Torej nauser posted image user posted image




< Sporočilo je popravil Shuka -- 29.5.2007 14:02:51 >


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 14:02:08   
emaa
So taki pari, vprašaj buškico njej je uspelo in pa koali, ki je imela včeraj pozotiven test. Obema pa v prvem donorskem postopku, tako da jih je kar nekaj. 

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 14:14:30   
Andža
O punci, hvala za odgovor, grem takoj brskat nazaj. Drugače pa, midva donatorja že imava, ker sva že bila v postopku, pa na žalost ne uspeuser posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 14:15:44   
anadejka
Zdravo Andža.
Ja tut jest sm poleg Buškice in Koale ena taka ki potrebujem donorja(moška celica),ampak midva nanjo na žalost še vedno čakava.
Ne smeš se tok hitr razburjat,na Živi se pač bolj dogaja okol tega.Itak da si dobrodošla tut tuki!!
Veš,mislim da če vama v prvih dveh postopkih ni uspelo,ni nič takega.Saj mnogim ne rata kar v prvo.Zato pa imamo 4 postopke.Bo pa v naslednje več sreče.
Drži se!Pa upam da ne obupaš nad nami na RR user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 14:17:18   
Andža
O Emamair, sem šla tvoj albumček gledat, kaka lepa angelčka imaš, nimam besed ob tej mali lepoti, res sta prekrasna.

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 15:18:46   
emaa
Hvala, pa veliko sreče ti želim, nama je na srečo muspelo tik pred postopkom.

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 17:25:08   
koala
Andža, kot so punce rekle, jaz sem ena izmed srečk, ki ji je uspelo z donorjevo celico in hvalabogu celo v prvem postopku, če lahko kako pomagam, ti kar vprašaj.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Darovane spolne celice
29.5.2007 21:30:07   
GoYa
A se lahko jaz malo uštulim in nekaj vprašam, kar mi je zdaj padlo na pamet? V bistvu o tem nisem nikoli razmišljala.

Torej, ko enkrat dobiš donorja in prideš končno na vrsto za postopek, a moraš za naslednje postopek (če ti slučajno ne uspe v prvo) spet tako dolgo čakat ali si hitro spet na vrsti (hitro kolikor je mogoče, tako kot pri navadnih IVF postopkih)? A donorja, ki ga dobiš, je potem "za vedno" al kako?

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 7:11:07   
Andža
Ko enkrat dobiš donatorja je potem tvoj, oz. še od enega para, en donator dva prejemna para, vsaj tako so nama razložili. Ko prideš enkrat na vrsto (ko imajo donatorja), potem lahko greš v postopek takoj, če pa slučajno ne uspe, pa po treh mesecih ponovno in tako naprej.

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 7:14:54   
Andža
No pa še nekaj vprašanj zate Koala. A si bila v IVF ali v IUI postopku? Čestitam, za uspeh seveda in za tvojo bebeico. Midva pa te sreče nimava. Pred IVF postopkom sva bila že 3X na IUI v Zagrebu, potem pa IVF dvakrat v LJ, sedaj pa greva v nove boje. Imava še dve možnosti, pol pa ne vem kaj bo, ker samoplačniško pa ne gre pri nas. Kje pa sta vidva bila?

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 9:07:42   
GoYa
Ma kako ne gre samoplačniško pri nas?? A ni isto - 4 koncesijski postopki, potem pa plačaš? Ali to ne velja pri donorskih postopkih user posted image user posted image  Se mi ne zdi prav, če je tako user posted image . Ker enim pač ne uspe takoj, ampak šele petič, šestič,... tudi desetič ali še kasnej, na žalost.

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 9:25:11   
Andža
Ne, to so nama prvo povedali, da samoplačniških postopkov pri nas ni! Tudi, če zanosiš, v tretje ali četrto, potem nimaš več, kot ostali, možnosti, da greš v nov krog oploditev, če si želiš še več otrok, štiri možnost pa konec.

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 9:34:45   
koala
Andža, midva vsa bila v IVF postopku v LJ.
Te pa moram popraviti, po novem ti za vsak porod pripadajo novi štirje postopki.

Ja GoYa tako je v tej naši državici, če pokuriš 4 iui-je in 4 IVF-e, pa ni uspeha ti preostane samo sprijazniti se z usodo da boš brez otrok, ali pa da greš v tujino. Največ parov iz Slovenije se odloči za Prago.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 10:55:05   
Andža
No Koala, to pa je zares dobra novica, hvala ti, si me mal potolažila, kajti če mi uspe, pa čeprav v zadnje, si želiva oba več otrok kot enega.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 14:22:20   
koala
Andža stsikam pestke za vaju!
A že kaj vesta kdaj greta v nov postopek?

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Darovane spolne celice
30.5.2007 14:40:49   
Andža
Midva grev v nov postopek verjetno konec leta, ker imava doma mal težav, oz bolezni. Moževa mama (živimo v isti hiši) je hudo bolna, zatorej si ne morem privoščiti bolniške, pa tudi psihično nisem pripravljena na to, ker je preveč skrbi.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Darovane spolne celice
31.5.2007 11:52:51   
buškica
Andža pozdravljena,
da ne boš mislila da te ne sprejmemo na tem forumu, ti jaz izrekam dobrodošlico. Tudi midva sva ena izmed tistih ki so potrebovali donorja(moško spolno celico). Postopek ki sem ga imela je potekal v Lj in je bil moj 1.IVF postopek. KOt lahko vidiš sem sedaj v 24. tednu  še malo manjka pa bomo v rokah držali našo Laro.

Moj recept je bil čisto preprost,. Vedela sem da je z menoj vse BP.  Vedlela pa sem da moram imeti v glavi sve pošlihtano , vsaj kar se tiče videnja o postopku in vse ostalo( sprejemamje dejstva da  to ne bop čisto najin otrok-se pravi iz celic mene in mojega moža) vendar pa sva midva z možem vse to razčistila preden se je postopek sploh začel, glede na to da čakamo na donorsko celico leto in pol do dve leti pa sva imela dovolj časa da sva vse razmislila.

Ko se je postopek začel sem imela v glavi vse lepo razčiščeno, pripravljenja sem bila na razočaranje če nebi ratalo in na veselje če rata. Pa je uspelo in še sedaj trdim da zaradi razčiščenih pojmov v moji glavi in pozitivnega razmišljanja.
Če te še kaj zanima pa kar vprašaj.

Lp



(odgovor članu Andža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Darovane spolne celice
31.5.2007 12:04:38   
koala
Buškica se strinjam z tabo. Te resnično je potrebno, da se z partenrejm o vsem pogovoriš in razčistiš vse še tako majhne in anpogled nepomembne stvari.

Sem pa jaz šla v postopek sicer z pozitivno naravnanostjo, a iskreo rečeno nisem mislila da bo ratalo že v prvo, me je tistih 75% možnosti neuspeha držalo trdno pri tleh.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu buškica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?