|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mleko Hipp
15.6.2007 20:33:18   
Barči78
Zanima me, če obstaja mleko HIPP za dojenčke, ki imajo mogoče alergijo na mleko, tako kot je npr. Pregomin?

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mleko Hipp
15.6.2007 20:38:31   
TONČI.
Mislim da ne

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mleko Hipp
15.6.2007 20:40:24   
Barči78
O groza, sem že našla informacijo, to je mleko HIPP HA. A pa jest bom jutri trgovko nekam poslala, ta pojma nima, kaj prodajajo. Jo vprašam, če je mleko HIPP HA proti alergiji, pa ona men pravi, da edino mleko, ki imajo proti alergiji je Aptamil AR user posted image , pa ta je drugače proti polivanju. Pa jest njo vprašam, ja kaj je pa potem HIPP HA, pa pravi ona meni, ta je pa za nedonošenčke.user posted image  Kolk sem jezna!!!

Pa še najhuj je to, jo vprašam, če je HIPP 1 kaj bolj gost kot HIPP 2, pa ona men pravi, ja odvisno kolk ga boste notri dali, pa jest pravim, ja itak da tolk kot je treba, a kaj? Pa ona pravi, ja ne vem eni imajo bolj občutljive želodčke, drugi manj. user posted image user posted image user posted image user posted image  Ma, res hudoooooo. Sam tolk, da moram jutri še enkrat, pa najrajš bi jo nekam poslala, na kakšen tečaj, če že tam svetuje.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mleko Hipp
15.6.2007 20:45:20   
TONČI.
O super potem. Pol je to kaj novega?

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mleko Hipp
15.6.2007 20:52:33   
Barči78
Sem vtipkala v iskalnik HIPP HA, pa nikjer ne piše, da je za nedonošenčke. V glavnem, me je dobro okrog prinesla, jaz sem pa mislila že danes zvečer mojemu Žanu dat to mleko, ker je res bogi, zdej pa mam, jutri še enkrat na pot. Nikol več ne vprašam trgovke, brez da še sama vse preberem.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mleko Hipp
15.6.2007 21:20:57   
Natali07
Barči78 - ampak mleko Hipp ha - ni namenjeno otrokom ki imajo alergijo na kravje mleko. Namenjeno je otrokom, ki imajo možnosti, da bi dobili alergijo.

Jaz sem imela za rezervo doma tako mleko, ko pa smo dobili potrjeno alergijo je zdravnica strogo osvetovala. Za alegike obstajata dva mleka - progemin iz soje in Allernova iz kravjega mleka, ki so mu odvzete beljakovine al nejkaj takega.

HiPP HA 1
Količina: 650 g

Instant hipoalergenska formula, surovine iz naravne BIO vzreje, obogateno z vitamini, minerali, jodom in železom
Indikacije: pri otrocih s povečanim tveganjem za razvoj alergije; od rojstva, kot izključna hrana prvih 4-6 mesecev
Kontraindikacije: alergija na beljakovine kravjega mleka, intoleranca kravjega mleka, intoleranca laktoze, galaktozemija, glukoza galaktoza malapsorpcija
Lastnosti: ad libitum
Beljakovine: 100 % beljakovine sirotke razgrajene z enzimatsko hidrolizo do nivoja polipeptidov; ekstenzivno hidrolizirana in ultrafiltrirana formula; 0,1 % beljakovinskih molekula ima molekolarno težo večjo od 6000 daltonov; 1, 8 g beljakovin/100 ml
Maščobe: izključno rastlinska olja, bogato z linolsko kislino; razmerje nasičenih in nenasičenih maščobnih kislin 35:65
Ogljikovi hidrati: laktoza, sirup glukoze in škrob, dobra toleranca, prijeten okus in dobra nasitnost
Minerali:razmerje kalcij fosfor 1,8; dobra mineralizacija kosti, vitaminizirana formula
Vsebuje: holin, taurin, L karnitin i inositol
NE VSEBUJE FRUKTOZE, SAHAROZE IN GLUTENA

