|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 13:49:53   
Noseckaa
Pozdravljene,

vem,da je veliko seznamov kaj potrebušeš s seboj v porodnišnico. Ampak zanimajo me vaše izkušnje kaj
ste vzele s seboj oz. kaj ste potrebovale zase. Torbo za novorojenčka imam pripravljeno posebaj za odhod domov.


Hvala,
lp.

:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 14:09:03   
jaz_sem_jaz
Rodila sem letos v Ljubljani.

Rabila sem veliko vložkov, mrežaste hlačke, sterilne vatirance za takoj po porodu(super so, ker se ne lepijo na šive!), moderce, blazinice za dojenje(nisem potrebovala, ker mi mleko ni samo iztekalo- je pa šlo dojenje super), tople nogavice(po porodu rado zebe v noge), priboljške(hrano in vodo(vsaj dodatni liter na dan-itak lahk obiski prinesejo)-rodila sem v času, ko so bili obisk prepovedani), Donat... pa osebno kozmetiko, itak.:)

Za dete pa kakšno dudico, nogavičke. To je to.:)

In stvari za domov, seveda...


(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 14:39:14   
monniq
V kateri bolnici pa boš rodila?
V Sg rabiš stvari za osebno higieno. Ostale stvari, ki jih našteva jaz_sem_jaz, kot so vatirani vložki (Vir 80), mrežaste hlačke, spalna srajčka, brisače,... dobiš v bolnici. Dude otrok v Sg itak ne sme imeti.
Stvari za domov pa ti seveda prinesejo.

(odgovor članu jaz_sem_jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 14:51:55   
petea
zobno ščetko, pasto, glavnik, šampon

mobitel, kakšno knjigo, revijo


pisalo za izpolnit razne obrazce (za patronažno sestro, za matični register ...)


vse ostale pripomočke za osebno nego po porodu je MB zagotavljala v dovolj velikih količinah, da ni bilo nobene potrebe nositi npr. vložke, mrežaste nogavice ... s seboj od doma


oblačila za preobleč ob odpustu iz bolnice si lahko tudi neseš zraven ob porodu, verjetno pa bo lažje, da jih nastaviš tvojemu dragemu doma (ali v avto), pa ti jih prinese, ko jih rabiš

(odgovor članu monniq)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 15:26:07   
Tippi
So ti punce naštele celo več, kot marsikateri seznam narekuje user posted image

ampak veš kaj je pa meni bilo najbolj pomembno? vse drugo bi komot pogrešala, ker večino priskrbi porodnišnica (vložki, gatke, bla bla bla), meni so naj NAJ bolj pomembni bili natikači oz. kroksi! tiste odurne bele papuče, grauž, res!! da ne govorim, če imaš malo večjo cifro (40 npr.) in nimajo tvoje cifre, dobiš neke male pošvedrane...jao ni bolj groznega občutka!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 15:52:22   
mika
jaz bi dodala samo to, da sem v porodnišnici imela njihovo spalno srajco samo tisti dan po porodu, potem sem pa imela oblečene legice (pod koleni) in majico za dojenje. Legice bolj kompaktno držijo spodnjice in vložek in sem se počutila komot in brez skrbi, da mi bi čišča stekla 'mimo0'.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 18:05:37   
barbisonrisa
Jaz sem nesla zelo malo stvari. V Postojni dobiš vse, razen za osebno nego (milo, zobna pasta), no, pa copate sem imela svoje. Drugače pa dnevno poskrbijo za vse, od pižame do vložkov, brisače, hlačke, tudi kremico za bradavice ti dajo, če jo rabiš. Moja izkušnja je taka, da je najboljše imeti kar njihove reči, sploh zaradi čišče. Da se ne obremenjuješ, ali boš popacala pižamo ali ne. Ti vsak dan novo prinesejo in brisačo tudi. Za vložke, ko ti jih zmanjka, pa tudi samo rečeš in dobiš. Enako velja za tablete proti bolečinam, če te slučajno prerežejo. Blazinice za dojenje je fajn met, ker ko bo dojenček začel sesat, te bodo bradavice sto na uro bolele in pol še pižama riba user posted image . Za dojenčka napakiraj posebej in naj ti ob izpustu prinesejo (lahko imaš pa seveda že s seboj, da že prej ko sploh pridejo, junaka ali junakinjo oblečeš za odhod). Jaz sem sicer šla iz porodnišnice v istih cunjah, kot sem v njih prišla. Trebuh in boki en cajt ostanejo ;-) Naj bo porod čim krajši in čim manj boleč, bitjece bo pa itak najlepše na tem svetu!user posted image

