|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 8:21:12   
Strawberrie Cherrie
Doma imam ogromno paradižnika češnjevca za porabit. In tuno ... pa bi naredila testenine. Mogoče še malo sira dodala in olivnega olja.

A ima katera kakšen super recept?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 8:34:46   
nuala
Ne vem, če je recept super ( dvomim, ker nisem bogvekaj kuharica ) ampak to bo danes pri nas za kosilo:

- na olivnem olju dušiš 1/2 - 1 bemo čebulo
- dodaš zrezan paradižnik, sol, poper, žličko sladkorja, origano
- kuhaš cca 30 min
- jaz potem s paličnim mešalcem omako zmiksam
- skuhaš testenine
- zmešaš testenine, parad.omako, tuno iz konzerve, nekaj žlic koruze
- serviraš potreseno s parmezanom in zraven zeleno solato

Varianta: v testenine zmešaš še nariban sir in zapečeš v pečici.



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 8:53:19   
Anonimen
Če imam paradižnikovo omako, potem naredim tako: prepražim čebulo in česen, dodam paradižnikovo omako oz zmiksane pelate, maloše podušim, nato tuna, pa koruza. sol, origano. ko je vse kuhano in na krožniku naribam parmezan in nastrgam svežo baziliko ter posujem s čilijem.

če pa nimam omake, pa naredim tako: v olivnem olju prepražim na kocke narezano rdečo papriko, dodam tuno in velik česna, pa na polovičke narezan češnjev paradajz, lahko tudi koruzo. to vse bolj na hitro naredim. sipam na testenine, dodam nariban sir ali pa na kocke narezano mozarelo, ter svežo baziliko in nasekljan čili

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 9:07:30   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13


če pa nimam omake, pa naredim tako: v olivnem olju prepražim na kocke narezano rdečo papriko, dodam tuno in velik česna, pa na polovičke narezan češnjev paradajz, lahko tudi koruzo. to vse bolj na hitro naredim. sipam na testenine, dodam nariban sir ali pa na kocke narezano mozarelo, ter svežo baziliko in nasekljan čili



Evo, bom tole naredila.

Hvala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 10:25:51   
dulcinea
Jaz sem letos v Barceloni jedla home made pašta od pristnega Italijana. In sicer so ble kitke sam kuhane. Pol pa na mal oljčka prepražen na polovičke razrezan češnjevec in v to nadrobljena tunina. In sam prelito čez. Enostavno da bolj ne more bit. Pa še fino.user posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 13:05:07   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

Jaz sem letos v Barceloni jedla home made pašta od pristnega Italijana. In sicer so ble kitke sam kuhane. Pol pa na mal oljčka prepražen na polovičke razrezan češnjevec in v to nadrobljena tunina. In sam prelito čez. Enostavno da bolj ne more bit. Pa še fino.user posted image


Isto sem ti hotela predlagati, pa sem tolko časa pisala odgovor, da me je Dulcinea prehitela. Špageti, oljčno olje, češnjev praradižnik, tuna, za spremembo lahko brez tune samo z baziliko, kakšno črno olivo,..... milijon variacij in skoraj brez kuhanja.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 13:54:26   
beba76
Paradižnike prepoloviš, vzameš ven sredino in jo zmešaš s tuno iz konzerve. Pol to maso napolniš v prazne polovičke in je kot predjed suuuuper! Midva sva zadnjič enkrat mela to za večerjo. Vsak še kos kruha zraven in je blo.

Fajn pa je ta paradajz shranit v skrinjo in ga pol lahko dodajaš kakšnim jedem - npr. za džuveč rižuser posted image

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 16:42:18   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: beba76

Paradižnike prepoloviš, vzameš ven sredino in jo zmešaš s tuno iz konzerve.


Češnjev paradižnik? 

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 22:30:02   
beba76
Ja, češnjevca. Je malo dosti dela s tem filanjem pol, ker so ful mali. Jaz se po navadi že zraven najemuser posted image  
Je pa res ful dobro, ker je ta paradajz malo sladkast, pol pa tun zraven...njami!!! Bi šla zaj najraje kar na vrt in jest

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tuna¶dižnik&testenine
28.7.2007 22:37:26   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: beba76

Ja, češnjevca. Je malo dosti dela s tem filanjem pol, ker so ful mali. Jaz se po navadi že zraven najemuser posted image  
Je pa res ful dobro, ker je ta paradajz malo sladkast, pol pa tun zraven...njami!!! Bi šla zaj najraje kar na vrt in jest


Ja sej zaradi tega sprašujem, ker je tak majhen. Ampak okusen. Bom poskusila za kakšen prigrizek ob kakšne RD ko rabiš take malenkosti. 

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Uvajanje goste hrane: Češnje (+ RECEPTI)
Češnje, ti majhni, sladki, okusni plodovi vsebujejo veliko pomembnih hranil, hkrati ta sadež pomaga pri zaprtju. Kdaj in...
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?