|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 9:25:45   
bibyzan
Pozdrav!user posted image
Mene pa nekaj prav močno zanima. Že pred porodom sem brala, da je dojenje kao ena vrst hujšanja, ker porabiš za to ne vem koliko kalorij in kg gredo kar sami dol. Jst sem en mesec po porodu, moja pikica je še kar v bolnici(nedonošenka), tako da si jaz mleko črpam. Po porodu so mi kg šli res dol, bila sem polna vode, že skoraj oblečem stare hlače. No, dolgo sem nosila nosečniške ker me je rana od CR ful bolela(še sedaj me, če preveč migam). Pa hočem oblečt stare hlače in mi nekak čudno še bolj tesno stojijo, kot pa pred dvema tednoma. Pol pa vaga in glej ga zlomka:pridobila sem nazaj kar 4 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image V čem je problem:res sem kar naprej lačna, se nakosilam, pridem po stopnicah gor, sem že spet lačna????!!!Ali je to le požrešnost?Sicer drugače v življenju zelo rada jem(preveč), ampak sem trdno sklenila, da po porodu ne mislim ostat neprivlačna mama, ki je naveličana vsega(še posebej, ko gre v trgovino in ugotovi, da lahko obleče srajco št 46!!!). Sej tud prej nism bla ne vem kak, ampak nekaj v mejah normale, št 40-42 sm nosla.
KAj naj naredim. A je mogoče vzrok to, da še nimam doma pikice in vseh "naporov"oz. bolje rečeno zaposlenosti z njo?? A ste tiste ki dojite tudi kr lačne?user posted image user posted image
Hujšanje menda odsvetujejo, telovadba po cr ene pravijo po 6 tednih, ene po 10, čakam na ginekologinjo, da pove.
Še mal pa bom imela tolk kg, kot takrat ko sem bila noseča(ki jih je bilo občutno preveč!!!)user posted image user posted image user posted image
LP, bibyzan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 9:32:40   
tinaaja
tocno 3 mesece po porodu, pa imam skoraj enako st kg kot po porodu... pa dojim, tko da pac pri vseh ni tako, da z dojenjem gredo kg dol.  na temo dojenja in hujsanja si preberi tole: http://med.over.net/forum5/read.php?94,4124765... vec je treba migat in pravilno jest - pol je tu ucinek user posted image ahh ja... saj ves kaj pravujo, 9 mesecev gor, 9 mesecev dol.

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 9:45:19   
r1ta
Sem ti napisala cel roman, pa me je skenslalo...

Na kratko, pazi nase, ne sekiraj se glede kg, važna sta tvoje zdravje in dojenček!

Tudi sama sem imela pred pol leta CR in še zdaj nisem prišla na prednosečniško težo, kljub polnemu dojenju v prvih 4 mesecih. Pa izogibaj se sesalcu, ker je ta strup za trebuh po CR!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 9:46:03   
Nogavica
Uh, sem ti napisala dolg odgovor, pa me je ven vrglo user posted image .

Na kratko: jaz sem začela hujšat šele pred kratkim, 6 mesecev po porodu, pa tudi dojim. Svetujem ti, da se čimmanj obremenjuješ, malo se brzdaj pri hrani (praviš, da si nonstop lačna), pazi, da ješ zdravo in predvsem, daj času čas.

Veliko sreče!

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 10:08:06   
bibyzan
Ja, pol sm pa tam....6 mesecev gor, 6mesecev dol. Moja pikica je namreč bila v trebuščku mamice samo 6 mesecev. Pa sem se v tistem času zredila za 20 kil. Si ne predstavljam, kakšna bi bila sedajle noseča 33 tednovuser posted image user posted image Kopija slona....ampak verjetno bi bilo boljše tako...Sm blča ful vesela, ko sem prišla iz porodnišnice in so kg kar šli dol(beri voda).......ko bi to res bilo tako in bi vedno tako padali.user posted image user posted image

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 10:25:56   
emaa
bibyzan, jaz sem dojila in črpala za drugega, ker je bil v KC 3,5 mesecev, pa niso šli kg nič bolj dol. Ne shujšajo vse z dojenjem, nekatere ja, večina pa kar ne. Ne pretiravat s hrano, veliko pij vode, pa se bo tudi teža ustalila. Aja starih oblek pa še dolgo ne boš mogla obleči, da bi zgledalo. Prsi so večje, pa trebuh, tudi ta ostane, vsaj raztegnjena koža. 