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 19:59:09   
Noseckaa
Hvala za vaše odgovore :)

Rodit grem v mb.sicer so nam v materinski šoli rekli da mormo s seboj met vložke vir 80 zaradi recesije.. in rokavičke za novorojenčka
kaj druga pa niso posebaj poudarjali.

(odgovor članu barbisonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stvari za v porodnišnico
2.10.2013 21:53:10   
mika
A rokavičke v MB dopuščajo? Men so v SG rekli, da s tem zaviramo razvoj otroka. Dojenčku je kao treba pustit, da se popraska, da da vidi, da boli in se pol naj ne bi več praskal.. men je blo to totalno mimo, zato sem ji doma rokavičke dala gor.

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stvari za v porodnišnico
3.10.2013 7:42:18   
petea
Mika, ne vem.
Jaz jih nisem uporabljala.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stvari za v porodnišnico
3.10.2013 9:27:18   
respect
Vzela sem stvari za osebno higieno,kakšno revijo,copate in to je to. Aja pa spodnjice

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stvari za v porodnišnico
3.10.2013 9:51:38   
Ursi2
Tudi jz sem rodila v SG. zRAVEN SEM IMELA STVARI ZA OSEBNO NEGO, KNJIGE (ker pač si ne znam predstavljat, da bi samo ležala takrat, ko mali spi, čeprav branje po porodu odsvetujejo), nogavice, COPATE in pa za malega NOGAVIČKE, ker jih rado zebe v nogice, tam pa jih nimajo. Pa še nogavičke jim hlače oz žabice malj na nogice drži, ker če ne jim kr mal visijo. Pa kako pisalo in pa da ti prinesejo obiski kaj za pit in jest, ker če dojiš, si ful žejna in lačna.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stvari za v porodnišnico
3.10.2013 9:54:13   
respect
Branje po porodu se ne odsvetuje! Se nima za kaj odsvetovati .Če si mamica želi brat lahko bere,ne škodi

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stvari za v porodnišnico
3.10.2013 11:04:37   
Ursi2
Ja, sej se strinjam. Pri prvem, ker je bil v centru in sem lahko šla k njemu samo 2x za 15 min prvi dan, sem prebrala knjigo, debelo skor 300 strani, sam da mi ni bilo treba študirat o tem. Pa so mi sestre ful težile, da ni fajn, da berem, zaradi učk in glavobola. Pa sem vseen, pri vseh treh.

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stvari za v porodnišnico
3.10.2013 11:31:25   
*miska.mcc*
napihljiv otroški obroč za plavanje.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stvari za v porodnišnico
3.10.2013 18:34:19   
Anonimen
V LJ je meni zelo prav prišla mini nočna lučka, ker tiste njihove neonke nad posteljo osvetlijo celo sobo, jaz pa nisem hotela vsakič dramit cimre ali tamalihdveh. Ja pa kroksice obvezno oz. kakršnikoli nepremočljivi copati (japanke, kake druge gumijaste natikače) iz blaga raje ne, ker je v kopalnici fajn mokro po tleh.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stvari za v porodnišnico
5.10.2013 21:53:59   
Mincaa
Jaz pa prisegam na ČELNO SVETILKO user posted image . Ponavadi imajo v sobah neke ultragrozne luči, ki te čisto prebudijo. Sploh pri prvem, ko mogoče pristavljanje še ne gre v popolni temi, se mi zdi fajn da si prižgeš nekaj malo bolj intimnega, se podojita in spanje dalje. Meni nepogrešljivo...pa mogoč brisača, odvisno koliko šparajo v Mariboru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?