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mleko Hipp
16.6.2007 9:58:03   
Barči78
V bistvu ima Žan samo sum na alergijo, ne vem, če je alergičen. Sploh ga pa noče piti.user posted image

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mleko Hipp
16.6.2007 10:37:25   
Natali07
Če ima sum na alergijo pomeni, da se mora izogibati mleka in mlečnih izdelkov. Če ga dojiš pomeni, da moraš imerti ti dieto brez mleka in jajc. Če pa mu daješ samo umetno mleko, pa mora dobivati mleko progemin ali allernovo, ker drugače ne boš vedla ali ima alergijo in stanje kože se ne bo samo od sebe izboljšalo, če ima slučajno alergijo. Jaz svojega samo dojim in ko so posumili na alergijo sem iz svojega jedilnika črtala mleko jajce in vse izdelke ki mleko in jajce vsebujejo. In ne boš verjela po kakih 14 dneh je bila njegova koža lepa in čista brez pikic in flekov. Tako, da sem še pred testiranjem vedla, da ima alergijo. Še vedno imam dieto in jo bom imela dokler ga bom dojila, za njegove mlečni riž in podobno hrano pa bom morala uporabljati allernovo.
Drugače so pa ta mleka za alergike neprijetnega ukusa, ampak jih otroci vseeno pijejo, boš morala probat različne.

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mleko Hipp
16.6.2007 10:48:07   
Barči78
Ker Žan nima po koži nobenih pik in flekov, ga P ni dal na testiranje. Ga pa tako močno zvija, ko začne piti mleko, da nastopi jok in on zaključi s hrano, pa tudi če cel dan nič ne je.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mleko Hipp
16.6.2007 21:03:08   
Natali07
Potem pa najprej probaj s katero drugo vrsto mleka. jaz se spomnim, ko so mojemu malčku v porodnišnici tišali umetno mleko, da je kmalu po obroku bruhal ali pa že med. jaz sem s prva pripisovala temu, da se je že najedel pri meni in so ga vseno silili z umetnim, ker naj bi pojedel premalo. Njihova logika. Ampak sedaj vem, da je bila vzrok alergija, saj kolikor se spomnim je tudi pikas tratal. pri tebi ni nujno da je alergija, čeprav se ta kaže na različne načine: krči, pike, driska, bruhanje... Naš je imel pike, krče in tudi drisko, bil je nostop pokakan.

Boš morala sama mal probavat, ker drugače ne gre.
Mogoče mu bo pa kater drug mlek bolj odgovarjal in ne bo jokal.

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mleko Hipp
9.7.2007 18:18:58   
and_a
Mleko HIPP ha je za otroke pri katerih se lahko razvije alergija, ni terapevtsko mleko. Ima pa belajkovine tako razcepljene kot terapevtsko mleko. V kolikor imate sum alergije potrjen dobite terapevtsko mleko, v nasprotnem primeru, ko pa obstaja možnost, da se alergija razvije pa je HIPP ha zelo dobro mleko.
Veliko sreče želimuser posted image

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mleko Hipp
10.7.2007 15:15:41   
lunca2
Ni rečeno, da gre za alergijo, lahko tudi ker včasih se tudi pri alergijah nič ne pozna na koži. Koliko pa kej poliva ? To te sprašujem zato, ker če se mu hrana vrača v požiralnik ga zato toliko moti in se ob pitju mleka joče in zvija - terapija ranital, da ni tako kislega vračanja hrane. Seveda pa se to kislost dokaže s ph-metrijo na pediatrični kliniki - gastro oddelku.

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu and_a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




x
rbdx3

katero ime vam je naj bol všeč???

anja (67%)

jerneja (16%)

vera (3%)

dulce (6%)

katero koli (8%)


Število vseh glasov: 428

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!