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 12:59:04   
eya
Kar počasi. Meni so kile šle kar hitro dol, samo ne vem, če zaradi dojenja. Jej zdravo hrano, ne preveč mastno in sladko, večkrat po malem, pa veeeeliko pij. Pa bo...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenje in rejenje?!
21.6.2007 13:56:50   
taška30
Tole, kar povsod piše, da se z dojenjem hujša je en larifari. Ne prvič ne zdaj mi ne gre dol nič. S tem, da jaz sploh nisem skos lačna in ne jem pretirano, prej premalo, pa ful solat, pa jogurta (torej zdravo), edino s čokolado grešim zvečeruser posted image
Je pa res, da ne migam dosti, razen nošenja tamale pa igranja s taveliko, sem skos na riti ali hrbtu. V tej vročini tud vozičkam ne dolgo in 's hitro hojo'.
Tako da...sem že obupala da bo šlo samo od sebe dol. Pač bom še par mesecev bolj okrogla, potem grem pa na 90D dieto, ko ne bom več polno dojila. Kaj pa čem?!?

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenje in rejenje?!
10.7.2007 23:57:05   
stuhica
user posted image  ja ja samo bluzijo s temi člankio kako se kg kar topijo!!!!!!!!!!!

Pri meni je blo tako da ko sem rodila sme imela ful manj kilogramov kot pred porodom skori, ker sem se zredila le 7 kg ker sem bila n adieti zaradi Gest. diabetesa. No kakorkoli že sedaj je že 11 m po porodu in vsak mesec sem kljub pazljivosti pri hrani ( no ja priznam včasih mal preveč sladkarij))) pa vitaminčki pa sadje pa jogurti itd itd dobila vsak mesec po pol do kilo gor!!!Pa še zmeri dojim tako da to je ena navadna velika laž- vssaj pri meni pa vidim da nisem edina to definitivno ne drži!!user posted image user posted image user posted image  No ja k sreči pa skori nažalost user posted image user posted image  mi uspe le še kako cunjo gor dat ostale so že sse prenapete pri trebušku-- ki je bil prej po porodu že čist raven zdej je pa spet za user posted image user posted image . Sem že probala shujšat shujšam 3-4kg poal pa spet še 4-5 dobim takoj nazaj gor, sme že obupala!!


_____________________________

Alvin in Lejla cel moj svet..


(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje in rejenje?!
11.7.2007 9:29:03   
Anonimen
Kar počasi...saj boš imela še čas...sedaj lepo črpaj mleko, ko dobiš pikico k sebi pa se lepo dojite...boš videla, čez 9 mesecev boš že na starih kilcah...samo ne pretiravaj s sladkarijami in mastno - nezdravo prehrano...

Jaz sem prišla na prednosečniške kg pri 8. mesecih.

LP

(odgovor članu stuhica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje in rejenje?!
11.7.2007 13:51:04   
NRMM
Jaz sem danes točno 15 dni po porodu,vsega skupaj sem se zredila za 10kg,trenutno imam 15 kg manj. Verjetno gredo kg dol tudi od dojenja,predvsem pa od aktivnosti,ki jih imam z novorojenko in mojo prvo hčerkico user posted image .
Je pa res,da ogromno pijem,bolj zdravo jem,no kakšni rezini čokoladice se vseeno dnevno ne odpovem.

VSe bo,ti le počasi,da ne bo kaj narobe.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje in rejenje?!
11.7.2007 14:02:09   
kofetek2010
po prvem porodu sem, v roku 6.mesecev, bila nazaj na svojih starih kilah, čeprav sem se zredila za 20 kg - dojila sem 16,5 meseca user posted image


po drugem porodu pa se višek kil in nikamor premaknil (zredila sem se 30 kg) - šele po prenehanju dojenja (po 8,5 mesecih) so mi kile počasi začele kopnet user posted image


sama nisem našla vzroka zakaj takšna razlika, lahko so leta in s tem sprememba metabolizma, lahko so hormoni, lahko je ščitnica, lahko je... ma, kaj pa vem... mogoče sem se tud preveč sekirala zaradi tega, ker mi niso šle kile dol... user posted image

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje in rejenje?!
12.7.2007 21:14:06   
Naja30
Tudi jaz sem mislila, da je dojenje ena magična formula za hujšanje user posted image  Seveda, prvi mesec je šlo dol, ko pa sem pazila pri hrani zaradi krčkov in jedla samo zdravo hrano itd. Kakor hitro pa so bili krčki mimo in sem začela jesti vse, pa so se kg vrnili user posted image  Po dojenju sem bila ponavadi prav izstradana in ni bilo važno, tudi če sem ob desetih zvečer pojedla celo škatlo piškotov, samo da sem potešila lakoto user posted image  Ja, hujšanje še pride. Z magično dieto manj žri user posted image user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje in rejenje?!
14.7.2007 10:39:23   
Mojca B
Naja3: kot bi opisal mene.. Požrem celo škatlo piškotov pa tudi, če je ura 10 zvečer al pa 5 zjutraj... Me tudi popade lakota, da je kaj... In potem seveda zraven še ogromno pijem in po moje je želodec k balon.. magična dieta manj žri bo tudi pri nas na obisku po koncu dojenja.. Upam..:) ker sem se kr malo zgorzila, k sem si šla hlače kupovat... Take cifre, da sem sam gledala.. :(

_____________________________

Gaj - 28.06.2004
Jona - 20.04.2007

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?