|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Premala teža?
13.8.2007 19:59:36   
saraja
Pozdravljeni!!

Moj sinko je star eno leto in bila sva v posvetovalnici in so mi sestre zastrašile, da je precej suh. Ima 8500g in velik je 81 cm. Zdaj mi pa povejte, je res tako hudo? No, priznam, da ekstra veliko pa tudi ne je, mu dajem sirup Kindervital.
Svetujte prosim, kako naj mu povečam apetit?

Saraja

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Premala teža?
14.8.2007 8:26:42   
AKŠ
po moje je to čist odvisno od otročka....

naj ti povem, da smo mi pri 18 mesecih tehtali le 9700g....

smo bolj pri drobnih, samo kaj čmo...

enkrat papa na polno, drugi dan je pa skorajda mrk....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Premala teža?
14.8.2007 8:29:47   
Lenny
Če je otrok zdrav, normalno živahen, dobre volje, ni slabokrven - potem ni panike. Bo že še dobil apetit. Sirup zagotovo ne škodi, sestre pa včasih malo preveč govorijo. Vem iz lastnih izkušenj. A je imel zdravnik tudi pripombe? Otroci so pač različni in ne pašejo vsi v tiste statistične tabele. Glavno da so zdravi!

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Premala teža?
14.8.2007 9:45:20   
mojsoncek
Tudi nas je vedno pod spodnjo mejo, ki jo imajo pediatri po svojih tabelah, pa je bil vedno zelo dober jedec. Pa niso nikoli nic kaj komplicirali. Je pa res, da sem jaz bolj suha in je mali po meni. Tako da moras tudi to upostevati, ce je v vasi familiji kdo bolj pri suhih.

Kot je napisala predhodnica, ce je zivahen, dobre volje in je kri OK, potem se res ni kaj sekirati. Tudi za hrano se mu bo se odprlo.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Premala teža?
14.8.2007 14:18:34   
Lidy
Se strinjam z Lenny in Mojsoncek, kakšna je bila pa porodna teža?
Pomembno je da otrok napreduje in je zdrav, koliko in kako teža narašča je pa odvisno od večih dejavnikov.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Premala teža?
20.8.2007 20:02:15   
sončnica13
No, tudi mi premalo pridobivamo na teži-pri 9 mes. je tehtal 6835g, pri 11,5 mes., ko sva bila zaradi tega na gastroenterološkem odd v peditrični pa so natehtali 7075g. Čez 14 dni imava postvetovalnico in me prav zanima kaj bomo izvedeli.
Danes sem mu prvič dala polycal-kar so nama svetovali v Lj. in me prav zanima kako bo.
Me pa zanima, če ga mora tudi kateri od vaših otrok jest in koliko ga mu dajate?
Naš naj bi ga dobil 30g na dan, toda danes sem mu dala le 10g in bom postopomala dajala več.
Pa še to me zanima v kaj jim ga date? Jaz sem ga danes kar v keksolinouser posted image

Je pa naš sicer zelo dober jedec, toda g pa pač nočejo in nočejo it toliko gor, da bi bili dr. zadovoljni. Sicer je pa najbolj pomembno, da so zdraviuser posted image

Lp



(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
20.8.2007 22:03:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sončnica13)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Premala teža?
22.8.2007 14:05:14   
nimfica
Naša pa ima pri 2 letih in 4 mesecih 10 kguser posted image , pa velika je 85cm in me tudi skrbi ampak naša je bolj slab jedec, pri zdravniku pa nič ne komplicirajo, če je zdrava in živahna pol je že ok

lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Premala teža?
22.8.2007 21:08:29   
nanka
Naša ima pri 2 letih 8600, velika pa je 84 cm. Bile sva na vseh mogočih preiskavah in tudi Polycal naj bi dobivla. Je pa zelo živahna, zdrava, zgovorna in že brez plenic. Našli niso nič, pa tudi polycala ji nisem dajala, ker umetno ji pa ne želim dvigniti težo. Ni najboljše jedec, je pa res ne veliko pa večkrat po malem. Sem se veliko presekirala zdaj pa sem se nehala, dokler bo zdrava in bo njen razvoj tako napredoval bom zelo zadovoljna. Je pa tretji otrok in sta bila tudi prva dva tudi lažja.

(odgovor članu nimfica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Premala teža?
23.8.2007 15:21:33   
sončnica13
No nam, so včeraj poslali še zadnje izvide iz Lj. iz je vse ok. user posted image . Polycal mu pa včeraj nisem dala in je danes boljše-kar se tiče napenjanja-tako, da ga mu ne bom več dajala. Pomembno je edino to, da je mali zdrav.
Tud naš je zelo živahen in zgovoren, in kaka na kahljico že od 10-ega meseca-tako, da se normalno razvija.

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Premala teža?
4.9.2007 12:25:04   
Zamima
mene tudi že precej nervirajo s to težo user posted image  pri 9 mesecih in pol (nekje) ima slabih 7 kil.




_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Premala teža?
6.9.2007 21:54:31   
purple
Naši niso bili nikoli tako kot mora biti ( po njihovih merilih ). Eni so bili za na dieto, eni pa presuhi. Mislim, da čisto preveč komplicirajo. Če je otrok zdrav, se ne sikiraj.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Premala teža?
7.9.2007 22:00:28   
eya
Naš je tudi suhec, pri 17ih mesecih ima 9700g. Smo se že sprijaznili s tem, da manj poje in da je lahkokategornik, ga ne silimo nič, edino gledamo malo, da je malo bolj kalorične stvari. K sreči ima rad razne makarone z golažem, polento in podobno.

Mu pa od devetega meseca naprej dajemo Polycal, kar v večerjo (čokolino in podobno) ali pa še v sok. Ga normalno prenaša in niti ne opazi, da je dodan.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?